Şimdi Ara

Silinsin

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
23.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok ben de halen olmadim, goz numaranin ilerlemesini tamamlamis olmasi gerekiyor yoksa ameliyat sonrasinda da kucuk kucuk ilerlemeye devam ediyor demislerdi.. bahane oldu, biraz onu gozlemleyeyim bekleyeyim dedim ben de. Isin asli yemiyo tabii, ondan yaptiramadim.. :)
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ker10kelecik -- 3 Aralık 2014; 6:34:49 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ker10kelecik -- 27 Aralık 2013; 16:23:03 >
  • dunyagozde cizdirdim 5 yil oldu sanirim.
    unuttum onceden gozluklu oldugumu.
    cizdirdikten sonraki ilk yaz biraz kuruluk oldu.
    Sonrasinda hic problem yasamadim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: electranwn

dunyagozde cizdirdim 5 yil oldu sanirim.
    unuttum onceden gozluklu oldugumu.
    cizdirdikten sonraki ilk yaz biraz kuruluk oldu.
    Sonrasinda hic problem yasamadim.

kaç yaşında çizdirdin? Astigmatın olması problemmi?
  • 26 yasinda cizdirdim, astigmatim ise 1 civarinda idi,,,
  • ortalama fiyatlar nedir? Ben de miyop 0.75 var rahatsız oluyorum gözlüksüz bu kadar ufak numaraları da yapıyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yse 4 ever

Selam arkadaşlar 17 yaşındayım sağ gözüm 4 sol gözğm 4.25 bıktım artık gözlüklerden.Kurtulmak istiyorum.Havuza gidiyoruz gözlükleri çıkartınca afallamış gibi duruyorum.

Çizdirmek istiyorum açıkcası.Tanıdığınız iyi doktor varsa lütfen söyleyin eminim aranızdada vardır çizdirmeyi düşünenler.

Birde gelişimini tamamlamayınca olmaz diyolar yapmazlar diyolar ameliyatı doğrumu? Bilen varsa ve paylaşırsa hoş olur Teşekkürler

Doğrudur 27 yaş öncesi yapılması doğru değil
    o yaşa kadar miyopi ilerleyebiliyor.
    27 yasınızda miyop durmus artık ılerlemıyorsa
    amelıyat olabılırsınız.
    ılerleme devam edıyorsa amelıyat bır ıse yaramaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McOrco

quote:

Orijinalden alıntı: yse 4 ever

Selam arkadaşlar 17 yaşındayım sağ gözüm 4 sol gözğm 4.25 bıktım artık gözlüklerden.Kurtulmak istiyorum.Havuza gidiyoruz gözlükleri çıkartınca afallamış gibi duruyorum.

Çizdirmek istiyorum açıkcası.Tanıdığınız iyi doktor varsa lütfen söyleyin eminim aranızdada vardır çizdirmeyi düşünenler.

Birde gelişimini tamamlamayınca olmaz diyolar yapmazlar diyolar ameliyatı doğrumu? Bilen varsa ve paylaşırsa hoş olur Teşekkürler

Doğrudur 27 yaş öncesi yapılması doğru değil
    o yaşa kadar miyopi ilerleyebiliyor.
    27 yasınızda miyop durmus artık ılerlemıyorsa
    amelıyat olabılırsınız.
    ılerleme devam edıyorsa amelıyat bır ıse yaramaz.

yani gelişim tamamladıktan sonramı yaparlar. Benim arkadaşı yapmışlardı
  • ilerleme durduktan sonra yapılabılır.

örn goz numaranız.

2008 1,50 1,50
    2009 1,75 1,75
    2010 2,00 2,00

seklınde ılerlemeye devam edıyorsa yapılamaz

ama

2008 1,50 1,50
    2009 1,50 1,50
    2010 1,50 1,50

degerler sabit gozluk numaranız degısmıyor
    astıgmatınız da ılerlemıyor ıse

yapılabılır

yasınız 27 yı gecsede
    gozluk numarası ılerlemeye devam edıyor ıse
    yapılması mantıklı degıldır.

(para ıcın yaparlar ayrı mesele ama yapılmamalıdır)
  • Benim yaş 21 ve hiç ilerlemiyor 3 senedir 0.75, yaptırabilir mi?
  • yapılabılır
    ama
    yınede beklemenız yaraınıza 27 yasına kdr ılerlemesı olası imiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2shae

Benim yaş 21 ve hiç ilerlemiyor 3 senedir 0.75, yaptırabilir mi?

Bütün ameliyatlar gibi lazer göz ameliyatıda hasta açısından bazı riskler taşır.Lazer göz ameliyatları üzerine uzmanlaşmış coğu cerrah herkesin tamamen düzeltilmiş bir görüşe kavuşmasının mümkün olmamasına rağmen , ciddi komplikasyon riskinin düşük olduğunu söyleyecektir.Bu doğru olmasına rağmen , bazı komplikasyonlar konusunda çok ciddi olarakdüşünmek gereklidir.

En yaygın olan komplikasyon görüşün düzelmemesidir , lazer göz ameliyatı geçiren bazı hastalar ikinci bir ameliyata ihtiyaç duyabilir.Diğer olası komplikasyonlar olarak ise artan göz kuruluğu şikayetleri , bulanık gece görüşü sayılabilir.Bunlara ek olarak ise bazı hastalarda eskisine nazaran daha kötü görüş ortaya çıkabilir.Bunlar lazer göz ameliyatı olmadan önce önemle göz önünde tutulması gereken risklerdir.

En ciddi komplikasyonlar ise çok seyrektir ama rastlanılmıştır.Bunlar ise korneanın zarar görmesi ve görme kaybıdır.Tekrar belirtelim bunlar çok seyrek olmalarına rağmen oldukça ciddi risklerdir ve ameliyatı yapan doktor tarafından ameliyat öncesinde size muhakkak açıklanmalıdır.

Bu sebeple bütün bu riskleri göz önünde tutmalı ve ona göre kararınızı vermelisiniz.Sonuç olarak bu ameliyatı karşılayabiliyor , yeterliliğine inandığınız bir doktor bulduysanız ve rahat hissediyorsanız , ve bütün bu riskleride göz önünde tuttuğunuzda ameliyatın size sağlayacağı fayda baskın durumda ise kararınızı vermişsiniz demektir.Elbette lazer göz ameliyatı en tehlikeli ameliyat değildir ama hata riski sıfırda değildir.

ayrıca 2 numaradan aşağı yapılacağını sanmıyorum.
  • RoronoaZoro adli arkadas cok hakli.
    Dunyagozde ameliyatimdan once bir belge imzaladim. Icinde ameliyatta ters gidecek problemlerden doktor i$letme sorumlu degildir zart zurt yaziyordu.
    Ben kendi istegimle yaptirdim felan bissuru $eyler yaziyordu. Imzalamazsa ameliyatini yapmayiz diyorlar.
    Ben de cok kILLandIm, ama salla dedim, imzaladim. Ameliyat dedigimiz $ey 10 dakika surdu. operasyon diyelim.
    Fakat insan bunyesi cok komplike oldugu icin cok sacma durumlar olusabiliyor. Cok yakin tanidigim arkada$imin karisi, dogum kontrol hapi kullandigi icin olumden dondu. Ama derseniz dunyada kac kadin kullaniyor, milyari gecer. Ama o insanda o durumda cok nadir gorulen bir durum olu$uyor, beyine yakin bir yerde damarda hava baloncugu olu$uyor, ve zor hayatta kaliyor kadin..
    Benim astigmatim 1, miyopim 1.5 civari idi. kesin soyleyemiyorum, cunku sag sol gozlerin dereceleri farkli idi.
    Ameliyat oncesinde kornea kalinliginizi olcerek bazi testler yapip, operasyon icin uygun olup olmadiginizi kontrol ediyorlar. Yetersiz durumunda yapmiyorlarmi$.
    Bana soylenenleri aktardim. Dogru yaptilar mi yapmadilarmi bilemem. Paranoyanin siniri yok.
    Fakat surec benim icin $u ana kadar problemsiz i$ledi. Fakat daha sonra problem cikmamasinin garantisi yok.
  • 2'den düşük yapılacağını zannetmiyorsun ama 0,75 miyop insanı ne kadar rahatsız ediyor görüşünü engelliyor farkında değilsin sanırım. Lens de takamıyorum alerjim var
    Ben araştıracağım Viyana'da bakalım nolcak böyle yaşanılır gibi değil arkadaşım geliyor sadece silüet görüyorum trip atıyor beni görüyorsun selam vermiyorsun diye
  • Evet bide o kötülüğü var alerjin varsa lens vermiyorlar :( bende en üst seviyede göz kızarıklığı falan filan var şimdi dediklerinize göre ne lazer operasyonu nede lens kullanacağım yani gözlüğe devammı?

• quote:

Orijinalden alıntı: 2shae

2'den düşük yapılacağını zannetmiyorsun ama 0,75 miyop insanı ne kadar rahatsız ediyor görüşünü engelliyor farkında değilsin sanırım. Lens de takamıyorum alerjim var
    Ben araştıracağım Viyana'da bakalım nolcak böyle yaşanılır gibi değil arkadaşım geliyor sadece silüet görüyorum trip atıyor beni görüyorsun selam vermiyorsun diye

seni gayet iyi anlıyorum ama gözlerin yedeği yok 10 sne sonrasını bilemezsin biraz daha bekle
  • Bugun işhanında bir abimle sohbet ettik.. Oda 2003 senesinde Dünya göz hastanesinde ameliyat olmuş.. 7 yıl geçti bir bozulma yok dedi.. Ama güneşli havalarda ve gece araba farlarından normal insandan daha fazla etkileniyoruz dedi.. keza aynı işhanında bir ablamızda oldu miyop ve astigmattan her ikiside.. yolum istanbula düşerse kesinlikle yaptırmayı düşünüyorum
  • bir şeyi yaptırmadan önce kısa vadede vereceklerini ve uzun vadede alacaklarını düşünmek lazım.2 çift göz olsa neyse bi çift gitse
    öbürü var deriz ama yok
  • herkese merhaba,

ben bu sene arkadasımla birlikte astsubay meslekyüksekokulunu denedik ben mülakatlarda kaldım arkadaşım bi üst aşamaya da cıktı hastaneye sevkini aldı tüm testlerden geçti ve son olarak yapılan göz testinden elediler eleme sebebi 0.75 astigmat olması benimde 4 sene önce kızıl ayda ölçtürdügümde 0.25 0.50 idi gözlerim seneye tekrar deniyeceğiz ve göz o kadar aşamaları geçip göz testinden kalmak istemiyoruz yaşım 19 sizce çizdirmek ne kadar doğru ve etkili olur son olarak göz çizildikten sonra fiziksel olarak dışardan bakıldıgında çizildiği anlaşılıyorumu ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.