Şimdi Ara

BLACKBERRY SIM KILIT KODU HAKKINDA HERŞEY (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
10
Favori
241.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iktisadagiris

Merhaba;1.5 ay once yurtdisindan uzerimde Blackberry 9530 getirdim.Bugun Turkcell iletisim merkezine gidip pasaport`a kayit islemini gerceklestirdim,oradaki gorevli bana kayit isleminin 1 ile 10 gun arasinda gerceklesecegini soyledi.Vodafone hattimi az once merak ettigim icin taktim.Fakat sim kartimi hala gormuyor ve benden MEP kodu istiyor.Bende vodafone musteri hizmetlerini arayip durumu anlattim benden imei numarami istedi,verdim.Fakat bana cihaziniz kayitli gozukmuyor bu sebeple mep kodunu veremiyorum dedi.Bu konuda ne yapmaliyim bana yardimci olabilir misiniz?

Merhaba,
    Öncelikle hayırlı olsun. Blackberry cihazlar gsm operatörü anlaşmalıdır. Yurt dışından gelen Blackberry cihazlar için distribütör firmanıza yada yurt dışında hangi gsm operagöründen alındıysa o firma ile irtibata geçilmelidir. Üretici firma sadece distribütör firmalara ve hangi gsm operatörü versiyonlu üretilmiş ise o firmaya sim kilit kodunu vermektedir. Cihazınızı aldığınız firmaya mail atıp Türkiye'de ki gsm operatörlerinde kullanmak istediğinizi ve bunun için ağ mep kodunun gerektiğini belirtirseniz yardımcı olucaklardır. Sim kilit kodu gsm operatöründen, tedarikçiden ücretsiz verilir.
    Aksi halde güvenmediğiniz telefonculardan kilit kodu aldığınızda kod yanlış diye 10 kez yanlış girilmesi durumunda hem paranızdan hem telefonunuzdan olma ihtimaliniz yüksektir.

Turkcell bir cihaz olsaydı yardımcı olmaya çalışırdım fakat bende ki kodlar 2010 ve öncesinin tamamen orjinal kodları olduğundan, jeneratör vb kullanmadığım için bu hususta doğru yolu önermekteyim.

Not: Blackberry cihazların üretim amaçlarından yüzdelik dilimde büyük payı iş amaçlı kullanım yeralmaktadır. Internet bağlantıları gereğince (örn: bis veya bes abonelikleri) gsm operatöründen alınırken o firmanın versiyonu içerisinde bulunur ve 24 ay tahhütlü abonelere bazı şirketler sim kilidi başka operatörde kullanılmasın diye paylaşmamaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaksuanTV

quote:

Merhaba;1.5 ay once yurtdisindan uzerimde Blackberry 9530 getirdim.Bugun Turkcell iletisim merkezine gidip pasaport`a kayit islemini gerceklestirdim,oradaki gorevli bana kayit isleminin 1 ile 10 gun arasinda gerceklesecegini soyledi.Vodafone hattimi az once merak ettigim icin taktim.Fakat sim kartimi hala gormuyor ve benden MEP kodu istiyor.Bende vodafone musteri hizmetlerini arayip durumu anlattim benden imei numarami istedi,verdim.Fakat bana cihaziniz kayitli gozukmuyor bu sebeple mep kodunu veremiyorum dedi.Bu konuda ne yapmaliyim bana yardimci olabilir misiniz?

Merhaba,
    Öncelikle hayırlı olsun. Blackberry cihazlar gsm operatörü anlaşmalıdır. Yurt dışından gelen Blackberry cihazlar için distribütör firmanıza yada yurt dışında hangi gsm operagöründen alındıysa o firma ile irtibata geçilmelidir. Üretici firma sadece distribütör firmalara ve hangi gsm operatörü versiyonlu üretilmiş ise o firmaya sim kilit kodunu vermektedir. Cihazınızı aldığınız firmaya mail atıp Türkiye'de ki gsm operatörlerinde kullanmak istediğinizi ve bunun için ağ mep kodunun gerektiğini belirtirseniz yardımcı olucaklardır. Sim kilit kodu gsm operatöründen, tedarikçiden ücretsiz verilir.
    Aksi halde güvenmediğiniz telefonculardan kilit kodu aldığınızda kod yanlış diye 10 kez yanlış girilmesi durumunda hem paranızdan hem telefonunuzdan olma ihtimaliniz yüksektir.

Turkcell bir cihaz olsaydı yardımcı olmaya çalışırdım fakat bende ki kodlar 2010 ve öncesinin tamamen orjinal kodları olduğundan, jeneratör vb kullanmadığım için bu hususta doğru yolu önermekteyim.

Not: Blackberry cihazların üretim amaçlarından yüzdelik dilimde büyük payı iş amaçlı kullanım yeralmaktadır. Internet bağlantıları gereğince (örn: bis veya bes abonelikleri) gsm operatöründen alınırken o firmanın versiyonu içerisinde bulunur ve 24 ay tahhütlü abonelere bazı şirketler sim kilidi başka operatörde kullanılmasın diye paylaşmamaktadır.

Alakaniz icin tesekkur ederim.Cihazi ABD Verizone`dan almistim.Onlarla iletisime gectikten sonra gelismeleri yazarim buraya,ayni durumdaki arkadaslara emsal olmasi acisindan.Tekrar tesekkurler.
  • Rica ederim. Güle güle kullanın
  • arkadaşlar gelişmiş seçeneklerden sim seçeneğine giriyorum mepd yazıyorum ama beni herhangi bir yere yönlendirmiyor.sayfa aynı kalıyor. muhtemel problemler neler olabilir ki ?
  • Modele göre giriş şekli değişkenlik gösterebiliyor bu yüzden 1. sayfada ki hangi modelde nasıl giriş yapıldığını kontrol edebilirsin.
  • MFI multiloader 8800, 8110, 8100, 8310, 9000 bu serileri unlock edebilirsiniz..
  • IMEI numarasini pm ile gonderdim, yanitinizi beklemekteyim. tesekkur ederim simdiden.
  • NaksuanTV bana da yardımcı olur musun? bende de turkcell 8520 var ben avea ile kullanmak istiyorum :(
    bana mail adresini yollar mısın? ben sana imei'yi yollayayım :) yardım edersen çok mutlu olurum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: minou

NaksuanTV bana da yardımcı olur musun? bende de turkcell 8520 var ben avea ile kullanmak istiyorum :(
    bana mail adresini yollar mısın? ben sana imei'yi yollayayım :) yardım edersen çok mutlu olurum :)

Merhaba,
    PM attım. Oradan imei numaranızı gönderirseniz kontrol ederim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: minou

NaksuanTV bana da yardımcı olur musun? bende de turkcell 8520 var ben avea ile kullanmak istiyorum :(

Merhaba,
    PM attım. Oradan imei numaranızı gönderirseniz kontrol ederim.

ben imei numarasini pm atmistim ama bir donus yapmadiniz gozum yollarda sizi bekler durumdayim :)

//edit: pm'e yanit geldi ve 2010 sonrasinda kaldigi icin cihazimin mep kodu arkadasta yokmus tesekkurler tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turklan -- 13 Eylül 2011; 0:12:19 >
  • Yanıtladım
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Alakaniz icin tesekkur ederim.Cihazi ABD Verizone`dan almistim.Onlarla iletisime gectikten sonra gelismeleri yazarim buraya,ayni durumdaki arkadaslara emsal olmasi acisindan.Tekrar tesekkurler.

Selam NaksuanTV;

Verizone ile iletisim kurdum,durumu anlattim,bana 16 haneli bir unlock kodu verdiler.Vodafone hattimi takip cihazi calistirdim gene Ag Mep kodunu sordu ve bende bu 16 haneli kodu girdim.Fakat bir degisiklik olmadi 9 adet hakkim kaldi.Yanlis girmisimdir diye tekrar girdim gene bir degisiklik olmadi.Isin kotusu 8 adet hakkim kaldi.Bu durumda bana ne onerirsin?
  • Merhaba,
    Öncelikle daha fazla denemeyip haklarınızı yitirmemenizi öneririm :)
    Sim kilit kodu 16 hanelidir. Bu doğru fakat ya gönderilen kod yanlış ya da imei numaranızı hatalı iletmiş olabilirsiniz. Bunu teğid ederek eğer doğruysa firma ile iletişime tekrar geçerek kodun hatalı olduğunu bildirin.

dip not: IMEI numarası 15 haneli, Sim kilit kodu 16 hanelidir.
  • NaksuanTV'nin temin edemediği kodlar yani 2010 sonrası cihazlar icin bir onerim var,http://www.gadzonemobile.com/2011/09/free-genuine-blackberry-unlock-code/ buradaki konuyu okuyup gerekli yere maili atiyorsunuz ve bir kac saat icerisinde size mep kodunu veriyorlar. ben dun yollamistim onlarin istedigi bilgileri, gece mailime yanit gelmis, denedim ve mep kodu sorunsuz calisti.
  • quote:

Merhaba,
    Öncelikle daha fazla denemeyip haklarınızı yitirmemenizi öneririm :)
    Sim kilit kodu 16 hanelidir. Bu doğru fakat ya gönderilen kod yanlış ya da imei numaranızı hatalı iletmiş olabilirsiniz. Bunu teğid ederek eğer doğruysa firma ile iletişime tekrar geçerek kodun hatalı olduğunu bildirin.

dip not: IMEI numarası 15 haneli, Sim kilit kodu 16 hanelidir.

Merhaba NaksuanTV

Az once tamamen oylesine telefonu acayim dedim.Bir de baktim ki kod filan istemedi.Vodafone Tr yazisini gordum.Telefon calisti :).Sorunsuz kullanabiliyorum suanda.Neden boyle oldu anlamadim :).Sanirim kodu girdikten sonra birkac sefer telefonu kapatip acmak gerekiyor.Alakana tesekkur ederim. :)
  • Rica ederim güle güle kullan
  • kurtarıcı naksuan bende blackberryimi avea hattımla kullanmak istiyorum ama ağ mep kodunu istiyor ve ben tam olarak ne sorduğunu anlayana kadar girme hakkım azaldı:S Bana da yardımcı olur musun ?olursan gerçekten çoook sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aSL_1691

kurtarıcı naksuan bende blackberryimi avea hattımla kullanmak istiyorum ama ağ mep kodunu istiyor ve ben tam olarak ne sorduğunu anlayana kadar girme hakkım azaldı:S Bana da yardımcı olur musun ?olursan gerçekten çoook sevinirim

cihaz kvk lı ise 444 15 85 i ara. sesli yönlendirme engelini aşabilirsen eğer operatöre derdini anlat. senden cihazın imei numarasını isteyecektir. imei numarasını söyledikten sonra sana verilen kodu gir
  • quote:

Orijinalden alıntı: aSL_1691

kurtarıcı naksuan bende blackberryimi avea hattımla kullanmak istiyorum ama ağ mep kodunu istiyor ve ben tam olarak ne sorduğunu anlayana kadar girme hakkım azaldı:S Bana da yardımcı olur musun ?olursan gerçekten çoook sevinirim

size pm attım oradan cevap yazabilirsiniz. imei numaranızı gönderirseniz kontrol ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NaksuanTV -- 14 Eylül 2011; 0:56:29 >
  • Mrb.Bendede turkcell kilitli BB8520 var 1 haftadır bi kod veremediler bana yardımcı olabilirmisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.