Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.453
Cevap
228
Favori
651.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dirkkuyt

harika bir konu olmus bana bu 15 gün içinnde tam 15 tane posta gelecek çinden sizce bunun coklugu sorun yaratır mı gümrükte ?

13 aliexpress(takipli)
    1 buyincoins(takipli)
    1 dhgate (takipsiz)

Bir ara gelecek diye söylenen yasa vardı iki ayda bir gönderi diye eğer o geçerliyse sorun olur. Değilse problem değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cari açığı kapatıcaz diye işimize taş koyacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirkkuyt

harika bir konu olmus bana bu 15 gün içinnde tam 15 tane posta gelecek çinden sizce bunun coklugu sorun yaratır mı gümrükte ?

13 aliexpress(takipli)
    1 buyincoins(takipli)
    1 dhgate (takipsiz)

Gündemde tüketici 1 yıl içinde 4-5 defadan fazla yurdışından ürün getiremez gibi konular geçiyordu ne kadarı doğru bilemem ama aynı gün birkaç postan gelirse o memur'un dikkatini çekebilir ve gümrükte bırakabilir.
  • Bu gümrükçülerin hepsi mi ş*refsiz olur ya kargom kayıp kimse nerede olduğunu bilmiyor sabahtan beri 10 yeri arattırdılar. En son gümrüğü arattırdılar ukala ulaka konuşmalar gelmedi falan orası neresi dedim gümrük dedi benim kargomun gümrükle alakası yok falan dedi nerden biliyorsun sen falan dedi bakın dedim yarın yurtdışına çıkacağım pasaportum gelecekti bulamıyorum falan dedim yumuşadı ve 1 numara verdi o numara ile görüştüm dağıtım için kurye almış ama sağolsunlar sisteme girmedikleri için bulunamadı bir bayan girişini yaptı az önce şimdilik sorun çözüldü gibi hep derim ptt ile çalışılmaz diye ama mecbur kaldım yapacak birşeyim yok..Yurtiçi gönderilerimde vs hiç birşekilde ptt kullanmam adamlar kargo kaybediyor ya kapıda ödeme sistemi hele direk satıcıyı korumalı :D kargon geliyor kurye parayı alıyor kargoyu öyle veriyor bekleyin bi falan demezseniz giderse ve kargodan elma çıkarsa verdiğiniz para yanıyor böyle bir sistem mi var ya..

****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan86 -- 18 Temmuz 2012; 10:21:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erkan86

Bu gümrükçülerin hepsi mi ş*refsiz olur ya kargom kayıp kimse nerede olduğunu bilmiyor sabahtan beri 10 yeri arattırdılar. En son gümrüğü arattırdılar ukala ulaka konuşmalar gelmedi falan orası neresi dedim gümrük dedi benim kargomun gümrükle alakası yok falan dedi nerden biliyorsun sen falan dedi bakın dedim yarın yurtdışına çıkacağım pasaportum gelecekti bulamıyorum falan dedim yumuşadı ve 1 numara verdi o numara ile görüştüm dağıtım için kurye almış ama sağolsunlar sisteme girmedikleri için bulunamadı bir bayan girişini yaptı az önce şimdilik sorun çözüldü gibi hep derim ptt ile çalışılmaz diye ama mecbur kaldım yapacak birşeyim yok..Yurtiçi gönderilerimde vs hiç birşekilde ptt kullanmam adamlar kargo kaybediyor ya kapıda ödeme sistemi hele direk satıcıyı korumalı :D kargon geliyor kurye parayı alıyor kargoyu öyle veriyor bekleyin bi falan demezseniz giderse ve kargodan elma çıkarsa verdiğiniz para yanıyor böyle bir sistem mi var ya..

Hocam bu kadar velveleye vermene gerek yoktu elinde sonunda gelir merak etme bu arada geldiğinde bi kaç resim ya da videolu unboxing yaparsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: memo95

quote:

Orijinalden alıntı: erkan86

Bu gümrükçülerin hepsi mi ş*refsiz olur ya kargom kayıp kimse nerede olduğunu bilmiyor sabahtan beri 10 yeri arattırdılar. En son gümrüğü arattırdılar ukala ulaka konuşmalar gelmedi falan orası neresi dedim gümrük dedi benim kargomun gümrükle alakası yok falan dedi nerden biliyorsun sen falan dedi bakın dedim yarın yurtdışına çıkacağım pasaportum gelecekti bulamıyorum falan dedim yumuşadı ve 1 numara verdi o numara ile görüştüm dağıtım için kurye almış ama sağolsunlar sisteme girmedikleri için bulunamadı bir bayan girişini yaptı az önce şimdilik sorun çözüldü gibi hep derim ptt ile çalışılmaz diye ama mecbur kaldım yapacak birşeyim yok..Yurtiçi gönderilerimde vs hiç birşekilde ptt kullanmam adamlar kargo kaybediyor ya kapıda ödeme sistemi hele direk satıcıyı korumalı :D kargon geliyor kurye parayı alıyor kargoyu öyle veriyor bekleyin bi falan demezseniz giderse ve kargodan elma çıkarsa verdiğiniz para yanıyor böyle bir sistem mi var ya..

Hocam bu kadar velveleye vermene gerek yoktu elinde sonunda gelir merak etme bu arada geldiğinde bi kaç resim ya da videolu unboxing yaparsın

Hocam birde bana sor vakit geçmiyor bu ara maddi sıkıntımda vardı hem öğrencilik hem çalışmak zor oluyor telefonumu satmıştım samsung galaxy y vardı üzerine 10-20 ekleyerek bunu aldım bozuk bir telefonla 15gündür idare etmeye çalışıyorum şarj tutmuyor bataryayı şişiriyor kısa devre var patlıcakmı korkusuyla kullanıyorum bunun imeisini aktaracağım :) Evet dediğin gibi video ile unboxing yapacağım

• telefonunuz şansa geçmiş uye oylarında basarılı alısveris yazanlarn cogunlugu gümrükte takılan telefonların geri para iadesi olan işlemlerdir çok sancılı bir süreç ben iadeyi 3 ay sonra almıştım stress yaşadığınıza değmez
  • Benim satıcımın çin gümrüğünde tanıdığı varmış ve kargo olarak değil tebligat çuvallarının içerisinde göndermiş sanırım izmite geldiğinde tebligat servisinden öğrendim dağıtıma çıktığını ve avukat katibiyim büroya sürekli yazışma tebligatlarını getiren kişi getirdi kargomu ben şans olduğunu düşünmüyorum.
  • arkadaşlar aliexpresi size tavsiye etmiyorum yaklaşık 2 sene önce alışverişe başladım o siteden ancak her gecen gün satıcı kalitesi oldukça düşüyor. acıkçası ben artık o siteyi kullanmayacagım. son 4 alışverişimde ürünlerde hep problem oldu genelde düşük kalite ama ucuz ürünler olduğu için dert etmedim birde işlerimin yogunlugundan ötürü vakit ayırmadım. en son alışverişimde 8 li dvr kayıt cihazı satın aldım. satın aldıktan sonra bile bir arkadasımla ürün sayfasını inceledik bir kaç kez ama gelen ürün 4 lü dvr cihazı çıktı hala o satıcıyla ugrasıyorum. bana yeni ödeme yaptırıp 8 li sini gönderecekmiş firmanın isminide teşhir edeyim FLYİNGTEK. hatta satıcı canımı sıktıkça şikayet etmeye çabaladım ama nafile resmen düzenek var hatta aliexpress forum var bence orayı inceleyin nedemek istediğimi anlarsınız tabi agır konular ve şikayetler silinmediyse :)

aliexpres sitesinin satıcılarına güvenmeyin. ne çıkarsa bahtınıza

• Merhaba Arkadaşlar,

Ali express veya deal extremeden alışveriş yaparak ürünleri Türkiyede satmak istiyorum.

Tabi öyle büyük çaplı olarak değil.

Sadece kendime biraz ekgelir oluşturacak şekilde.

Aklımda ilk olarak bayan ve erkek saatleri var. arkasından tabletlerden getirtmek istiyorum.

Merak ettiğim konu ürünlerin siparişini, verirken nelere dikkat etmem gerekir?

Gümrüğe takılmaması yapılması gerekenler nelerdir?

Gümrüğe takılırsa ne yapabilirim?

Önemli olan toptan meblağ veya adet mi?

Deneyimli arkadaşlardan konu hakkında bilgi alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark1983

Merhaba Arkadaşlar,

Ali express veya deal extremeden alışveriş yaparak ürünleri Türkiyede satmak istiyorum.

Aklımda ilk olarak bayan ve erkek saatleri var. arkasından tabletlerden getirtmek istiyorum.

Gümrük sınırı olan fiyatı geçmezse sorun olmaz. Ürünlerin modellerine ve satıcıya iyi bakın. Güvenilir satıcılardan alışveriş yapın. Maliyeye yakalanırsanız vergi vs. derken edeceğiniz 2 kuruş kardan da olursunuz. İyi düşünün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dark1983

Merhaba Arkadaşlar,

tek bir ürün gümrüğe takılsa kırık çıksa vs uğraşması sana sattığın 5 tablete lanet okutur iyi düşün derim uzak dur bence öyle büyük paralar da yok bu işte neden bunu diyorum çünkü getirtip satmayı denemiş birisiyim

• kullanım için getireceksen gerçekten çok karlı oluyorsun ama getirip satma yönünde düşüncen varsa hiç girme bu işe alacağın kar gireceğin strese değmez.
  • arkadaslar bayadır alı espressten alısverıs yapmaya calısıyorum ama hem yabancı bi site hemde ne bılım güvenemıyorum bana bu konuda yardımcı olacak arkadaslar olursa mesaj atsınlar gercektenn :( adana içi olursa sevinirimmmm
  • Supernova sale için görüşleriniz nedir millet. Bayağı avantaj var gibi görünüyor sanki
  • arkadaşlarhttp://www.aliexpress.com/product-fm/553986182-Free-Shipping-Digital-Audio-Decoder-5-1-Audio-Gear-DTS-AC-3-6CH-Digital-Audio-converter-wholesalers.html bu ürünü alsam gümrükte sıkıntı yaşar mıyım veyahut güvenilirlik nasıldır??direk kredi kartından ödeme yapıp alacak mıyım_?
  • ben geçen ay 1 tablet pc aldım. her hangi bir sorun olmadı. inşallah olmazda. 4 tane daha sipariş verdim:))
  • Arkadaşlar ben yaklaşık 1 senedir aliexpressten alışveriş yapıyorum,eşim dahil yaklaşık 20 alışveriş falan yapmışızdır.Şimdiye kadar hiç sorun yaşamadık ve ürünlerde gayet kaliteliydi.Yalnız dikkat ettiğimiz şey mesela printer kartuşu aldık,aslında 5-10 adet alınsa çok daha ucuza geldiği halde,ne olur ne olmaz diye 1 tane aldık yada 1 set diyeyim.Problemsiz çıknıca bu sefer 5 tane olanından sipariş verdik gibi.Ben çoğunlukla balık avı malzemeleri aldım hepsi birbirinden kullanışlı ve kaliteli.Buradaki avmarketlerdekilerin 5 te 1 fiyatına ürünler aldım ve halada alıyorum.Zaten buradaki dükkanlardada çok sayıda çin malı mevcut.Ama gidipte ayakkabı almam mesela yada kıyafet.Hayır giyimde Türk sitelerinde bile tonla sorun yaşadık,gidipte çinle uğraşamam.Elektronikler ürünlerde muhtemel sahtedir olayını düşünerek,ufak tefek şeyler aldık.mp4 player ledli fener gibi.Yani büyük riskli şeylere girişmeyin ki canınız sıkılmasın.paranızı geri alırsınız ama uğraşırsınız.Bir satıcıdan memnun kalırsanız onun ismine tıklayıp diğer ürünlerinide görebilirsiniz.Ben çoğunlukla bu şekilde yapıyorum.
    İşin özü ben gayet memnunum...

• arkadaşlar dün bişey aldım ama bunu iptal etmek istiyorum nasıl yapıcam yardımmmm
  • quote:

Orijinalden alıntı: vicuna

arkadaşlar dün bişey aldım ama bunu iptal etmek istiyorum nasıl yapıcam yardımmmm

My Orders >> All Orders menüsünden yaptığınız alışverişe ait "View Details" butonuna tıklayın. Açılan sayfada Cancel Order gibisinden bir yazı oluyordu. 1-2 gün gözüküp sonra gidiyor. O yüzden Cancel diye bir buton varsa oradan olacak gibi.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.