Şimdi Ara

Gasitaly marka sıralı sistem kullananların yorumları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
6
Favori
62.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cumhurfatih

sehırler arası...100 km 7 kt yaksa 400 km yaklasık gıtmesı lazım..en asagı....dıye dusunuorum....herneyse gasıtaly ıcın herhangı bır servıs bana yardımcı olacaktır oyle degılmı???

ayarlarınızı kontrol ettirin içiniz rahat olsun

ŞENBAYRAK OTOMOTİV
    Yetkili Kişi : AYHAN GÜNDÜZ
    Adres :
    SAKARYA MAH T.BERİKER BULVARI TRAFİK KARŞISI

ADANA - SEYHAN
    Telefon : 0322 436 11 00
    E-Mail : ayhangunduz@senbayrak.com.tr

GASİTALY OTOGAZ SİSTEMELERİ HAKKINDAKİ PAYLAŞIMLARA ARTIK BU ;http://forum.donanimhaber.com/m_64233779/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64233779 BAŞLIKTAN DEVAM EDİCEM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sönmez usta-yıldız otogaz -- 7 Ağustos 2012; 9:31:03 >

• eyvallah ustat..cok sagol
  • arkadaşlar, yaklaşık iki aydır gasitaly marka lpg kitini kullanıyorum, naçizane görüşlerimi aktarmak isterim;

* kit emsalleri ile aynı işi yapıyor, diğerlerinden bir eksiğini ben göremedim, yani gayet güzel
    * montaj çok çok önemli diyorlar ama kitin atla deve bir montajı yok, sadece dikkatli olmak gerekiyor, benim montajı yapan usta işinin ehliydi
    * bu kit ve daha pekçokları sonradan keşfettiğim bazı yurtdışı sitelerde yarı fiyatlarına satılıyor, montajcı bulabilirseniz getirtebilirsiniz, ancak garantisi olmaz
    * marka italyan gibi duruyor ama değil, tamamen bir türk markası, hatta izmir kaynaklı bir marka, bu yüzden ayrıca tercih ettim ve destekliyorum
    * ürün de italyan malı değil, türk malı da değil, tahminin uzakdoğu (taiwan) malı, zira üzerinde üretim yerleri ile ilgili ibare yok, genel anlamda 'made in eu' yazıyor
    * lpg kiti taktırdıkdan sonra arabada fazla bir düşüş olmadı, ama hiç olmadı da diyemem, yokuş çıkarken aynı viteslerle yine çıkıyorum ama birazcık zorluyor
    * ancak klima açıkken motordan acaip bir ses geliyor, özellikle düşük viteslerde, bu sorunu çözemedik daha doğrusu bu bir sorun olarak görülmedi
    * ilk iki depo çok yaktı, gittim ayar yaptırdım, yakışı düzeldi ve düştü, tavsiyem siz de ilk başlarda sık ayar yaptırın derim
    * ilk üç depo ilk çalıştırma ve kalkışlarda sorun yaşadım, gittim ayar yaptırdım, bu sorunlar yok denecek kadar azaldı, çok nadiren sabah ilk çalıştırmada zorlanıyor
    * lpg olarak aygaz'ı tercih ettim, kesinlikle memnunum, diğer markalarla bariz performans farkı var, bazı markalardan da daha ekonomik
    * aygaz lpg ile, gerek 90-100km geçmeden şehirlerarası, gerek 120-130km şehirlerarası hızlarda, klima açık ve klima kapalı yol yaptım
    * sonuçta 75-80 liraya dolan depoyla (gününe ve fiyatına göre değişiyor) 450 ve üzeri km yol yaptım
    * sonuçta bir depo fiyat km hesaplamasında, benzin kullanımı dahil, ortalama 110km hızla, klima açık, 0,18 tl/km yakıt harcadım
    * yakıt masrafı olarak kazancım %50'ye kadar çıktı, eskiden bir depo benzinle gidip geldiğim yeri bir depo lpg ile gidip geldim, rakam yarı yarıya farketti
    * bu işin tek zararı bütçeme oldu, şimdi her haftasonu dalışa kaçıyorum, nasıl olsa araba az yakıyor diye boş durmuyorum

;)

arz ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhen

arkadaşlar, yaklaşık iki aydır gasitaly marka lpg kitini kullanıyorum, naçizane görüşlerimi aktarmak isterim;

* kit emsalleri ile aynı işi yapıyor, diğerlerinden bir eksiğini ben göremedim, yani gayet güzel
    * montaj çok çok önemli diyorlar ama kitin atla deve bir montajı yok, sadece dikkatli olmak gerekiyor, benim montajı yapan usta işinin ehliydi
    * bu kit ve daha pekçokları sonradan keşfettiğim bazı yurtdışı sitelerde yarı fiyatlarına satılıyor, montajcı bulabilirseniz getirtebilirsiniz, ancak garantisi olmaz
    * marka italyan gibi duruyor ama değil, tamamen bir türk markası, hatta izmir kaynaklı bir marka, bu yüzden ayrıca tercih ettim ve destekliyorum
    * ürün de italyan malı değil, türk malı da değil, tahminin uzakdoğu (taiwan) malı, zira üzerinde üretim yerleri ile ilgili ibare yok, genel anlamda 'made in eu' yazıyor
    * lpg kiti taktırdıkdan sonra arabada fazla bir düşüş olmadı, ama hiç olmadı da diyemem, yokuş çıkarken aynı viteslerle yine çıkıyorum ama birazcık zorluyor
    * ancak klima açıkken motordan acaip bir ses geliyor, özellikle düşük viteslerde, bu sorunu çözemedik daha doğrusu bu bir sorun olarak görülmedi
    * ilk iki depo çok yaktı, gittim ayar yaptırdım, yakışı düzeldi ve düştü, tavsiyem siz de ilk başlarda sık ayar yaptırın derim
    * ilk üç depo ilk çalıştırma ve kalkışlarda sorun yaşadım, gittim ayar yaptırdım, bu sorunlar yok denecek kadar azaldı, çok nadiren sabah ilk çalıştırmada zorlanıyor
    * lpg olarak aygaz'ı tercih ettim, kesinlikle memnunum, diğer markalarla bariz performans farkı var, bazı markalardan da daha ekonomik
    * aygaz lpg ile, gerek 90-100km geçmeden şehirlerarası, gerek 120-130km şehirlerarası hızlarda, klima açık ve klima kapalı yol yaptım
    * sonuçta 75-80 liraya dolan depoyla (gününe ve fiyatına göre değişiyor) 450 ve üzeri km yol yaptım
    * sonuçta bir depo fiyat km hesaplamasında, benzin kullanımı dahil, ortalama 110km hızla, klima açık, 0,18 tl/km yakıt harcadım
    * yakıt masrafı olarak kazancım %50'ye kadar çıktı, eskiden bir depo benzinle gidip geldiğim yeri bir depo lpg ile gidip geldim, rakam yarı yarıya farketti
    * bu işin tek zararı bütçeme oldu, şimdi her haftasonu dalışa kaçıyorum, nasıl olsa araba az yakıyor diye boş durmuyorum

;)

arz ederim..

ekonomik ve güvenli sürüşler

GASİTALY OTOGAZ SİSTEMELERİ HAKKINDAKİ PAYLAŞIMLARA ARTIK AŞAĞIDAKİ BAŞLIKTAN DEVAM EDİCEZ

PRİNS,KİTMTM,TARTARİNİ,ROMANO,AKL,GASİTALY,KME VE ALDESA OTOGAZ SİSTEMLERİ HAKKINDA..

• Fiat Bravo (1,4t-jet) aracım artık tüplü.

2 depo bitti 100km de 10 lt gaz tüketiyorum yaklaşık, ş.içi ve dışı yarı yarıya.
    Gasitaly f1, memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakatem

Fiat Bravo (1,4t-jet) aracım artık tüplü.

2 depo bitti 100km de 10 lt gaz tüketiyorum yaklaşık, ş.içi ve dışı yarı yarıya.
    Gasitaly f1, memnunum.

keyifli sürüşler
  • Hayirli olsun. Gasitaly nin ithalatcisi Istanbula giriste giselere gelmeden solda. Izmirle bir alakasi yok ama ordaki bayisi olabilir. Birde firma Turklerin Italya da kurmus oldugu Italyan bir firma diye biliyorum. Gerce kaliteli olduktan sonra farketmez ama yinede urunler Tayvan mali olsa zaten ustunde EU falan yazamaz. EU nun Turkcesi AB oluyor. Yani AB menseili demek. www.gasitaly.com adresinde detaylari var veya direk acip Turkiye distributorune sorabilirsin.
  • Merhaba.
    94 Model Honda Civic 1.6 SI Dohc Motor HB aracıma gasitaly taktırmayı düşünüyorum. Sorun yaşlarmıyım en önemli konu bu. Birde nekadfar performans kaybı yaşarım? Taktırırken ustanın başında dururken nelere dikkat etmeliyim? Cevaplarsanız sevinirim. Acil.
  • hocam sönmez usta sorularınızı diğer linkte cevaplıyor.ortak başlık adı altında.oraya yönelin.
  • ben de gasitaly kullanıcısıyım gayet memnunum,sorun yaşamadım ve aracım 1.4 t-jet punto,turbolu bir araç.anladığım kadarıyla montaj çok önemli, iyi bir servis ve usta seçin.
  • arkadaşlar hepinizi selam ve sevgilerimle selamlıyorum.

2011 model renault symbol 1.4 motor aracıma gasitaly tüp attırmak istiyorum. 1.100 TL ye trabzonda atıyorlarmış.

Acemi bi şoförüm pekte anlamam arabadan, motordan vs. 1.200 TL de atikerin fiyatını dediler.

1800 TL BRC çok pahalı geldi

Bana yardım edebilirmisiniz. Görüşlerinizi iletin lütfen.

Buraya mesaj yazana kadar da canım çıktı yaa

Şahin SEVİM
    Bayburt
  • quote:

Orijinalden alıntı: nivlix

arkadaşlar hepinizi selam ve sevgilerimle selamlıyorum.

2011 model renault symbol 1.4 motor aracıma gasitaly tüp attırmak istiyorum. 1.100 TL ye trabzonda atıyorlarmış.

Acemi bi şoförüm pekte anlamam arabadan, motordan vs. 1.200 TL de atikerin fiyatını dediler.

1800 TL BRC çok pahalı geldi

Bana yardım edebilirmisiniz. Görüşlerinizi iletin lütfen.

Buraya mesaj yazana kadar da canım çıktı yaa

Şahin SEVİM
    Bayburt

gasitaly aracınız için gayet uyumlu ve sorunsuz bir ürün dür.almış olduğunuz fiyatta gayet iyi.ayrıca gasiataly 3 yıl & 120 000 km garantisi olan bir üründür .bu garanti süresi sektörde bir ilk

• Gasitaly sıralı sistem lpg taktırdım pişmanım.Takan usta benim arabama en uygun olan sistemin bu olduğunu soyledi fakat yaşamadığım problem kalmadı sanırım.Araçım 1998 1.6 Megane. İlk olarak Gaz yememe problemi yaşadım aracım 4000 devirden sonra kendini kasmaya başladı.Daha sonra 3500 den sonra motor vurmaya başladı.Bir başka sorunum ise aracımda gaz olduğu halde hiç gaz yemememeye başladı.Bir başka problemim aracım lpg de iken ışıklarda vs. aracımı boşa aldığım zaman stop etmesi oldu.Herseferinde TAktırdığım servise başvurdum ayarların normal olduğunu ve normal değerlere getirdiklerini vede benzinde hiçbir sıkıntı yaşamadığım aracımda problem olduğunu soylediler.Aracımı motor ustama götürdüğümde bütün sorunun lpg de olduğunu idda etti.Kendi beceremedikleri işi arabaya suç atıyorlar dedi..2 hafta önce yine son ayarları yapıldı fakat aradan fazla geçmeden yine problem yaşadım.Araçı çalıştırdıktan sonra lpg geçince rolanti deviri çok düşüyor alçalıyor ve arabam stop ediyor.Tekrar marş yaptığımda ise araba gazı yemiyor.Gaz pedalına basınca çalışıyor.Yola devam edebiliyorum.Şuanki sorunum sadece sabahları ilk çalıştırmada yani motor soğukken meydana geliyor.Benzinde aracım gayet normal çalışıyor. Problemin nerede olduğunu bir türlü bulamadım.. Servise 3 ay içinde en az 7 kere ayara gittim ve hafta sonu tekrar gitmeyi düşünüyorum.

• SN İSMAİL ÖZ ANLADIĞIM KADARIYLA ARACINIZ MEGANE 1 ALİZE MOTORLU SİZİN ANLATIMIZA GÖRE SORUNUNUZ ARACA FAZLA LPG GELMESİ YANİ ENJEKTÖR MEME UÇLARI BÜYÜK TAKILMIŞ O YÜZDEN ARACINIZ BOĞDUĞU İÇİN SORUN ÇIKARIYO ALİZE MOTORLAR BİRAZ NAZLIDIR FAZLA GAZI SEVMEZLER GASİTALY SERVİSİNE BUNU BELİRTİN BENCE. İZMİR GASİTALY BAYİ RAMAZAN ŞİMDİDEN İYİGÜNLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail_oz_41

Gasitaly sıralı sistem lpg taktırdım pişmanım.Takan usta benim arabama en uygun olan sistemin bu olduğunu soyledi fakat yaşamadığım problem kalmadı sanırım.Araçım 1998 1.6 Megane. İlk olarak Gaz yememe problemi yaşadım aracım 4000 devirden sonra kendini kasmaya başladı.Daha sonra 3500 den sonra motor vurmaya başladı.Bir başka sorunum ise aracımda gaz olduğu halde hiç gaz yemememeye başladı.Bir başka problemim aracım lpg de iken ışıklarda vs. aracımı boşa aldığım zaman stop etmesi oldu.Herseferinde TAktırdığım servise başvurdum ayarların normal olduğunu ve normal değerlere getirdiklerini vede benzinde hiçbir sıkıntı yaşamadığım aracımda problem olduğunu soylediler.Aracımı motor ustama götürdüğümde bütün sorunun lpg de olduğunu idda etti.Kendi beceremedikleri işi arabaya suç atıyorlar dedi..2 hafta önce yine son ayarları yapıldı fakat aradan fazla geçmeden yine problem yaşadım.Araçı çalıştırdıktan sonra lpg geçince rolanti deviri çok düşüyor alçalıyor ve arabam stop ediyor.Tekrar marş yaptığımda ise araba gazı yemiyor.Gaz pedalına basınca çalışıyor.Yola devam edebiliyorum.Şuanki sorunum sadece sabahları ilk çalıştırmada yani motor soğukken meydana geliyor.Benzinde aracım gayet normal çalışıyor. Problemin nerede olduğunu bir türlü bulamadım.. Servise 3 ay içinde en az 7 kere ayara gittim ve hafta sonu tekrar gitmeyi düşünüyorum.

Sizin şikayetlerin bazıları bendede vardı Lovato OBDII kit var bende, ilk önce aracım tam turboya girdiğinde motor vurduyordu sonra onu hallettiler 3000-4000 devirlerde yine motor vuruntulu çalışıyordu yani sanki arkadan birisi tutup sonrada tekme atıyor gibi oluyordu araç :) silkeleme vs. cabası.

Ben 5-6 kere gittim montajı yapan ustaya adam bir türlü ayarlayamadı bende MSC Elektronikten Bluetooth Lpg aparatı aldım kendim yaptım ayarları şu an performans kaybım yok gibi ve vuruntulu çalışma silkeleme vs. yok.
    Aracıma LPG'yi montaj yapan usta ayarları fazla zengin ayarlamış ben yaklaşık 40-45km boyunca deneme yanılma yolu ile 2 günde en ideal değerleri buldum sanırım.

Uzun lafın kısası adam akıllı bir usta bul derim adam otursun kendisi sürsün aracını ayarlarını kendisi yapsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: raamoo

SN İSMAİL ÖZ ANLADIĞIM KADARIYLA ARACINIZ MEGANE 1 ALİZE MOTORLU SİZİN ANLATIMIZA GÖRE SORUNUNUZ ARACA FAZLA LPG GELMESİ YANİ ENJEKTÖR MEME UÇLARI BÜYÜK TAKILMIŞ O YÜZDEN ARACINIZ BOĞDUĞU İÇİN SORUN ÇIKARIYO ALİZE MOTORLAR BİRAZ NAZLIDIR FAZLA GAZI SEVMEZLER GASİTALY SERVİSİNE BUNU BELİRTİN BENCE. İZMİR GASİTALY BAYİ RAMAZAN ŞİMDİDEN İYİGÜNLER

Gecen gun gitttigimde sanirim meme uclarini da yanisiyle degistirdiler ama kucukle mi yoksa buyuguyle mi bilemiyem. suan tek sorunum kaldi o da Araçı çalıştırdıktan sonra lpg geçince rolanti deviri çok düşüyor alçalıyor ve arabam stop ediyor.Tekrar marş yaptigimda ise zar zor gaz yiyip calisiyor ve biraz rolantide calistiktan sonra hic bir problem kalmiyor. Birsz yol kat etsem durup stop ettikten sonra calistirsam sikinti yasamiyorum:(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İSMAİL ÖZ TEKRAR MERHABA MEME UÇLARINI KAÇ MİLİM TAKTIKLARINI SORARMISINIZ HATTA ŞÖYLE SÖYLEYİM 1.8 MEME UCU TAKSINLAR BİRDE BASINCI 1.00 YAPSINLAR ŞUAN MUHTEMELEN 1.20 FELANDIR GAZ BASINCI 1.00 DÜŞÜRSÜNLER SIKNTI KALMAZ BİLGİNİZ OLSUN
  • Merhaba ben de yaklaşık 2 yıldır gasitaly lpg kiti taktırdım. Aracım 1999 model Opel Corsa GLS. Genel olarak Gasitaly den memnunum. şehirlerarası 9 lt /100 km yakıyor yaklaşık olarak. Gasitaly den memnun olmadığım noktalar ise :
    1) Yolda giderken ani yavaşlama yaparsam, (vitesi boşa atarak yavaşlamak ve/veya durmak gibi) araba STOP ediyor. Yaşadığım en büyük sorun bu. Viteste yavaşlayınca bu sorun olmuyor. Bir de ara sıra gaza geçtiğinde devir dalgalanması yapıyor.
    2) Gaz göstergesi tatmin edici değil. Gaz az kaldığında gösterge yanıp sönmeye başlıyor ve ben yanıp sönmeye başladıktan sonra 100 km daha gidiyorum bazen. ne kadar gaz kaldığını km saatinden takip ediyorum.

Bunlar haricinde memnunum.

Ayrıca bilen arkadaşlara bir sorum olacak. Aracımın benzin yakıt pompası arıza yaptı. yakıt pompansnın olduğu bölgeye elle vurarak çalıştırdık. Akşam aracı kapattığımda yine aynı arızayı yaptı. Sabah benzinde çalışmayacak. Gasitaly i kış günü (sıfır derece olabilir hava sabah) direkt gazda çalıştırabilir miyim? Soğuk hava bunu engeller mi? gazda çalışabilir ise bunu nasıl yapıyoruz? teşekkürler.

Bir de boşa atınca istop etmesini nasıl engelleriz. gaz kelebeğini temizletmekten bahsetmiş arkadaşlar doğru mudur?

• gazitaly sıralı sistem direkt olarak gazda nasıl çalışır. Aracın benzin pompasında sorun çıktı. Sabah servise gidene kadar bir kereye mahsus gazda çalıştırmam gerek. yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.