Şimdi Ara

#Çin Malı Android Tabletler Rehberi,Destek ve Tavsiye - Ana Konu#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.219
Cevap
99
Favori
846.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Neden bir laptop,netbook ya da pahalı akıllı telefon yerine tablet tercih etmeliyiz?

Tabletin ne olduğunu ve hangi amaçlara hizmet edeceğini iyi anlamalıyız,tablet asla bir laptop un yaptığını yapamaz çoğu akıllı telefon gibi cebinizde de taşınamaz ama en az 400-500 lira civarında bir netbook almayı planlıyorsanız ve neymiş bu ucuz çin tabletleri bu aralar çok fazla konuşuluyor diyorsanız ve aklınızda bir sürü cevaplayamadıkları sorunuz varsa doğru yerdesiniz,hoş geldiniz.İşletim sistemi olarak Windows a mahkum değilseniz veya sizin için şart değilse veya artık sıkıldıysanız android işletim sistemini keşfetmeye,çin li kardeşlerimizin ürettiği binlerce tablet arasından dikkat etmemiz,bilmemiz gerekenleri,tavsiyeleri tanımlamaları bilebilmek için okumaya devam edin;

First rule is…

Bu konudan çıkınca fark edeceksiniz ki piyasada satılan tüm marka tabletler yani başta tabii ki Apple olmak üzere ;Sony,Samsung,Lenvo,Acer,Motorola… gibi sayısız elektronik firmasının çıkardığı p/f oranı düşük tabletler,burada bahsedilecek tabletlerlerin yanında düşünülemez.Arkasında sadece marka desteği var diye ortalama 2 misli para vermek cebinize koymuyorsa zaten yanlış yerdesiniz ve yanlış rehberi okuyorsunuz; lütfen alt+f4 veya ctrl+w yapın.

Bu cümleyi okuyorsanız kulübe tekrar hoş geldiniz,şimdi tablet konusunda hiçbir fikriniz yoksa kaba taslak bir giriş yapalım tablet almadan önce nelere dikkat etmeliyiz bir bakalım;

Tablet ile ne yapacaksınız?

En başta da dediğim gibi ilk önce tablet ile ne yapacağımızı bilmemiz ve tabletin bize maksimum ne verebileceğini çok iyi bilmek gerekir.5' den başlayarak 11' e kadar değişen boyutta tabletler size 0.3 GHZ den 1.6 ghz e kadar değişen işlemci hızı,1 gb a kadar ram,32 gb a kadar hafıza ve maksimum olarak mobil 3d oyunları sorunsuz çalıştırabilme özelliği ,yine maksimum wifi açık orta ekran parlaklıkta 5-6 saat kullanım imkanı sunuyor.Bu verdiğim değerlerin istisnaları olmakla birlikte,size bir fikir vermesi için genel değerlerdir.

Başlarken…

Tablet almadan önce bakmanız gereken ilk şey işlemci ve ram değildir! Ekran özellikleri ve vaad ettiği batarya süresidir.Size wifi açık en fazla 1.5-2 saat kullanım imkanı sunuyorsa 2012 de o tablete tablet denmez isterlerse içine 12 çekirdekli mobil işlemci koysunlar yanına da 36 gb ram,bir eldiven yardımı ile o tableti çöpe atın direk,sonra da eldiveni çıkarıp ellerinizi yıkayın.
    Grafik tabletlerden sonra ilk multimedya tableti ortaya koyan Apple nasıl bir tablet çıkardı,bilmiyorsanız da burada mola verip ipad1 in özelliklerine kullanıcı yorumlarına lütfen göz gezdirin.
    Amacınızı iyi belirleyin,alacağınız ucuz ve android işletim sistemine sahip çin malı bu tabletle ne yapacaksınız,buraya gelene kadar 2-3 defa aynı şeyi tekrar etmemin nedeni bunları okurken artık ne istediğinizi biliyor hale gelebilmeniz içindi,şimdi almak istediğiniz bu tablete en fazla ne kadar para ayırabileceğinizi belirleyin,ben sizin yerinize şöyle diyeyim dolar bazında ve birini seçin;

a) …-110$
    b) 110-160$
    c) 160-250$

Model 1

Ben sadece işe giderken,öğle arasında,işten çıkınca eve giderken ( e ne kaldı dimi ) müzik dinlemek, belki bir bölüm dizi izlemek yanında yeni indirdiğim kitabımı okumak veya yarına yetiştirmem gereken sunumun Excel de son hesaplarını yapmaksa,siz zaten genel olarak tabletin tüm fonksiyonlarını kullanacaksınız demektir.İş çantasında veya okul çantasında taşıyıp bu dediğim işlerin hepsini yapmak isteyen potansiyel tablet kullanıcısı şimdi sözüm sana,bu işleri yapabilip alabileceğin en ucuz tablet 90-110 dolar civarı.Ama umarım yukarıda en az b şıkkını seçtin,' Benim o kadar para yok ki yine de dediklerinin hepsini yapmak istiyorum' diyorsanız aşağıda sizin için de birkaç cümlem tavsiyem var.Denilenleri keyifle yapabilmek için bir kere kesinlikle kapasitif ekran ve yüksek çözünürlük sizin 1.tercihiniz, batarya ömrü ise 0. tercihiniz !!!

Wifi yi açık unuttuğunuzu ve en can alıcı işlemi yaparken çat diye tabletin kapandığını bir düşünün, 'Sadece 2 saat oldu daha nasıl biter pili yavvh!'diye sinirlenmeyin sonra.Dediğim gibi gün içinde aktif olarak ve devamlı olarak kullanmak istiyorsanız en azından b seviyesinde bir bütçe ayırın ve arama terimlerinizin en tepesine kapasitif ekranlı-yüksek çözünürlüklü bir ekranı ve batarya ömrünü yerleştirin.c düzeyinde bütçe ile sadece kapasitif ekranlı ve yüksek kapasiteli bataryalı bir tablet haricinde,IPS panelli ekran ve 1 gb ram size lokum gibi gelecektir,yapmak istediğiniz şeyler için olmazsa olmaz değil ancak c ve d sınıfı için olmazsa olmaz,umarım bu farkı anlatabilmişimdir…

Ekran boyutuna gelince,bu tamamen sizin tercihinizdir ancak size tavsiyem 16:7 orana sahip 7' dir.
    pdf , e-book ve internet ağırlıklı bir kullanıma kesinlikle 4:3 tabletler yani 8' ve 9.7' leri tavsiye ederim.
    Hazır pdf, e-book ve internet kullanımından bahsetmişken gelelim şimdi size;

Model 2

'Benim tabletten beklentim sıkıntı yaratmadan pdf leri açsın,e-book ları okuyabileyim ve saatlerce internette surf imkanı sunsun' şeklinde ise ; en başta 16:9 oranlı ekran ve düşük çözünürlüğe sahip tabletlerin sizi uzun süre bunları yaparken rahatsız edeceğinin altını koyu koyu çizeyim.Israrla bu tezimi yıkmak istiyorsanız bilgisayarı uyku moduna alıp bir çıkın en yakın elektronik ürün satan bir mağazaya girin artık bimeks mi teknosa mı vatan mı hangisi size en yakınsa karşılaştırma yapın,kesinlikle orada çalışan tabletin t sinden sonrasını bilmeyen,sorduğunuz sorulara ağzından başka bütün organları ile cevap verecek kişilere itibar etmeyin,konuya hakim olsunlar istemiyorum ama en azından biri bu ipad 2 nin ne farkı var diğerlerinden dediği zaman bir zincir mağaza müdürü;'… flash destekliyor… ...' dememeli,mağaza çalışanlarının hepsini toplasan ve daha önceden haber vermeden tabletlerle ilgili soru sorsan en başta ipad 2 flash destekliyor diye bir cevap gelecektir bilmem anlatabildim mi.Neyse konu dağılmasın şimdi ben bunları yazana kadar siz bakıp geldiyseniz ne demek istediğimi benden daha iyi anlamışsınızdır ama kişisel tercihe bağlı istisnaları göz ardı ediyorum.
    Daha sonra ekran kalitesi çok önemli, ' ne diyorsunuz deminden beri açsana şunu biraz' , evet anladım böyle düşündüğünüzü, devam ;
    Okumaya dayalı tablet kullanımından ekran çözünürlüğü,ekran paneli,ve parlaklık düzeyi çok çok önemlidir.Sizin uzak durmanız gereken cihazın ekranı şudur mesala ; resisitif 7’ 800x480, resisitif 800x600,resisitif 10' 1024x600,…
    e-reader ların ekranı gibi özel bir ekran yapısı da tercih edebilirsiniz ama 9.7' kapasitif IPS 1024x768px sizin için pörfekto bir seçim olacaktır.Henüz işlemci,ram,rom gibi işlere girmedim farkındaysanız çünkü ne dedik ilk önce ihtiyacınıza göre bir ekran seçeceğiz,diğerleri zaten gelecek.

Model 3

Şimdi de; 'Benim amacım merakımı gidermek,herkeste bir tablet sevdasıdır gidiyor nedir ne değildir bilmek denemek istiyorum,sonradan işime yarayacağını ve taleplerimi karşılayabileceğini anlarsam güzel bir tablet alırım…''cılar ve ; ' Valla öğrenci adamım hiç o kadar para veremem ama arada bir ihtiyaç olmuyor değil,e laptop da her zaman taşınmıyor şöyle yarım kiloluk bir multimedya-internet aleti olsa keşke' ciler için bir bakalım;
    Size kesinlikle a seviyesinde bir tablet öneriyorum,hiç endişe etmeyin 2 yıl önceye göre bu seviyelerde artık çok kötü tabletler yok,hala via işlemcili çöpler satılıyor ama onların da zaten yakın zamanda stoğu bitecek merak etmeyin yani.
    Buradaki tek sıkıntı,kasmalar halinde sizin tabletten soğumanız olur,ki şu an 100 dolara 4.0os li kapasitif ekranlı 512 mb ramli orta hal işlemcili bir tablet alırsanız bunlarla da karşılaşmazsınız kolay kolay,a sınıfının belki de tek dezavantajı çeşitli olarak p/f oranı yüksek tablet bulunmaması yani p/f oranı yüksek bir tablet alayım diyorsanız ne alacağınınz şu an belli,belli olmasa da 3-5 tane 7’ tablet arasından seçim yapacaksınız.Ama yok ben 8' resisitif bir tablet veya 10.1' yine resisitif alıcam diyebilirsiniz ben tavsiye etmesem de sonuçta şu an deneme amaçlı ve dar bütçeli bir kullanıcı gözüyle yaklaşıyoruz olaya.Değişken bir yapı gösterse de bu aralığın tabletlerinde yüksek performans,2160 hd film,3d oyun,hdmi gibi şeyler pek beklemeyin yani kıstasınız o olmasın,elbetteki bunların da olduğu tablet yok değil ama dediğim gibi sayısı çok değil. Alın mesala bir paladin keyfinize bakın ama yüksek çözünürlüklü ips ekran,yüksek performanslı bir işlemci gibi şeyler düşünmeden…
    Pdf,hd video,surf,müzik gibi şeyleri yapamaz mısınız 110$ a kadar olan tabletlerle, kesinlikle yaparsınız hele de kişisel zevklerinizi kenara bırakıp p/f tableti alırsanız eksikleri olacaktır belki arada takılmalar yaşanacaktır ama illaki sizi verdiğiniz para karşısında tatmin edecektir.Eğer yaşadığınız bu deneyimden memnun kalırsanız 2.el kısmında veya satış sitelerinde ürününüzü satıp tecrübe sahibi biri olarak bütçeniz elverdiğince yukarılara çıkın…

Sen en iyisine layiksin…

'Tablete verecek 400 lira param var,bana bu paraya alınabilecek son model bir tablet lazım' diyorsan ve yazıyı sabırla buraya kadar okuduysan sen en iyisine layiksin demektir.Sana şöyle ortaya çift çekirdek işlemci veya yeni tatlı belamız allwinner çip,yanına sıcak sıcak 1GB ram,üstüne yüksek çözünürlüklü IPS kapasitif 5 noktalı bir ekran,çift kamera,enn az 6-7 saat pil ömrü tercihen 3G,GPS yaptırayım yanına ileride stabil olacağını düşündüğümüz bir dondurmalı sandviç vereyim.Valla bundan iyisini istiyorsan üstüne türk kahvesi olarak telefon özelliği katarız ama o da zaten gümrükten geçmez maalesef.Ve henüz üretimi yapılmış değil...

Sen hiç diğer tabletlere bakma,vakit kaybetme.Buralara çıkabiliyorsan bütçe bakımından ve tablet almada kararlıysan gerçekten diğerlerine bakma.Buraya kadar okuduğun için teşekkürler ama senin tabletin aşağıda hazır,şu an piyasanın p/f canavarlarından,hayırlı olsun…

Bana hız lazım arkadaş hız!

Kısaca benim sevmediğim işlerden,cpu-gpu ve ram den bahsedelim,ama ilk önce üretilen işlemci serilerine bir bakalım,daha sonra detaylı olarak özelliklerini okuyabilirsiniz;

1. Nvidia Tegra
    2. Telechip TCC (TCC8803, TCC 8902)
    3. Renesas
    4. Samsung (S5PV210, Exynos)
    5. Amlogic (AM8XXX)
    7. Freescale (iMX5xxx)
    8. TI OMAP
    9. Qualcomm MSM7XXX (MSM7227T, MSM7627T)
    10. Vimicro (VCxxx)
    11. Allwinner
    12. Ingenic (XBurst)
    13 Rockchip (RK28XX, RK29XX)
    14.VIA Wondermedia (WM86XX, WM85XX)

All Winner A10: Mimari Arm. işlemci ailesi cortex A8. üzerinde gömülü gpu Mali-400 (bu gpu aynı zamanda samsung un galaxy S2 telefonundada kullanılmakta.) Bu işlemci şu an çin tabletlerinde kullanılan en iyi çözüm denebilir. gerçek hızı 1 ghz tir. Ancak farklı ortamlarda 1,2 yada 1,5 ghz yazıldığınıda görmüş olabilirsiniz. İşlemcinin teknik olarak 1,5 ghz e kadar destek verdiği belirtilsede 1,0-1,2ghz hızlarından yukarısını görmezden gelin. Bu işlemciyi meşhur eden üretici ise Ployer (momo)ile birlikte Ainol (novo serisi) oldu. Özellikle Ainol novo 7 advanced çok ciddi satış başarısı yakaladı. İşlemci içinde çok iyi yorumlar gelmekte ve halada geliyor.

Ingenic JZ4770 Xburst: Mimari MIPS çekirdek hızı 1Ghz. Gömülü gpu Vivante gc860 (bu gpu için yine oldukça iyi yorumlar gelmekte ve oyun konusunda kullanıcısını yüz üstü bırakmadığı belirtilmekte.) Bu işlemci ARM mimarisini kullanmıyor MIPS tabanlı bir ürün. ARM için özel yazılmış programlar bu işlemci ile çalışmıyorlar. SKYPE bile bu işlemci için yeni sürüm çıkarttı. Enerji tüketimi arm tabanlı SOC(yongada sistem) lara kıyasla bir miktar daha düşük olduğundan 4-5 saat pil süresine kıyasla MIPS tabanlı tabletler 6-7 saat kullanım sunuyorlar. Bu işlemciyi ainol novo 7 basic ve ainol novo 7 paladin modellerinde görebilirsiniz. Android 4,0 desteği ile gelen ilk üründür kendisi. Yine ainol bu işlemciyi kullandığı modellerde googledan %99 luk uyumlluk sertifikasıda almış bulunmakta.

Samsung S5PV210: Mimari ARM işlemci ailesi cortex a8. Namı diğer Hummingbird. Bu işlemci Samsung Galaxy TAb ve Galaxy S de kullanldı. Üzerinde hala çok güçlü olan PowerVR 540 gpu bulunmakta. 3d oyunlarda çok iyi performans veren bir ürün. Cortex a8 tabanlı en hızlı ürün denebilir. Ancak Bu işlemciyi içeren tabletler görece 15-20 dolar daha pahalılar. Bu işlemcinin birde kardeşi var S5PC110 isimli. Performansı aynı ancak pil tüketimi daha düşük.

Rockchip Rk 2918: Mimari ARM, işlemci ailesi cortex A 8 Bu işlemcinin tek ve çift çekirdekli olan 2 farklı versiyonu var. 1 ghz hızında. Çift çekirdekli olanda ise 533+533 şeklinde 2 çekirdek var. Üzerinde gelen gpu vivante gc 800. Mecbur kalmadıkça Rockchip tabanlı ürünlerden uzak durmanız tavsiye edilir.

AMLogic 8726-M, ARM Cortex-A9 Mimari ARM, İşlemci ailesi Cortex A9. Üzerinde gelen gpu Mali-400. İşlemci hızı genellikle 800mhz. Bu işlemci 65nm ile üretildiğinden Malesef Cortex A8 ler ile aynı miktarda pil tüketiyor. Hızıda görece düşük olduğundan yine mecbur kalınmadıkça tercih edilmemesi gereken bir ürün. Ainol Novo 8 advaced da ve bazı zenithink modellerinde kullanıldığını görebilirsiniz.

NEC EV2 Cortex-A9 Dual Core Mimari ARM, işlemci ailesi cortex a9. Çit çekirdekli. İşlemci hızları 533*2 (her biri 533 mhz hızında 2 adet çekirdek var) Gpu görece eski olan PowerVR 530. Bu ürün aslında oldukça garip bir ürün. cortex a9 mimarisi ve dual core olması insanın ağzını sulandırsada; çekirdek hızlarının 533mhz olması ve üzerinde gelen gpu nun zayıf olması (bu gpu iphone 3gs de kulanılan gpu) bu işlemcinin kullanıldığı tabletlere itina ile yaklaşmayı gerektiriyor. 3d Oyun düşükünleri bu işlemciyi kullanan tabletlerden uzak durmalı. Ama ofis medya ve WEb için oldukça iyi performans verdiği belirtiliyor.

Nvidia Tegra 2 Mimari ARM, İşlemci ailesi Cortex a9, çift çekirdekli 1ghz hızında ( her bir çekirdek 1er ghz hızındalar) Gpu Geforce ULV. En hızlı cortex a9 işlemcilerden biri, oldukça iyi bir gpu ile desteklenmiş durumda. Paranız varsa bu işlemcinin kullanıldığı ürünlere yönelebilirsiniz. Çok fazla bilgi vermek istemiyorum. Zira bu işlemciyi kullanan tüm ürünler 230 dolar yukarısında seyrediyor.

TI Omap 3611-3621-322-36630: Mimari ARM işlemci ailesi cortex a8. Tek çekirdekli. 45nm. gpu powerVR 530. işlemci hızı 800-1000 mhz arası değişiyor. Oldukça başarılı bir işlemi olmakla beraber üzerindeki zayıf gpu yüzünden oyunlarda kullanıcılarını üzecektir.

TI OMAP4430 4460 4470 Mimari ARM işlemci ailesi cortex a9. Çift çekirdek 1-1,8ghz arası değişen hızlarda. powerVR540 ve 544 olmak üzere 2farklı gpu kullanılıyor gpu modeli aynı kalmakla bazen hızları farklı olabiliyor. ayrıntılı bilgi wiki den alınmalı. Amazon kindle fire'a güç veren sistem TI omap 4430 bu arada. Çok başarılı bir a9 türevi, üzerindeki gpu da yine mucizeler yaratmasada yeterli 3d başarımını sunuyor.

Apple A4:ARM cortex a8 tabanlıdır. üzerinde powerVR 535 gpu barındırır. A5 işlemcisi ARM cortex a9 tabanlıdır, çift çekirdeklidir ve üzerinde en hızlı gpu çözümü ola powerVR543MP (multi-core) gpu barındırır ve piyasanın tozunu gpu anlamında attırır.... A4 ve A5 referans arm tasarımlarına kıyasla Apple tarafından ios cihazları için çok ağır şekilde optimize edilirler. iphone ve ipodlarda kullanılan modeller 720-800 mhz arasında iken Ipad ler işlemciyi doğrudan 1ghz hızında kullanırlar.
    İşlemci bilgileri için symbiat'a teşekürler.

Ram e gelecek olursak,bir kere 256 MB gördüğünüzde direk oradan uzaklaşın,sizi gerçekten çok rahatsız edecektir kullanım sırasında.Benim ilk tabletimin 128 MB olduğunu düşünürsem gerçekten 1.5-2 yılda nasıl bir gelişme gösterip fiyatların nasıl düştüğünü görmek ilginç birşey.
    Genel olarak 512 MB size yetecektir ama b,c,d sınıflarında 1 gb ram li bir çok muhazzam p/f li ürünler var onlara yönelebiliriz.Ama şöyle bir soru sormak istiyorum şimdi;

X ve Y tableti 150 dolar olsun,X tableti IPS yüksek çözünürlüklü ekrana ve 512 MB ram e sahipken, Y tableti 1 GB ram ama normal çözünürlükte lcd ekrana sahipse ve diğer TÜM özellikler aynı ise,hangi TABLETi tercih ederiz?

Cevap: …

Ekran boyutu,çözünürlüğü,paneli ve cpu-gpu-ram e baktıktan sonra gelelim kısaca diğer özelliklere;

Wifi:Standart olan 802.11 b/g dir ancak b,c,d sınıfı için dikkat edilmesi gereken bir şey de; 802.11 b/g/n olmasıdır,daha iyi çekim için buna dikkat edin.

Telefon: Bu özelliği dışarıdan getirteceğimiz tabletler için göz ardı ediyoruz.

Bluetooth: Bence hiç düşünülmemesi gereken bir özellik ama tabii ki özel bir ihtiyacınız varsa,çok fazla tablette rastlamasak da sizin için tercih nedeni olabilir.

Kamera:Çok bir şey beklememekte fayda var.Eskiden çoğu tablette olmasaydı daha iyi olacaktı dedirtiyordu çünkü sadece barkod okuyucu için kullanılır kalitedeydi,şimdi en azından 2mp olduğunu düşünürsek skype için oldukça yeterli düzeyde,dediğim gibi barkod okumada da zaten fazla bile.Umalım ki yeni çıkacak tabletlerde 2 tarafta da en azından 5-6mp lik bir kamera olsun.

USB Portu: Üzülerek piyasadaki tabletlerin %95 inde mini usb şeklinde bulunmakta,bu da ekstra bir çeviri ile düzeltiliyor ama şunu eklemeliyim ki tabletinizden sarkan bir 3G modem hiç hoş olmuyor rahatsız ediyor onun için kablosuz olan çeviriciyi tercih edebilirsiniz.

HDMI: TV ye görüntü aktarımı sağlıyor bildiğiniz gibi yine hemen hemen tüm tabletlerde mini port mevcut.Çeviriciye gerek yok bir ucu mini bir ucu normal olan kablolar mevcut.

GPS: Bazı tabletlerde dahili olmakla birlikte bazılarında harici şekilde mevcut,tabletin fiyatına ekstra en az 30$ eklediğini belirteyim.

İvmeölçer: Haraketinizi algılayan bu özellik ile uyumlu olan oyunlar gerçekten inanılmaz zevkli oluyor,merak etmeyin tabletlerin %99 unda bu özellik mevcut,ama bazılarında işletim sistemine bağlı olarak 90' kaymalar olabiliyor ama bunu da güncel fw ile düzeltmek mümkün.Hele bu sıralar stabil olmayan dondurmalı sandviç sürümlerinde bu hata olabilir.

Şimdi durun ve bir düşünün,eğer hala netbook almak istiyorsanız bundan sonrası size göre değil,sabırla okuduğunuz için teşekkürler.
    Biz devam edelim;

Bu kadar incik boncuk yeter sanırım,şimdi işin kullanım tarafına biraz daha bakalım;

Pilden nasıl tasarruf ederiz,nasıl daha uzun süre kullanım sağlayabiliriz?

-Tableti kapatmayın,yok yanlış anlamadınız evet kapatmayın diyorum.Nasıl mı;diyelim oyun oynadınız yemek molası vereceksiniz en fazla 45 dk-1 saat,bu durumda tabletinizi kapatmayın uyku moduna alın.Gece uyumadan önce kapatın ama diğer tüm durumlarda açık kalsın.
    -Ekran parlaklığını minimum en rahat görebileceğiniz şekilde kısın.
    -İnterneti kullanmadığınız zamanlar tableti direk uçak moduna alın ve böyle kullanın.
    -Kullanmadığınız uygulamaları kapatın.
    -Masaüstü ekranına olabildiğince az widget ekleyin,gereksizleri kaldırın.
    -Uçak moduna almama konusunda inatçıysanız bluetooth,3G,wifi özelliklerini kullanmadığınızda kapatın.
    -Tabletin yakınına manyetik maddeler ve aletler koymayın.
    -Son olarak sistem dosyalarından kernel den 1-2 değişiklik yaparak da yukarıdakilere katkı sağlarsınız ben tavsiye etmiyorum ama nasıl yapıldığını pm ile sorarsınız,anlıyorsanız yapabilirsiniz.

Android'in acemisiyim,yeni tablet aldım hangi uygulamaları tavsiye edersiniz?

Bu konuda Merimobiles dan Tasselholf'un tavsiyeleri zaten oldukça güzel,ben de onları kullanıyourm;

Video: Rockplayer
    Müzik: Astro Player Nova
    File Explorer: ES File Explorer & Root Explorer
    PDF: Adobe Reader
    eBook: Aldiko
    Web: Dolphin Browser HD
    Klavye: Better Keyboard 7
    Launcher: ADW.Launcher

Widget:
    - The Weather Channel
    - AudioManager Console

Ekstra:
    - WiFi Analyzer
    - System App
    - Apps 2 SD
    - Scanner Radio
    - Tapatalk

Çocuğunuz varsa:
    - Toddler Lock

Ve Türk'lerin vazgeçilmez özelliği olan OverClock için benim tavsiyem SetCPU,ama kullanımını kesinlikle tavsiye etmiyorum,oluşabilecek sorunlardan kendiniz sorumlusunuz.
    Çoğu tabletin fabrika çıkış hızı zaten en stabilidir.

Bunları ve daha fazlasını bulabileceğiniz 2 başlık patlatıyorum,indirebilirsiniz;

Popüler Android Uygulamaları

En Çok Aranan 50 Ücretsiz Android Uygulaması

Bunlar harici de aklıma gelen bütün uygulama sitelerini yazıyorum buyurun;

getjar.com
    soc.io/app-store
    androidzoom.com
    androlib.com
    store.handmark.com
    handster.com
    mobango.com
    pocketgear.com
    mobilestore.opera.com
    appitalism.com/
    amazon.com/mobile-apps
    slideme.org
    appbrain.com/
    corporate.mobihand.com
    handango.com
    aproov.com
    f-droid.com

18 yaşında büyüklere de mikangi.com u önerebilirim,ama tavsiye etmem.
    Bunların harici aslında tabii ki marketimiz var en başta,onu unutmayın…

Nerden alırız bu tabletleri?

pandawill.com
    fastcardtech.com
    ankaka.com
    merimobiles.com
    chinagrabber.com
    houseofdap.com
    ownta.com
    bestmid.com
    mcbup.com
    spemall.com
    mp4nation.net

Aklıma gelenleri yazdım tabii ki de daha bir sürü var ancak tavsiyem pandawill.com dur,hem ürün çeşitliliği hem alış öncesi ve sonrası hizmeti hem fiyatları ile hepsinin 3-4 adım önünde,sakın sakın ola ki pandawill.com a bakmadan tablet almayın!!! Muhakkak tüm sitelere bir göz atın ve internette indirim kuponları var mı bir bakın.Bu konuda da pandawill yine öne çıkıyor,kuponsuz fiyatları zaten iyi olduğu gibi bir de en az %5 lik indirim kuponu buldunuz mu ki çok kolay bunu bulmak ,dadından yenmiyor.Diğer sitelere bakın tabi ama 2-3 tanesi hariç itibar etmeyin,ben çeşit olsun diye yazdım.Aliexpress ten alışveriş yapmamanızı tavsiye ediyorum,heyecanla tabletini bekleyen insanların kargoları açınca taşla sopayla karşılaştığını çok gördük hele de şimdi ödeme sistemelerinden paypal ı kaldırdılar.Geribildirimi çok yüksek ve eski firmalara güvenebilirsiniz tabii ki ancak onların da fiyatları piyasadan yüksek olacaktır belki pazarlkk yaparak biraz indirebilirsiniz ama yine de uğraşmaya değmez her türlü kuponla pandawill den alabileceğiniz fiyattan yüksek olacaktır.
    Ödemelerinizi paypal ile ama dolar bazında yapın,ödeme anında sakın paypal ın kurunu kullanmayın,bırakın dolar olarak çeksin ve bankanız o anki kurdan hesap yapsın,diğer türlü paypal ın kuru çok yüksek.Paypal hesabınız yoksa da üye olmadan yapabilirsiniz ödemelerinizi.Şahsen ben sizlere tavsiye etmesem de paypal dan yıllardır başım ağrıdığı için güvenilir sitelere direk moneybookers ile kredi kartımdan çekim yapıyorum.Ama şimdi milyarda bir olasılıkta bişi olur diye siz benim yaptığım şekilde yapmayın,kazığınızı sağlam bağlayın.Şunu da ekleyeyim ki paypal hesapları çok ama çok kolay çalınabiliyor,internetin ve veya bilgisayarın ortak kullanıldığı yerlerden paypal a giriş yapmayın.

Kargo nolur,ya gümrük???

Geldik zurnanın kendini çello zannettiği ana,tablet ve elektronik alışverişlerinizde istisnasız olarak kesinlikle,lamküm etmeden,fantezi aramadan,artistlik yapmadan;özel kargo firmalarını kullanmıyoruz.TNT,UPS,DHL yani.Kullanacağımız usps,hongkongpost,chinapost,ems gibi devlet kargolarıdır,evinize kadar da ptt ile teslim edilir.Bu işin tek yolu budur,ammaa unutmayacağınız en önemli 2.şey de kargonuzun takipli olmasıdır,yani kayıtlı olmasıdır.Diğer türlü tabletinizin elinize
    Gelme olasılığı bayağı bir düşer,PTT sağolsun…
    EMS hariç diğerler yani usps,hongkongpost air mail,chinapost air mail aşağı yukarı 12-20 günde gelirken EMS 8-12 gün civarında gelir.Yuvarlama değerler verdim zaten tam sayıları bulmak mümkün.
    Gümrük işine gelince,ilk önce aldığınız tabletin faturasını düşük yazdıracaksınız,75€ luk sınırı hesap ederek ortalama 70-80$ gayet iyi olur,çok da düşük yazdırmayın sizden gerçek değerini kanıtlamanız istenebilir.Bakın tablet gümrüğe takılsa bile korkmayın sakin olun sadece %20 vergisini ödersiniz ve alırsınız ve vergi de ürün için ödediğniz bedeli kanıtlamak için istenen paypal veya kredi kartı ekstresindeki değerdir.
    2 tane tablet birden almayın,2 ayda sadece 1 yurtdışı alışveriş yapın,ürünlerin aynısından 2 den fazla olmasın,tablet alırken yanına bir sürü aksesuar doldurup kututu büyültmeyin mümkünse sadece 1 kılıf veya artık acil ne ise onu ve tableti alın.2 ay sonra tekrar sipariş verebilirsiniz veya 2 ay beklemeden farklı isim ve adrese sipariş verebilirsinz.Şu takılır mı bu takılır mı diye bişi yok,yazdıklarımı yaptığınızdan sonra her şey sizin şansınıza kalmış bir iş.Şu ana kadar gümrüğe takılan bir alışverişim olmadı.Telefon özelliği olan tablet almayın,istisnasız gümrüğe takılır ve geri gönderilir.

Bu kadar konuştuktan sonra,gerçi 1 dk önce çöp dediğim tableti göstereyim,özelliklerine dikkatlice bkz;

Çöp Tablet

Şimdi artık, performans / fiyat oranı yüksek tabletlerimize bir bakalım;

a Sınıfı

Novo 7 Paladin - 98.99$

Onda VX610w - 108.69$

b Sınıfı

Gemei G2 - 122.99$

Novo 7 Elf - 137.99$

c Sınıfı

Novo 7 Aurora - 157.99$

Novo 8 Advanced - 164.29$

Onda VI40 Elite - 204.99$

Şimdilik sadece gündemde olan bir kaç tableti ekledim,ileride diğer sitelerden,farklı model tabletler de ekleyeceğim,merak etmeyin bu kadar kısır kalmayacak…
    Teşekkürler.

Yazının tüm hakları ve işlemci bilgileri hariç yazının tamamı bana aittir,kaynak belirtilmeden alıntı yapılamaz,emeğe saygılı olalım.

Hello

Can you mark the parsel as a gift and put a price tag of $50 so that I won't have to pay taxes.

Regards

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krocker09 -- 19 Aralık 2012; 20:39:43 >

• http://www.buyincoins.com/new_en/details/7-ainol-novo7-venus-myth-quad-core-1-5ghz-android-4-1-tablet-pc-16gb-wifi-ips-product-25705.html
    %7 indirim kuponuyla bu tabletten almayı düşünüyorum 138.56 dolar yapıyor sizce gümrüğe takılma olasığı nedir ? Yada buycoinsde fiyatı düşük göstermek ve hediye olarak yollatırmak için ne yapmalıyım ? İngilizcem az tam olara ne yazamlıyım yardımcı olurmusunuz ?
  • http://www.banggood.com/XIAOMI-Mipad-2-16G-Intel-Cherry-Trail-Z8500-Quad-Core-1_84GHz-7_9-Inch-MIUI-OS-Tablet-p-1017544.html

80 bin antutu skoru çinin apple' ı. mobil uygulaması %10 indirim sağlıyor. Bugün siparişi geçtim indirim dahil 187 dolara. Tavsiye ederim. İleride aynı donanımın win10 versiyonu da çıkacak. Yazılımla win 10 a geçilebilir tahminim. Tavsiye ederim.
  • gayet güzelmiş yahu
  • Valla benimde hoşuma gitti int. girerim.msne girerim,müzik dinler,film izlerim işimi görür
  • Yorumlara göre değerlendiririz
  • Gelsin bende merak içindeyim bakalım çinli kardeşlerimiz nasıl birşey yaptı
  • Güzel bişeye benziyor ama çin malıysa elinde patlama ihtimali, çabuk bozulma ihtimali olabilir.
  • windows xp yüklü resimde
  • quote:

Orijinalden alıntı: W

Güzel bişeye benziyor ama çin malıysa elinde patlama ihtimali, çabuk bozulma ihtimali olabilir.

Elektronik sans işi bakarsın aldığım gün bozulur bakarsın 5 sene sonra belli olmuyor.Sen Gümüşhanelisin demi
  • quote:

Orijinalden alıntı: oranj001

quote:

Orijinalden alıntı: W

Güzel bişeye benziyor ama çin malıysa elinde patlama ihtimali, çabuk bozulma ihtimali olabilir.

Elektronik sans işi bakarsın aldığım gün bozulur bakarsın 5 sene sonra belli olmuyor.Sen Gümüşhanelisin demi

Aynen hocam
  • quote:

Valla benimde hoşuma gitti int. girerim.msne girerim,müzik dinler,film izlerim işimi görür

128 mb. ram ve 600 mhz işlemci ile bunları yapabileceğinden eminmisin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan K.

quote:

Valla benimde hoşuma gitti int. girerim.msne girerim,müzik dinler,film izlerim işimi görür

128 mb. ram ve 600 mhz işlemci ile bunları yapabileceğinden eminmisin?

Allah kerim bakalım yapıılır ama biraz yavaş olabilir olsun artık 190 tl ye ipad gibi bir canavar bekliyememİşletim sistemi basit olduğundan fazla sorun çıkıcağını sanmıyorum
  • DOSTUM VALLA ALET HOSUMA GITTI, ne zsmaan gelir tahminin varmi
  • gelince incelemeni merakle bekliyoruz
  • gümrükte sorun çıkartmasın
  • yorumları bekliyor olucaz
  • gayet güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

gümrükte sorun çıkartmasın

200 euro ya kadar sorun çıkarmıyor bu 100 euro bile değil sorun çıkması imkansız en kötü ihtimal ana dağıtım merkezine çağırırlar fatura isterler bende pcden çıktısını alır gösteririm.Tahmini 10-15 gün içinde gelir.Gelince yorumumu yazarım
  • sörf yapmak için ideal
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.