DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
3D resimler nasıl yapılır? (Lütfen sadece 1 dk.)
15
Cevap
0
Favori
11.318
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 3D resimler nasıl yapılır? (Lütfen sadece 1 dk.)
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      840 Mesaj
      16 Haziran 2010 01:22:12

Arkadaşlar benim merak ettiğim bir şey var, herhangi bir resmi 3d haline getirebilir miyiz yani bunun programı vs mi var? Yoksa 3d resimler özel çekimle mi ilgili?
      Eğer 3d olmayan bir resim 3d yapılabiliyorsa anlatır mısınız?Teşekkür ederim

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Haziran 2010 01:24:24

quote:

Orijinalden alıntı: PhsycoMantis

Arkadaşlar benim merak ettiğim bir şey var, herhangi bir resmi 3d haline getirebilir miyiz yani bunun programı vs mi var? Yoksa 3d resimler özel çekimle mi ilgili?
      Eğer 3d olmayan bir resim 3d yapılabiliyorsa anlatır mısınız?Teşekkür ederim

Zübeyde Hanım ve Ali Rıza Efendi'nin fotoğrafını 3d olarak görmüştüm.Bilgim yok ama yapılıyor galiba.

Sistem:Pentium4 2.4 Ghz İşlemci // 2x DDR 400 512 Mb Ram // Fx5200 128 mb ekran kartı //40 Gb İDE HDD // LG Cd-writer // Gigabyte GA-8IR2003 Anakart
      8 yıllık hort
    • Yüzbaşı
      343 Mesaj
      16 Haziran 2010 01:25:56
      Bu kırmızı mavi meselesi bir tyana büyük ihtimalle bundan sonra 3 boyutlu fotoğraf çeken makineler çıkabilir.

• Yüzbaşı
      840 Mesaj
      16 Haziran 2010 01:27:37

quote:

Orijinalden alıntı: udkursun

Bu kırmızı mavi meselesi bir tyana büyük ihtimalle bundan sonra 3 boyutlu fotoğraf çeken makineler çıkabilir.

Belki de var işte bunu öğrenmek istiyorum yani çekimle alakalı olabilir bilen biri mutlaka olmalı

16 Haziran 2010 01:37:15

quote:

Orijinalden alıntı: PhsycoMantis

Alıntıları Göster

Belki de var işte bunu öğrenmek istiyorum yani çekimle alakalı olabilir bilen biri mutlaka olmalı

Makina olduğunu biliyorum.Teknosada var.İki lensi var aynı anda çekiyor fotoğrafı sonra birleştiriyor falan.Dur bi resmini koyayım.

Sistem:Pentium4 2.4 Ghz İşlemci // 2x DDR 400 512 Mb Ram // Fx5200 128 mb ekran kartı //40 Gb İDE HDD // LG Cd-writer // Gigabyte GA-8IR2003 Anakart
      8 yıllık hort
    • Yüzbaşı
      840 Mesaj
      16 Haziran 2010 01:45:21

quote:

Orijinalden alıntı: Murat-

Alıntıları Göster

Makina olduğunu biliyorum.Teknosada var.İki lensi var aynı anda çekiyor fotoğrafı sonra birleştiriyor falan.Dur bi resmini koyayım.

Makina olmadan yapılmıyor sanırım resimler 3d

• Binbaşı
      1220 Mesaj
      16 Haziran 2010 01:49:02

How To Make 3D Anaglyph Pictures In PhotoShop

How to make 3D Anaglyph Images using Photoshop

Linkler göremeyenler için sırasıyla;
      http://www.youtube.com/watch?v=ERcoXL8B5PU
      http://www.youtube.com/...&feature=player_embedded

BU ÜYE, YÖNETİCİLERİN VERDİĞİ SAÇMA SAPAN VE HAKSIZ ŞEKİLDE UYARI CEZALARINDAN BIKMIŞ-USANMIŞTIR. FORUMU BIRAKMIŞTIR.
      2008 YILINDAN BERİ AKTİF OLARAK FORUMDAYDIM, ÜZERİMDE HAKKINIZ VARSA LÜTFEN HELAL EDİN: BENDEN YANA HELAL OLSUN. FORUMU BIRAKIYORUM ARTIK..

(24 Nisan 2008 - 23 Ağustos 2011)
    • Yarbay
      2425 Mesaj
      16 Haziran 2010 01:52:50
      3d bir fırça bulman lazım

• Yüzbaşı
      805 Mesaj
      16 Haziran 2010 01:58:29
      Sonynin falan makinesi vardı ama fiyatı baya yüksekti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      16 Haziran 2010 02:01:12

quote:

Orijinalden alıntı: Murat-

Alıntıları Göster

Sadece fotoğraf mı video da çekiyor mu? Video çekmiyorsa, çekeni var mı? Almayı düşünüyorum.

Mevsimler gibisiiiiiiin Değişirsiiiiiiiiiiiiin (değişmeee)
      Ya beni üşütürsüüüüüüün (üşütmee) ya yakarsııııııııııııın (YAKMAAAAA)Kendimden hergün parça koparıyoruuuuuuuuum
      Ama sen bunu nerden bileceksin yavruuuuuuuum
    • Yüzbaşı
      840 Mesaj
      16 Haziran 2010 02:02:14

quote:

Orijinalden alıntı: ArdilesS

How To Make 3D Anaglyph Pictures In PhotoShop

How to make 3D Anaglyph Images using Photoshop

Linkler göremeyenler için sırasıyla;
      http://www.youtube.com/watch?v=ERcoXL8B5PU
      http://www.youtube.com/...&feature=player_embedded

ARADIĞIM CEVAP TAM OLARAK BUDUR!
      AYAKTA ALKIŞLIYORUM TEŞEKKÜRLER..

• Er
      1 Mesaj
      16 Haziran 2010 02:21:39
      PhotoScape programı ile de yapılabiliyor

• Yarbay
      2624 Mesaj
      16 Haziran 2010 06:49:10
      Photoshop ile yapılanlar gerçek 3d değil. Dolayısıyla derinlik algısı çok az oluyor ve bariz sırıtıyorlar. 3d filmler, fotolar çift lensli makinayla çekilir. Çİft lens yoksa sıradan bir makinayı önce istediğimiz bir açıdan bakacak şekilde objeyi çekeriz. Sonra makinanın objeye olan uzaklığını bozmadan biraz sağa veya sola kaydırarak tekrar resmini çekeriz. Bu arada objenin de hareket etmemesi lazım tabi. Makinanın iki konumu arasındaki mesafe yaklaşık 5-6 cm olmalıdır. Daha sonra her iki resmi bilgisayarda üst üste bindiririz. Bunu Photoshop ile de yapabiliriz özel programlarla da yapabiliriz.

Program olarak Anaglyph Maker adlı programı önerebilirim. Ben kullanıyorum ve webcam ile çektiğim resimleri birleştirip odamın 3d resmini çıkarttım.

link: http://www.stereoeye.jp/software/index_e.html

• Binbaşı
      1361 Mesaj
      16 Haziran 2010 07:56:54

quote:

Orijinalden alıntı: caadas

Photoshop ile yapılanlar gerçek 3d değil. Dolayısıyla derinlik algısı çok az oluyor ve bariz sırıtıyorlar. 3d filmler, fotolar çift lensli makinayla çekilir. Çİft lens yoksa sıradan bir makinayı önce istediğimiz bir açıdan bakacak şekilde objeyi çekeriz. Sonra makinanın objeye olan uzaklığını bozmadan biraz sağa veya sola kaydırarak tekrar resmini çekeriz. Bu arada objenin de hareket etmemesi lazım tabi. Makinanın iki konumu arasındaki mesafe yaklaşık 5-6 cm olmalıdır. Daha sonra her iki resmi bilgisayarda üst üste bindiririz. Bunu Photoshop ile de yapabiliriz özel programlarla da yapabiliriz.

Program olarak Anaglyph Maker adlı programı önerebilirim. Ben kullanıyorum ve webcam ile çektiğim resimleri birleştirip odamın 3d resmini çıkarttım.

link: http://www.stereoeye.jp/software/index_e.html

Teşekkürler, güzel programmış.
      Çok kolaymış ayrıca.

• Binbaşı
      1727 Mesaj
      16 Haziran 2010 08:07:11

ma, take this badge off of me.i can’t use it any more.it’s getting dark, too dark to see.feel like i’m knockin’ on heaven’s door.
      knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.
      ma, take these guns away from me.i can’t shoot them any more.there’s a long black cloud following me.feel like i’m knockin’ on heaven’s door.
    • Yüzbaşı
      312 Mesaj
      16 Haziran 2010 08:10:09
      Arkadaşlar bu resimleri 3 boyutlu görmek için hangi gözlüğü kullanmak gerekiyor

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 3D resimler nasıl yapılır? (Lütfen sadece 1 dk.)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.