Şimdi Ara

Renault Çift Kavramalı Otomatik Vitesi ' EDC ' Kullanıcı Yorumları.. (Genel Konu) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
10
Favori
160.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracım 2000 km de sakin kullanımla Edc şehir içinde 6-6,9 yakıyor kullandığım mazot total excellium .Çok memnunum.

Bu arada dün radyo dinlerken birden ekranda sadece radyo yazısı belirdi radyo tek kanal çekiyor ve rds-af yazıyor .bluetooth cd diğer tüm herşey çalışıyor radyo modunda saçmalıyor başına böyle birşey gelen varmı ayarları mı bozuldu acaba?bunun için servise gitmek istemiyorum ama araç garantide...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_1977

Aracım 2000 km de sakin kullanımla Edc şehir içinde 6-6,9 yakıyor kullandığım mazot total excellium .Çok memnunum.

Bu arada dün radyo dinlerken birden ekranda sadece radyo yazısı belirdi radyo tek kanal çekiyor ve rds-af yazıyor .bluetooth cd diğer tüm herşey çalışıyor radyo modunda saçmalıyor başına böyle birşey gelen varmı ayarları mı bozuldu acaba?bunun için servise gitmek istemiyorum ama araç garantide...

Garantideki aracınızın radyo moduyla ilgili sorun için servise başvurmak en doğrusu. Sorun garantiden giderilecektir.
  • aga o terslik sadece bende var sanıyordum ilk bir kaç gün bende de oldu vitesi iterek artırmak yerine çekerek artırmaya çalıştım çok zaman sanırım kendimizi uçak falan kullanıyor sanıyoruz gerçi uçak gibi araba canııııııııııııııııım
  • Yeni araç alanlara hayırlı olsun . İnsanın belini büken aracın f/p oranı zaten .
    Ayrıca benim EDC hakkındaki agresif yorumlarım aracı sadece ve sadece EDC yüzünden almış olmamdandır . İnanın başka hiç bir şeyi gözüm görmüyor . Beklentilerim çok üst düzeydeydi çünkü .

Onun dışında aracın memnun olmadığım hiç bir yönü yok . ufak tefek şeyler illa oluyor ama olsun diyoruz .
    Cam kapatma faciasını ayrı tutuyorum . O zaten başlı başına bir tez konusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

Aracım 2000 km de sakin kullanımla Edc şehir içinde 6-6,9 yakıyor kullandığım mazot total excellium .Çok memnunum.

Garantideki aracınızın radyo moduyla ilgili sorun için servise başvurmak en doğrusu. Sorun garantiden giderilecektir.

renault garantisiden hiç şüphem yok ama radyo çalışıyor sadece ekranda Radyo yazıyor ve tek kanal NTV radyoda kalmış sanki takılmış gibi kanal değiştiremiyorum hafızadaki kanalları göremiyorum cd aux bluetoothtan müzik dinleyebiliyorum telefon kullanabiliyorum.Aklıma takılan acaba bir ayar vs mi gerekiyor servise aracı bırakmak istemiyorum.Rds af yazıyor birde...resetleme imkanı varmı acaba?

• quote:

quote:

quote:

renault garantisiden hiç şüphem yok ama radyo çalışıyor sadece ekranda Radyo yazıyor ve tek kanal NTV radyoda kalmış sanki takılmış gibi kanal değiştiremiyorum hafızadaki kanalları göremiyorum cd aux bluetoothtan müzik dinleyebiliyorum telefon kullanabiliyorum.Aklıma takılan acaba bir ayar vs mi gerekiyor servise aracı bırakmak istemiyorum.Rds af yazıyor birde...resetleme imkanı varmı acaba?

Belki basit bir ayardır dakikalar sürmez. Sonuçta arıza da olabilir. Garantili araç olduğu için bu konuda servis için ısrarlıyım. Bunun için aracı servise bırakmak yerine servisi telefonla arayıp sorununuzu söyleyip randevu alabilirsiniz.

Karar sizin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Belki basit bir ayardır dakikalar sürmez. Sonuçta arıza da olabilir. Garantili araç olduğu için bu konuda servis için ısrarlıyım. Bunun için aracı servise bırakmak yerine servisi telefonla arayıp sorununuzu söyleyip randevu alabilirsiniz.

Karar sizin.

bakalım yarın sabah gidicem gelin bakalım dediler özellikle mais ağaçlı yol tercih ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SedatMert33

Ben de kasım 2010 ayında birtane fluance otomatik benzinli (BVA) araba almıştım. Daha önceki arabam lpg li opel zafira idi. BVA yı tercih etmemin sebebi ise yoğun İstanbul trafiğinde rahat araba kullanmaktı. Ancak kısa sürede hata ettiğimi anladım. O günkü fiyatlarla zafira km.de 25 kuruş yakarken fluance 50 kuruş yakıyordu. Arkasından renault diesel otomatik edc şanzımanı çıkardı. Benzine fazla para ödememek için 3 aylık benzinli fluenceyi diesel edc fluence dynamique ile değiştirdim. BVA motor İstanbul şehiriçi trafiğinde 100 km.de 13 lt. benzin yakıyordu. EDC yi tercih etmemin sebebi de kataloğunda şehir içi yakıt tüketiminin 5,2 lt olmasıydı. Ancak 3 aydır EDC fluanceyi kullanıyorum, İstanbul şehiriçi trafiğinde yakıt tüketimi 100 km.de 7,7-8,3 lt arasında değişiyor. Bu tüketim miktarını hangi verilere göre yazıyorlar anlayamadım. Bir de dur kalklarda şanzımandan gıylama sesi geliyor (yani 1. ve 2. viteslerde) Bunun için araba 1 hafta serviste kaldı, bu sesin normal olduğunu söylediler. Düşük hızlarda rampalarda hızı biraz daha düşürmek zorunda kaldığımda, tekrar hızlanmak için araç 2 saniye kadar bekliyor ve sonra hızlanıyor. Bu arada arkadaki arabaların korna çalmaları beni deli ediyor.

Bunların dışında donanım bakımından mükemmel, fazlası var eksiği yok. Vites geçişlerini hissetmiyorsunuz. Kullanımı çok rahat.

Benim şikayet ettiğim konularda bir de Mais Genel Müdürlüğüne yazacağım. Gelecek cevabı sizlerle paylaşırım.

Herkese kazasız belasız günler dilerim.

Kişisel deneyim:
    Kullanım tarzı yakıt tüketimini çok etkiliyor,
    Şirketimizin araçlarında araç bilgisayarlarından yakıt tüketimlerine bakıyorum aralarında uçurum var,
    onu geçtim, kendi aracım her gün aynı yolu yapıyorum,
    dikkatli bir şekilde anlık yakıt tüketimi açık iken ortalama 5.2lt/100km gözüküyor,
    sonra anlık tüketimi açmıyorum, işler yoğun gerginim, ama yine araç sollamama, aracı düzgün kullanmama rağmen bir bakıyorum o haftanın ortalaması 6.7km/100km olmuş

bu testi pek çok hafta yaptım, inanmak istemedim,
    sürüç şekli %20'den çok etkiliyor, ve dediğim gibi makas attığım falan yok,

• fluence privilege edc dci 1 aydır kullanıyorum 2000km yakın oldu. şehiriçi(antalya) 7.5lt, şehirlerarası 6lt yakıyor (klima açık) depo doldurup ölçtüm. uzun yolda yağ gibi özellikle manualde.gazı köklediğinizde çok iyi hızlanıyor. donanım iyi , sessiz, konforlu, hız sabitleyici iyi çalışıyor, gaz tepkileri güzel.bagaj bizim gibi çocuklu aileler için ideal ama bagaj kapak kollarının altına sert yüksek bişey koymamaya dikkat etmeli yoksa bu şekilde helede hızlı kapatılırsa kapak elinizde kalabilir.
    Bence eksileri : 13yıllık ford kullanıcısı olarak kıyaslıyorum, 2.0tdci mondeo ile aynı yakıyor,120den sonra tedirgin ediyor,virajda biraz yatıyor,kasiste yaylanma eğilimi var gibi.kısacası yol tutuş emniyet hissi kıyaslanamaz.
    ses sistemi eh idare eder, ahım şahım bişey yok, çoğu zaman nerde bu hoparlörler twiterler diye düşünüyo insan
    ilk yıkamada içeri su girdi, yapraklar takliyeyi tıkamış ağaç altına parketmeyin dendi, ağaçsız yer nerde bulacaz bilmem eski arabalar bile tıkanmıyoeda bu niye tıkanıo bilmem.
    3 defa vitese geçmedi vites kutusunu kontrol edin yazısı çıkıyor.stop edip çalıştırınca resetleyip düzeliyor.bir daha yaparsa çalışır vaziyette yol yardımı arayın teste bağlansın dendi, bekliyoruz.
    1-2 vites geçişleri sarsıntılı yavaş,kararsızlık yaşıyor şanzıman. honda city satıp bunu almıştık citynin vites geçişleri pürüzsüz.belli bir hızdan sonra edc şanzıman güzel tabi.
    şimdilik bu kadar farklı bişey olursa paylaşırım.

• Senle benim motor sanziman aynı seri heralde. Bende 7 nin altına inemedim. Vites geçişleri malum zaten.
  • Servise gerek kalmadan Radyo kanallarını yeniden yükle gibi birşeydi sanırım o seçeneği seçtim ve yaklaşık 4 - 5 dakika abartmıyorum işlem yaptıktan sonra düzeldi Allaha şükür.

Bu arada benim şehiriçi 6,9 da şu anda ve çokda sakin kullanmıyorum artık.
  • klima felaket artırıyo bu araçta nedense... 3. 100TL lik mazot aldım araç yaklaşık 900 km oldu. klimasız denedim ortalama 5,5 lere kadar düştü. Ancak antepte klimasız işkence oluyo. klimayı açınca cosuyo valla tüketim 7 litre oldu geri.
  • ayrıca en yüksek km yapan kim edc kullanıcıları içinde? dsg kullanıcılarını okuyunca insan korkuyo valla
  • 12000 deyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akcay

ayrıca en yüksek km yapan kim edc kullanıcıları içinde? dsg kullanıcılarını okuyunca insan korkuyo valla

korkulacak bişey yok garanti süresi içerisinde edc de arıza çıkarsa hata kullanımdan bile kaynaklansa( ki bu çok önemli )şanzumanı değiştiriyorlar.Nerden biliyosun diye sormayın biliyorum.Gidip servisinize sorabilirsiniz.
  • Arkadaşlar araç 3000 km de şehiriçi seri kullanmama rağmen 6,7 yi geçmiyor otomatik klima açık ve 1300kg dan fazla bir araç için düşünün artık.

Bayramda fulleyip dalyan fethiye yapcaz bakalım.Birde Total excellium ve hep aynu istasyon kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf_1977 -- 26 Ağustos 2011; 9:07:21 >
  • Bugün yeni aracımı teslim alabilirsem yarın 1 haftalığına 2500-3000 km sürecek Bayram yolculuğuna çıkıyorum inşallah.

İzlenimlerimi burada da paylaşırım.

Görelim bakalım neymiş şu Megane dci + edc birlikteliği.:)
  • Sıfır km fluence dci-edc ile istanbul-ayvalık gittim, yeni döndüm. Klima full açık üç yetişkin gidişte 5.5 ortalama hız 120 civarı, dönüşte 5.7 hız 100 civarı ama kafadan sürekli sert rüzgar yedim baya etkiledi. Araç şu an 1300 km'de. Konfor, performans ve yol tutuş bence çok iyiydi. Herkese selamlar.
  • bendede megane coupe 1.5 dizel EDC var valla ben şuan araçtan memnunum motor beni üzmüyor. yaş da genç pek yavaş sürdüğüm söylenemez ama aracın hakimiyeti konforu ve performansı parasının hakkını veriyor... (şimdi arttı sanırım fiyat ben 52 civarına almıştım)

aracın motoru iyi güzel bazen şey oluyor kick down mu diyorlar öyle birşey gaza aniden yüklenince 1 saniye bekliyosun falan o oluyor ama pedala alışınca sende anlıyosun tiptroniğe alıp vitesini ayarlicaksın mis gibi gidiyor. aractaki esp de iyi traction control sanırm adı fakat kapatmana rağmen kayarken araç kendi kendine devreye giriyor ve biraz garip geldi bana çünkü aracı toplicağım varsada tırrrt die kendni durdurunca kaza ihtimalim artıyor bu yüzden bu aracı kaymaydı kapışmaydı onlar için çoook düşünmeyin (EDC yi) abicim bu araba sana uygun ücrette alabileceğin maximum konforu verir sorun çıkarırmı ? çıkarıcak tabi olabilir illaki sorunsuzluk diye bişey yok. ama fiyat performans 10 numara

spor görünümle dizel ve otomatik olarak aklıma yatan tek araç megane coupe dir. önerirmiyim evet öneriyorum... bazı halledilebilir kronik sorunları var fakat öneriyorum (kronik sorun;yaylardaki küçük ses ve bu bence türkiyedeki araçların leylek gibi satılmasından kaynaklanıyor)

• quote:

Orijinalden alıntı: afrasyab77

akçay kardeşim ancelikle aracın hayırlı olsun allah kaza bela vermesin diyeyim. bahsettiğin konularda sanırım hemen hemen herkes aynı fikirde. artılar eksiler hemen hemen ortak. edc hakkındaki yorumlarında doğru ben bir haftadır manuel kullanmaya bi alıştım ki acaip keyf veriyor sanırım sende bunu yaşayacaksın aracın yeni olduğu için o yakıt ortalamalrı normal geldi zamanla düşecektir. senin aldığın tepkileri bende aldım ya o paraya renault mu alınır bende soruyorum bu paraya bu donanımda ne alınır passt dizel diyor adam aradaki 15-20bin liralık fark millete ne kadar kolay geliyor anlamış değilim. bide yokmu ikinci el mercedes alsaydın ya diyenler hepten delirtiyor beni. ben ikinci el araç almadım bu benim kendi aldığım 3. renaultum ilk ikiside clio hb di ilki 2001 ikincisi ise 2008di ikisinden de çok memnundum bu araçtanda memnun kalacağıma inanıyorum ki şu ana kadar çok memnunum. ha ilerde inşallah mercedeste alırım allah sağlık versin ama onuda sıfır alırım. millet sanıyoruki mercedes bmw kullananların derdi sıkıntısı yok yada passat kullananların abicim sorunsuz araba daha üretilmedi kimse inanmıyor. her aracın kendine göre handikapı var önemli olan minimal düzeyde olması. ufak tefek eksikler dışında araçlarımız cidden güzel en azından güvenlik noktasında sıkıntı yok. çoluk çocuk biniyoruz bu araçlara onların güvenliği önemli. ben işi güvenlik açısından düşünüyorum birazda renaultun 8 modelle girip 8de 8de çarpışma testlerinden 5 yıldız aldığı bence göz önünde bulundurulmalı. yeni kasa focus bile esp testlerinde kayış attı.ha kötü bir arabamı focus asla öyle bişey diyemem. yeni kasa e serisinin arka savurma probleminden şikayetli olanlar var kötü bir arabamı hayır, latitude kullananaların forumunu bir okuyun arkada savurma hissi çok fazlaymış sadece his diyorum kötü arabamı hayır. kısaca demek istediğim bunlar kul yapısı olur böyle vakalar türk polisi yakalar deyip araç kullanmaktan keyf almak lazım diyorum

Selamlar, ben Megane III HB ile ilgili euro n-cap test sonuçlarına ulaşamadım. Link verebilir misiniz?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.