Şimdi Ara

Fujifilm Finepix S 1700

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
6.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar.Ben bu makineyi almayı düşünüyorum ama tavsiyede bulunacak olan bu makine yerine başka makine al diyecek olan yada bu makinenin özellikleri hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi acaba?

Ürün Özellikleri :
    Genel Özellikler

Ağırlık 337 gr.
    Boyutlar 110.2 x 73.4 x 81.4 mm
    Flaş/Flaş Modu Var/Otomatik
    Paket İçeriği USB Kablo, 4AA pil, Bileklik, CD, Kullanma klavuzu, Garanti belgesi
    Bağlantı / Arabirim USB
    Güç Seçenekleri 4 Adet AA Pil
    Resim Dosya Biçimi JPEG
    Türkçe Menü Var
    Sesli Video Kaydı Var
    Otomatik Zamanlayıcı Var
    Video Modu AVI
    Görüntü Özellikleri
    Video Çözünürlüğü 1280 x 720
    Görüntü Sabitleyici Var
    Görüntü İşlemcisi CCD
    Objektif Özellikler
    Çözünürlük 12 megapixel
    Optik Zoom 15x
    Dijital Zoom 6.3x
    Hafıza Özellikleri
    Hafıza Kartı Desteği SD \ SDHC \ MMC
    Dahili Bellek 12 MB
    Ekran Özellikleri
    Ekran Boyutu 3.0"
    Yüz Tanıma Var
    Kırmızı Göz Düzeltme Var
    Objektif Özellikler
    Hassasiyet(ISO) ISO 6400

• bu ürünün siparişini bende verdim. muhtemelen bugün teslim alırım. Siparişi vermeden önce yıllarını bu işe vermiş bir arkadaştan bilgi aldım. Onun yönlendirmesi ile makinanın bana yeteceğini, fazla bile geleceğini, fiyatının çok uygun olması nedeni ile almamı önerdi. Söylemine göre yarı profesyonel sayılacak bir makineymiş. Bu arada bu cihazı almamdaki en büyük etkenin özel indirimlerle cihazın bana 340 TL gibi bir bedelle malolmasıdır. Cihazla ilgili kendi yaptığım bazı araştırmalarda var. Cihazın bir önceki jenerasyon olan s1600 ile bütün özelliklerinin aynı olduğu, sadece daha hızlı bir görüntü işlemcisine sahip olduğu bilgisine ulaştım. Cihazla ilgili çok detaylı olmasa da bir inceleme buldum (S1600 modeli ile ilgili). Faydalanacağını umuyorum.
    http://www.letsgodigital.org/tr/25073/fujifilm-finepix-s1600/
  • Fiyat nasıl o fiyata geliyor kardeşim?
    Ara Toplam: 375,35 TL
    KDV: 67,56 TL
    Sepetinizdeki Ürünlerin KDV Dahil Toplam Fiyatı: 442,91 TL

bende bu fiyat gözüküyor...Bilgi verirsen sevinirim.Bu arada hayırlı olsun.Kullandıktan sonrada bilgi verirsen sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetozturk154

Fiyat nasıl o fiyata geliyor kardeşim?
    Ara Toplam: 375,35 TL
    KDV: 67,56 TL
    Sepetinizdeki Ürünlerin KDV Dahil Toplam Fiyatı: 442,91 TL

bende bu fiyat gözüküyor...Bilgi verirsen sevinirim.Bu arada hayırlı olsun.Kullandıktan sonrada bilgi verirsen sevinirim...

ürün şimdi elime geçti, görünüşü güzel, malzeme kalitesi iyi. çektiğim resimlere de akşam eve gidince bakarım artık. Çok amatör bir kullanıcı olarak bana biraz karışık gibi geldi. Yarı Prof. makinada bu normal sanırım.
    O fiyata nasıl geldi sorusuna gelince aslında ben de makinayı 442 liraya aldım. Ancak Word Play kart sahiplerine %25 wp torpili var yani 100 liralık bir word puan kazandım. Dolayısiylede ürün bana 342 ye geldi. Normal Word Kartlarda da %18 Word Puan kampanyası varmış. Bi incele istersen.
  • Tekrardan hayırlı olsun kardeşim.Bende Wordkarttan alıcam ama Wordplay nedir onu anlamadım?
  • Ben de bu makina ile NIKON L110 arasında kaldım, hangisi daha iyidir acaba?
  • Bende aynen Nikon Coolpix L110 ve Fujifilm Finepix S1700 arasında kaldım.. Bana yetecek ve bütçeme uygun olan anca bunlar ama karar veremiyorum. yardım edin lütfen :)
  • aleti uzun sure inceleyip aldım..bugun sabah elime geçti..siparişin 3.gününde hb.com dan aldım..makine ilk bakışta farkını ortaya koyuyor.yuksek ISO değeri ve birçok farklı çekim özelliği ile d-slr aletler arasında fiyat performans acısından gayet olumlu..15x optik yakınlaştırması cok guzel..birkaç resim ile denedim..kalite super..bence kacırmayın derim..
  • bu alet dslr değil arkadaşım yanlış olmasın
    quote:

Orijinalden alıntı: ottoman300

aleti uzun sure inceleyip aldım..bugun sabah elime geçti..siparişin 3.gününde hb.com dan aldım..makine ilk bakışta farkını ortaya koyuyor.yuksek ISO değeri ve birçok farklı çekim özelliği ile d-slr aletler arasında fiyat performans acısından gayet olumlu..15x optik yakınlaştırması cok guzel..birkaç resim ile denedim..kalite super..bence kacırmayın derim..
  • (+) ları:
    +Hafif kucuk ve pratik
    +15x optik zoom ile cekilen fotoya cektikten sora bir 15x daha goruntuyu bozmadan zoom yapabiliyor
    +Gece cekimi ve ic mekan cekimi bence cok guzel (bazıları kötü yönde eleştirmiş olsa da bence değil)
    +Data kablosu ile AV kablosu aynı kablo cok kullanışlı
    +Makro modu her yerde övülüyor ve hakediyor
    +Manuel ayarları profesyonel olanlara bile yeterli gelebilecek seviyede
    +Panaroma modu fazla başarılı
    +Çekilen fotoğrafların üstüne ses kaydedebiliyorsunuz
    +Gülümseme deklanşörü, yüz tanıma özelliği, kapalı göz uyarısı, sessiz ve ışıksız çalışma modu (dinginlik modu) ve kullandıkça hoşunuza gidecek daha pek çok özelliği var

(-)leri :
    -Videoda dip ses var ve kaydettiği sesler olması gerekenden biraz düşük bir de zoom yaparken çıkan zoom motorunun sesini videoya kaydediyor
    -Videosu biraz kumlu (ancak bu zaten video kamera değil)
    -Pil ve hafıza kartı konulan bölmenin kapağını dikkatli açıp kapatmazsanız zarar verebilirsiniz
    -Manuel odaklaması (MF) yok
    -Bataryalı değil kalem pille çalışıyor (Tavsiyem 8 adet GP 2700 şarj olabilen kalem pil ve şarj makinası)

***Ayrıca ürün elime ulaştıgında bir tuşu (f tuşu) çalışmıyordu ertesi gün BİRE BİR DEĞİŞİM İÇİN geri yolladım hediyeleri ile beraber HB'ye onlar da teknik servise yolladılar tuş takımı değişti ve geri geldi ürün araya bayram da girdi ama yine de tekrar makineye kavuşmak için beklediğim toplam süre 34 günü buldu. Sonuç :

- Fabrikasyon hatası olan ayıplı ürün için değişim istediğim halde tamir edip yolladılar
    - Nette teknik servise yollandı dedikten bir hafta sonra teknik servise ulaşmıştı makine
    - Müşteri hizmetleri tamamen bir fiyasko gerek mail ile gerekse telefon ile konuşulduğunda ya bir şey bilmiyoruz diyorlar ya da hemen hallediyoruz diyorlar ama aslında hiç bir şey yapmıyorlar
    + Geç de olsa ürünü yaptırıp gönderdiği ve garantili ürün sattığı için netten alacaksanız yine de HB'den şaşmayın
    + Arıza çıkarsa HB'ye değil servise yollarsanız çok daha çabuk teslim alırsınız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.