Şimdi Ara

ZYXEL P-660W-T1 v2 Yarım saatte bir bağlantı kopuyor YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Türk Telekomun kampanyalı olarak verdiği P-660W-T1 v2 model ZyXel modemi kullanıyorum. Modem yarım saatte bir kablosuz olarak bağlanan tüm cihazların bağlantısını kesiyor. Yarım saat sonunda tekrardan manuel olarak bağlanmak zorunda kalıyorum. Crea Netbook (winXp Sp3) ve ipod touch kablosuz olarak bağlı. İlk başta netbooktan kaynaklandığı kablosuz sürücüsünün eski olduğunu düşündüm ama ipodta yine aynı süre sonunda kopuyor. Modemi bi kaç gün önce fabrika ayarlarına döndürmüştüm (bgg1). Bugun ZyXel müşteri hizmetlerini aradım sorunu anlattım bana bgg3e update etmemi söylediler aynen yaptım. Sorun hala aynı şekilde devam ediyor. Sanki bi yerden ayarlanmış gibi yarım saat sonunda kablosuz cihazlar kopuyo ve tekrardan manuel olarak bağlamak zorunda kalıyorum. Nedir arkadaşlar bunun çaresi sıyırmaya az kaldı

• Çözümü bilmiyorum ama bendede aynısı olmuştu zamanında iphone dan kaynaklanıyormuş benimki iphonun yazılımını yeniledim :) hatta gittiğim internet cafenin bile internetini koparmıştı gevur alet
  • aynen dostum bende komşumdan çekiyordum onda zyxel modem var bende de wireless ı war zyxel 271 n kullanıyodum
    bağlanırken windows un kendi ağ bağlantısını kullanıyodum sürekli gidiyodu net meğersem usb adaptör modemni kendi programıyla girmek gerekiyomuş onunla giriyorum günde 1 kere belki düşüyorum o da wireless çok ısınıyo diye kendi oto resliyo bunu dene istersen çok işine yarar
  • selam arkadaşlar konu hakkında şu şekilde bir bilgi elde edindim bu konu ile ilgili yeni bir fw yazılımı çok yakında çıkacakmış bende de aynı model modem var ve yeni yazılım gelene kadar şu şekilde kullanıyorum sorun yaşamadım denemenizi öneririm modemindeki wireless ayarlarınında kanal ayarını kanal 11 yapıp şifreleme türünü static web yaptım ve sorunsuz bir şekilde bağlanabiliyorum sizede tavsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: scandelos

selam arkadaşlar konu hakkında şu şekilde bir bilgi elde edindim bu konu ile ilgili yeni bir fw yazılımı çok yakında çıkacakmış bende de aynı model modem var ve yeni yazılım gelene kadar şu şekilde kullanıyorum sorun yaşamadım denemenizi öneririm modemindeki wireless ayarlarınında kanal ayarını kanal 11 yapıp şifreleme türünü static web yaptım ve sorunsuz bir şekilde bağlanabiliyorum sizede tavsiye ederim...

inşallah işe yarar. eve gidince deneyeceğim
  • sonuç verdimi paylaşırsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cafein34

sonuç verdimi paylaşırsanız sevinirim

Statik WEP şifrelemede bir problem olmaz. Diğer markalarda varmı bilmiyorum ama Zyxel'lerdeki genel sorun zaten Dinamik WEP/WPA/WPA2(+PSK) deki "ReAuthentication Timer" sonunda kopma yaşatması. Aynı sorun bendeki modemde de mevcut fakat 61 serelerindeki kesintiyi herkes farkedemiyor.
  • evet haklısın.peki şunu sormak istiyorum wep şifreleme kolay kırılıyor diye biliyorum o yuzden wpa şifreleme yapıyoruz statik web şifrelemede güvenlimidir ?
  • quote:

evet haklısın.peki şunu sormak istiyorum wep şifreleme kolay kırılıyor diye biliyorum o yuzden wpa şifreleme yapıyoruz statik web şifrelemede güvenlimidir ?

İşte Zyxel'de sorunda tam bu noktada başlıyor.Ya ondan vazgeçeceksin ya da diğerinden. İki ucuda pis değnek gibi.
  • vay be 3 bilinmeyenli denklem gibi :)
  • maalesef hepsini denedim sonuc olumsuz
  • quote:

maalesef hepsini denedim sonuc olumsuz

Wep şifrelemede de kopuyorsa FW problemi olabilir.

@scandelos sorunu nasıl çözdüğünü belirtmiş eğer onunla aynı modelse onun kullandığı FW'i yükleyerek deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wetsss

Merhaba Arkadaşlar
    Türk Telekomun kampanyalı olarak verdiği P-660W-T1 v2 model ZyXel modemi kullanıyorum. Modem yarım saatte bir kablosuz olarak bağlanan tüm cihazların bağlantısını kesiyor. Yarım saat sonunda tekrardan manuel olarak bağlanmak zorunda kalıyorum. Crea Netbook (winXp Sp3) ve ipod touch kablosuz olarak bağlı. İlk başta netbooktan kaynaklandığı kablosuz sürücüsünün eski olduğunu düşündüm ama ipodta yine aynı süre sonunda kopuyor. Modemi bi kaç gün önce fabrika ayarlarına döndürmüştüm (bgg1). Bugun ZyXel müşteri hizmetlerini aradım sorunu anlattım bana bgg3e update etmemi söylediler aynen yaptım. Sorun hala aynı şekilde devam ediyor. Sanki bi yerden ayarlanmış gibi yarım saat sonunda kablosuz cihazlar kopuyo ve tekrardan manuel olarak bağlamak zorunda kalıyorum. Nedir arkadaşlar bunun çaresi sıyırmaya az kaldı

192.168.1.1 'e giriş yapıp modem arayüzünden sırasıyla ; BAKIM > HATA BULMA > DSL HATTI > DSL HAT DURUMU 'na tıklıyoruz, çıkan ekranda SNR MARGİN ( NOİSE MARGİN ) değeri 15 dB ve altında ise servis sağlayıcın ile iletişime geçerek hat değerlerinin düşük olduğunu bildir ve arıza kaydı bırak. Eğer bu değerler 15 dB ve üzeri ise modemin yazılımını aşağıda paylaştığım link 'den indirip güncellemeni öneririm.

ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/ADSL_MODEMLER/P-660W-T1v2/Firmware/TTnet/340BGG3E0(Kilitsiz).bin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektrotek

quote:

maalesef hepsini denedim sonuc olumsuz

Wep şifrelemede de kopuyorsa FW problemi olabilir.

@scandelos sorunu nasıl çözdüğünü belirtmiş eğer onunla aynı modelse onun kullandığı FW'i yükleyerek deneyebilirsiniz.

baya hortlamış modemi değiştirmiştim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.