Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.300.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

quote:

Orijinalden alıntı: OmerG

Arkadaşlar 508 satışları ile ilgili yanlış bilgileriniz mevcut düzeltmek istiyorum. İnanıp inanmamakta özgürsünüz tabiki.

508'de ilk gelen araçlar planlanan lansman tarihini erkene almak için yurtdışı için üretilen araçlardı. Bu araçların Toplam adedi 600 Tane. 600 adet aracın da yarısı satıldı.

508 ile ilgili ilk gelen araçlar 250 adet değildir. İlk gelen 250 araçta SOS sistemi bulunacaktır ve daha sonra bu sistem Türkiye'de aktif olmadığı için Navigasyon ve JBL sistemleri gelecek olsada SOS gelmeyecektir. SOS opsiyonlularda ilk gelen 250 araçta yazmasının sebebi budur.

508 teslimatları Nisan 15 olarak planlanmaktadır. Bu süreçte elimizdeki araçları Peugeot teslime müsaade etmemektedir. Gelen araçlar ile birlikte plazaların 508 siz kalmaması sağlanacaktır. Araç alacak kişiler hiçbir indirim almadan Plazadaki araçları almaya razı olmuşlardır. Lansman fiyatı üzerinde herhangi bir indirim yoktur. Eğer aracın Plaza da durmasından rahatsız müşteri varsa Aracı kilitlenir sadece 508 müşterisi için o araç açılır veya Müşteriye gelecek araçlar içinden araç alınır.

Özellikle 1,6 Dizel motorlu araç bulmak imkansızdır. Tek tük kaldıysa onlara bakılabilir o da müşterinin istediği donanımda ve renkte bulunamaz.

Şu an sistemden güncel listeyi görebiliyorum. 600 araç içinde 301 adet seçilebilir araç kalmıştır. Kalan 301 adet içerisinde 508 Gt, 508 2,0 HDI Otm., 508 THP ve THP otm. ayrıca VTI Auto6R bulunmaktadır.

Ayrıca Peugeot'un sitesinde ki donanım konfigurasyonunda hatalar bulunmaktadır. Allure modelinde Far yıkama ve Elektrikli koltuklar standarttır motora bağlı değişmez.

• quote:

Arkadaşlar 508 satışları ile ilgili yanlış bilgileriniz mevcut düzeltmek istiyorum. İnanıp inanmamakta özgürsünüz tabiki.

508'de ilk gelen araçlar planlanan lansman tarihini erkene almak için yurtdışı için üretilen araçlardı. Bu araçların Toplam adedi 600 Tane. 600 adet aracın da yarısı satıldı.

508 ile ilgili ilk gelen araçlar 250 adet değildir. İlk gelen 250 araçta SOS sistemi bulunacaktır ve daha sonra bu sistem Türkiye'de aktif olmadığı için Navigasyon ve JBL sistemleri gelecek olsada SOS gelmeyecektir. SOS opsiyonlularda ilk gelen 250 araçta yazmasının sebebi budur.

508 teslimatları Nisan 15 olarak planlanmaktadır. Bu süreçte elimizdeki araçları Peugeot teslime müsaade etmemektedir. Gelen araçlar ile birlikte plazaların 508 siz kalmaması sağlanacaktır. Araç alacak kişiler hiçbir indirim almadan Plazadaki araçları almaya razı olmuşlardır. Lansman fiyatı üzerinde herhangi bir indirim yoktur. Eğer aracın Plaza da durmasından rahatsız müşteri varsa Aracı kilitlenir sadece 508 müşterisi için o araç açılır veya Müşteriye gelecek araçlar içinden araç alınır.

Özellikle 1,6 Dizel motorlu araç bulmak imkansızdır. Tek tük kaldıysa onlara bakılabilir o da müşterinin istediği donanımda ve renkte bulunamaz.

Şu an sistemden güncel listeyi görebiliyorum. 600 araç içinde 301 adet seçilebilir araç kalmıştır. Kalan 301 adet içerisinde 508 Gt, 508 2,0 HDI Otm., 508 THP ve THP otm. ayrıca VTI Auto6R bulunmaktadır.

Ayrıca Peugeot'un sitesinde ki donanım konfigurasyonunda hatalar bulunmaktadır. Allure modelinde Far yıkama ve Elektrikli koltuklar standarttır motora bağlı değişmez.

Ömer bey, iyi niyetli açıklamalarınız için öncellikle teşekkür ederim. Bahsi geçen site kişisel bir web sayfası değil. Peugeot Türkiyenin resmi web sayfasıdır. "donanım konfigirasyonunda hatalar bulunmaktadır" sözü ile açıklanamaz. Bence bir lastiğe eksik bijon takmaktan farkı yoktur bu durumun. Fiyatlar lansman fiyatı indirim olmayacak diyerek burnundan kıl aldırmayan Pug. donanım listesini resmi web sayfasından ilan ederken 0 hata ile yapmalıdır. Daha bir kaç mesaj geride donanım listesini merak eden kullanıcı neye göre karar verecektir? bu hatalarda ne ilk nede son olacağa benziyor. Yok 15 şubatı bekleyin dediler yok 15 mart'ı o kadar çok hata yaptılar ki artık gına geldi. yanlış anlama olmasın serzenişim size değil Peugeot firmasınadır.

• quote:

Ömer Bey,

Açıklamalarınızı okudum. 15 Nisan 2011'den itibaren 508 donanım listesi ve opsiyonları, fiyatlarıyla beraber sitede açık, net ve anlaşılır biçimde yer alacak mı acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: karantina61

quote:

Orijinalden alıntı: since1964

quote:

Orijinalden alıntı: yaman06

Bugün, 2 ay önce C5 alan arkadaşımla 508'i incelemeye gittik. Arkadaşım 508'i keşke bekleseymişim yorumunu yaptı :) Galeride 2 tane 508 vardı ve ikiside satılmıştı. Satış temsilcisine satışların nasıl gittiğini sordum. Bana " 508 bizi yormayan bir model oldu. Araç peynir ekmek gibi satılıyor. Almak isteyen geliyor, alıyor ve gidiyor" dedi.

Yanlis anlamayin, sozum size degil. Satilmis araclarin hala galeride olmalarinin mantikli bir aciklamasini bulamiyorum. Secenekler:

A) Galericilerin yeni piyasaya cikan araclari pazarlama taktiklerindendir. Milletin gozunun icine baka baka yalan soylerler.

B) Araclar gercekten cok kisa bir sure once satilmis islemlerin bitmesi bekleniyordur ve siz tesaduf boyle bir durumda araclari incelemek icin galeriye ayak basmissinizdir.

C) Araci satin alan vatandaslar cok comerttirler ve yeni posta araclar gelene kadar ilgili diger vatandaslarin inceleme sansi olsun diye, araclarinin sergilenmesine hergun onlarca insanin icine girip cikmasina, sagini solunu kurcalamalarina izin verirler.

D) Araclar gercekten satilmistir ve galericiler satin alanlara 3-5bin TL indirim sunarak, araclarin bir sure daha sergilenmesi icin musaade almislardir.

Bence dogru yanit A.

Kesinlikle A

Bu arada 250 arabanın nesini peynir ekmek gibi sattılar orası da ayrı bir muamma.

Bir hafta önce satın almış olduğum araba bu p.tesi itibariyle kapıları kitlenip dışarı alındı. Yani A şıkkı diyen arkadaşların haklılık payı olabilir ama C şıkkındaki cömert arkadaşlardan biri olarak(gerçekten çok acı veren bir durum ama bir an önce araç almam gerektiğinden ve aradığım tüm özelliklerin bir arada olduğu başka bir araç bulamadığmdan böyle bir tercihte bulundum) satış danışmanlarının haklı olduklarını iddia ediyorum..

• dün yolum peugeot bayinin önünden geçiyordu, haydi bir tekrardan bakayım dedim, zira ilk gittiğim gün kalabalıktan aracı da doğru düzgün inceleyememiştim. mesai saati olmasından ötürü showroom tenhaydı, ben de aracın içinde bi 5-10 dakika oyalanıp sağını solunu iyice inceledim. sonuç; bir kez daha tatmin olmadım. kimse yanlış anlamasın, polemik yaratma derdinde değilim, henüz yolda yürümeye başlamayan bir araç için belki de fazlasıyla keskin yorum yapıyorum ama işin içine hisler girince doğrusu bu. yoksa 508 i sevmek için ben de elimden geleni yapıyorum, donanım, tasarım, fiyat, motor&şanzuman kombinasyonları açısından, bu segmentte araç bakan pek çok insan gibi benim için de ideal araç. fakat bir türlü ısınamıyorum. bu sefer gittiğimde de kumanda düğmelerine takıldım. pek çok kişinin fark etmeyeceği, fark etse bile umursamayacağı bir detay belki ama özellikle klima ve radyo-teyp kumandalarının hali nedir öyle ? bu kumanda elemanlarıyla mı peugeot sınıf atlayacakmış ??? kumandaları çevirdiğinizdeki his ve çıkan sesler 0-12 ay arası bebek oyuncaklarındaki özensiz işçilikleri hatırlatıyor. oldukça çiğ bir plastik tıngırtısı ki aracı alsam herhalde sinirden yılda iki defa mevsim dönüşlerinde klimanın ayarlarıyla oynarım . teybin silindirik ses açma düğmesi bile merkezinden geçen aksta dönmeyi başaramıyor, sağa sola yamuluyor. 60-80 bin tl marjındaki bir araçtan söz ediyoruz! yani kaba bir hesapla %10-15 fazlasına giriş sınıfı mercedes-bmw alınacak rakamlardaki bir araç için bence kabul edilecek bir durum değil.

• bende 16 mart tarihinde siparişimi verdim. bana verilen bilgiye göre ilk gelen 250 adet araç showroomlarda sergilenmek için olan araçlar ve 600 adetlik ikinci parti gelecek. 600 adetlik ikinci parti geldiğinde showroomlarda olan 250 adet araçlarla birlikte müsterilere teslimat yapılacak. bana verilen teslimat tarihi 15-30 nisan arası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sprinters03

bende 16 mart tarihinde siparişimi verdim. bana verilen bilgiye göre ilk gelen 250 adet araç showroomlarda sergilenmek için olan araçlar ve 600 adetlik ikinci parti gelecek. 600 adetlik ikinci parti geldiğinde showroomlarda olan 250 adet araçlarla birlikte müsterilere teslimat yapılacak. bana verilen teslimat tarihi 15-30 nisan arası.

Hayırlı olsun arkadaşım.

Ben araç full olsun istedim, 1.6e-hdi auto6R seçeneği sedefli beyaz, navigasyon, elektrikli koltuk,vs.. Baldır desteği ve sunroof hariç tüm seçenekleri eklettim, 75.500TL fiyat biçti..

İstediğim donanımı ne zaman getirirsiniz dediğimde de tarih veremeyeceğini söyledi, ben de showroom'daki aracı aldım..
  • (Otomobil.com)

Peugeot 508 satışa sunuldu
    Peugeot’yu orta sınıfta temsil edecek olan yepyeni model 508, sedan ve SW karoser seçenekleri ve 53.000 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye yollarına çıktı.

Peugeot 508 bayilerindeki yerini aldı. 15 Mart tarihinde Türkiye’deki tüm Peugeot bayilerinde eş zamanlı olarak yapılan tanıtımlarla satışa sunulan 508; tasarımı, kalitesi, konforu ve teknolojik donanımlarıyla çok iddialı bir otomobil. “Kaliteli zaman” sloganıyla lanse edilen Peugeot 508, sürücü ve yolculara sunduğu konfora katkıda bulunan yüksek teknolojik donanımlarla da dikkat çekiyor. 508’de, versiyona göre standart veya opsiyonel olarak sunulan navigasyon, renkli head up ekranı, dört bölgeli otomatik klima, akıllı ışık sistemli aktif xenon farlar, sürüşe duyarlı yönlendirmeli farlar, akıllı anahtar, elektrikli park freni, sürücü için elektrikli bel masajı, yol bilgisayarı, JBL hi-fi ses sistemi gibi donanımlar sunuluyor.

508’de sedan ve SW (station wagon) olmak üzere iki karoser seçeneğine yer veriliyor. Otomobilin motor seçenekleri Euro 5 normuna sahip. Peugeot 508 HDi FAP (partikül filtresi) dizel motor gamı 1.6 HDi 112 HP, 1.6 e-HDi 112 HP Auto6R, 2.0 Hdi 163 HP Otomatik ve 2.2 Hdi 204 HP Otomatik seçeneklerinden; benzinli motor gamı ise 1.6 VTi 120 HP Auto6R, 1.6 THP 156 HP ve 1.6 THP 156 HP Otomatik seçeneklerinden oluşuyor. Peugeot 508, marka için e-HDi teknolojisi ile yeni nesil STOP & START sisteminin ilk kez kullanıldığı model. Bu sayede şehir içinde yüzde 15’e varan yakıt tüketimi ve karbondioksit salım kontrolü sağlanıyor.

Peugeot 508’de Access, Active, Allure ve GT olmak üzere dört farklı ekipman seviyesi bulunuyor. Access donanım seviyesinde ön, yan, perde havayastıkları, arka park sensörü, 16 inç alüminyum alaşım jantlar, ESP, EBD, AFU, Hill Assist hız sınırlama / sabitleme sistemi, elektrikli ön ve arka camlar, çift bölgeli otomatik klima, ön sis farları, direksiyondan kumanda edilebilen Radyo CD / MP3, bluetooth telefon kiti, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, yol bilgisayarı ve çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi standart olarak sunulurken yağmur sensörlü otomatik silecekler, otomatik yanan farlar ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynasından oluşan Görüş Paketi ile 17 inç alüminyum jantlar opsiyonel olarak sunuluyor.

Active donanım seviyesinde Access’e ilave olarak ön ve arka park sensörü, elektrikli katlanan yan aynalar, Görüş Paketi, elektrikli koltuklar ve 17 inç alüminyum alaşım jantlar (Sadece SW’de) standart olarak yer alıyor. Head up ekranı, sunroof, dört bölgeli otomatik klima, navigasyon, yarı deri elektrikli ön koltuklar ve 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Allure ekipman seviyesinde Active’e ek olarak park mesafe ölçüm sistemi, elektronik park freni, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, head up ekranı, deri koltuklar, dört bölgeli otomatik klima, akıllı ışık sistemli Xenon farlar, 17 inç alüminyum alaşım jantlar standart olarak bulunurken; sunroof, navigasyon, ısıtmalı ön koltuklar, Güvenlik Paketi ve 18 inç alüminyum alaşımlı jantlar opsiyonel ekipmanlar arasında yer alıyor.

508 ürün gamının en üst ekipman seviyesi olan ve 2.2 Hdi 204 HP Otomatik motor seçeneği ile sunulan GT versiyonunda ise Allure’e ilave olarak 18 inç alüminyum alaşım jantlar, yarı deri koltuklar, ısıtmalı ön koltuklar ve ayarlanabilir baldır desteği standart; sunroof ve 19 inç alüminyum alaşımlı jantlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.

• renault latitude var iken 508 in pek şansı yok gibi gözüküyrr.
  • ben hem latitude'yi hem 508'i hem de insignia'yı inceledim.

şunu kesin ve net bir şekilde söylemek isterim ki (bu sorduğum herkes için de geçerli) en etkileyici iç ve dış tasarım kesinlikle insigniada var. yola oturan kaslı gövdesi, akıcı hatları ve "ben geliyorum" hali kesinlikle diğer 2 araçta mevcut değil. iç mekanda da aynı durum söz konusu. full paketli bir insignia'nın içi tek kelimeyle mükemmel...

insigniadan sonra en beğendiğim araç (sadece bu üçü içinde değil genel olarak bu tarz araçlar içinde) kesinlikle 508'dir. her zamanki o muallaktaki peugeot imajının dışına çıkılmış bir araç. çok başarılı buldum. hem iç, hem de dış olarak çok farklı bir araç.

latitude'ye de baktım. açık söyleyeyim ben aracı beğenmedim. heleki full paketine 85000 gibi bir rakam vermek kesinlikle bu araçta manasız. dış tasarımı çok keskin ve sanki gövdesi tekerleklerinden ayrılacakmış gibi bir duruşu var. bu kadar para verdiğim araç, iyi bir dış görünüme sahip olmalı, ama bu aracın önü ve arkası sanki iki ayrı milletin araçlarından kesilip yapılmış gibi... baktığım donanım düşük bir donanımdı çünkü aracın içi tek kelimeyle "vasat"tı.

ben bu sınıf araç alacak arkadaşlara kesinlikle insigniayı öneririm. tek handikapı 1,6 dizeli olmayışı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ametal82 -- 1 Nisan 2011; 8:18:27 >

• Daha öncede 205 1,9 GTI ve 407 SW kullanmış biri olarak araçta gördüğüm bir zaaf,hatta tasarım hatası notu vermek isterim;
    Far yükseklik ayarı,ESP vs gibi elzem ve önemli bir kaç buton sol tarafta kapalı bir açılır çekmece şeklinde yere konmuş......
    Yazık Peugeot'ya!

Ek olarak satış temsilcilerinin tavrı ise işinize gelirse,araç zaten bulamazsınız,bulduğunuzuda paranızı verseniz bile götüremezsiniz,
    Trim seçme lüksünüz yok,sipariş verseniz bile ne zaman geleceği belli değil,gemiden ne çıkarsa onu alırsınız vs vs vs....

Beyler herhalde ya ne sattığınızın farkında değilsiniz,yada bu otomobilin bulunmaz hint kumaşı olmadığınınında farkında değilsiniz.
    Citroen C5 çok daha problemsiz ve daha standart ekipmanlara sahipken,320 xd 42,000 EU iken.

Peugeot Türkiye'ye tavsiyem markanın Peugeot olduğunun farkına varmalaı,
    Bayilerde araç satmak için olmaları gereken satış temsilcilerine acizane tavsiyem ise gelen müşterilerine rahatsız edici paralı kerizler gözüyle bakmaktansa müşteri gözüyle bakmayı öğrenebilmeleri.
    Zira 3 bayi gezdim 3'ündeki sahısların tavrıda aynıydı.....

Umarım bilinçli tüketiciler körü körüne para verip hüsrana uğramadan bu otomobilin özellikle yurtdışındaki test ve yorumlarını,ilk başta robotize e-hdi 1,6 L'nin şanzımanının ne kadar prototip aşamasında olması gereken bir kutu olduğunun farkına varmaları.

Deneme sürüşü lüksü zaten yok,malum araç mubarek!

Yazıklar olsun,bir marka ve model bu kadar kötü lanse edilirdi.....

• haklısınız bende aracı alırken aynı sorunlarla karşılaştım. isim vermiyeyim ama bir bayiye cumartesi gunu gittim fiyat verdi. pazartesi gunu aracı almak için ve kapora goturmek için bayiye gitmeye karar verdim. gitmeden once netleştirmek için telefonla bayinin satış temsılcısıyle görüştüm ve verdiği fiyatın doğru olduğunu belirtti. bayiye gittiğimde ise satış şefi pozisyonunda olan kişinin tavırları hiç hoş değildi. aracı almaya gittiğimi bildiği halde yerinden ancak 10 dakika sonra kalkma lütfunda bulundu. daha sonra bayinin satış müdürü ile birlikte gelerek cumartesi verdikleri fiyatı birlikte hesaplayarak doğruladılar. tam iş sözleşmeyi yapmaya gelmişti ki fiyat daha once soylediği donanımlar olmamasına rağmen 1,000 tl arttı. neden bu şekilde dediğimde ise hesap ortada dedi. bayilerin bu şekilde personeli nasıl çalıştırdığına hala hayret ediyorum. bu arada aracı almaya gittiğimde showroomda sergilenen aracın 17 jant olduğunu soyledi fakat 16 jant oldugunu tespit ettik. bilgi bakımından eksik, satış yetenegi, müsteriye karşı davranıs sıfır. butun bu olanlardan sonra ordan ayrılarak baska bır bayıden aracımın sıparısını aldım. o bayı benım ıcın bıtmıstır ve aracı aldıktan sonra ne servıse goturmeyı dusunurum nede kımseye tavsıye ederım.

• Bugün aracı test ettik, daha doğrusu ben gidemediğimden babam test etti..

1.6 dizel otomatik şanzıman için adımızı yazdırmış, ön ödemeyi de yapmıştık ama test sonrasında babamın yorumlarıyla bir ikileme düştük..

Vites geçişlerinde yığılma olduğunu söyledi.. Şu an dsg şanzıman bir golf kullanıyoruz ve haliyle Peugeot şanzımanını bununla kıyaslıyoruz.. Bu da Peugeot'ya kötü not vermemize sebep oluyor.. Onun haricinde dört dörtlük bir araç olduğunu söyledi, içeriye ses almasından yol tutuşuna, konforuna kadar mükemmel dedi.. Ama şu otomatik şanzımanı söküp dsg taksak olmaz mı ki ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufucuk41

Bugün aracı test ettik, daha doğrusu ben gidemediğimden babam test etti..

1.6 dizel otomatik şanzıman için adımızı yazdırmış, ön ödemeyi de yapmıştık ama test sonrasında babamın yorumlarıyla bir ikileme düştük..

Vites geçişlerinde yığılma olduğunu söyledi.. Şu an dsg şanzıman bir golf kullanıyoruz ve haliyle Peugeot şanzımanını bununla kıyaslıyoruz.. Bu da Peugeot'ya kötü not vermemize sebep oluyor.. Onun haricinde dört dörtlük bir araç olduğunu söyledi, içeriye ses almasından yol tutuşuna, konforuna kadar mükemmel dedi.. Ama şu otomatik şanzımanı söküp dsg taksak olmaz mı ki ya

Hangi il ve bayiide test sürüşü yaptığınızı söyleyebilir misiniz; zira Ankara'daki bayiiler 10-15 Nisan gibi ancak test sürüşü yapılabileceğini söylüyorlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

quote:

Bugün aracı test ettik, daha doğrusu ben gidemediğimden babam test etti..

Hangi il ve bayiide test sürüşü yaptığınızı söyleyebilir misiniz; zira Ankara'daki bayiiler 10-15 Nisan gibi ancak test sürüşü yapılabileceğini söylüyorlar..

Test sürüşünü ön ödeme yaptığımız showroom aracıyla yaptık. Açıkçası bayi ismi vermem uygun olmaz çünkü test aracının gecikeceği haberi geldiğinden satış danışmanı arkadaş bize bir kıyak geçti ve böyle bir imkan sundu. Normal şartlarda bu durumun uygulanabilirliği yokmuş.
    Aile meclisi bu akşam toplandık, arabayı almaya karar verdik, şanzıman her ne kadar mükemmel olmasa da iyi olduğunu düşünüyoruz. P.tesi teslim alacağız. Bu arada arabayı tırlarda gördüm. Bir parti daha araç girişi oldu yani..

• size daha önce araç teslim tarihi ne zaman denmişti. hayırlı olsun
  • Araç teslim tarihi 9-15 Nisan denmişti ama aracın faturası erken geldiğinden önümüzdeki hafta içi teslim alacağız.
  • peki alacağınız araç gelecek parti içindenmiydi yoksa sergilenen araçlardanmı
  • quote:

peki alacağınız araç gelecek parti içindenmiydi yoksa sergilenen araçlardanmı

Sergilenen araçlardandı.
  • quote:

quote:

peki alacağınız araç gelecek parti içindenmiydi yoksa sergilenen araçlardanmı

Sergilenen araçlardandı.

hangi modeli aldınız allure, access, active????

opsiyonları ne???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan7 -- 2 Nisan 2011; 20:22:56 >
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.