Şimdi Ara

SSANG YONG ACTYON SPORTS KLÜBÜ (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
486
Cevap
14
Favori
168.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lokosit

quote:

Orijinalden alıntı: dammak

quote:

4x4 düşünüyorsan başka hiçbir markaya bakma.
    Diğerleri asvaltta 4x4 modunda gitmez, L200 de süper select 4x4 sayesinde her koşulda 4x4 gidersin. Buda yol tutuşu ve güvenlik demektir.
    bu şanzıman özelliklerini iyice araştırmadan 4x4 almayın

Nasıl yani...

Ford ve Isuzu'ları otobanda 4X4 modunda kullanamayacak mıyım?

Doğrudur otobanda kar yoksa kullanamayacaksın, buna Navara, Hilux ve Actyon Sport da dahil.
    Kullanırsan lastikler biter, akslara zarar verirsin.

Amarok nasıldır bilmiyorum. Sanırım kullanılabiliyor.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blackcoupe

orta diferansiyel varsa herzaman 4x4 kullanilabilir. ama 4x4 asfalt yol icin degildir ki. bosuna mazot sarfiyatini ve lastik asinmasini arttirirsiniz.
    orta diferansiyel yoksa asfaltta kesinlikle kullanilmaz aks kesersiniz.
    yeni l200 lerde var galiba orta diff. emin degilim.

L200 asvaltta 4x4 kullanılınca yakıt 1lt artıyor, ama sağladığı güvenli sürüş lastiğindende yakıtından da fazla.
    2H ve 4H modunda kullanım arasında savaltta dağlar kadar fark var. araç 2h konumunda yoldan falan haberi yok en ufak bir tümsekte arka zıplıyor ve sağa sola sallama yapıyor. 4H modunda bu sallama kesinlikle olmuyor.

Şahsen ben bu konudan hiç anlamıyorum...

O yüzden bu bilgi "doğrudur" veya "yanlıştır" diyemiyorum...

Ancak aramızda (bir başka başlık altında söylenmiş olan) bu sözleri teknik olarak yorumlayacak/cevaplayacak birileri vardır diye düşünüyorum...

http://forum.donanimhaber.com/m_21351829/mpage_2/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dammak -- 7 Mart 2012; 15:31:10 >

• Yukarıdaki soruya burada cevap veren çıkmadı...

Ancak aynı soru bir başka forumda aşağıdaki şekillerde cevaplandı:

quote:

Orijinalden alıntı:
    dammak arkadaşım hepsi kamyonet sınıfında olan bu araçların kar,çamur,çeşitli arazi koşulları vs.haricinde kuru zemin ve asfaltta dört çeker modunda kullanılması hem yakıt tüketimi hemde aracın yürür aksamı açısından doğru değildir.Bizim araçlar için tavsiye edilen 4H modunda azami olarak 80 km. hıza çıkılması ki zaten karlı yada buzlu bir zeminde bu süratin üzerine çıkmak doğru değil. 4L yani ağır arazi şartlarında kullandığımız modda da en fazla 30 km.hız yapılmasıdır.Gerek bu sitede gerekse başka sitelerin forumlarında araç sahipleri genellikle kullandıkları araçları sanki kendileri imal ediyormuşcasına forumda bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlara yanlış bilgiler aktarmaktadırlar.Benim Ssangyong kullanmadan önce kullandığım araç ford rander idi.Şu anda tata ve çin malları haricinde ranger,L200,nissan,toyota,mazda,ssangyong kamyonetleri donanım ve sağlamlık açısından birbirine çok yakın araçlardır.Günümüzde önemli olan daha az paraya daha çok ne alırım ise ben Ssangyong derim.Sınıfında arkada makas kullanmayan tek kamyonet daha evvelki aracım ranger idi arkada oturanlar böbrek taşı dökerler yolda diğer kamyonetlerde dahil.Motor şanzuman mercedes,çok sağlam şase yapısı,en full modellerde özellikler yazmakla bitmez.Ama siz genede araştırın ve içinize ve cebinize göre en doğrusunu bulacağınızı umuyorum.

quote:

Orijinalden alıntı:
    ben şahsen aracımın 4x4 moduna ben istediğim zaman geçmesini isterim(awd,sürekli 4 çeker olmasını istemem).
    asvaltta,düzgün yolda neden 4x4 modunda gideyimki.150-200 bin € luk binek araçlar güvensizmi veya asfaltta düzgün yolda 4x4 modunda gitmediği için kaza yapan kaç araç vardır? bu hem aracı hem cebi yorar
    amaç araçların asfalttaki performansı ise bizim araçların makaslı değil yay'lı olması bile yeterli bir avantaj üstelik fiyat avantajıda cabası,bizim aracların ful olanı 50-55 bin civarı para,aynı özelliklerde başka bir markaya en az 20 bin fark vermen lazım

dammak arkadaşım,bu tarz bir araca ihtiyacın varsa,kafanda cebinde rahat olsun al bir actyon sports rahatına bak

• Bu cevaplar karşılığında bende şöyle yazdım;

quote:

... Bey teşekkürler...

Aslında bende kararımı vermiş ve tercihimi Ssangyong'tan yana kullanmış bulunuyorum...

Zaten sözü edilen Ranger, L 200, Hilux, D-Max, Navara ve Actyon Sports gibi pick-upların en üst versiyonlarının bütün özelliklerini yan yana koyup karşılaştırdığınız zaman fiyat/performans ekseninde Actyon Sports'un açık ara öne geçtiğini görüyorsunuz...

Beni en çok düşündüren şeylerden biri evimin bulunduğu sitede ve gittiğim yerlerde aracı park edecek yer bulabilmekti... Ancak bütün pick-uplara baktığımda 4965 mm uzunluk (1900 mm genişlik - bu boyut biraz büyük gibi... Ama o da iç kabinde konfor sağlıyor) ile boyu en kısa olanın Actyon Sports olduğunu gördüm... Diğerlerinden 20 ile 40 cm daha kısa... Bu ölçüler Actyon Sports'un 2 kat fiyatı ile satılan 4874 mm lik uzunluğa ve 1820 mm lik genişliğe sahip en iyi aile otomobillerinden biri olan Passat Variant'ın boyutlarına yakın...

Ehh millet Passat'ları park edebilecek yer bulabiliyorsa bende Actyon Sports'u park edebilecek yer bulabilirim diye düşünüyorum...

Şimdilik yapabildiğim tek şey oturup yeni kasa Actyon Sports'ları beklemek ve fiyatının artmaması için dua etmek...

quote:

… Bey, size de teşekkürler...

Yeni kasa Actyon Sports'u beklemedeyim...

Eğer fiyatlarda anormal değişiklikler olmazsa, gelir gelmez bir tane alıp aranıza katılacağım…

• Günaydın fatih bey,

Sut1 yani turkıye lansman adı korando sports olacaktır nisan 1 itibari stoklarımızda olacaktır.

Suat OGUŞ

Oğuşlar group otomotiv san.tic.ltd.şti
  • quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

Günaydın fatih bey,

Sut1 yani turkıye lansman adı korando sports olacaktır nisan 1 itibari stoklarımızda olacaktır.

Suat OGUŞ

Oğuşlar group otomotiv san.tic.ltd.şti

Harika...

Bu haberi Şahsuvaroğlu'ndan teyit edip bir de fiyatını (en azından seviyesini) öğrenebilirsek muhteşem olacak...
  • quote:

Daha önce başka başlıklarda paylaşılmış olabilir... Ancak ben yeni gördüğüm için Actyon Sports aksesuarları satın almak ve uygulatmak isteyenler için aşağıdaki linkleri paylaşmak istedim...

http://www.sgldizayn.com/ActyonSports.html

http://www.jeepandcar.com/urunler.php?lang=tr&model_id=171&kategori_id=170&ana_id=6

http://www.autoprotect.biz.tr/ssangyong_actyon_sport.html

jeepandcar dan body kit yaptırdım arabaya super hava kattı ancak yere yakın oldu yarıs arabasını anımsatıyo memnunum ancak cok pahalı bnce

• quote:

Çok büyük bağa bahçeye sığmaz

Arkasındada ''LUXURY HARD TOP'' yazıyor iğrenç esprilere maruz kalıyorsun

Baştan bu arabaya bu para verilir mi diye burun kıvıranlar

Sonradan arabaya binince nutku tutulup çaktırmadan göz ucu ile bakıyor

Nazara maruz kalıyorsun

Alma derim ben abi sakın ha alma

Ama siyah rengini

Bakımı zor bu rengin

Beyaz alacaktık nasip olmadı

Arkaya park sensörü taktır yeterli

Şehirçi kullanım sorun değil etrafındakiler seni görünce yol verecekler mecburen zaten

Ruhsatın,ehliyetin olsun yeter başka bir şeye gerek yok

abi benım arabada sıyah yaa bakımı zor cok kırlenıyo ve tozu cok bellı edıyo ama cok asıl duruyo yaa camlarda sıyah ben hala sıyah cıyımm jeepandcar dan body kit yaptırdım on ızgarada krom kaplamada var cok hos duruyo tavsıye edrım ama arazıde kullanmayacaklar için..

• 4X4 Korando Sports bekleyenlere kötü haber...

Yüksek vergiler nedeniyle sadece 4X2 araçlar gelecekmiş...

Söylendiğine göre bu konuya ilişkin olarak açılmış olan dava sonuçlanıncaya kadar da gelmesi mümkün değilmiş...

Türkiye'de yargının işleyiş hızı dikkate alındığında... Benim gibi 4X4 almayı düşünenler daha çok beklerler...

Doğrusu bu durum bayağı bir canımı sıktı...

Şimdilik beklemeye devam...
  • quote:

4X4 Korando Sports bekleyenlere kötü haber...

Söylendiğine göre bu konuya ilişkin olarak açılmış olan dava sonuçlanıncaya kadar da gelmesi mümkün değilmiş...

Türkiye'de yargının işleyiş hızı dikkate alındığında... Benim gibi 4X4 almayı düşünenler daha çok beklerler...

Bu bilgiyi nereden aldınız?
  • quote:

quote:

4X4 Korando Sports bekleyenlere kötü haber...

Bu bilgiyi nereden aldınız?

Bu bilgiyi bugünkü Oğuşlar Grup ziyaretinde öğrendim...

• quote:

hadi hayırlı olsun..hanım ve annem arabayı sattıgımdan beri kafamı yiyorlar fatih,
    bu resimdeki aracı görürseler artık yenibir masraf kapısı daha acılacak sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnz60

quote:

hadi hayırlı olsun..hanım ve annem arabayı sattıgımdan beri kafamı yiyorlar fatih,

Diyorum sende buralarda geziyorsun Deniz hala özledin mi yoksa aracı

Evdekileri sanırım yüksek ve konforlu araçtan sonra passatta kesmedi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dnz60

quote:

Diyorum sende buralarda geziyorsun Deniz hala özledin mi yoksa aracı

Evdekileri sanırım yüksek ve konforlu araçtan sonra passatta kesmedi

bu aracı satmazdım kesinlikle bakım kampanyası bitene kadar ama bu sene
    erzurumda havalar cok ama cok soguk (-35,-40lar)mazot filtresi dondu iki sefer.
    havaların ısınmasını bekleyemedim.bakalım şöyle karadeniz taraflarına tayin
    cıkarsa tekrar alırım..

• Dehşet yakışıklı yeni aracımız Korando Sports için reklam çekimi hazırlıkları

En başta Korando sports müthiş durmuş bu aracı gidip galeride görürsem aşlarım herhalde müthiş bir araç

• Bizim Korando Sports olarak beklediğimiz araç Ssangyong Global sitesinde yeni Actyon Sports olarak görücüye çıkmış

Güzelde duruyor
  • Akşam incelemem gerek bir iz bırakalım
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.