Şimdi Ara

Windows 7 disk(birim) genişletme(çok acil yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
38.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım tamam da d diskini hiçbir program kullnmaksızın genişletmek istiyorum. program kullnmak istemiyorum. yanlış bir şey yapmaktan sorkuyorum. neden ben sağ tıkladığımda d birimine birimi genişlet seçeneği silik çıkıyor... yardım edin lütfen.
  • bayarmc B kullanıcısına yanıt
    Format atmak zorundasın, sana söyle söyleyeyin,
    senin f, C den önce, birimler soldan sağa genişler ve küçülülür.
    Örnek verecek olursam HDDi sırasıyla 3 parta böldüm diyelim.
    Bunlar A,B,C olsun.
    Sen C den silip A ya atamazsın, B den silip A ya atabilirsin.
    A yada B den silip C ye hiç atamazsın.
    Yani küçültmeler soldan sağa, büyütmeler sağdan sola.

Senin F, C den önce olduğu için format atıp önce C yi oluşturman gerekiyor.
    Sana benden bir tavsiye.
    Asla C yi küçük tutma, sonra genişletmek bu kural yüzünden zor olabilir.
    Umarım anlatabilmişimdir.
  • Arkadaşlar c diskimden 70 gb kadar ayırdım. Yani c diskimi küçülttüm. Şimdi bu alanı D birimine eklemek yani genişletmek istiyorum ancak d diskine sağ tıkladığım zaman disk genişlet yazan kısım silik yani aktif değil ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun. Ayrıca bu ayırdığım 70 gb lik alanı önce basit birim yapıp sonra da birimi sil yapıp d ile birleştirmek için uygun hale getirdim. Ama hala d diski ile birleştiremiyorum. Dediğim gibi d birimini genişletme konusunda nasıl aktif ederim. Lütfen yardım edin.

• Bknz:http://forum.donanimhaber.com/m_40963339/tm.htm

Ayrıca Partition Magic veya Partition Manager yazılımlarınıda kullanabilirsiniz...
  • Bende win7ye 20gb ayırmıştım malesef şimdi 2.3gb yer kaldı genişletmek için ne yapmamız lazım 160hd'm war.
  • bu arada Partition Magic ve Partition Manager programlarının w7 de çalışmadığını duydum. bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış. Easus Partition Master w7 için uygundur diye bi şeyler okudum.
  • Ayıtdığın basit birimi , normal mi biçimlendirdin . Değilse Normal biçimlendirip,(mantıksal sürücü) daha sonra silip denesen?
  • kardeş bit locker denen olaylamı yaptın daraltmayı
  • arkadaşlar normal w7 nin disk yönetimine girip ordan yaptım küçültmeyi ancak genişltemiyorum nedense.
  • ayırdığım birim normal biçimlendirdim. hatta şuan f olarak laptopum birimi görüyor. 70 gb olarak. ancak ben bu f birimini d ile genişletmek istiyorum. ancak d birimine tıkladığımda birim genişlet yazısı silik yani tıklanmıyor aktif değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAHMAN_sahin

arkadaşlar normal w7 nin disk yönetimine girip ordan yaptım küçültmeyi ancak genişltemiyorum nedense.
    ayırdığın 70 GBlık sürücü Mantıksal mı?
  • quote:

ayırdığım birim normal biçimlendirdim. hatta şuan f olarak laptopum birimi görüyor. 70 gb olarak. ancak ben bu f birimini d ile genişletmek istiyorum. ancak d birimine tıkladığımda birim genişlet yazısı silik yani tıklanmıyor aktif değil...

birde Window yükleme diskini takarak dene istersen, Windowsuun yuklenecegi diski secereken biliyorsun aynı seçenekler orada da var.
    Ama sonuç ne kadar değişir bilemem.
  • evet abi mantıksal diyo. sinan senin ne demek istediğini anlayamadım arkadaşım ama dediğim birim mantıksal
  • quote:

evet abi mantıksal diyo. sinan senin ne demek istediğini anlayamadım arkadaşım ama dediğim birim mantıksal

Demek istedigim, Windows / DVDsini takıp Windows kurar gibi adaımları izleyeceksin.sana Windowsu nere kurmak istediginde karşına sürücüler cıkıyor ya?
    burada Dyi secerek (genişlet)meyi dene.

Peki Cyi Genişlet dediginde genişletme imkanı veriyor mu ve Bu ayırdıgın birim Dnin soltarafında mı.

Edit@ yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -observer- -- 10 Temmuz 2010; 0:05:40 >
  • ne f yi ne c yi ne de d yi genişletme imkanı veriyor. yani hiçbir birimi genişletme imkanı yok. evet f c nin sol tarafında yeni birim olarak görünüyor. recovery cd lerini takmaya da içim elvermiyor. korkuyorum açıkçası.
  • quote:

ne f yi ne c yi ne de d yi genişletme imkanı veriyor. yani hiçbir birimi genişletme imkanı yok. evet f c nin sol tarafında yeni birim olarak görünüyor. recovery cd lerini takmaya da içim elvermiyor. korkuyorum açıkçası.

REcovery Cd si ile olmaz sanırım Win DVd si olması lazım.

peki madem hiç birini genişletemiyorsun ,ayırdıgın bolum mantıksal demiştin , onu sildiğn takdirde boş alan yazması lazım ve yeşille gösterilmesi lazım.
    ?
  • evet onu da yaptım yeşil oldu. ancak d de bi değişme olmuyor gene aynı. genişleme çıkmıyor. hala pasif.
  • sanırım bunu yapmamın tek yolu d yi etkin olarak işaretlemekten geçiyormuş. ancak o zman da pc çöker diyorlar.
  • quote:

evet onu da yaptım yeşil oldu. ancak d de bi değişme olmuyor gene aynı. genişleme çıkmıyor. hala pasif.

Peki ayırdığın yeşil bolumun sol tarafındaki diskte genişletme imkanı yok mu hala..

bi yolu vardır mutlaka ama , sanırım Partition maneger gibi bi programla ayırman gerekecek.

Herzman bi risk var. umarım tüm yedeklerini almışşsndır, Pc cokmesinden cekiniyorsun.
  • hayır sol taraftakiyle de birleştiremiyorum. d ye birleştirme imkanım olmazsa f olarak bırakmayı düşünüyorum. üçüncü bir birim olarak yani. yoksa pc de bir problem yok. bi de bir şey sorucam bende laptobun recovery cd leri var acaba onları kullanarak birimlerde istediğim gibi bi birleştirme ve oynama yapabilir miyim acaba.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.