Şimdi Ara

Antalya Fiber İnternet BAŞLADI!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
1
Favori
37.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aydindril

arkadaşlar superonline in sitesinde antalya kısmına girin orada lokasyonlarda bir sürü APT. ler var. Sadece sitelere değilmiydi bu hizmet ? Bende 5 katlı bi apt de oturuyorum 10 daire var. bende alabilirmiyim başvursam ? bizim evin buraları felan hep kazdılar.

teşekkürler,

yokmu kimse beyler cevap verebilecek ? birde FİBERANT nerde bilen varmı ?

Teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: melart

quote:

Orijinalden alıntı: omgwtfimcow

Yer: Uncalı

Arkadaşlar torrent delisi bir kullanıcıysanız superonline iyi evet.
    Ancak online oyun oynuyorsanız " CS:S, World of Warcraft gibi " kesinlikle superonline'ı tercih etmeyin çünkü rezalet ötesi.
    1mb ttnet ile bu oyunlarda çok daha az ping alıyordum. Adamlar kesinlikle sorununuzu çözmüyor. Ben bağlattığım günden beri lanet ediyorum.

fibermiş, genişbant internetmiş, ışık hızıymış hikaye...

müşteri hizmetleri, ping ve internet hızı aynı şeydir diyen, her aradığınızda size hız testi yaptırtmaktan başka bi halt bilmeyen insanlarla dolu.
    " Yurt dışı çıkışlarımızda sorun var " tek bildikleri cümle bu. Ancak bu resimdeki 3 server ortadaki hariç TR. Rica ediyorum resme bir bakın.

http://img141.imageshack.us/i/pinglen.jpg/

Arkadaşım senin bağlanmaya çalıştığın serverların çıkışları çokmu kaliteli sence.Altı üstü bir CS serveri.Sana ben evden kurarım her türlü bağlant kötü ise sende böle ping alırsın.50Mbit fiber kullanıyorum Steam üzerinden Call Of Duty ve benzeri her oyunu oynuyorum ayrıca world of warcraft oynuyorum wow da 60 65 arası steamda 40 50 arası bir ping var çok çok iyi

millet 10-20 ping arası oynuyorsa bence gayet yeterli. oynadığım server'a kaç kere girdin ki böyle bir yorum yapabiliryosun? bölgeden bölgeye hızların ve pinglerin değişebilceğini hatırlatmam gerekiyor sanırım. Kendi internetiniz kaliteli ve sorunsuz olması diğer kullanıcılarında aynı derecede iyi internete sahip olduğu anlamına gelmiyor.

bu arada bende wow oynuyorum lag spike ve 400ms'den aşşa inmiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheldon-Cooper -- 17 Ocak 2011; 3:04:18 >

• Atatürk caddesinde var mı?Apartmana bağlatmak için ne yapmak gerekiyor?
  • metropol ün karşısında DigiANT var. onun bulunduğu apartmanda 2. katta FiberANT var. oraya gidin ve görüşün...
  • hayırlı olsun darısı başımıza gelmedı hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.İskenderli

Dün iş çıkışı Dedeman kavşağından geçiyordum antalya taraftar büfenin arkasını kapatmışlar superonline fiber altyapı çalışmasını gordum bugunde kazıyorlardı kazan elemanlara sordum fiber geldi heryere yayılıyor dediler ve bir başka ekip de fener tarafını kazıyorlar dediler.
    Ey ANTALYA lılar gözumumz aydın :D

Kuşadası-aydın bölgesinde varmı bilmiyorum fakat inşalalh bir gün buralarıda kazarlar
  • Lara civarı için çok umutlu değilim açıkçası muratpaşa belediyesi ile ilgili sorunlar var hiç gelmeyebilir bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: omgwtfimcow

millet 10-20 ping arası oynuyorsa bence gayet yeterli. oynadığım server'a kaç kere girdin ki böyle bir yorum yapabiliryosun? bölgeden bölgeye hızların ve pinglerin değişebilceğini hatırlatmam gerekiyor sanırım. Kendi internetiniz kaliteli ve sorunsuz olması diğer kullanıcılarında aynı derecede iyi internete sahip olduğu anlamına gelmiyor.

bu arada bende wow oynuyorum lag spike ve 400ms'den aşşa inmiyor...

Son durum ne aynı mı düzelme olmadımı ?

Başka Bağlatmış oyun oynayan varmı Antalya merkezde?
  • Arkadaş ne fiber internetmiş yahu! Site yönetimimiz ile protokol imzalanmasının üzerinden tam 45 gün geçmesine rağmen, daha dün itibariyle site içinde kazı çalışmasını yeni bitirebildiler. TTnetten kurtulalım dedik bu sefer doluya tutulduk! Tam 1,5 aydır evimde internet kullanamıyorum. Hayır akılsızlığıma yanayım ki, superonline fiber internetin kurulum safhasının adı gibi hızlı olacağını düşünmüşüm! Müşteri hizmetleri zaten tam bir felaket. Adamlar attığım maillere 4 ile 9 gün arasında ancak dönüş yapabiliyorlar. Ayrıca telefonla kendilerine ulaştığımda da "altyapı kurulduğunda sizinle irtibata geçilecek" şeklinde cevap alıyorum. Şimdi asıl merak ettiğim konuyu müşteri hizmetlerinden öğrenemediğim için sizlere sorma gereği duydum. Şu an fiber internet altyapısı kurulu olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Şimdi bizim site yöneticisi ile protokolümüz imzalandı. Dediğim gibi siteyi talan ederek, üzerinde "Superonline F/O" yazan, küçük gri renkli 2 adet kutu da site içerisine kuruldu. Acaba apartmanların içine yapılacak olan çalışma bundan sonra mı yapılacak? Yani daha önceden fiber kullanan arkadaşlardan, altyapı kurulum işlemini takip eden bir arkadaş varsa, bana bundan sonraki aşamada ne olacak onun bilgisini verebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeMbEpAnTeR -- 12 Şubat 2011; 16:17:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PeMbEpAnTeR

Arkadaş ne fiber internetmiş yahu! Site yönetimimiz ile protokol imzalanmasının üzerinden tam 45 gün geçmesine rağmen, daha dün itibariyle site içinde kazı çalışmasını yeni bitirebildiler. TTnetten kurtulalım dedik bu sefer doluya tutulduk! Tam 1,5 aydır evimde internet kullanamıyorum. Hayır akılsızlığıma yanayım ki, superonline fiber internetin kurulum safhasının adı gibi hızlı olacağını düşünmüşüm! Müşteri hizmetleri zaten tam bir felaket. Adamlar attığım maillere 4 ile 9 gün arasında ancak dönüş yapabiliyorlar. Ayrıca telefonla kendilerine ulaştığımda da "altyapı kurulduğunda sizinle irtibata geçilecek" şeklinde cevap alıyorum. Şimdi asıl merak ettiğim konuyu müşteri hizmetlerinden öğrenemediğim için sizlere sorma gereği duydum. Şu an fiber internet altyapısı kurulu olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Şimdi bizim site yöneticisi ile protokolümüz imzalandı. Dediğim gibi siteyi talan ederek, üzerinde "Superonline F/O" yazan, küçük gri renkli 2 adet kutu da site içerisine kuruldu. Acaba apartmanların içine yapılacak olan çalışma bundan sonra mı yapılacak? Yani daha önceden fiber kullanan arkadaşlardan, altyapı kurulum işlemini takip eden bir arkadaş varsa, bana bundan sonraki aşamada ne olacak onun bilgisini verebilir mi?

Nerde oturuyorsun dostum ? Bende şirinyalı da oturuyorum bekliyoruz gelecek dediler ama. FiberANT ile görüş direk. Metropol'ün karşısında DigiAnt var onun bulunduğu apartmanda 2.kat ta.

• quote:

Arkadaş ne fiber internetmiş yahu! Site yönetimimiz ile protokol imzalanmasının üzerinden tam 45 gün geçmesine rağmen, daha dün itibariyle site içinde kazı çalışmasını yeni bitirebildiler. TTnetten kurtulalım dedik bu sefer doluya tutulduk! Tam 1,5 aydır evimde internet kullanamıyorum. Hayır akılsızlığıma yanayım ki, superonline fiber internetin kurulum safhasının adı gibi hızlı olacağını düşünmüşüm! Müşteri hizmetleri zaten tam bir felaket. Adamlar attığım maillere 4 ile 9 gün arasında ancak dönüş yapabiliyorlar. Ayrıca telefonla kendilerine ulaştığımda da "altyapı kurulduğunda sizinle irtibata geçilecek" şeklinde cevap alıyorum. Şimdi asıl merak ettiğim konuyu müşteri hizmetlerinden öğrenemediğim için sizlere sorma gereği duydum. Şu an fiber internet altyapısı kurulu olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Şimdi bizim site yöneticisi ile protokolümüz imzalandı. Dediğim gibi siteyi talan ederek, üzerinde "Superonline F/O" yazan, küçük gri renkli 2 adet kutu da site içerisine kuruldu. Acaba apartmanların içine yapılacak olan çalışma bundan sonra mı yapılacak? Yani daha önceden fiber kullanan arkadaşlardan, altyapı kurulum işlemini takip eden bir arkadaş varsa, bana bundan sonraki aşamada ne olacak onun bilgisini verebilir mi?

Hocam ben izmirde oturuyorum çalışmalar tam bir yıl önce başladı. 3-4 ay önce evin önüne kadar geldi bağlantı ama hala hizmet verilmiyor bu gidişle daha bir sene daha beklerim gibime geliyorç

• quote:

altyapı şöyle işliyor. o bahsettiğiniz kutulardan kablo çekerek her apartmanın(bazen 2-3 apartmanı birleştirdikleri de oluyor) altına switch'ler koyuyorlar. sonra o switch'lerden bağlatmak isteyen biri oldukça(yani herkese yapmıyorlar isteyen oldukça) apartman boşluğundan yada tuvalet havalandırma boşluğundan kablo çekiyorlar dairenize...

• Cuma günü Antalya Merkez Üçgen mahallesine geldiler 18 dairelik bizim apt. için protokol yaptık:D Geleceğini hiç ummuyordum ssite olmadığımız için ama geldi.İnşallah tez zamanda bağlanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: adoni

Cuma günü Antalya Merkez Üçgen mahallesine geldiler 18 dairelik bizim apt. için protokol yaptık:D Geleceğini hiç ummuyordum ssite olmadığımız için ama geldi.İnşallah tez zamanda bağlanır

ben şirinyalı da oturuyorum benim site değil 4 katlı apartman. gittim konuştum gelecek dedi. sizede bağlarız dedi. oysaki sadece 10 haneli apartman :D. Artık superonline her yere veriyor. site olması şart değil.
  • önemli olan apartman yönetimiyle anlaşma imzalamaları... site olup olmaması pek önemli değil. ama tabi sitelerle anlaşma yapmak daha kolay .

mesela ben ankara eryaman'da oturuyorum. eryaman'da etap etap yönetimler var. 1. etaptayım ben. türkiye'nin büyük bir ihtimalle en büyük "sitesi". adamlar (superonline) yönetime özel mobese sistemi kurdular bedavadan . onun için böyle büyük sitelere daha fazla önlem veriyorlar. anlaşma yaparlarken büyük promosyonlarla bağlıyorlar işi.

• quote:

Orijinalden alıntı: utq745

önemli olan apartman yönetimiyle anlaşma imzalamaları... site olup olmaması pek önemli değil. ama tabi sitelerle anlaşma yapmak daha kolay .

mesela ben ankara eryaman'da oturuyorum. eryaman'da etap etap yönetimler var. 1. etaptayım ben. türkiye'nin büyük bir ihtimalle en büyük "sitesi". adamlar (superonline) yönetime özel mobese sistemi kurdular bedavadan . onun için böyle büyük sitelere daha fazla önlem veriyorlar. anlaşma yaparlarken büyük promosyonlarla bağlıyorlar işi.

ya ben ne dersem yapar yönetici o dert değilde. yeterki bir an önce gelsinler istiyorum :(....

• samsun da oturuyorum ne zaman geleceğini bende bilmiyorum bizim mahalle bitti şuanda ama daha merkez falan var sitede oturuyoruz bizim yönetici istiyor :D
  • quote:

Nerde oturuyorsun dostum ? Bende şirinyalı da oturuyorum bekliyoruz gelecek dediler ama. FiberANT ile görüş direk. Metropol'ün karşısında DigiAnt var onun bulunduğu apartmanda 2.kat ta.

FiberAnt'a dün telefon açtım ve buraya yazdığım gibi, durumumu anlattım. Cevap olarak da 1 ay içerisinde muhakkak gelinir dendi. Ah kafam TTnet'i bırak! işte başına gelenler! ne uğruna? hız uğruna! Şimdi internete bile giremiyoruz! İşte boşuna dememişler aza tamah etmeyen çoğu bulamaz diye! Yahu dial-up internetten nerelere geldim hala daha fazlasını istiyorum! Biraz da öz eleştiri yapmak lazım Neyime yetmedi benim 2 mbit sınırsız internet!
  • quote:

altyapı şöyle işliyor. o bahsettiğiniz kutulardan kablo çekerek her apartmanın(bazen 2-3 apartmanı birleştirdikleri de oluyor) altına switch'ler koyuyorlar. sonra o switch'lerden bağlatmak isteyen biri oldukça(yani herkese yapmıyorlar isteyen oldukça) apartman boşluğundan yada tuvalet havalandırma boşluğundan kablo çekiyorlar dairenize...

Ayrıca bilgilendirme için de teşekkürler utq745. O zaman hemen hemen son aşamaya gelmişiz. 1 ay sonra tekrar gelecekler ve tamamen altyapı problemi ortadan kalkacak. Daha sonra da eve hat çekmek için 1 ay daha bekletirler olur biter
  • Hayır kardeşim yok böyle birşey. Muratpaşa ilçesine gelmişlermiş de bilmem ne. Yok öyle birşey boşu boşuna sevinmeyin.
    Benim iki sokak öteme 2 ay önce gelmişler. Halen bekliyorum hizmet vermelerini. Üstelik ilk abonelerindenim Uncalı semtinden Muratpaşa, Yenigün Mh.'ne taşındım.
    Daha doğrusu ev aldım. Yani bundan sonra taşınmayı düşünmüyorum. Bunu adamlara bildirdim. Adamlar bana ne deseler beğenirsiniz "ADSL ye geçin isterseniz"
    ulan ayıp ayıp, bu adam sizden 10 MB Limitsiz Fiber İnternet satın almış sözleşme yapmış modem neyin vermişiniz üstüne üstlük bir de sabit ip satın almış yuh bu adama bu söylenir mi? Kabloların döşendiğine bakıpta sakın aldanmayın. Benim gibi yanarsınız. Kendilerinin bulunduğu bölge Uncalı olduğu için şimdi sadece Uncalı ve Konyaaltı semtinde hizmet veriyorlar. Yani nüfus itibariyle bile 3 e katlayan Muratpaşa ilçesinde hizmete daha geçmiş filan değiller. FASA FİSO HEPSİ YANİ :(

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.