Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.453
Cevap
228
Favori
651.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ptt nin yurtdısı kargo sorgulama sayfasında baktıgımda gonderı yurtdısına sevk edıldı dıyor. 19 şubat tarıhı var bu tarıhtemı turkıyeye dogru yola cıktı yoksa urun gerı hong kongamı dondu ?
    http://img694.imageshack.us/i/adszbs.jpg/
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayte35

Ptt nin yurtdısı kargo sorgulama sayfasında baktıgımda gonderı yurtdısına sevk edıldı dıyor. 19 şubat tarıhı var bu tarıhtemı turkıyeye dogru yola cıktı yoksa urun gerı hong kongamı dondu ?
    http://img694.imageshack.us/i/adszbs.jpg/

Üstteki bilgi Yurtdışından gelen bilgileri Türkçeye çevirerek yazan bir bölüm.
    Yani Hongkong Posta servisinden gelen bilgileri yazıyor burda.Hongkong posta servisi diyor yukardakileri, onları oyle düşün.
    Alttaki bölüm,yani şu anda birkayıt bulunamadı yazan ise,ürün türkiyeye geldiğinde PTT'nin sana söyledikleri.
    AVPİM vs. geldi
    dağıtıma çıktı

vs.
    vs.
    yazacak.

Ürünün şu anda yolda,merak etme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swarf -- 23 Şubat 2011; 13:44:28 >

• merhaba arkadaşlar.
    8 şubatta çinden aliexpress üerinden sipariş verdim. yılbaşı tatili olduğu için sipariş verdiğim firma siparişimi gecikmeli olarak 13 şubatta sinpost a vermiş ve izlemek için referans numarası yazmış. ancak şimdi 28 şubat olduğu halde, kargoya verileli 15 gün olmasına rağemn sinpost un sitesinde ve ptt yurtdışı sprgulamasında herhahngi bir veri yok. ürünün nerede olduğu belli değil.
    15 günde mail izleme sistemine bilgi düşmesi gerekmez mi? firma ile irtibata geçtiğimde bugün için posta servisi ile görüşüp mail atarım dedi fakat hala cevap gelmedi.
    sizce gelme ihtimali var mı ürünlerin yada şikayet açmalımıyım sistemde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruktamer -- 28 Şubat 2011; 18:31:22 >
  • REF no sonucunda ne donduruyor bi bak. Onadan sonra doğrudan posta servisi ile irtibata geç.Elimde böyle bi numara var,nedir durum diye ( belki önceden yolladıkları bi numarayı vermiş olabilirler )
    Sırf onların eline birakma yani,postaya yazınca durumu 2-3 bekle.sonra şikayetini aç.Geciktirme,sıkıştır yani.
  • teşekkürler. singapur post servis ile iritbata geçeyim değilmi. referans numarası gerçek mi diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruktamer

teşekkürler. singapur post servis ile iritbata geçeyim değilmi. referans numarası gerçek mi diye

Evet, Dersin böyle böyle.bu numaranın bağlı olduğu posta nerde arama yapıyorum çıkmıyo? falan diye.sonunda da dersin,gerçek olmayabilirmi filan de. sakla yazışmalarını.mumkunse eger, hotmail filan gibi adreslerden yazma.
    gerekince kullanırsın yazışmalarını.
  • teşekkürler swarf. posta ile hiç irtibata geçmeden şikayet açtım. 7 şubat sipariş, 13 şubat kargoya verilme iddiası, izleme numarası ile takip ettiğimde ne singpostta ne de ptt de herhangi bir şey yok. eğer gerçekten 13 şubatta kargoya verilseydi pttde bari çkması lazımdı. bir de bu akşam satıcının ürün ve şirket sayfası açmayınca şikayeti açtım. satıcıya ulaşamıyorum dedim bozuk ingilizcemle:D
    bundan sonra süreç nasıl işler. 9 gün kaldı yazısı hala işlemeye devam ediyor. siparişin iptal edilerek paramın iade edilmesini istiyorum dedim. parayı iade almak için başka bir şe yapmak gerekir mi? 9 günün sonunda gümlemesin benim para
  • quote:

teşekkürler swarf. posta ile hiç irtibata geçmeden şikayet açtım. 7 şubat sipariş, 13 şubat kargoya verilme iddiası, izleme numarası ile takip ettiğimde ne singpostta ne de ptt de herhangi bir şey yok. eğer gerçekten 13 şubatta kargoya verilseydi pttde bari çkması lazımdı. bir de bu akşam satıcının ürün ve şirket sayfası açmayınca şikayeti açtım. satıcıya ulaşamıyorum dedim bozuk ingilizcemle:D
    bundan sonra süreç nasıl işler. 9 gün kaldı yazısı hala işlemeye devam ediyor. siparişin iptal edilerek paramın iade edilmesini istiyorum dedim. parayı iade almak için başka bir şe yapmak gerekir mi? 9 günün sonunda gümlemesin benim para

Ali expressde işler nasıl işliyor tam bilmiyorum. @cihan592 nickli akadaş sürekli alışveriş yaptığını söylemiş ona da bi danışa bilirsin.
    Ben böyle bir durum aşıma geldiğinde ( ebay'da oldu, dealextreme'de oldu.bikaç yerde daha ) , ya önceden açtığım şikayet formlarına yeni şeyler ekleyip güncel tutup sıkıştırıyordum.
    Örneğin. ilk şikayeti --POSTAM GELMEDİ-- şekilnde açtınız diyelim.Aynı başlığa 1 gün sonra PTT yi Singapur Postu kontrol ettim,onlarda gelmedi dedi vs. diye eklemeler yapın.1 gün sonra,alıcıya ulaşamadım vs. gibi.güncel tutmaya çalışın.
    Ben hep bu şekilde baskılar yapıyodum sorun çıktıgında.

Aynı şikayet başlığına eklenmiyorsa.Yeni şikayet açın farklı başlıklı ör: PTT sonucu SIFIR çıktı bişey yok deyin.İçinede Önceden ben bunu şurda söyledim yine ilgilenmediniz filan diye.
    Destek forumu varsa,oralara yazın. her yolu kullanmaya bakın.
    Yani tam olarak aliexpress Destek ve Şikayet başlıkları vs. nasıl açılır bilmediğimden biraz farazi konuştum.Ama genel olarak böyle bi yaklaşım izleyin bence.

• aliexpress iyi satıcı bulursanız arkadaşlarımın dediği gibi gerçekten çok güzel . ürünler dandik diyenlere ise hiç aldanmayın ha yokmu var ama kaliteli de var zaten türkiyede satılan antin kuntin her türlü mal gene buralardan geliyor kimse kimseyi yemesin . herneyse

benim bir tane sipariş takıldı hong kong postta anlayamadım 17 şubat sipariş verdim 19 şubat satıcı kargoya verdi hong kong post tracking sorgu sayfasındada 25 şubat item was posted yazıyor ancak o gün bugün dür ptt kaydı yok var ama sadace müşteriden teslim alındı yazıyor o kadar . 30 gunluk sayacın 10 gunu kaldı . gene aynı satıcıdan aldıgım baska bi ürün china posttan geldi 1-2 güne teslim olcak il dagıtıma girmiş . satıcıda artık hong kong post eskisi gibi değil dedi ne yapsak bilemedim . . .

bir bilen varsa dinlerim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikom23

hocalar forumu şans eseri okudum dedim ne alibabaymış bi bakayım bi girdim abuuuu çezbetti adrenalin yükseldi :D

şimdi şu linkten bir bakın laptop 10 numara parada 10 numara valla 3 arkadaş agzımızın suyu aktı bi yardımcı olun

http://www.aliexpress.com/product-fm/411504829-Toshiba-Qosmio-X505-Q880-TruBrite-18-4-Inch-Gaming-Laptop-Window-7-Home-Premium-wholesalers.html

birde gümrük olayı falan işin içine girince bana nekadara mal olur sizce?

o cihazı bende gördüm süper ötesi bir cihaz ve fiyat nerdeyse bedava ama şöyle birşey varki oda sahte cihaz. yani ne cihaz toshiba nede içinde söylenen parçalar var buyuk ihtimal içinde windows ce 6 vardır :)

• quote:

Orijinalden alıntı: noname3343

quote:

hocalar forumu şans eseri okudum dedim ne alibabaymış bi bakayım bi girdim abuuuu çezbetti adrenalin yükseldi :D

şimdi şu linkten bir bakın laptop 10 numara parada 10 numara valla 3 arkadaş agzımızın suyu aktı bi yardımcı olun

http://www.aliexpress.com/product-fm/411504829-Toshiba-Qosmio-X505-Q880-TruBrite-18-4-Inch-Gaming-Laptop-Window-7-Home-Premium-wholesalers.html

o cihazı bende gördüm süper ötesi bir cihaz ve fiyat nerdeyse bedava ama şöyle birşey varki oda sahte cihaz. yani ne cihaz toshiba nede içinde söylenen parçalar var buyuk ihtimal içinde windows ce 6 vardır :)

bu cihaz gümrükten geçer mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: eklembacak

benim bir tane sipariş takıldı hong kong postta anlayamadım 17 şubat sipariş verdim 19 şubat satıcı kargoya verdi hong kong post tracking sorgu sayfasındada 25 şubat item was posted yazıyor ancak o gün bugün dür ptt kaydı yok var ama sadace müşteriden teslim alındı yazıyor o kadar . 30 gunluk sayacın 10 gunu kaldı . gene aynı satıcıdan aldıgım baska bi ürün china posttan geldi 1-2 güne teslim olcak il dagıtıma girmiş . satıcıda artık hong kong post eskisi gibi değil dedi ne yapsak bilemedim . . .

bir bilen varsa dinlerim :)

Posta servisiyle doğrudan iletişime geçin,bendede benzer şeyler başıma gelmişti.Vakit geçirmeden mail atmanız gerekir bence,çünkü 'posted türkiyeye' demişsse,demek yolda arada derede kaldı demek , bu bi açıdan iyi -bir açıdan kötü.Çünkü bu tarz gecikmeler gönderilmeyenlere oranla daha zor ve geç sonuçlanıyor(bulunmaları daha zor),iyi tarafıda tabiki Kayıtlı Posta olduğu için herşekilde haklı siz olursunuz.10 iş günü olmamış henuz,bence bir maille doğrudan iletişime geçin-ancak postamı kaybettiniz, postam kayboldu?- gibilerinden net yargı bildiren cümleler kurun ,satıcıyıda uyarın-gönderenle iletişim kuracaklar çünkü.
    Umarım kısa sürede çözülür.

• quote:

Orijinalden alıntı: ishak_koc

quote:

Orijinalden alıntı: noname3343

quote:

bu cihaz gümrükten geçer mi acaba?

Geçmeyecektir. laptop geçirmiş biri varsa eğer çok çok çok şanslıdır
    Sonuçta yüklü bir miktar ve fazla iyimser olmamak gerekir ki üzülmeyelim sonunda

Geçmedi diyelim.
    1- ürün orjinal mi?
    2- Ürün sahte mi?

sahteyse geri yollanır büyük ihtimal ürün.(ben öyle biliyorum)

Orjinal ve gümrükte kaldı diyelim. herşey dahil ödediğiniz miktarın %20sini gözden çıkarın,damga-pul vs. paralarıda olabilir belki 30 tl civarı onlarıda göz önünde bulundurum.

ürün + vergi + damga pul cart curt

728 + 145.5 + 30

= 900tl . iyimser bi rakamla bu fiyatı vereceksiniz,ancak garantiniz olmayacak.

ürünün gerçek fiyatının 3000tl civarı olduğunu düşünürsek,orjinal değil büyük bir ihtimalle,Toshibanın doğrudan satışında dahi 2000tlnin altında değil malesef.

Yukardaki yorumların hepsi tamamen senaryo ürünüdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swarf -- 9 Mart 2011; 20:45:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cihan592

arkadaşlar aliexpressten 1 senedir alışveriş yapıyorum alışveriş sayım 52 olmuş. alışveriş yapmak istiyenlerle tecrübelerimi paylaşıyım yararlı olması açısından. öncelikle bu konuya sakın ordan bişey almayın bozuk çıkar paranızı yerler diye yazanlar ordan ürün getirip burda satanlar sizi korkutup düzenlerini korumak isteyenler inanmayın. alışveriş olayına gelirsek bir kere kesinlikle cep telefonu almayın gümrükten geçmez aynen geri iade edilir postayla türkiyeye cep telefonu girişi yasaktır. ikinci en önemli konu ise posta. aldığınız ürün gümrüğe takılma ihtimali varsa hongkong post china post kullanın hızlı gelmesini istiyorsanızda EMS kullanın bu postaların dağıtımını ptt yapar gümrüğe takılsa bile size bi kağıt gelir o kağıtla gidersiniz ufak bir vergi ödersiniz yada hiç ödemezsiniz ürününüzü alırsınız. gümrük olayı tamamen şanstır ben dreambox aldım geçti arkadaşım aldı onunki takıldı. eğer ürününüz elektronik birşey değilse ücretsiz dhl veya ups kargo seçeneği varsa onu seçin ürününüz 3 gün içerisinde adresinize teslim edilir gerçekten süper hızlılar. aliexpressteki çoğu satıcı gerçekten dürüsttür. başıma gelen bir olayı anlatıyım fotoselli bir mutfak bataryası aldım 95 dolar. ups le 3 günde teslim edildi bana içinden bir parçası eksik çıktı adama söyledim çok özür diledi 3 gün sonra upsle bana geldi eksik parça. ben onayı vermiştim istese göndermeyebilirdi ama belki 30-40 dolar verip upse bana gönderdi parçayı. satıcıya sorununuzu mutlaka söyleyin mutlaka size yardımcı olacaktır negatif yorum en son seçenek ve size bişey kazandırmayan bi seçenek yorumdan önce satıcıyla çözmeye çalışın. yinede satış sayısı ve yorumları yüksek olan satıcılardan alışveriş yapmakta yarar var. aliexpressten birşey alırken sayfada yazan herşeyi dikkatle okuyun süprizle karşılaşmamak için satıcılar bütün detayları yazar ürün bilgilerine. aliexpressteki satıcıların en kötü yanı ise ingilizcelerinin çok zayıf olmasıdır. hepinize iyi alışverişler diliyorum, bütün ürünlerinizin gümrükten geçmesi dileğiyle :)

aliexpressden alış veriş yaptığınız güvenilir satıcılardan tavsiye edebileceğiniz varmı elektronik konusunda

• aliexpressten siparişim için şikayet açmıştım, fakat gün saat dakika sayacı hala ilerliyor ve 18 saat kaldı gözüküyor.
    7 şubatta sipariş vermiştim. satıcı 13 ünde postaya verdim deyip izleme no vermişti fakat singpost veya ptt de sorgulamasında herhangi bir bilgi çıkmamıştı. 1 martta şikayet açtıktan sonra 3 martta singpost web sitesinde ürün Türkiye ye gönderildi ibaresi çıktı. ancak 10 mart oldu ptt de hala nerede olduğuna dair bir yazı yok. sadece singapurdan posta yazıyor ve aliexpresteki zaman sayacı devam ediyor. satıcıdan herhangi bir haber de yok.18 saat kalmış, 18 saat sonra para gitmesin. şikayetim hala gözüküyor. ne yapmalıyım.
  • quote:

aliexpressten siparişim için şikayet açmıştım, fakat gün saat dakika sayacı hala ilerliyor ve 18 saat kaldı gözüküyor.
    7 şubatta sipariş vermiştim. satıcı 13 ünde postaya verdim deyip izleme no vermişti fakat singpost veya ptt de sorgulamasında herhangi bir bilgi çıkmamıştı. 1 martta şikayet açtıktan sonra 3 martta singpost web sitesinde ürün Türkiye ye gönderildi ibaresi çıktı. ancak 10 mart oldu ptt de hala nerede olduğuna dair bir yazı yok. sadece singapurdan posta yazıyor ve aliexpresteki zaman sayacı devam ediyor. satıcıdan herhangi bir haber de yok.18 saat kalmış, 18 saat sonra para gitmesin. şikayetim hala gözüküyor. ne yapmalıyım.

Türkiyeye gönderildi demişşe,eli kulağındadır 6 iş günü olmuş bugunle,büyük ihtimalle bugun( 11.03 ) veyahut pazartesi türkiyeye gelecektir. Singapur Post gönderildi diyorsa Resmi olarak , gönderilmiştir,posta şirketininde karışacak kadar bi dolandırıcılık olmaz sanırım
    umarım sorunsuz gelir.

• arkadaşlar gelen pmleri cevapladım. çok sık giremiyorum foruma. diğer arkadaşlarında dediği gibi laptopun gümrükten geçmeme olasılığı var özelliklede büyük ekranlıların. daha öncede dediğim gibi kesinlikle özel şirketleri kullanmayın china post kullanın. büyük paketlerin takılma olasılığı küçük paketlere göre daha fazladır. benim şahsi fikrim türkiyede laptopların fiyatının uygun olduğudur dışardan getirmeye hiç gerek yok hemde 12 taksit yapıyorlar.
    eklemeyi unuttuğum bişey var bazen kargolar çok gecikebilir ama çoğunlukla gelir. eğer 30 gün içinde kargonuz gelmezse satıcıya onaylama süresini uzatması isteyin size ek süre vericektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-070E0F6F6 -- 12 Mart 2011; 13:52:34 >
  • BENCE ÇİN MALLARINDAN VE ÇİN SİTELERİNDEN UZAK DURUN.
  • Uzun zamandır bu konuyu es geçmişim

evet 10 tane 64 gb , 10 tane 128 gb usb belleğim geldi. Memura dil döküp bedelsiz aldım,

mallar pc ye takınca 128 gösteriyor, dosya kopyaladım, 124 gb aldı toplamda.

eywallah dedik satıcıya onay verdim.

1-2 tanesini gg den sattım, 3 tanesini toplamda 500 TL ye sattım,

20 tanesini 500 TL ye almıştım, yani deli gibi kar var.

amaa..

mallar sahteymiş.. meğer mbr belleğiyle oynanmış, dosya kopyalanıyor gözüküyor ama içi boş.. klasörler oluşuyor ama içi boş..

bilinmeyen bir dosya sistemi kullanıyor.

sonuç; mallar sahte. Asıl bellek sadece 1 gb.

alibaba satıcıdan yana tavır aldı, garanti bankasına başvurdum vs..

neticede 500 TL nin üzerine soğuk su içtim.

uzak durun derim.

demiştim..

bugün bankadan kağıt geldi, itirazımı kabul etmiş kart kuruluşu.

293 dolarımı hesabıma geri yatırdılar.. Bu arada 5 tane 64 5 tane de 128 gb usb bellek hala bende:)

ama mallar sahte.. olsa ne olur.. hepsi 1 gb. ama üzerlerinde 128 ve 64 yazıyor, pakette ona göre

bilgisayara takıyorsun doğru gösteriyor, kopyalama yapıyorsun

128 gb olanı 124 gb full aldı ama içine giriyorsun sarı klasörüler boş :) tabi bunu sonradan fark ettim, test için 1 tanesini açmıştım öyle olunca onay verdim. Haliyle dolandırıldığımı sonradan anlamıştım, ali baba , satıcıyla iletişime geçin diyor, satıcı robot gibi mallar doğru test ettim diyor:) Adreste vermedi. bankaya iyi bir savunma yaptım, aldım paramı.

internette bir araştırdım onlarca mağdur var.

Arkadaşın dediği gibi tavsiye üzerine alın yoksa uzak durun. Ben soğuk su içmiştim, şimdi bu para havadan gelmiş gibi sevindirdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurumnazimim -- 15 Mart 2011; 10:27:30 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.