Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.300.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OmerG

Sayın sonpol

508 Allure modelinde

Elektrikli Koltuklar ve Elektrikli sürücü bel desteği standarttır.

Gelen araçların neredeyse tümünde (ben olmayanını görmedim) ısıtmalı koltuklar mevcuttur.

Benzinli dizel farketmez Allure modelinde Xenon ve far yıkama stadnarttır.

Daha öncede belirttim sitede hata var diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Teşekkürler cevabınız için. Umarım bahsettiğiniz gibi siteden kaynaklanan bir durum söz konusudur. Çünkü bu kadar para bağlayıpta bu özelliklerden mahrum kalmak hoş olmazdı.
  • Lastık basinc sistemi mevcutmu peki 508 de
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.mmd

Arkadaşlar ben 508 allure 1.6 e-hdi otomatik sedefli beyaz geçen hafta sipariş verdim, kaporasını verdim ve mayıs ayı başında elimde olacak. ( Şu anda gemide gözüküyor). Sedefli beyazı bulmak için heralde Türkiye'deki bütün bayilerle görüştüm. 2 hafta önce sadece Göralda vardı. Ama hiç paarlık yapmadıkları gibi motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksidinide (Türkiyedeki diğer bayiler almadığı halde) bana ödetmeye kalktılar. Parası önemli değildi ama enayi yerine konulmak hiç hoşuma gitmedi. Ben de bekledim ve geçen hafta bir bayi istediğim arabayı buldu ve göralın istediği fiyatın altında bir fiyata anlaştım. Göralın tavrı hem etik olarak hem de ticari anlamda kötüydü. Sipariş verecek arkadaşlar diğer bayilerle görüşmeden, tek bir bayiye güvenerek sipariş vermesinler.

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Sipariş ettiğiniz araç navigasyonlu fln mı? Şunun için sordum. Bende mart ayında aldım ama hala aracımı teslim alamadım ve bayide ne zman geliceği belli değil diyordu sizinki mayıs da gelicek diye kesin konuşdularsa demekki mayıs ayında araçlarımızı alıcaz inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wizard12 -- 20 Nisan 2011; 21:03:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wizard12

quote:

Arkadaşlar ben 508 allure 1.6 e-hdi otomatik sedefli beyaz geçen hafta sipariş verdim, kaporasını verdim ve mayıs ayı başında elimde olacak. ( Şu anda gemide gözüküyor). Sedefli beyazı bulmak için heralde Türkiye'deki bütün bayilerle görüştüm. 2 hafta önce sadece Göralda vardı. Ama hiç paarlık yapmadıkları gibi motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksidinide (Türkiyedeki diğer bayiler almadığı halde) bana ödetmeye kalktılar. Parası önemli değildi ama enayi yerine konulmak hiç hoşuma gitmedi. Ben de bekledim ve geçen hafta bir bayi istediğim arabayı buldu ve göralın istediği fiyatın altında bir fiyata anlaştım. Göralın tavrı hem etik olarak hem de ticari anlamda kötüydü. Sipariş verecek arkadaşlar diğer bayilerle görüşmeden, tek bir bayiye güvenerek sipariş vermesinler.

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Sipariş ettiğiniz araç navigasyonlu fln mı? Şunun için sordum. Bende mart ayında aldım ama hala aracımı teslim alamadım ve bayide ne zman geliceği belli değil diyordu sizinki mayıs da gelicek diye kesin konuşdularsa demekki mayıs ayında araçlarımızı alıcaz inş.

Navigasyonlu. Satış sözleşmesin de en son teslim tarihi 13 Mayıs yazdılar ama daha önce teslim edebileceklerini düşünüyorlar. Cumartesi günü sistemde gemide olarak gözüküyordu. Cuma günü tekrar uğrayacağım.

• herkese merhabalar.2 günüdr forumu takip ediyorum. 1 haftadır araba arıyorum ama hala karar veremedim. passat 1.6 tdi düşünürken,sıra olmasından ötürü skoda superb 1.6 tdi a dönüş yaptım. sonra arkadaş tavsiyesiyle hiç aklımda olmayan 508e baktım ve tasarımıyla ( hem iç hem dış ) beni etkiledi ama aklımda soru işaretleri var.
    1.6 ehdi auto6r düşünüyorum ve 3 sefer bayiye gittim aracı görmek için.bayi sahibinin yardımıyla da kendi araçlarından birini kısa mesafe sürme imkanım da oldu ama net bir yorum yapamıyorum.tek aklıma takılan şey vites geçişlerini hissettirmesi oldu.haricinde,performans ve kalkış bence gayet iyi. ayrıca,beraber gittiğim arkadaşım arka koltukta rahatsız olduğunu, süspansiyonun sert olduğunu söyledi (?) benim UFUCUK41 ve diğer teslim alan arkadaşlardan biraz daha detaylı bilgi lütfen.şu vites geçişlerine biraz kafam takılıyor ve burada da bazı arkadaşlar aynı sorundan bahsetmiş.
    Son olarak, SUPERB / 508 kıyası için de görüşlerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ajanmemoli

Lastık basinc sistemi mevcutmu peki 508 de

ben 3008 aldıgımda onun ozellikleri icerisinde de lastik basınc sensoru yazmıyordu.ama aldıktan sonra oldugunun farkına vardım.pug larda oyle supriz ozellikler cıkıyor:) cok buyuk ihtimal 508 dede lbs vardır.
  • 508 ile ilgili bilgileri olabildiğğince buradab paylaşmaya çalışayım. Çokça alıntı yapmak yerine forumdaki sorulara genel olarak cevap vereceğim.

Tüm donanımlarda belirsizlikler Yurtdışı için üretilmiş araçlar oluşu sebebiyle vardır.

Head Up Ekranı 508 Active modelinde opsyioneldir. Allure modelinde ise stadanrttır. Tüm modellerde Navigasyon opsiyoneldir.

Active modelinde ilk gelen araçlar manuel sonraki parti ise elektrikli koltuğa sahiptir.

Allure modelinde ilk gelen araçlarda ısıtmalı koltuk opsiyonel olarak mevcuttur baldır desteği yoktur. Sonraki partide Isıtmalı koltuklar ve baldır desteği opsiyoneldir.

Lastik basınç sensörlerini mevcut araçlarda görmedim.

Nappa Deri koltuklar tabi ki daha kaliteli deriye sahiptir fakat şu an gelen araçlar dahil Nappa derili araç görmedim.

508 GT nin diğer 508 önemli farklıları vardır. Bu farklılıklar GT karakterini haketmek için yapılmıştır.
    2,2 HDI 204Hp 450Nm Motor
    Yol tutuş için önde tek yerine çift üçgen salıncaklı ön takım
    Özel çift çıkış krom Egsoz sistemi (Tampona entegre)
    18" Alüminyum Alaşım Jantlar (19" Opsiyonel)
    Yarım Deri Koltuklar
    Isıtmalı Ön koltuklar ve baldır desteği
    Titanyum Turbo Türbini
    Önde GT logosu

• quote:

508 ile ilgili bilgileri olabildiğğince buradab paylaşmaya çalışayım. Çokça alıntı yapmak yerine forumdaki sorulara genel olarak cevap vereceğim.

Tüm donanımlarda belirsizlikler Yurtdışı için üretilmiş araçlar oluşu sebebiyle vardır.

Head Up Ekranı 508 Active modelinde opsyioneldir. Allure modelinde ise stadanrttır. Tüm modellerde Navigasyon opsiyoneldir.

Active modelinde ilk gelen araçlar manuel sonraki parti ise elektrikli koltuğa sahiptir.

Allure modelinde ilk gelen araçlarda ısıtmalı koltuk opsiyonel olarak mevcuttur baldır desteği yoktur. Sonraki partide Isıtmalı koltuklar ve baldır desteği opsiyoneldir.

Lastik basınç sensörlerini mevcut araçlarda görmedim.

Nappa Deri koltuklar tabi ki daha kaliteli deriye sahiptir fakat şu an gelen araçlar dahil Nappa derili araç görmedim.

508 GT nin diğer 508 önemli farklıları vardır. Bu farklılıklar GT karakterini haketmek için yapılmıştır.
    2,2 HDI 204Hp 450Nm Motor
    Yol tutuş için önde tek yerine çift üçgen salıncaklı ön takım
    Özel çift çıkış krom Egsoz sistemi (Tampona entegre)
    18" Alüminyum Alaşım Jantlar (19" Opsiyonel)
    Yarım Deri Koltuklar
    Isıtmalı Ön koltuklar ve baldır desteği
    Titanyum Turbo Türbini
    Önde GT logosu

O zaman yurt disina gidecek araclar ulkemize geldigi icin bayilerde donanimi tam bilmiyor.bu durumda 2012 modellerde donanim degisikligi olabilir gibime geliyor

• Ömer Bey aracın test sürüşlerinin ne zaman başlayacağı konusunda bir bilgi var mı acaba?
  • Ankara Tekoto da test aracı var, pazartesi gününden beri. yaklaşık 50-60 km sini ben yaptım:)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wizard12

quote:

Navigasyonlu. Satış sözleşmesin de en son teslim tarihi 13 Mayıs yazdılar ama daha önce teslim edebileceklerini düşünüyorlar. Cumartesi günü sistemde gemide olarak gözüküyordu. Cuma günü tekrar uğrayacağım.

İnş. biran önce elimize ulaşır araçlarımız yarın senden hayırlı haberler bekliyoruz artık..

• Otomatik aktive dizel 1.6 peguet 508 aracı kısa süre uzun yolda kullandım.(Serviste test değil)
    Görünüş ve iç dizayn açısından normal olduğunu söyleyebilirim,ancak araç durduktan sonra, kalkışlarda çok ağır ve yığılıyor.Bu her duruş ve kalkışta oluyor.Start stop özelliği de çok kısa gecikmeye neden oluyor.Geri kaydırmama özellği 5 sayineye ayarlı olduğunu anlattı izleyen meraklı bir seyirci,araç geç kalırsan geriye kaçıyor yada kaçacak hissi veriyor.Daha önce bindiğim benzinli otomatik araçlar gibi kalkışlarda seri değil.
  • 3 günden beri kullandığım 508 Allure - 1.6 THP 156 bg otomatik (sedefli beyaz-Isıtmalı ön koltuklar/ayarlanabilir baldır destegi-Alarm ve Süper Kilitleme-WIP Navigasyon/ Bluetooth/ Head-up erkanı opsiyonlu) aracımla ilgili sorularınızı yanıtlayabirim..
  • merhaba arkadaslar,

Ben de bu aracla ilgileniyorum, teknik spect ve donanim konusunda tam bir karmasa yasaniyor. Peugeot Ingiltere sitesinde guzel bir calisma var, aracin tum detaylarini anlatmis. Belki daha once paylasilmistir bilmiyorum. Aracin ozellikleri ve teknik spectler konusu cok net belirtiliyor. Asagida linki veriyorum...

508 Price and specification guide

http://www.peugeot.co.uk/showroom/brochure-request/car-range/508/form/
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

Ömer Bey aracın test sürüşlerinin ne zaman başlayacağı konusunda bir bilgi var mı acaba?

Aracın testleri başladı. Bizim test aracımız 508 1.6 VTI 120Hp Auto6r
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

Ömer Bey aracın test sürüşlerinin ne zaman başlayacağı konusunda bir bilgi var mı acaba?

Aracın testleri başladı. Bizim test aracımız 508 1.6 VTI 120Hp Auto6r

ömer bey iyi günler.
    forum üyelerinin çoğunluğunun merak ettiği model 1,6 dizel auto6r. acaba bu modelin test sürüşü ne zaman başlayacak. ve ilave bir soru tüm bayilerde test aracı aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: complication

Ankara Tekoto da test aracı var, pazartesi gününden beri. yaklaşık 50-60 km sini ben yaptım:)

Tekoto'ya buradan sevgi ve saygılarımı ileteyim o zaman. Tam 3 hafta önce test sürüşü talebinde bulunmuştum, araç yok gelince sizi mutlaka ararız demişlerdi..
  • ARAKADAŞLAR DONANIM KARIŞIKLIĞI BENİM ARACIMDA DA OLMUŞTU.
    ACTİVE 1.6 HDİ DÜZ VİTES+NAVİGASYON SOS+17 İNÇ JANT VE KROM YAN ÇITA +SEDEFLİ BEYAZ METALİK BOYA. BU DONANIMLARI ALDIĞIMDA YARI DERİ KOLTUĞUN JANTLARLA BİRLİKTE GELECEĞİNİ SÖYLEMİŞLERDİ.FAKAT ARACIM GELDİĞİNDE YARI DERİ VE ELEKTRİKLİYDİ. 2,500 TL FARK ÇIKTI. FAKAT İSTEDİĞİM OPSİYONLARDA HEAD UP EKRAN YOKTU AMA ODA GELDİ VE EKSTRA BİR ÜCRET İSTEMEDİLER.

ARACI 1 HAFTADIR KULLANIYORUM. KAFASINDA SORU İŞARETLERİ OLAN ARKADAŞLARA BİRAZ YARDIMCI OLAYIM.

ARACI ALMADAN ÖNCE HEMEN HEMEN AYNI ŞANZIMANA SAHİP OLAN C5 1,6 DİZEL OTOMATİĞİ TEST ETTİĞİMDE BENDE YIĞILMAYI FARK ETTİM VE 508 İÇİN DÜZ VİTES ALMAYA KARAR VERDİM.
    ARAÇ KULLANIM OLARAK ÇOK RAHAT, SON SÜRAT OLARAK 190KM YE KADAR ÇIKTIM VE HIZIMI AZALTTIM. ARAÇ İVMELENME OLARAK GÜZEL. NAVİGASYON TÜRKİYE HARİTASI YÜKLÜ FAKAT SESLİ YÖNLENDİRMELER HALA İNGİLİZCE. ALDIĞIMDA ARACIN DEPOSUNU FULLEMİŞTİM ŞUANDA 445 KM YAPTIM VE DEPO YARILANDI.BUNUN 217 KM Sİ ŞEHİR DIŞI.
    GECE ARACIN KAPILARINI AÇTIĞINIZDA AYNA ALTLARINDA LED LAMBALAR VAR VE ÇOK ÇOK GÜZEL DURUYOR
    GENEL OLARAK ŞİMDİYE KADAR MEMNUNUM VE ARAÇ AŞIRI DİKKAT ÇEKİYOR.

• quote:

Orijinalden alıntı: beriberigel

3 günden beri kullandığım 508 Allure - 1.6 THP 156 bg otomatik (sedefli beyaz-Isıtmalı ön koltuklar/ayarlanabilir baldır destegi-Alarm ve Süper Kilitleme-WIP Navigasyon/ Bluetooth/ Head-up erkanı opsiyonlu) aracımla ilgili sorularınızı yanıtlayabirim..

Yakıtı konusunda detaylı bilgi verebilirseniz memnun olurum. Birde ani hızlanmalarda tepkimesi nasıl?
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sprinters03

ARAKADAŞLAR DONANIM KARIŞIKLIĞI BENİM ARACIMDA DA OLMUŞTU.
    ACTİVE 1.6 HDİ DÜZ VİTES+NAVİGASYON SOS+17 İNÇ JANT VE KROM YAN ÇITA +SEDEFLİ BEYAZ METALİK BOYA. BU DONANIMLARI ALDIĞIMDA YARI DERİ KOLTUĞUN JANTLARLA BİRLİKTE GELECEĞİNİ SÖYLEMİŞLERDİ.FAKAT ARACIM GELDİĞİNDE YARI DERİ VE ELEKTRİKLİYDİ. 2,500 TL FARK ÇIKTI. FAKAT İSTEDİĞİM OPSİYONLARDA HEAD UP EKRAN YOKTU AMA ODA GELDİ VE EKSTRA BİR ÜCRET İSTEMEDİLER.

ARACI 1 HAFTADIR KULLANIYORUM. KAFASINDA SORU İŞARETLERİ OLAN ARKADAŞLARA BİRAZ YARDIMCI OLAYIM.

ARACI ALMADAN ÖNCE HEMEN HEMEN AYNI ŞANZIMANA SAHİP OLAN C5 1,6 DİZEL OTOMATİĞİ TEST ETTİĞİMDE BENDE YIĞILMAYI FARK ETTİM VE 508 İÇİN DÜZ VİTES ALMAYA KARAR VERDİM.
    ARAÇ KULLANIM OLARAK ÇOK RAHAT, SON SÜRAT OLARAK 190KM YE KADAR ÇIKTIM VE HIZIMI AZALTTIM. ARAÇ İVMELENME OLARAK GÜZEL. NAVİGASYON TÜRKİYE HARİTASI YÜKLÜ FAKAT SESLİ YÖNLENDİRMELER HALA İNGİLİZCE. ALDIĞIMDA ARACIN DEPOSUNU FULLEMİŞTİM ŞUANDA 445 KM YAPTIM VE DEPO YARILANDI.BUNUN 217 KM Sİ ŞEHİR DIŞI.
    GECE ARACIN KAPILARINI AÇTIĞINIZDA AYNA ALTLARINDA LED LAMBALAR VAR VE ÇOK ÇOK GÜZEL DURUYOR
    GENEL OLARAK ŞİMDİYE KADAR MEMNUNUM VE ARAÇ AŞIRI DİKKAT ÇEKİYOR.

-Yol sesi -özellikle pürüzlü asfaltta- ne durumda acaba?

-Rüzgar sesi ve yanal rüzgarlardan etkilenme durumu nasıl?

-Süspansiyon sistemi ve yol tutuş konusundaki izlenimlerinizi de aktarabilirseniz sevinirim...

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.