Şimdi Ara

HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.552
Cevap
49
Favori
335.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AVR 155 cihazı dvd bağlantısını yaptım ancak uydu alıcımla vede playstation ile bağlayamıyorum. kablo olarak usb vede scart kablom var . önceki cihazım sadece dvd 5+1 ses sistemiydi. harman kardon karmaşık bişi sanırım.beceremedim
  • Uydu receiverınız HDMI destekli ise HDMI ile değilse bir tarafı KIRMIZI-BEYAZ ve SARI renkte,diğer tarafıda aynı yada scart olan bir kablo ile bağlayabilirsiniz.PS3 için HDMI kablo ile görüntüyü,optic kablo ile ses alabilirsiniz.Biraz karışık gibi görünebilir ama sorun olursa PM ile ulaşın tlf ile yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: belmont

Bende hkts 7 avr 142 kullanıcısıyım , çok fazla özelliği yok ama idare ediyorum. bikaç sorum olucak

1-Filmlerde aksiyon sahnelerindeki gürültü ortalığı inletirken konuşmalara geçtiğinde ses yeterli olmuyor busefer sesi dahada açmam gerekiyor ama aksiyona geçincede kısmam gerekiyor bayabi artıyor ses , sizce bunun sebebi nedir nasıl aşabilirim bu sorunu?

2-Surround lardan pek verim alamıyorum sanırım yerde olmasınında etkisi var ama kuleleri çok pahallı bu aletin, bide adamlar her kuleye uymasın diye eğimli yapmışlar tabanını , bu sebeplede yerde kullanıyorum , bildiğiniz bir yöntem varmıdır yada uyumlu olup ucuz kule satan yer?

bu sorun bende de vardı ve surround mode u "auto select" den "movie: Dolby PLII Movie" ye degistirince duzeldi. ama bu dedigim normal uydudan gelen yayın için bu sekilde DVD veya BlueRay izlerken amfi gelen sese uygun bir mod a geciyor.

• Selamlar herkese,

Arkadaslar HK avr260 ile JBL Balboa ( sadece onler, orta ve sub. arka speakerlar yok) sistemi kurmak uzereyim. Ne dusunursunuz? Yaklasik 2800TL ye geliyor fiyat iyi midir?

Bir de ayni speakerlarla HK avr160 da alabilirim o zaman da fiyat 2500 TL. Hatta HK avr155 ile alirsam 1900TL.

Bir de Jamo s606 lari dinledim yamaha ile, gercekten etkiledi beni acikcasi. Onun icin aldigim fiyatta soyle Yamaha 567+ jamo s606 onler ve merkez. Bunun icin aldigim fiyat ise 2500TL.

Kullanim amacim sadece filmler ve oyunlar, muzik pek dinlemem. Bu yukardaki kombinasyonlar icinde en iyisi hangisi olur? Fiyat olarak HK lar icin aldigim fiyat yamaha ya gore cok mu iyi? Elimde 3D tv var, ilerde sonucta 3D iyice kullanima girdiginde ve HDMI 1.4 yayginlastiginda HK ile sorun yasar miyim?

iyi bayramlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyazit82

Selamlar herkese,

Arkadaslar HK avr260 ile JBL Balboa ( sadece onler, orta ve sub. arka speakerlar yok) sistemi kurmak uzereyim. Ne dusunursunuz? Yaklasik 2800TL ye geliyor fiyat iyi midir?

Bir de ayni speakerlarla HK avr160 da alabilirim o zaman da fiyat 2500 TL. Hatta HK avr155 ile alirsam 1900TL.

Bir de Jamo s606 lari dinledim yamaha ile, gercekten etkiledi beni acikcasi. Onun icin aldigim fiyatta soyle Yamaha 567+ jamo s606 onler ve merkez. Bunun icin aldigim fiyat ise 2500TL.

Kullanim amacim sadece filmler ve oyunlar, muzik pek dinlemem. Bu yukardaki kombinasyonlar icinde en iyisi hangisi olur? Fiyat olarak HK lar icin aldigim fiyat yamaha ya gore cok mu iyi? Elimde 3D tv var, ilerde sonucta 3D iyice kullanima girdiginde ve HDMI 1.4 yayginlastiginda HK ile sorun yasar miyim?

iyi bayramlar

HK larda şu an 3D yok önemliyse yamaha ve denon. pioneer gibi markalara yönelebilirsin herkese iyi Bayramlar.

• HK larda da görmek istiyoruz artık 1.4 ü
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

HK larda da görmek istiyoruz artık 1.4 ü

3 d kulanılmayacaksa önemli degil.
  • Sayin Samsungx peki, 3D playeri tv ye HDMI 1.4 ile baglayip tv den de avr a optik kablo cekilirse olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyazit82 -- 12 Eylül 2010; 0:53:38 >
  • quote:

Selamlar herkese,

iyi bayramlar

sayın Beyazit82 bahsettiginiz jamoları nerede buldunıuz? zira benim de iki front bir center arayısım var ve s606 ları dusunuyorum.

bu arada benim setimde surroundlar eksik, amfi 7.1 destekledigi icin iki front bir center ile tamamlamak gibi bir fikir geldi aklıma :D yani arka sag ve solda birer front olacak ve en arkaya da bir center koyacam. su an quadral ve jamo uzerinde yogunlastım, bu sekilde hareket etmemin sebebi, MA ların arka hoparlorlerinin epey daha pahalıya geliyor olması. uygun ikinci el veya teshir surround bulabilirsem o sekilde de yapabilirim.
    kısacasi birazcık yardıma ihtiyacim var:D

• Sn bz ben yurt disindayim, tr de nerde bulursun bilmiyorum. Diger arkadaslar yardimci olurlar. Yanliz bu guzelim jamolar rear olarak kullanilir mi ya, sagir mi olmaya calisiyosun
  • dvd yi hdmi ile avr a bagla avrda hdmi ile tv ye bagla yeterli.
  • Ben de araniza avr 260 alarak katildim. 3D destegi dolayisiyla Yamaha nin birkac modeliyle bunun arasinda kalmistim, iyiki de bunu almisim. Tek kelimeyle aletten kalite akiyor. Bravo Harman Kardon, bu kadar memnun olacagimi dusunmemistim. Speaker lar da JBL Balboa 5.1 seti. Tv ye dunya para verip bu tip bir sistemle desteklememek buyuk kayip diye dusunuyorum artik, tv izleme keyfini misliyle katliyor.
  • quote:

Ben de araniza avr 260 alarak katildim. 3D destegi dolayisiyla Yamaha nin birkac modeliyle bunun arasinda kalmistim, iyiki de bunu almisim. Tek kelimeyle aletten kalite akiyor. Bravo Harman Kardon, bu kadar memnun olacagimi dusunmemistim. Speaker lar da JBL Balboa 5.1 seti. Tv ye dunya para verip bu tip bir sistemle desteklememek buyuk kayip diye dusunuyorum artik, tv izleme keyfini misliyle katliyor.

Hayırlı olsun güle güle kullan.
  • Bugun itibariyle 5 hoparlorden olusan bir jamo s506 set aldim, 4 hoparloru kullanarak surround eksigimi tamamlamayı dusunuyorum.
    bu set uzerine biraz yorum yapar misiniz...
  • arkadaşlar harman kardon avr255 kullanıyorum. merak ettiğim bu cihazda otomatik kapanma özelliğinin bulunup bulunmadığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guestizm -- 20 Eylül 2010; 0:50:23 >
  • sleep tuşu yokmu kumanda üzerinde
  • ne ben bu soruyu sormuş olayım ne de sizler görmüş olun arkadaşlar

quote:

Orijinalden alıntı: cinali35

sleep tuşu yokmu kumanda üzerinde
  • Arkadaslar keyifli bir konu olmuş öncelikle emeginize saglık .

merak ettigim ise ortalama 15 m2 bir oda icin samsung lcd ps3 wii ile kullanabilecegim %50 SD - %20 HD tv izleyebilecegim(steryo+sub ), ki hd optik cıkışlı uydu cihazım mevcut , %10 blue ray izliyebilecegim %10 radyo dinleyebilecegim 5+1 ve sub ve belki ileride 30-40 m2 de iş,imi gorebilecek ve mumkunse 3d seslere bayıldım ileride onuda kullanabilecegim amfi klon ve sub tavsiyesinde bulunabilirmisiniz cok prof olması yada deli gibi sesvermesi cok muhim degil ama duşuk volumlerde kaliteli ama ustlerde de cok patlamayacak bir sistem ne olabilir su an mevcutta sony str de685 sony takım klon ve koda bas kullanıyorum aslen sikayetimde yok ama makul sevyede uzun zaman kullanabılecegım daha profosyenel bir sistem ve genelde hep kullandıgım markaların genel ortalamalarının ustundekı gercekten budur denılen modellerı severım bu baglamda bır sıstem onerırsenız mutlu olurum konuyu cok ıyı bılmedıgım ıcın yanlıs yorumlarda bulundu ısem kusuruma bakmayıp dogrusunu anlar-tır ısenız seb-vınırım sımdıden tskler umarım verdıgınız bılgıler dogrultusunda bende zamanla aranıza katılırım .

kastettıgım 3 d ses ornegı ama bıldıgım kadarı ıle su an sadece kalıtelı steryo kulaklıklarla calısıyor yanılgım olabılır ama bu sessı evde flım ızlerken dınlemek mutesem bır ayrıcalık olurdu helekı 3d tv ıle hayal bıle edemıyorum mutesem

ve forumda soyle bir yorum buldum ve aslen tam olarak bence beklentıde aslen bu olmalı bu yorumu elde etmek için nasıl bir konbinasyon gereklidir :)

yorum :ne beklediğimi kısaca açıklayan bir yazı forum içerisinde mevcut. Özetle:
    picklock: müzik dinlediginiz odada ses sisteminin ortadan kaybolarak yerini besteci veya icraciya biraktigi andir. Bunun cevabi müzikal doruk noktasinda hissettiginiz fiziki üsüsmedir. Bunun cevabi fiziki dünyanin yok oldugu, yalniz sizin ve müzigin kaldigi noktadir.

İşte bunu beklemiştim ama bulamadım. şeklinde tekrar tşkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyman2 -- 21 Eylül 2010; 23:38:35 >

• Arkadaşlar bende AVR 145 var, listeye benide ekleyin ;)

Sistemde kendi yapımım 2 adet big front ve piyasadan toparlama center ve surroundlarım var. Çok memnunum. Özellikle baslar felan aşırı tatmin edici.

Fakat kaşıntı bu ya :) sistemi iyi bir aktif bass ile tamamlamayı düşünüyorum ne zamandır. Aktif bass lar için hem sinema hemde müzik konusunda adam gibi performans veren bir bass biliyormusunuz? ne tavsiye edersiniz?
  • Herkese selamlar, bende de AVR142 var. D-Smart HD kullanıyorum. Belki bilen vardır, Discovery Channel HD ve Animal Planet HD Dolby Digital yayın yapıyor. Diğer kanallardan bu kanallara geçerken yüksek frekansta rahatsız edici seviyede anlık bir cızırtı duyuyorum. Bu sorunu yaşayan yada hakkında bilgisi olan var mı ?

Forumda bir kişi daha aynı sorunu yazmış,belkide sorun receiverlarda yada yayındadır ama o arkadaştan cevap alamadım anfisinin markası ne yada sorunu çözdü mü diye.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.