Şimdi Ara

Nokia C5-00 İncelemesi | Symbian S60 3rd FP2 | 26 Gün Bekleme Süresi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
1
Favori
76.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: akay635

Jay jay justified;

Yarın C5 almayı düşünüyorum. Karşılaştığınız olumsuz yönler varsa yazar mısınız? Ayrıca genel olarak bir değerlendirme yaptığınız da C5' i tavsiye eder misiniz?

Ben telefonu tavsiye etmekten ziyade ihtiyaç ve beklentileri belirlemekten yanayım. Yani bu telefonu almadan önce bir başlıkta SAR değeri için "uzak durun" demişliğim bile var. Sonrasında sakin kafayla oturup düşününce sonuç kendiliğinden çıkıyor zaten.

Kendimden örnek vereyim kısaca, özetlemiş olurum; ilk bakacağım şey pil ömrüydü, ilk testimde 10 günü rahatlıkla aştım. Günde ortalama; 3-5 dakikalık konuşmalar, 2-3 mesaj, 3-5 fotoğraf, 1-2 video ve navigasyon yükleme-deneme ile yanlış hatırlamıyorsam 11 günün sonunda pil bitti. Fakat arada bazen fotoğraf makinesi ve dolayısıyla LED flaşı fazla abarttı kız kardeşim ve bu da nereden baksan 1-2 günlük şarja mal oldu. Benim gibi sakin kullanımda, iki haftalık pil ömrüne ulaşılacağını garanti edebilirim. Fazlasını bilemem. Geceleri kapatılırsa 20 güne kadar yolu var. Bu açıdan yüzümü kara çıkarmadı ve ömrünün sonuna kadar kullanacağım kesinleşti :)

Oyun ve diğer uygulamalara meraklı değilim. Sadece daha önce gitmediğim birkaç yere gitmeyi planladığım için araçta hazır fırsat bulmuşken navigasyonu kullanayım dedim. Ücretsiz olmasaydı uğraşmayacaktım. Ovi Maps'i tavsiye etmiyorum. Garmin XT'yi kurduktan sonra bu kanıya net biçimde vardım. Tek kullanacağım uygulama bu olacak sanırım. Navigasyon özelliği gayet tatminkar bir hal aldı ve bu açıdan da rahatlıkla tavsiye edebilirim. S60 3rd FP2'nin diğer nimetlerinden yararlanmak istersen de telefon buna müsait. Hızı ortalama bir kullanıcı için gayet iyi.

Kamera için inceleme yeterli olacaktır. Kameranın verip verebileceği en iyi görüntüleri aktarmaya çalıştım. Üzerine yorum eklemeye gerek görmüyorum. Kullanımı kolay olsun diye standart tuş takımı olan bir telefon alacaktım, tuşlarının büyük olması da ikram olmuş oldu. Kullanım kolaylığı açısından sorun yok. Yukarıda yazmadım ama tuşlarla ilgili tek şikayetim C tuşunun biraz küçük kalması diyebilirim fakat bu tuşu da mesajda harf silmekten başka bir amaçla kullanmıyorum desem yeridir.

Ekran çok hassas, üzerindeki jelatin olmasaydı şimdiye epeyce çizikle karşılacaktım. Bir de krom kaplama olan kısım var ön tarafın çerçeve için alan. Onun dışında çizilecek türde (piyano siyahı tarzı) bir yapısı yok. Çizilmez koruyucu jelatin sipariş ettim yurtdışından. Yukarıdaki mesajlarda yazmıştım.

Kulaklık berbat, arkadaşlar da belirtmişlerdi zaten yer yer. Belki radyoda haber dinlerken falan işe yarar. Onun dışında rafa kalkmaktan başka şansı yok. 3,5 mm jak girişi de kullanmayacağım bir başka özelliği zaten. O yüzden telefonun genel ses kalitesi benim için gayet yeterliydi.

Daha önce yazmıştım, telefonu gösteriş amaçlı alacak arkadaşlar olursa tavsiye etmiyorum. Hoş, göreceli bir konu lakin dokunmatik ekranlı, çok amaçlı telefonların sahneye birer birer çıkmaya başladığı şu günlerde bu telefonun bir albenisi olamaz. Yani sonra alıp da "çok kötü duruyor, fotoğraflarda daha iyidi, çok sıradan, fiyasko" gibi şeyler yazmasın kimse :) Beklentileri abartmamak lazım.

Sonuç olarak; çok uzun pil ömrü ve yanında hemen hemen her şeyiyle standart bir kullanıcının tüm ithiyaçlarını karşılayacak bir telefon aranıyorsa cevap C5 olacaktır. Bunların üzerine wi-fi ve -görece- şıklık ve biraz daha incelik isteyen olursa, biraz kesenin ağzını açmak kaydıyla E52 en mantıklı seçenek diyebilirim. Wi-finin pil düşmanı olduğunu hatırlatmak fayda var tabi.

SAR değeri benim gibi biri için sorun olmayacak fakat telefon kulağından düşmeyenler için tavsiye edemeyeceğim. Hem uzun konuşma süresi hem yüksek SAR değeri paradoksal bir duruma sebebiyet verse de, her kullanıcı için durum aynı olmayabiliyor.

Bu özellikler fazla, bana bunun yerine daha az özellik, daha da fazla pil ömrü ve çift sim kart lazım diyenler de kesinlikle C1'i beklesinler. C5'ten daha ucuza bu saydığım özelliklere sahip bu telefon son çeyrekte piyasada olacak.

bugün aldım 2 sorum var birincisi bluetooth kualklığımı bulamıyo okadar denememe rağmen cihaz arıyorum yok bunun bir çözümü var mı daha önce aynı kulaklığı e75de kullandım. 2. sorum şu navigasyon ücretsiz ama ben girdim hop tl düşüyo onu nasıl ücretsiz yapacaz?

• @beyto11 navigasyon için ayarlardan yardımlı gps'i kapatman lazım. Ayarlar>Genel>Konumlama>Konumlama Yöntemleri'nden ulaşabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginco06

@beyto11 navigasyon için ayarlardan yardımlı gps'i kapatman lazım. Ayarlar>Genel>Konumlama>Konumlama Yöntemleri'nden ulaşabilirsin.

peki bu bluetooth sorunu neyden olabilir. kulaklığı mı bulamıyor telefon?kulaklığım açık ve sarjlı.daha önce nokia e75de kullandım.ben mi bişeyi yanlış yapıyorum cihaz ara diyorum bulamıyor.telefon kendini buldu kulaklığı bulamadı:D:D
  • merhabalar. arkadaşlar iki sorum var. biri c5 için şık bir kılıf arıyorum. baktıklarım iyi değildli. geçici olarak slim bi case aldım. birde sertifikalandırmayla ilgili yeni bir gelişme varmı? 21 hazirandan sonra sertifika alamıyoruz çünki.
  • arkadaşlar ben de geçen hafta c5-00 marka bir telefon aldım. en olumsuz tarafı şarj etmesi. sanki o şarj aleti o makinin değilmiş hissi veriyor. oynayıp duruyor içinde bu durumla ilgili sizler sıkıntı yaşadınız mı yaşadınızsa nasıl çözdünüz?

İkinci ekranda gözüken ekle, ajanda kaydı, ve e-posta ayarlarını yap şeklinde 3 satır görüntü var ve bunları bir türlü kaldıramadım. arka plana resim koysam önüne bu dediklerim çıkıyor. Başka bir nokta arama yapıp biritdikten sonra kısa mesaj gönderiliyor şeklinde bir uyarı çıkıyor nereye kime ne mesajı gönderiyor anlamış değilim. My nokia aboneliğinden çık diye komutta verdim ama bu uyarı çıkmaya devam ediyor.

Yukarıda belirtmiş olduğum konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

arkadaşlar ben de geçen hafta c5-00 marka bir telefon aldım. en olumsuz tarafı şarj etmesi. sanki o şarj aleti o makinin değilmiş hissi veriyor. oynayıp duruyor içinde bu durumla ilgili sizler sıkıntı yaşadınız mı yaşadınızsa nasıl çözdünüz?

İkinci ekranda gözüken ekle, ajanda kaydı, ve e-posta ayarlarını yap şeklinde 3 satır görüntü var ve bunları bir türlü kaldıramadım. arka plana resim koysam önüne bu dediklerim çıkıyor. Başka bir nokta arama yapıp biritdikten sonra kısa mesaj gönderiliyor şeklinde bir uyarı çıkıyor nereye kime ne mesajı gönderiyor anlamış değilim. My nokia aboneliğinden çık diye komutta verdim ama bu uyarı çıkmaya devam ediyor.

Yukarıda belirtmiş olduğum konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Menü>ayarlar>temalar>bekleme bölümünden istediğinizi seçerek o 3 satırı yok edebilirsiniz

K. bakmayın ama şarj mevzusunu anlayamadım

Kısa mesaj konusunu ise ilk kez duyuyorum

• merhaba. mesaj olayını vodafone servislere göz atarak yada arama ayarlarında mesajla red eti hayır yaparak kapatablirsiniz. bu arada sertifika için yeni çözm cepdenizi.net sitesinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shelby Cobra

quote:

arkadaşlar ben de geçen hafta c5-00 marka bir telefon aldım. en olumsuz tarafı şarj etmesi. sanki o şarj aleti o makinin değilmiş hissi veriyor. oynayıp duruyor içinde bu durumla ilgili sizler sıkıntı yaşadınız mı yaşadınızsa nasıl çözdünüz?

Menü>ayarlar>temalar>bekleme bölümünden istediğinizi seçerek o 3 satırı yok edebilirsiniz

Şarj aletini iyice itelemek lazımmış. sorunu hallettim. ekranı da hallettim. çok teşşekkür. şu kısa mesaj işinide halledersem tamamdır.

Kısa mesaj mevzusunu şöyle anlatayım. Şimdi birini aradınız, konuştunuz veya konuşmadınız telefonu kapayınca kısa mesaj gönderiliyor şeklinde bir uyarı çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 11 Temmuz 2011; 14:51:16 >

• quote:

quote:

quote:

Şarj aletini iyice itelemek lazımmış. sorunu hallettim. ekranı da hallettim. çok teşşekkür. şu kısa mesaj işinide halledersem tamamdır.

Kısa mesaj mevzusunu şöyle anlatayım. Şimdi birini aradınız, konuştunuz veya konuşmadınız telefonu kapayınca kısa mesaj gönderiliyor şeklinde bir uyarı çıkıyor.

Ben teşekkür ederim

Kısa mesaj olayının çözümünü bilmiyorum ancak 2 yukarıdaki mesajda cinezre adlı arkadaş bir öneride bulunmuş; o şekilde düzelebilir belki

• quote:

Orijinalden alıntı: cinezre

merhaba. mesaj olayını vodafone servislere göz atarak yada arama ayarlarında mesajla red eti hayır yaparak kapatablirsiniz. bu arada sertifika için yeni çözm cepdenizi.net sitesinde

zaten vodafone kullanmıyorum. operatörüm avea. mesajla red eti hayır yapmama rağmen hala kısa mesaj gönderiliyor uyarısı veriyor. telefonun sağ üst köşesinde çizgi üstünde bir ok işareti var. bu durumla ilgili olabilir mi bilmiyorum. ne işe yaradığını anlayamadım.
  • Arkadaşlar geçenlerde C5'te kamerayı açmayı denedim açılmadı. Tam açılcak gibi oluyor yeniden ana menüye dönüyor. daha önce böyle bir problemle karşılaşmamıştım. Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Soft ve Hard format ata ata bi hal oldum yine de düzelmedi. Bazen açılıyor 1 resim çektikten sonra bidaha çekmiyor. Not: Telefon güncel. (Konu açmadığım yer kalmadı. Her gördüğüm C5 konusuna yazıyorum )
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkPoweR!

Arkadaşlar geçenlerde C5'te kamerayı açmayı denedim açılmadı. Tam açılcak gibi oluyor yeniden ana menüye dönüyor. daha önce böyle bir problemle karşılaşmamıştım. Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Soft ve Hard format ata ata bi hal oldum yine de düzelmedi. Bazen açılıyor 1 resim çektikten sonra bidaha çekmiyor. Not: Telefon güncel. (Konu açmadığım yer kalmadı. Her gördüğüm C5 konusuna yazıyorum )

Garantisi devam ediyorsa servise bir uğrayın derim. Yapabileceğiniz tüm müdahaleleri yapmışsınız sanırım.

• Sizin dorun donanımsal, cihazı düşürdüyseniz kamera konnekterü yerinden oynamış olabilir. Arkadaşın dediği gibi servise başvurun.

quote:

Orijinalden alıntı: DarkPoweR!

Arkadaşlar geçenlerde C5'te kamerayı açmayı denedim açılmadı. Tam açılcak gibi oluyor yeniden ana menüye dönüyor. daha önce böyle bir problemle karşılaşmamıştım. Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Soft ve Hard format ata ata bi hal oldum yine de düzelmedi. Bazen açılıyor 1 resim çektikten sonra bidaha çekmiyor. Not: Telefon güncel. (Konu açmadığım yer kalmadı. Her gördüğüm C5 konusuna yazıyorum )

• Telefonu düşürmedim ama. Şuan şehir dışındayım dönünce servise götüreceğim.
  • Biraz araştırdım bu telefon uygun geldi. Almadan önce birkaç soru sorayım dedim.

- Galeri, mesajlar, menü falan açılırken kasmıyor değil mi?
    n73'üm vardı, çok çektim. Jet gibi telefon istiyorum.

- Şarj meselesindeki yorumlara güveniyorum. İyi gidiyor diye anladım?

- 440 TL nasıl? Sigorta falan her şeyi içinde sayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MissedCall

Biraz araştırdım bu telefon uygun geldi. Almadan önce birkaç soru sorayım dedim.

- Galeri, mesajlar, menü falan açılırken kasmıyor değil mi?
    n73'üm vardı, çok çektim. Jet gibi telefon istiyorum.

- Şarj meselesindeki yorumlara güveniyorum. İyi gidiyor diye anladım?

- 440 TL nasıl? Sigorta falan her şeyi içinde sayalım.

Mesajlar vem menüde sorun yok, aslında galeride de yok ama çok fotoğraf varsa (mesela 200 tane) galeri ilk açılırken yaklaşık 0.5 veya 1 sn civarı bir gecikme oluyor. Sonrasındaysa fotoğraflara girdiğinde normal bir şekilde (efektli olarak) fotoğraflar arası gezebiliyorsun. Genel olarak telefonun hızı iyi.

Şarjı iyi gerçekten ama fazla uygulama açarsan ortalama bir telefon kadar gidiyor.

440 tl biraz fazla sanki, çok değil de yani en azından 400 tl olmalı

• Ben mart ayinda 370liraya almistim. Dolar'in euro.nun durumunu dusunursek fiyatinin yuksek olmasi normal ama 440 da cok sanki
  • Kamerası 5 mp miydi sizinkilerin? Şu anda 3.2 mp modelinin 390 liradan alabilirdim ama...
    Vazgeçtim telefonu almaktan. Çok sade geldi telefon. Şarj, serilik falan 1 yıldır telefondan çektiklerimi telafi edecekti.
    Yine nefsime yenik düştüm. İlla gösterişli olacak.
    400 lira vermek içimden gelmedi arkadaşlar bu telefona.
  • quote:

Kamerası 5 mp miydi sizinkilerin? Şu anda 3.2 mp modelinin 390 liradan alabilirdim ama...
    Vazgeçtim telefonu almaktan. Çok sade geldi telefon. Şarj, serilik falan 1 yıldır telefondan çektiklerimi telafi edecekti.

5 mp'lik versiyon yok zaten. Herkesin 3.2 mp.

Evet sade bir telefon ayrıca wi-fi yok O yüzden ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Bulabilirsem inşallah n900 alcam bi tane

• quote:

quote:

Kamerası 5 mp miydi sizinkilerin? Şu anda 3.2 mp modelinin 390 liradan alabilirdim ama...

5 mp'lik versiyon yok zaten. Herkesin 3.2 mp.

Evet sade bir telefon ayrıca wi-fi yok O yüzden ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Bulabilirsem inşallah n900 alcam bi tane

5 mp var.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.