Şimdi Ara

Sony Ericsson XPERIA™ X8 (E15i) (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.420
Cevap
10
Favori
200.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DarkSmellMan

quote:

Orijinalden alıntı: Mertdnc

quote:

quote:

quote:

SONY ERİCSSON XPERIA S For X8

Ben daha miuiyi denememiştim çok hızlısın. Teşekkürler katkıların için ikisini de denerim yarın heralde, sanırım bu daha iyi miuiden?

Evet daha stabil. Miui, GingerDX üzerine yapılmıştı ama bunu baştan yaptım.

Cok iyi olmus eline saglik. Bir sey soracagim bu klavyeyi htc klavyesiyle degistirme sansim var mi?

Htc Klavyesi :
    http://www.mediafire.com/?iy68w0o20yr9ryd

Yüklenmezse veya hata verirse yarın hallederim.

Tamam teşekkürler buna alıştım zaten 2 günde. Rom çok iyi olmuş ellerine sağlık. Xda'de konu açtın mı?

• quote:

Hayır açmadım henüz o kadar iyi bir şey çıkaramadım. Benim yaptıgım küçük şeyler.

Aç bence denediğim çoğu romdan daha iyi ve hata yok şimdilik.
  • quote:

quote:

quote:

Hayır açmadım henüz o kadar iyi bir şey çıkaramadım. Benim yaptıgım küçük şeyler.

Aç bence denediğim çoğu romdan daha iyi ve hata yok şimdilik.

Hata olması imkansız. Çünkü ham CM7 üzerine yapıldı. Eğer bu romda bir hata varsa tüm romlarda aynı hata mutlaka vardır. Açmayı düşünmüyorum çünkü orası geliştiricilerin sitesi ben bir gelişme yapmıyorum olan şeyin üzerinde değişiklikler yaparak daha iyi bir rom ortaya çıkarıyorum.

Sen bilirsin, tebrikler tekrar.

• selam arkadaşlar;
    telefonum şarj almıyor.Yazılımsal bir hatadan kaynaklanıyor olabilir mi yada böyle bir şey mümkün müdür?
    (bir arkadasımın basına gelmiş buna benzer bir şey)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deviLLife

selam arkadaşlar;
    telefonum şarj almıyor.Yazılımsal bir hatadan kaynaklanıyor olabilir mi yada böyle bir şey mümkün müdür?

Fiste mi bilgisayarda mi? Bilgisayarda oluyorsa buyuk ihtimal fise taktiginiz aparat bozulmustur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

selam arkadaşlar;

Fiste mi bilgisayarda mi? Bilgisayarda oluyorsa buyuk ihtimal fise taktiginiz aparat bozulmustur.

yok yok şarj aletim sağlam,başka şarjla denedim onda da şarj olmuyodu.
    Sorunu çözdüm.
    Az önce bataryayı çıkartıp taktım,sonra şarja bağladım ve çalıştı :S
  • quote:

quote:

quote:

selam arkadaşlar;

yok yok şarj aletim sağlam,başka şarjla denedim onda da şarj olmuyodu.
    Sorunu çözdüm.
    Az önce bataryayı çıkartıp taktım,sonra şarja bağladım ve çalıştı :S

İlginçmiş, ayda bir bataryayı çıkartıp takalım o zaman ne olur ne olmaz.

• x8 in raminin yetmemesi üzerine 2 senelik beraberliğimden sonra x8 den ayrılıyorum. ona benzeyen Xperia™ RAY aldım :)
    hepiniz sağlıcakla kalın
    üzerimde emeği geçen herkese teşekkürlerimi borç bilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SzolnoK

x8 in raminin yetmemesi üzerine 2 senelik beraberliğimden sonra x8 den ayrılıyorum. ona benzeyen Xperia™ RAY aldım :)
    hepiniz sağlıcakla kalın
    üzerimde emeği geçen herkese teşekkürlerimi borç bilirim.

Hayirli olsun ayrilik guzel tercih, buralara da ugra arada.

• bende kardeşime verip , yeni bir xperia serisi telefon almayı düsünüyorum
  • Ben solaya taktım şu an ama bu sene değişemem sanırım telefonu. Seneye ne solalar çıkar o zaman alırım iyi bir tane.
  • toplu olarak terk edelim beyler üç deyince
    yok yok benimkisi bana yetiyo günahını almayım şimdi
  • Selamlar,

Uzunca bir süredir elimde e15i var. Stock rom (ecclair- 2.1.1.A.0.6) kullanıyorum. Yeni rom yüklemek istiyorum ama bikaç sorum olacaktı.

1) Telefonun rootlu veya bootladerın unlock olup olmadığını nasıl anlarım? 4-5 ay önce yine canıma tak etmişti yeni rom kurmaya çalışmıştım olmamıştı ama hatırlamıyorum şu anda telefonun ne durumda olduğunu.

2) Stock recoverye nasıl giriyoruz?

3) Şu linkteki GingerDX'i yüklemeye çalıştım ama Flashtool ile romdan önce yükleyeceğim ftf dosyasını bir türlü bulamadım, linkte verdikleri AddOn dosyası zip dosyası.

4) Yine aynı linkte ClockworkMod Recovery gerekliliğinden söz ediliyor ama nasıl yükleneceği yazmıyor. Biraz araştırdım marketten Rom Manager indirip uygun update.zip yükleyin diyor ama hem clockwork sayfasında e15i için uygun update.zip bulamadım hem de rom manager ücretli, satın almak mı gerekiyor?

5) Windows 7 64 bit kullanıyorum flashtool vs kullanırken bir problem çıkartır mı?

6) Sizlerin kullandığı en sorunsuz rom hangisi?

Teşekkürler...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exoz

Selamlar,

Uzunca bir süredir elimde e15i var. Stock rom (ecclair- 2.1.1.A.0.6) kullanıyorum. Yeni rom yüklemek istiyorum ama bikaç sorum olacaktı.

1) Telefonun rootlu veya bootladerın unlock olup olmadığını nasıl anlarım? 4-5 ay önce yine canıma tak etmişti yeni rom kurmaya çalışmıştım olmamıştı ama hatırlamıyorum şu anda telefonun ne durumda olduğunu.

3) Şu linkteki GingerDX'i yüklemeye çalıştım ama Flashtool ile romdan önce yükleyeceğim ftf dosyasını bir türlü bulamadım, linkte verdikleri AddOn dosyası zip dosyası.

4) Yine aynı linkte ClockworkMod Recovery gerekliliğinden söz ediliyor ama nasıl yükleneceği yazmıyor. Biraz araştırdım marketten Rom Manager indirip uygun update.zip yükleyin diyor ama hem clockwork sayfasında e15i için uygun update.zip bulamadım hem de rom manager ücretli, satın almak mı gerekiyor?

5) Windows 7 64 bit kullanıyorum flashtool vs kullanırken bir problem çıkartır mı?

Teşekkürler...

- Öncelikle telefonunun bataryasını çıkarın ve üretim seri numarasına bakın. (11W??)
    - Stock Recovery yok sadece kendiniz recovery yüklerseniz recovery menüsüne girebilirsiniz.
    - Linkte verdiğiniz GingerDX romunu kernel yükleyerek kullanabilmek için öncelikle boot kilidinizi kırmanız gerek. Başta dediğim gibi boot kırmak içinde seri numaranızı öğrenmeniz gerek.
    - Windows 7 32/64 bir farketmez bir sorun çıkmaz.
    - Benim kullandığım en stabil rom GingerDX'dir. Ancak benim boot kilidim kırılmadığı için stock kernel ile denediğim en stabil rom o'dur.

Mutevazilik yapiyor beyler inanmayin kendi romu daha stabil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exoz

Selamlar,

Teşekkürler...

- Öncelikle telefonunun bataryasını çıkarın ve üretim seri numarasına bakın. (11W??)
    - Stock Recovery yok sadece kendiniz recovery yüklerseniz recovery menüsüne girebilirsiniz.
    - Linkte verdiğiniz GingerDX romunu kernel yükleyerek kullanabilmek için öncelikle boot kilidinizi kırmanız gerek. Başta dediğim gibi boot kırmak içinde seri numaranızı öğrenmeniz gerek.
    - Windows 7 32/64 bir farketmez bir sorun çıkmaz.
    - Benim kullandığım en stabil rom GingerDX'dir. Ancak benim boot kilidim kırılmadığı için stock kernel ile denediğim en stabil rom o'dur.

Teşekkürler cevaplarınız için dün uzunca uğraşlardan sonra kurabildim. Benim numara 21'li idi yani brick olmayanlardan o yüzden sorun yoktu. Root ve unlock bootloder olaylarını daha önce yapmışım.

2 sorunum varmış birincisi dediğiniz gibi recovery yüklü değilmiş. Nette bulduğum bikaç yöntem denedim olmadı, en son x8toolkit ile önce dual recovery kurdum yine olmadı, sonra sadece xrecovery kurdum bu sefer çalıştı (bikaç kere açıp kapamam gerekti). Diğeride flash etmek için aradığım tft dosyları ve update-rom dosyaları farklı şeylermiş X8 Alf sayfasında bulabildim onları da, v9a olanı kurdum. Tek sorun GingerDx'i kurduktan sonra baştaki GingerDx yazısında loopa girdi, factory wipe atınca o da düzeldi.

Keşke daha önce yapsaymışım resmen bambaşka bir telefon oldu :) Yalnız resim ve videoları yedeklemiştim ama notlar kısmında yedeklemeyi unuttuğum 1-2 not kalmış olmuş bunlara sd card üzerinden veya başka bir şekilde ulaşabilir miyim? Bir başka sorum da ClockworkMod Recovery ve xRecovery ikisi de Sony Ericsson yazısında back tuşuna basarak açılıyor değil mi? GingerDx yükledikten sonra xRecovery gitti yerine ClockworkMod Recovery geldi ama her ikisine de bikaç kez dendikten sonra girebildim acaba yanlış tuş kombinasyonlarına mı basıyorum diye merak ettim.

Tekrar teşekkürler cevaplar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exoz -- 26 Temmuz 2012; 8:41:30 >

• Arkadaşlar v28b de MMS yollamayı denediniz mi hiç ? Bugün farkettim ne mms alabiliyorum ne de yollayabiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukacn_9988

Arkadaşlar v28b de MMS yollamayı denediniz mi hiç ? Bugün farkettim ne mms alabiliyorum ne de yollayabiliyorum

Ben stockta bile oyleyim.

• quote:

quote:

Arkadaşlar v28b de MMS yollamayı denediniz mi hiç ? Bugün farkettim ne mms alabiliyorum ne de yollayabiliyorum

Ben iphone da bile öyleyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bidinnak

quote:

quote:

Konuyla ilginizi anlamadım?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bidinnak

quote:

quote:

Konuyla ilginizi anlamadım?

ben tatar19

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.