Şimdi Ara

[ Nokia E7-00 > S^3+QWERTY+4'nHD-CBD-AMOLED+13.6MM ] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
1
Favori
29.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mobil veri açıkken oradan girmeyecek mi? Ben 3g den değil wi fi den girmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ucandeve kullanıcısına yanıt
    Haklısın. 3G erişiminde mobil veri açık olacak. Wi-Fi için yukarıdan ekranı aşağı çekince wi-fi simgesine tıklayıp mavi yapıyoruz. Wi-Fi açılsa bile "bağlı değil" uyarısı alıyoruz. Burada bağlı değil üzerine tıklayarak erişmek istediğimiz modemi seçip istenen şifreyi giriyoruz. Buradan da bağlanamıyorsa telefonun başka bir sorunu vardır.

Edit : Düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet Serdar K. -- 3 Kasım 2013; 17:42:52 >
  • Hocam benim E7 telefonum en son 2011 senesinde kullanıldı. O zamandan beri yatıyormuş. Şimdi hiç güncelleme yapılmamış bir telefon için konuşuyorum. Belle anna gibi terimleri yeni öğreniyorum. Şimdi yukarıdan aşağı açılan hiç bir simge yok. Ancak 3G açılınca mobil veriden giriyor, kapalı olunca hiç bir yerden girmiyor. Wi fi den bir girsem güncellemeleri de yapacağım ama yapamadım. Şimdi ovi suite indiriyorum. Ordan güncelleştirmeleri yapayım da bir daha deneyim.

E7 ile ilgili yapmam gerekenler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
    Telefonu eline alınca ekranın en üstünden parmağını aşağıya doğru çekince bir menü karşına çıkar. O menüde Bluetoth, Mobil veri aktarımı, Wi-Fi gibi bağlantıları açıp kapayabilirsin.
  • Hocam çok teşekkürler made in finland, menü ikonuymuş falan hiç uğraşmam ama belleden şu an çok daha şık bence menüler. Bir de ben quick lock'u indirdim mesela ama ana ekrana taşıyamıyorum ana ekranı düzenle dediğimde quick lock programı çıkmıyor bunu yapabilmek için de yine güncelleme mi yapmam lazım :(

bir de hocam sen galiba son versiyonu kullanıyorsun yukardan aşağı indirmeler falan ama ucandeve de ben de telefonun üzerinde ne geldiyse onunla beraberiz :) Anna mı oluyor yoksa daha eski bir sürüm mü bilmiyorum o yukardan aşağı indirme olayı belle de galiba. Ucandeve sen güncelleyeceksen yorumlarını bekliyorum :)
  • exen88 E kullanıcısına yanıt
    Sanıyorum Anna sürümünden bahsediyorsunuz. Ekranı aşağı kaydırma menüsü Android ve IOS telefonlarında da var. Acaba Nokia bunu Belle ile mi kazandırdı Symbian'a bilmiyorum. Çünkü hiç Anna sürümünü kullanmadım. Ekranın en üstünde Nokia yazan yerden parmağını dokunmatik ekrandan aşağıya doğru belli bir hızla çekersen bu menü açılıyor. Daha önceden Anna kulananlar varsa bu menünün Belle ile mi geldiğini bildirirlerse sevinirim. İndirdiğin uygulamayı ana ekranına veya hangi ekranına taşımak istiyorsan önce o ekrana parmağını sağa sola hareket ettirerek geliyorsun. Daha sonra sol altta dört tane kare olan ikona tıklıyorsun. Ekrana taşıyacağın uygulamanın ikonunu buluyorsun. Üzerine basılı tutarak bekliyorsun. Çıkan seçeneklerden "giriş ekranına ekle" dediğinde ana ekrana geliyor. Bu indirdiğin uygulama ekran kilidinin açılması içinse telefonun sol yanında bulunan süviç bu işi kolayca hallediyordu. Telefon konuşacak biçimde elindeyken tutuş durumuna göre yüzük parmağın veya orta parmağın tam o süviçin üzerinde oluyor. Bence daha ergonomik ve kolay. Ama zevkler ve renkler tabii ki...

Edit : Detaylı Tarif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet Serdar K. -- 4 Kasım 2013; 9:15:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hitit Güneşi

Sanıyorum Anna sürümünden bahsediyorsunuz. Ekranı aşağı kaydırma menüsü Android ve IOS telefonlarında da var. Acaba Nokia bunu Belle ile mi kazandırdı Symbian'a bilmiyorum. Çünkü hiç Anna sürümünü kullanmadım. Ekranın en üstünde Nokia yazan yerden parmağını dokunmatik ekrandan aşağıya doğru belli bir hızla çekersen bu menü açılıyor. Daha önceden Anna kulananlar varsa bu menünün Belle ile mi geldiğini bildirirlerse sevinirim. İndirdiğin uygulamayı ana ekranına veya hangi ekranına taşımak istiyorsan önce o ekrana parmağını sağa sola hareket ettirerek geliyorsun. Daha sonra sol altta dört tane kare olan ikona tıklıyorsun. Ekrana taşıyacağın uygulamanın ikonunu buluyorsun. Üzerine basılı tutarak bekliyorsun. Çıkan seçeneklerden "giriş ekranına ekle" dediğinde ana ekrana geliyor. Bu indirdiğin uygulama ekran kilidinin açılması içinse telefonun sol yanında bulunan süviç bu işi kolayca hallediyordu. Telefon konuşacak biçimde elindeyken tutuş durumuna göre yüzük parmağın veya orta parmağın tam o süviçin üzerinde oluyor. Bence daha ergonomik ve kolay. Ama zevkler ve renkler tabii ki...

Edit : Detaylı Tarif

Ben hala anna kullandığım için ne dört karem var ne ana ekranı düzenle dediğimde çıkan uygulamaların için de quick lock çıkıyor :) nokiadan aşağı elimi kaydırdığımda ise hiçbir tepki yok :) detaylı anlatımınız için çok teşekkürler zahmet etmişsiniz sağolun :) Birgün belle yüklersem çok yardımcı olacak.

• Telefonu belle ye yükselttim. Hatta birkaç güncelleştirme daha vardı ama yapmadı anlamadığım bir şekilde.

Şimdi sizin de dediğiniz gibi ikonlar çıkıyor yukarıdan aşağı kaydırıldığında ama yine kablosuz internete giremiyorum.

Bu arada anna ile belle arasında dağlar kadar fark var. Telefon bariz hızlandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucandeve

Telefonu belle ye yükselttim. Hatta birkaç güncelleştirme daha vardı ama yapmadı anlamadığım bir şekilde.

Şimdi sizin de dediğiniz gibi ikonlar çıkıyor yukarıdan aşağı kaydırıldığında ama yine kablosuz internete giremiyorum.

Bu arada anna ile belle arasında dağlar kadar fark var. Telefon bariz hızlandı.

Belle sürümünü yüklemen telefona bir nevi format atmış. Yani Wi-Fi bağlantında yazılımsal bir sorun olsaydı düzelirdi. Bu durumda sorunun donanımsal olması muhtemel. Telefonun garantisi devam ediyor mu bilmiyorum ama daha önce bir cep telefonu tamircisine gösterirsen belki basit bir çözümü vardır halleder. Ama halledemezse servis yolu gözüküyor galiba. Bu arada Belle sürümü için darısı Exen88 in başına diyelim.

• Hocam telefonum yaklaşık 2 yıldır yatıyordu. Garantisi varsa da bitmiştir. İlginç olan kısım bana göre kablosuz modemlerin tamamını görüyor bağlanıyor ip alıyor ama web kısmına tıklayıp internete çıkacağımda girmiyor. 3G gibi bağlantılarla giriyor. Modemi değiştirip tekrar deneyecem bakalım olacak mı..
  • quote:

Hocam telefonum yaklaşık 2 yıldır yatıyordu. Garantisi varsa da bitmiştir. İlginç olan kısım bana göre kablosuz modemlerin tamamını görüyor bağlanıyor ip alıyor ama web kısmına tıklayıp internete çıkacağımda girmiyor. 3G gibi bağlantılarla giriyor. Modemi değiştirip tekrar deneyecem bakalım olacak mı..

Bir de Opera Mini yi indirip bağlanmaya çalış. Ben kendi tarayıcısını hiç kullanmadım. Belki kendi tarayıcısının Wi-Fi ile arası pek iyi değildir Mantıksız gelse bile değişik formasyonlar denemek lazım.

• Hocam bir de opera ile deneyim ama operayı internet olmadan nasıl kuracam :(
  • quote:

Hocam bir de opera ile deneyim ama operayı internet olmadan nasıl kuracam :(

3G ile bağlanıyorum diyordun. Opera mini 0.31 Mb. varsa kotanı fazla hırpalamaz yani. Bu programı indirmek için Mağaza (Ovi Store) dan bağlanacaksın. Tarayıcı ile değil yani. Bu nedenle 3G kotan varsa sorun olmaz.

Edit : Opera Mini MB.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet Serdar K. -- 5 Kasım 2013; 18:41:58 >
    Şimdi Bilgisayarımla internet üzerinden Ovi Mağazaya girdim. Bilgisayarında Ovi yüklü ise ve oturum açabiliyorsan telefonu da bağlayıp bilgisayar ile programı yükleyebiliyorsun. Aşağıda fotoğraflarını yükledim. Bu arada Anna ve Belle ekran görüntülerini de buldum. Gerçekten çok farklı görünüyor.
     [ Nokia E7-00 > S^3+QWERTY+4'nHD-CBD-AMOLED+13.6MM ] [ Nokia E7-00 > S^3+QWERTY+4'nHD-CBD-AMOLED+13.6MM ]

• Birazdan dneyeceğim. Anna ve belle inanılmaz farklı.

• Benimki anna bile değilmiş bir önceki versiyonmuş :) sol resimdeki benim menüm sağ resimdeki anna'nın :)
    http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/42101-image/symbian-icons-1.jpg
    Şöyle bir korkum var belle yükleyenlerden okuduğum kadarıyla ön kameranın çalışmamsı ve web browserın çalışmaması gibi sorunlar okudum hatta birir eğer bu yazıyı okuyorsan ve hala güncelleme yapmadıysan yapma gibi bir şey yazmıştı yabancı bir forumda üstelik tarihi de yeniydi :S ben de tırstım ve yapmadım hocam. ama kararsız kaldım şimdi belle daha hızlı deniyor batarya ömrüne de katkısı var galiba ama birşeylerin çalışmaması veya sonradan pişman olma durumunda geriye dönüşümün olmaması korkutuyor beni :(

Korkunun ecele faydası yok. Ama bu telefonun çağ dışı kalmış menüsüyle de ömür geçmez ki... Ön kameranın çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. Çünkü hiç görüntülü görüşme için kullanmadım. Kendi web browser ını da direk opera mini indirip kurduğumdan kullanmadım. Ama bu kadar kullanıcı var. Bir kaç tanesinin yükleme de sorun yaşaması olası. En kötü Belle yi Ovi ile tekrar yüklersiniz sorun giderilir. (Sürüm kontrolünde son sürümü kullanıyorsunuz diye uyarı çıkıyor "sen yine de yükle deyince" itiraz etmeden tekrar son sürümü yüklüyor. Sıkıntı olmaz yani.) Web Browser için ise Opera dan memnunum. Değişiklik arayanlar için Chrome vb. var. Yani kendi Web Browser ına ihtiyacın kalmayacak. Son karar senin sonuçta.

• Konuyla ilgili arkadaşlar tekrar merhaba,

Telefonun wifi sorununu çözdüm tam da kullanmaya başlayacaktım ki bu sefer de imei sorunu çıktı. Kayıtdışı kaldım.

İnternette yaptığım çeşitli araştırmalarda çözüldüğünü gördüm ancak bazı programlara ihtiyacım oldu. Bunlardan birisi rompatcher. Bunu netten buldum fakat sertifika hatası diye bir şey yazıyor ve yazılım yüklenmiyor

Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

• Artık belle kullanıyorum :)
    Güle güle kullanın. Yalnız yeni yazılım yüklendikten sonra benim karşılaştığım gibi batarya erken bitme sorununuz olursa, önceki sayfalarda tarif ettiğimiz batarya kalibrasyonu yaparsanız kullanım süresini ikiye katlayabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.