Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (520. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.300.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 518519520521522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    her araçta motor ısınınca ses azalır. motor sesi soğukken çok gelmiş olabilir.
  • Rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba. İki hafta önce ben de 2011 model 508 e-hdi Allure ile aranıza katıldım. 6 senedir kullandığım aracımı değiştirmeye ve D segmenti bir araç almaya karar verdiğimde seçeneklerim arasındaydı 508. Ama aracımın satış süreci boyunca devamlı olarak okudum, araştırdım. Sonunda da özellikle burada yazılanları göz önünde bulundurup 508 almaya karar verdim. Gerçekten burada yazılanlar 508'imi seçmemde çok büyük fayda sağladı. İki haftadır kullandığım aracımdan inmek istemiyorum doğrusu. Her seferinde büyük bir keyifle sürüyor ve çok isabetli bir karar verdiğimi görüyorum.

Çevremdekilere 508'i ilk dile getirdiğimde sizlerin aldığı tepkileri aldım lakin hiç umursamadım. Çünkü aynı insanlar 2010 yılında KIA Cerato'yu aldığımda da ağız burun kıvırıp "Sıfır araba alıyorsun ve gidip KIA'ya mı para veriyorsun?" diye soruyorlardı. Ama onu da tam 6 sene zevkle kullandım ve aracım bir defa bile beni yolda bırakmadı. 15 yıldır aktif olarak araç kullanıyorum ama 508 kullanıncaya kadar gerçek bir araba kullanmadığımı hissettim. Bu yüzden bugün arabamdan memnun olup olmadığımı soranlara "Benim arabalarla ilgili geçmişim artık 508 öncesi ve sonrası olarak ayrılıyor." diyorum.

Dediğim gibi 508 sahibi olduğum için çok mutluyum ve bunda burada dürüst ve objektif yorumlar yapan herkesin payı var bence. Bu yüzden hepinize teşekkür ediyorum.

• fatihbozkurt54 F kullanıcısına yanıt
    Öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun.
    Sizin gibi forumu takip edip,burada paylaşılan deneyimler üzerinden aracı tanıyıp satın aldıktan sonra teşekkür yazısı yazanların sayısı her geçen gün artıyor.:)
    Uzun süre foruma katkıda bulunmuş "eski" bir 508 kullanıcısı olarak insanlara iyi bir yatırım yapma konusunda yardımcı olabildiğimizi görünce seviniyorum.
    İnş. kazasız belasız kullanırsınız

• Teşekkür ederim.

• hayırlı olsun tam 6 ay önce bende buradaki yorumları okuyup 508 aldım ve sizin duygularınıznı paylaşıyorum
  • ucanlaz kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Siz de aracınızı kazasız, belasız kullanın inşaallah. :)
  • fatihbozkurt54 F kullanıcısına yanıt
    aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah. isabetli bir tercih yaptığınızı zaten aracı kullandıkça özellikle de uzun yol yapınca anlıyorsunuzç oturaklı ve çok stabil hissettiriyor ve gaza basmaya korkmuyorsunuz.

sizde bir 508 kullanıcısı olarak başınıza gelen masraflar arızalar ile ilgili hem neler olduğunu hem de nasıl çözdüğünüzü burada bizimle paylaşırsanız çok güzel bir form oluşturmuş oluruz.
    tekrar hayırlı olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevgili 508 dostları, bende dün active modeli ile sayenizde aranıza katılmış oldum, yardımlarınız için çok teşekkür ederim sizden iki konuda bilgi almak isterim
    1- Aracı alırken satan arkadaşında benim sayemde keşvettiği ön taraftan gelen bir lokurtu vardı sanki motor tarında birşeyin bağlantısı kopmuş ve titreşim yapıyor gibi, araçtaninip kaputu açınca bu ses duyulmuyor ama aracın içindeyken duyuyorsunuz , gaza basınca azalır gibi oluyor, hemen aldğım aracın ustasına gittik ama orda yapmadı şansımıza , oda gergiden gelebilir ss olduğu için gergiler serttir gibi bir şey söyledi bu konuda bir tecrübe yaşayan önerisi olan arkadaş varmı?
    2-Aracımı 119 bin km de aldım araç ful servis bakımlı, daha önce kullandığım araç tecrübelerinden triger setinin 80 binde nasılsa değişmiş olduğunu düşünmüştüm, bu gün servise gidip 120 bakımını yaptırmak için fiyat almak istediğimi söyledim bana bu araçların triger değişiminin 120 binde olduğunu ve bu bakımda triger setininde değişeceğini yaklaşık 1200 tl bu işlemin 600 tl gibide yağ bakımının tutacağını söylediler.Bu konu doğrumudur, şimdiye kadar her bakımının serviste yapılmış olduğundan burda devam etmelimiyim , önerileriniz nedir
    Teşekkürler şimdiden

• aslanger kullanıcısına yanıt
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun fiyatlar normal gözüküyor 3 bin km önce bende 120 bin bakımını yaptırdım ama bana kampanya tanımlamışlardı triger setini ücretsiz değiştirdiler,bir de enjektorlerinize iyi baktırın keza 120 bin km ye kadar garantisi var işçilik parası alıyorlar sadece(400 tl) 1 tane enjetorun fiyatı 1150 küsür lira olunca.Aslında Peugeot merkezi arayıp triger setinin ücretsiz değişimini talep edebilirsiniz aracım full servis bakımlı deyip deneyebilirsiniz.Fikir vermesi açısından yaptırdıklarımı yazayım yaptırdığım işlemler sırasıyla triger kayışı ,devridaim pompası, ss rulmanı,gergi kayışı, hava-yağ-klima-mazot filtreleri ,yağ değişimi ve 2 tane enjektor değişimi 1400 tl ödemiştim.
  • Selam Arkadaşlar
    Hayıtlısı İle 1 Ay Önce 2014 Model 508 Aldım Aracım 2015 Tırafik Çıkışlıdır
    Hepinize Ayrı Ayrı Teşekkür Ediyorum
    Aklımda Bir Çok Soru İşareti Vardı Aydınlattınız beni Tşkrler
    Arac Aldığımda 16.000 Km Deydi
    Araçla aydın bodrum bir çok yeregiddim Ve 4000 Km Civarı Yol Yaptım
    Allah Razı Olsun Hepinizden Hem Yakıt Hem Konfor Her Şey Bu Araçta BirLeşmiş
    1 Depo İle Bide Ben Çok Süratli Artı Full Klima Açık Kullandım
    1200 Km Yol Yaptım Aakin Kullanımda Bunum 1400 E Tırmanıcağını Düşünüyorum
    Her Yakıt Alışımda Depoyu 250 Bazende 270 Tl Ye Fullüyordum
    Ve 4 ==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <==
    ==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <==
    F==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <==
    u==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <==
    lledim Depoyu 4000 Km Olmadan İstanbula Geldim ve Son depo Hala Bitmedi Şu Anda 900 Km Yol Yapmışım Ve Kalan Yakıt 250 Diyor

Mercedes C180 Vardı Bundan Önce
    Yakıtına Para Yetiştiremiyordum
    Mercedesle Aydına Tatile Giddiğimde Bide Gezmeyi Çok Seven Biriyim 2000 Tl Ve Daha Fazla Para Harcadığımı hatırlıyorum Ama 508 Le Max 1100 Tl Çok Memnunum Ve Çok Mutluyum
    Hayırlı Günler Dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herkarakusak -- 17 Temmuz 2016; 13:02:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teach55

Öncelikle aracınız hayırlı olsun fiyatlar normal gözüküyor 3 bin km önce bende 120 bin bakımını yaptırdım ama bana kampanya tanımlamışlardı triger setini ücretsiz değiştirdiler,bir de enjektorlerinize iyi baktırın keza 120 bin km ye kadar garantisi var işçilik parası alıyorlar sadece(400 tl) 1 tane enjetorun fiyatı 1150 küsür lira olunca.Aslında Peugeot merkezi arayıp triger setinin ücretsiz değişimini talep edebilirsiniz aracım full servis bakımlı deyip deneyebilirsiniz.Fikir vermesi açısından yaptırdıklarımı yazayım yaptırdığım işlemler sırasıyla triger kayışı ,devridaim pompası, ss rulmanı,gergi kayışı, hava-yağ-klima-mazot filtreleri ,yağ değişimi ve 2 tane enjektor değişimi 1400 tl ödemiştim.

Çok teşekkür ederim değerli bilgilendirmeniz için

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanger

Sevgili 508 dostları, bende dün active modeli ile sayenizde aranıza katılmış oldum, yardımlarınız için çok teşekkür ederim sizden iki konuda bilgi almak isterim
    1- Aracı alırken satan arkadaşında benim sayemde keşvettiği ön taraftan gelen bir lokurtu vardı sanki motor tarında birşeyin bağlantısı kopmuş ve titreşim yapıyor gibi, araçtaninip kaputu açınca bu ses duyulmuyor ama aracın içindeyken duyuyorsunuz , gaza basınca azalır gibi oluyor, hemen aldğım aracın ustasına gittik ama orda yapmadı şansımıza , oda gergiden gelebilir ss olduğu için gergiler serttir gibi bir şey söyledi bu konuda bir tecrübe yaşayan önerisi olan arkadaş varmı?
    2-Aracımı 119 bin km de aldım araç ful servis bakımlı, daha önce kullandığım araç tecrübelerinden triger setinin 80 binde nasılsa değişmiş olduğunu düşünmüştüm, bu gün servise gidip 120 bakımını yaptırmak için fiyat almak istediğimi söyledim bana bu araçların triger değişiminin 120 binde olduğunu ve bu bakımda triger setininde değişeceğini yaklaşık 1200 tl bu işlemin 600 tl gibide yağ bakımının tutacağını söylediler.Bu konu doğrumudur, şimdiye kadar her bakımının serviste yapılmış olduğundan burda devam etmelimiyim , önerileriniz nedir
    Teşekkürler şimdiden

araciniz hayirli olsun. kabin icindeki lokurtudan bahsetmissiniz. ayni durum su an benim aracta da var. gecen ay yetkili serviste bakima soktum ve araci aldiktan sonra bu ses gelmeye basladi. ayni hafta icinde servise goturdum ve servisin basindaki usta sorun olmadigini, gergi kayisindan kaynaklanabilecegini soyledi ama ben hala birseylerin hatali uygulanabilecegi suphesini tasiyorum. tatil donusu bu kez isi bilen ozel bir servise goturup gosterecegim, bakalim ne diyecekler. sonucta olmayan birvsorun servis cikisi bir anda ortaya cikiveriyor, hos bir durum degil. eger siz sorunun nedenini bulursaniz da paylasirsaniz sevinirim. iyi gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @immortal -- 17 Temmuz 2016; 12:26:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

quote:

Orijinalden alıntı: aslanger

Sevgili 508 dostları, bende dün active modeli ile sayenizde aranıza katılmış oldum, yardımlarınız için çok teşekkür ederim sizden iki konuda bilgi almak isterim
    Teşekkürler şimdiden

araciniz hayirli olsun. kabin icindeki lokurtudan bahsetmissiniz. ayni durum su an benim aracta da var. gecen ay yetkili serviste bakima soktum ve araci aldiktan sonra bu ses gelmeye basladi. ayni hafta icinde servise goturdum ve servisin basindaki usta sorun olmadigini, gergi kayisindan kaynaklanabilecegini soyledi ama ben hala birseylerin hatali uygulanabilecegi suphesini tasiyorum. tatil donusu bu kez isi bilen ozel bir servise goturup gosterecegim, bakalim ne diyecekler. sonucta olmayan birvsorun servis cikisi bir anda ortaya cikiveriyor, hos bir durum degil. eger siz sorunun nedenini bulursaniz da paylasirsaniz sevinirim. iyi gunler

Tabiki bildirim teşekkürler

• evet arkadaşlar dun tatilden dönüş yaptım rotam baya genişti. sırasıyla

İstanbuldan

Ankara
    Antalya
    Adrasan
    Fethiye
    Ölüdeniz
    Fethiye
    Marmaris
    İçmeler
    Didim
    Kuşadası
    İzmir
    Bursa
    Yalova
    Ve istanbul

Bu rota sonucunca 3000 Km yol yaptım aldığım yakıt ise 655 tl, Kalan mesafem ise 150Km 655/3150 =0.207 Yani ortalama karışık tüketim 21 krş, ben yakıtından cok memnunum yanlız ben hız lımıtlerıne genelde uyarak hız sabitleyiciyle gıttım son derece sıkıntısız bır yolculuk oldu benım için. ayrıca klima full acikti. ve dahası yolculuguma kışlık lastıkle çıkmak zorunda kalmama rağmen bu sonuclara ulaştım. yazlık lastıklerle bu sonuçların cok azda olsa altına ineceğimi, ayrıca kışlık lastiklere yazık olduğunu biliyorum. Ama ne yazıkki yazlık lastik almak durumunda değildim

• Arkadaşlar bende 2012 model alure var daha önceki mesajlarımda da belirtmiştim
    İki gün önce Aracımın sol şöför kapısında bulunan anahtarsız giriş ve çıkış sensörleri çalışmamaya başladı diğer üç kapıda hiç bir sorun yok olağan şekilde çalışıyor daha önce böyle bişey başına gelen varmıştır durum yazılımsal bişey midir yoksa sensörlerde bi arıza mı meydana gelmiştir arıza söz konusu ise pahalımıdır bu arıza yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim

• cceranimoo kullanıcısına yanıt
    benim şöför kapıma elimi sensöre değdirince kilit açılıyordu ama kapıyı çektiğimde sanki kilitli gibi kapı açılmıyordu. ya anahtarla yada diğer kapıdan içeriden açınca kapı açılıyordu. iç döşemeyi döküp içerden kilite wd40 sıktım komple bütün aksaamlara. sonra tekrar test ettiğimde çalışmaya başladı.
    geçenlerde arabayı yıkadım akşamüstüydü ertesi gün gündüz aynı sıkıntıyı tekrar yaptı. bu sefer sinirim de bozuldu açıkçası araç 1 gün güneşin altında otoparkta kaldı ertesi gün servise gideyim göstereyim dedim kapıyı açtım tekrar çalışmaya başladı. o dur budur hala çalışıyor.
    acaba aracı yıkadığım için biryere su geliyorda kısadevremi oluyor ne oluyor anlamış değilim. iç döşemeyi nasıl söküldüğünü daha önceki yazılarda yazmıştım.
    bu arada kilit 3 parçadan oluşuyor ve hangisi arızalı ise sanırım 300 tl

• Benim arabada sensör hiç tepki vermiyor sol arka kapıdan açılıyor ve ön kapı direk açılıyor kişit sisteminde hiç bi sıkıntı yok yani sensörler ilgili bi sıkıntı var ne açma ne kapama tepki vermiyor

• cceranimoo kullanıcısına yanıt
    demekki sizde de sensör kısmı arızalı dediğim gibi kilitte benim başıma gelen bu hala da çalışıyor artık sonuna kadar devam.
    Yalnız bazen ben de arabadan inerken kitlemek için sensöre dokunduğumda çalışmıyor. ozamanlar kumanda ile kilitliyorum. sonra geri arabaya binip tekrar park ettiğimde bu sefer çalışıyorlar. yani bazen ben de de sensör arızalı gibi oluyor ama sonra tekrar çalışıyor. ben yazılım güncellettim ondan sonra oldu bu. sanırım yazılımsal diye düşünüyorum.

• Teşekkür ederim ilginize başkaca başına gelen varsa yardımlarınızı bekliyorum tahminim servise gidip araya sıkışan parayı çıkarttırmak gerekecek 😕😕😕

• 
Sayfa: önceki 518519520521522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.