Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.453
Cevap
228
Favori
651.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FataIErroR

item No. Year Status Location Destination Country Date
    RB453058635CN 2013 Collection 51810302 TR 20130728 1002
    RB453058635CN 2013 Waiting for transit airline Space 51805300 TR 20130729 0905
    RB453058635CN 2013 Departure from China 51805300 TR 20130729 1546
    RB453058635CN 2013 NULL PEK TR 20130802 0306

Peki bu ne demek oluyor ?

bilen yok mu ?
  • quote:

bilen yok mu ?

www.ptt.gov.tr => aşağıda "gönderi takibi" => "yurt dışı gönderi takibi" tıkladığın zaman kargo takip numarasını girince aşağıdaki gibi sonuç çıkıyor.

RB453058635CN Barkod Numarasna Ait İslem Listes

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    28/07/13 10:02 2013-07-28 10:02:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir CHINA (Yurt Disi)
    29/07/13 17:58 2013-07-29 17:58:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) CHINA (Yurt Disi)

Biraz daha bekle bayrama kadar İstanbul'a ulaştığına dair not düşülmesi lazım... (En azından bende öyle oldu)

• quote:

Orijinalden alıntı: haviconi

quote:

bilen yok mu ?

www.ptt.gov.tr => aşağıda "gönderi takibi" => "yurt dışı gönderi takibi" tıkladığın zaman kargo takip numarasını girince aşağıdaki gibi sonuç çıkıyor.

RB453058635CN Barkod Numarasna Ait İslem Listes

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    28/07/13 10:02 2013-07-28 10:02:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir CHINA (Yurt Disi)
    29/07/13 17:58 2013-07-29 17:58:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) CHINA (Yurt Disi)

Biraz daha bekle bayrama kadar İstanbul'a ulaştığına dair not düşülmesi lazım... (En azından bende öyle oldu)

Null diyince kayboldu bende kargo dedim teşekkürler o zaman .

• Arkadaşlar merhaba,
    Ürünün parasını ödedim. Satıcı ürünü kargoya vermedi, zaten my orders'da da awaiting shippment yazıyor. Cancel order'a tıklasam paramın hepsini hemen alabilir miyim? Alamazsam bunu nasıl yapacağım, yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.
  • An itibari ile ayın 25.de verdiğim sipariş bugün elime geçti gayet iyi bence .
  • quote:

An itibari ile ayın 25.de verdiğim sipariş bugün elime geçti gayet iyi bence .

Demek ki korktuğun gibi bir FataIError(!) durumu yokmuş di mi?

Şaka bir yana benimkiler de geldi adamlar acayip sarıp sarmalamışlar şu kabarcıklı poşetlere altı üstü telefon kılıfı halbuki helal olsun dedim valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: haviconi

quote:

An itibari ile ayın 25.de verdiğim sipariş bugün elime geçti gayet iyi bence .

Demek ki korktuğun gibi bir FataIError(!) durumu yokmuş di mi?

Şaka bir yana benimkiler de geldi adamlar acayip sarıp sarmalamışlar şu kabarcıklı poşetlere altı üstü telefon kılıfı halbuki helal olsun dedim valla

Aynen bumper almıştım bende yurdum insanı gazeteye sarıp gönderdiği malzemeyi adamlar sarıp sarmalamıştı korkulan fatalerrorluk bişeyde olmadı :)

• Arkadaşlar merhaba, temmuz 25 de yaptığım alış veriş için satıcı kargo bilgilerini siteye ekledi fakat, o gün bugündür çin post web sayfasından ve ptt nin sayfasından kargoyu sorguladığımda ürünü bulamıyor (RB492865094CN) dün satıcı ile yazıştık dalga geçer gibi endişelenme yakında elinde olur dedi :) ama ben bir düzembazlık seziyorum bu işte. aynı gün başka satıcıdan kargo firması ile verdiğim sipariş 2 gün önce elime ulaştı..

Bu siparişi iptal etsem geri ödeme de sıkıntı yaşarmıyım? 23 gündür kargo bilgisi gözükmüyor.. sizce ne yapmalıyım?

http://intmail.183.com.cn/icc-itemstatusen.jsp

RB492865094CN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vinas -- 16 Ağustos 2013; 3:37:29 >

• Merhaba arkadaşlar...

Aliexpress'den banka kart (bankamatik kart) ile alışveriş yapabilirmiyiz? mesela bende vakıf bank'ı bankomat kart var bununla 5dolarlık bişey alıcaktım, ama yurt dışı işlemlerinde kullanılabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: transistörYTÜ

Merhaba arkadaşlar...

Aliexpress'den banka kart (bankamatik kart) ile alışveriş yapabilirmiyiz? mesela bende vakıf bank'ı bankomat kart var bununla 5dolarlık bişey alıcaktım, ama yurt dışı işlemlerinde kullanılabilirmi?

Internetten alım yaparken orjinal kartlarınızı yada bilgilerini kullanmamanızı tavsiye ederim. Sanal kart uygulaması güzeldir.
    Alibaba içinse paypal öneriyorlardı sanırım..
  • Ali amca(!) da paypal faslı eskide kalmış patron. Artık paypal yok...
  • Kredi kartı var artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler

http://turkish.alibaba.com/product-gs/green-novelty-snail-animal-plush-slipper-fashion-indoor-shoes-1075486608.html

800 pair diyor minimum 800 çiftmi almak zorundayız 75 doları geçince gümrüğe takılmıyormu
  • Maestro logolu bankamatik kartları ile alışveriş yapabilirsin.ama VISA geçerli değil.
  • belli olmuyor açıkçası.Ben sene başında bir saat sipariş etmiştim,china post ile gönderildi,ürün kargoya verildikten tam 2 ay sonra elime geçti ve ilk 1 ay kargo sorgulattığımda sadece "kargo göndericiden teslim alındı" gibi bir şey yazıyordu.Ama eğer senin kargo sorgulamanda hiçbirşey yazmıyorsa sıkıntı olabilir.
  • Merhaba arkadaşlar

Şu ana kadar aliexpress ten 19 alışverişim oldu. sadece bir tanesinde sorun yaşadım oda tabletpc kılıfıydı. Sorunda sorun sayılmaz elime çok geç ulaştı sadece geri gidip gelmiş çine hangi sebeple bilmiyorum geç geldiğinden adam içine hediye de koymuştu...

Benim sorum şu: Şu ana kadar 65$ dan fazla tutan bir alışverişim olmadı. Acaba yüksek fiyatlı ürün alsam 300-400$ lık bir laptop yada benzeri elektronik bir cihaz... Konuyu okudum ama denk gelmedim alana, varmı bu şekilde ürün alan ve ne kadar sağlıklı olur??
  • Arkadaşlar aliexpress'ten alışveriş yapıp da iade işlemi yapan var mı?Ben bi siparişi iptal ettim, tam olarak kaç günde para hesaba yatar?Sitede 7-10 iş günü yazıyor.Tecrübesi olanlar bizimle paylaşabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliss

beyler

http://turkish.alibaba.com/product-gs/green-novelty-snail-animal-plush-slipper-fashion-indoor-shoes-1075486608.html

800 pair diyor minimum 800 çiftmi almak zorundayız 75 doları geçince gümrüğe takılmıyormu

Hocam senin verdigin bağlantı üretici firmanın bağlantısı aliexpress.com kısmından aynı ürünü . Satan perakendecileri bulabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxmxx

Arkadaşlar aliexpress'ten alışveriş yapıp da iade işlemi yapan var mı?Ben bi siparişi iptal ettim, tam olarak kaç günde para hesaba yatar?Sitede 7-10 iş günü yazıyor.Tecrübesi olanlar bizimle paylaşabilir mi acaba?

Ben ürün tedarik aşamasında iken iptal ettim 3 günde para iade edildi. Güzel yanı o ara dolar 2 TL'yi geçti bana da 5.12 TL fazla para geldi. Malum çekilen para doların o günkü our karşılığı olduğu gibi yatan para da yine yattığı zamanki kur karşılığı oluyor.

• ödemeyi kredi kartıyla mı yaptınız?bu arada hangi banka sizinki?
    ben ödeme yaptığımda dolar 1,94 idi.Şu an bana paramı verseler 20 TL civarı fazla gelecek galiba.Zaten ziraat bankası ben ödeme yaptığımda 13 TL komisyon almıştı,onu telafi ederiz en azından
    Ama işte bakalım alabilir miyim orası sıkıntı.ayın 23'ünde iptal ettim daha tık yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artyom25 -- 30 Ağustos 2013; 11:16:30 >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.