Şimdi Ara

corsa 1.2 yakıt tüketimi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
131.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ark.lar yakın bir zamanda ikinci el corsa d almayı düşünüyorum,bu aracı kullananlar,100 km.de ne kadar yakıt tüketimi oluyor,bir depo ile kaç km gidiyor,
    bilgi verirseniz sevinirim.birde 1.2 olduğu için yolda gitmez,çok yakar gibi cümleler var ama sakin kullanıcı olduğum için sorun olmaz sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: acsbid

hocam "yakit tuketimi" basligi altinda bol bol tartisildi bunlar. fazla da degil, 5 sayfalik kismi okumani oneririm. ayrica ikinci el alim satim tavsiyeleri bolumunde 1.2 almak isteyen arkadaslarin sorulari ve cevaplari bulabilirsin. araci alirsan simdiden hayirli olsun

Aman hocam öyle deme sonra yöneticiler kızıyor
  • capo di capi kullanıcısına yanıt
    evet daha iyidir
  • o link dizel kullananlar için sanırım,çok okudum ama yeterli bilgi ed,inemedim,böyle bir başlık göremediğim için buraya açtım,yine de teşekkürler.
  • Hocam ben yeni full depo yaptım 2004 1.2 Corsa Enjoy SP arabam..
    ışık yanıyodu fullediğimde 135liraya fulledim 36Lt benzin aldım
    Birdaha ışık yanana kadar 600km yol gittim ama biraz devirli kullandım arabayı
    3gün önce ışık yandığı gibi benzinliklen 30liralık benzin aldım birdaha ışık yanana kadar 130km yol yaptım
    km'de kullanıma bağlı olarak 23kuruş 25kuruş arası yakıyor bu araçlar..
  • değerleriniz çok güzel,aynı degerleri corsa d de yakalamak mümküm mü acaba;
  • Bende 43.000 km'de 2007 1.2 Easytronic var. Aldığımdan beri sürekli istatistik tutuyorum. Ortalama tüketim 7.5 litre, İstanbul Anadolu yakası şehiriçi ağırlıklı. Mevsime göre bir depoyla (45 litre) 580-620 km arası yapıyorum.

7.5 litre benzinli-otomatik bir araba için kötü bir rakam değil, ama ben yine de genellikle benden düz vites Corsa için fikir soran arkadaşlarıma, durumları uygunsa biraz daha kastırıp 75 beygirlik 1.3 dizeli almalarını tavsiye ediyorum, sadece yakıt tasarrufundan değil, yüksek tork nedeniyle kullanımı çok daha zevkli olduğu için.
  • Arkadaşım ben 1 depo ile uzun yolda 740 km'yi gördüm.. 100 km'de 5.9 litreye tekamül ediyor.. Şehir içinde 500 600 km yaparsın rahatlıkla
  • Yorumlarınız için teşekkürler ark.lar,temiz,az km 1.2 enjoy bulabilirsem alacağım,bazende diyorum eylül aını mı beklesem vergiden kaçar,belki daha uyguna bulabilirm diye ama yaz tatili de arabasız geçirmek zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatum

ark.lar yakın bir zamanda ikinci el corsa d almayı düşünüyorum,bu aracı kullananlar,100 km.de ne kadar yakıt tüketimi oluyor,bir depo ile kaç km gidiyor,
    bilgi verirseniz sevinirim.birde 1.2 olduğu için yolda gitmez,çok yakar gibi cümleler var ama sakin kullanıcı olduğum için sorun olmaz sanırım.

Olmaz heralde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatum

ark.lar yakın bir zamanda ikinci el corsa d almayı düşünüyorum,bu aracı kullananlar,100 km.de ne kadar yakıt tüketimi oluyor,bir depo ile kaç km gidiyor,

arkadaşım. bende 2004 model 1.4 i corsa enjoy easytronic vitesli aracım var günde yaklaşık 30 km yol yapan biriyim. tek şöfor olarak yolcu hariç. hergün sabah işe akşam işten eve yoğun olduğu trafik olmasına rağmen en son depoyu dolduğumda 100 km.de 6.81 lt yakıt tüketti. benzin istasyona en az 550 km gelmeden gitmiyorum. arada bir devirli kullanıyorum.
    benim arkadaşım yavuz bey'in aracı ise modeli unuttum 1.2 corsa enjoy easytronic vitesli dir. oda tek şöfor olarak aynı yol kullanıyor. arkadaş en son doldurduğunda 100 tl. 8.17 lt yakıt tükettiği söylüyor. uzun yol hariç 7.5 litrenin altına düşüremediğini söyledi. araç 4 yada 5 kişilik olduğu zaman hantal olduğunu iyi çekmediğini benimkini kullandığında her zaman seri atak hızlanması çok iyi olduğu söylüyor. arkadaşım yakıt tüketimi az olur diye 1.2 cc motor aldığı için çok pişmandır ve hala çok pişman. 1.2 cc corsa uzun yolda (ortalama 90km hızda) 1.4 cc den biraz daha az yakar. saygılar.....

• bu arada 1.2 cc motor kalkışlarda,yokuşlarda 1.4 cc ye göre daha çok gaz basılmasını ister, bu da yakıtın yakması en büyük rolüdür bilgilerle....
  • hocam "yakit tuketimi" basligi altinda bol bol tartisildi bunlar. fazla da degil, 5 sayfalik kismi okumani oneririm. ayrica ikinci el alim satim tavsiyeleri bolumunde 1.2 almak isteyen arkadaslarin sorulari ve cevaplari bulabilirsin. araci alirsan simdiden hayirli olsun
  • Mart 15 de Corsa 111.Yıl özel seri 1.2 motor 85bg aldım. Ankara İstanbul arasında yol bilgisayarı 4.5 lt gibi bir değer yazdı. Şehir içinde bu akşam baktığımda 5.1 lt yazıyordu. Ancak öyle trafikle işi olan adam değilim. Fazla trafik görmüyorum yani. Ayrıca ataklık olarak evet kalkışlar ve ara hızlanmalarda 1.2 motor ağır kalıyor ancak bu arabayla 195i gördüm. Amaç hızlı gitmekse gidiyor ama 90ı geçmeyi seven biri değilim.
  • Şehirler arası ekonomik ama şehir içi 100km/8lt gözüküyor..
  • Arkadaşlar bende opel corsa 1.2 new enjoy 2007 model 1 yıllık ikinciel aldığım araca ilişkin bilgileri paylaşmak istiyorum...
    aracı alırken pek fazla bilgiye ulaşamamıştım(net olanlarla ilgili) araç bu arada yarı otomatik vites(triptronic), aracı 76.000 de aldım özel servislerle çalışıyorum ve ilk alırken tabiki gösterdim.her yönden güzeldi bir tek,baskı balata da sıkıntı olabilir dediler ve nitekimde oldu..80.000 lerde baskı balata seti değişti,geri vitese geçerken gürültülü geçiyordu..özel servis 900tl gibi fiyat verdi yetkli servis ise 1000 tl fiyat verdi tabiki yetkilide yaptırdım,garantiden dolayı ve şuan sıkıntım yok.. normal bakımlarını yaptırıyorum ve yapıyorum...arabanın direksiyon kutusunda sıkıntı var sağa sola dönerken tık tık diye bir ses yapıyor bulunamadı ve bunun klasik sorunu olduğu söylendi,bilginize...
    arabanın performansı normal 1.2 motor çok bişey beklemeyin...sınıfındaki araçlara göre içi daha geniş,tabi bagaj ufak ama kötü değil...
    yakıtı aldığımdan beri ölçüyorum ve yakıtı markalı yerden almıyorum isim vermemem gerek yok ve yakıt tutarı benzin en son kurban bayramında aldım 4.50 tl litresi fulledim 45 lik depo biliyorsunuz..şehir dışı ortalama 80 ila 100 km hızla yarım depoda 450 km yol yaptım ve ortalaması 23kr gibi yaktı ve bana göre çok iyi şehir içi ise 40 kr kadar çıkıyor. bu aldığımdan beri değişmedi sanırım ş.dışı ortalama 5.3 gibi bişey olması lazım araç alacaklara duyrulur.bu arada uzun yolum izmit-susurluk ve susurluk izmit arasıdır,ve bayram dönüşü yaklaşık 20-30 km arası dur kalk ile geçti.. sakin kullanan biri iseniz en az yakan araçlardan biri tavsiye ederim...herkese hayırlı yolculuklar

• 2010 enjoy 111 1,2 manuel. 4 yetişkin + 1 çocuk + bagaj tavana kadar dolu. İzmir - Antalya (Antalya şehir içinde 90 km dolaşma) 600 km de 156 tl 97 oktan BP benzin(4,92tl/lt). Uzun yolda başka yerden almam. Örneğin opet alsaydım 500 km de aynı yakıtı harcardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genius350

2010 enjoy 111 1,2 manuel. 4 yetişkin + 1 çocuk + bagaj tavana kadar dolu. İzmir - Antalya (Antalya şehir içinde 90 km dolaşma) 600 km de 156 tl 97 oktan BP benzin(4,92tl/lt). Uzun yolda başka yerden almam. Örneğin opet alsaydım 500 km de aynı yakıtı harcardım.

Hocam ben aracımı sıfır aldım ve satıcı arkadaş 97 kullanmayın, kesinlikle 95 oktan kullanın demişti. Siz 97 kullandığınızı yazmışsınız bunu bir tavsiye üzerine mi kullanıyorsunuz, yoksa tecrübe mi? Performansı ve yakıt tüketimini nasıl etkiliyor merak ettim...
  • 1. Tecrübe
    2. bakım kitapçığı (Ağustos 2010 baskısı) min:91 oktan , max:98 oktan, tavsiye edilen 95 oktan.

Uzun yoldaki denemelerimde 97 oktandan daha fazla verim aldım, tüketim ve performans konusunda. Şehir içinde 95-98 farkını hissetmiyorsun ama uzun yol hissettiriyor. Bir de BP 97 oktan alıyorum, shellde 95-98 oktan farkı göremedim. Uzun yolda opeti arabaya sokmam. Araç rampada şişiyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.