Şimdi Ara

arabayla ege-akdeniz turu planlıyorum ve yardımlarınıza ihtiyacım var! (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
319
Cevap
45
Favori
178.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beytepeli06

quote:

Orijinalden alıntı: AKWEBTAS

Yanlış Değil
    Aracım Ford Fiesta 1.4 TDCİ dizel 2008 Model.180 TL ye depo doluyor ben 200 TL den hesap ediyorum.Ve bir depo benzinle 1000 Km rahat gidebiliyorum.100 Km/h ve 130 km/h aralığında sakin kullanımda.

çok iyi yakıyormuş.
    biz 1300kmlik yola yaklaşık 300 tl otobüs parası veriyoruz. ki ara ulaşımlar dahil değil.
    düşünün 10 km bile olmayan yola 4 tl istiyorlar.

Arkadaşım gerçekten az yakan araç ve bakımlı araç herzaman iyidir.
  • merhabalar ben de ramazan bayramında sağlam bir yol yapmayı planlıyorum. öncelikle c.tesi günü pendik'ten çaycuma'ya bayram ziyaretine gideceğiz. bayramın ikinci günü ise fethiye-dalyan tarafına inmeyi düşünüyoruz. arada pamukkale'ye uğrayıp belki bir gece kalırız.
    dalyan ve fethiye'den sonra datça'ya ve sonrasında muğla'da arkadaşımıza uğrayacağız. muğla'dan sonra çeşme'ye gitmeyi düşünüyoruz.
    nerede kaç gece kalacağız hiç belli değil, planda yapmadım. tatilde plan yapmayı sevmem zaten. yalnız kalacak yer konusunda endişelerim var. iki çocukla gezdiğimiz için çoğu zaman apar topar bir yer bulmamız gerekiyor. her zaman buluyoruz ama stres oluyorsun işte. gittiğim yerlerde internet üzerinden en kolay ve tabi uygun fiyatlı kalınacak yer nasıl buluruz? akıllı telefonlarımız ve internetimiz var ama google'dan aramak yerine iyi bir veritabanı olan, güzel bir site tavsiyesine ihtiyacım var açıkcası.

asıl tavsiye isteğim ise bu güzergaha ekleyebileceğiniz bir fikriniz var mı? ya da bu yerlerde şurada kalınır, şurada yemek yenir diyeceğiniz yerler nerelerdir?

inş. gezi sonrası izlenimlerimi de burada paylaşacağım, hatta günlük olarak yazabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wind06

merhabalar ben de ramazan bayramında sağlam bir yol yapmayı planlıyorum. öncelikle c.tesi günü pendik'ten çaycuma'ya bayram ziyaretine gideceğiz. bayramın ikinci günü ise fethiye-dalyan tarafına inmeyi düşünüyoruz. arada pamukkale'ye uğrayıp belki bir gece kalırız.
    dalyan ve fethiye'den sonra datça'ya ve sonrasında muğla'da arkadaşımıza uğrayacağız. muğla'dan sonra çeşme'ye gitmeyi düşünüyoruz.
    nerede kaç gece kalacağız hiç belli değil, planda yapmadım. tatilde plan yapmayı sevmem zaten. yalnız kalacak yer konusunda endişelerim var. iki çocukla gezdiğimiz için çoğu zaman apar topar bir yer bulmamız gerekiyor. her zaman buluyoruz ama stres oluyorsun işte. gittiğim yerlerde internet üzerinden en kolay ve tabi uygun fiyatlı kalınacak yer nasıl buluruz? akıllı telefonlarımız ve internetimiz var ama google'dan aramak yerine iyi bir veritabanı olan, güzel bir site tavsiyesine ihtiyacım var açıkcası.

asıl tavsiye isteğim ise bu güzergaha ekleyebileceğiniz bir fikriniz var mı? ya da bu yerlerde şurada kalınır, şurada yemek yenir diyeceğiniz yerler nerelerdir?

inş. gezi sonrası izlenimlerimi de burada paylaşacağım, hatta günlük olarak yazabilirim.

merhaba.inşallah dolu değildir yerler.size hem fiyat hemde performansı iyi olan iki yer söylecegim.sorun bakalım yer durumu var mı ?varsa kaçırmayın buraları. dalyan jade hotel yeşim hanım. merkeze yakın. 10 odalı güzel tatlı bir yer.fiyatlarıda pahalı değil dalyana göre çok uygun.sadece kahvaltı konsepti ile çalışıyorlar.kahvaltı artı oda şeklinde. 2. fethiye seril 2 hotel. çalış plajına çok yakın merkeze biraz uzak.ama araba varsa sıkıntı olmaz. yoksa 2 dolmuş ile ölüdenize gidersiniz. ölüdenizede gidin muhakkak. dalyanda merkez caddesi üzerinde bi balıkçı vardı ismini unuttum ama merkeze dogru degilde diğer tarafa doğru maraş caddesinin bitiminde diyeyim.nehrin kıyısında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

quote:

merhabalar ben de ramazan bayramında sağlam bir yol yapmayı planlıyorum. öncelikle c.tesi günü pendik'ten çaycuma'ya bayram ziyaretine gideceğiz. bayramın ikinci günü ise fethiye-dalyan tarafına inmeyi düşünüyoruz. arada pamukkale'ye uğrayıp belki bir gece kalırız.

merhaba.inşallah dolu değildir yerler.size hem fiyat hemde performansı iyi olan iki yer söylecegim.sorun bakalım yer durumu var mı ?varsa kaçırmayın buraları. dalyan jade hotel yeşim hanım. merkeze yakın. 10 odalı güzel tatlı bir yer.fiyatlarıda pahalı değil dalyana göre çok uygun.sadece kahvaltı konsepti ile çalışıyorlar.kahvaltı artı oda şeklinde. 2. fethiye seril 2 hotel. çalış plajına çok yakın merkeze biraz uzak.ama araba varsa sıkıntı olmaz. yoksa 2 dolmuş ile ölüdenize gidersiniz. ölüdenizede gidin muhakkak. dalyanda merkez caddesi üzerinde bi balıkçı vardı ismini unuttum ama merkeze dogru degilde diğer tarafa doğru maraş caddesinin bitiminde diyeyim.nehrin kıyısında.

Çaycuma'ya dün geldik. Yol oldukça yoğundu ama trafik olmadı fazla. İftarı İsmail'in Yeri'nde yaptık. Kalabalığa rağmen memnun kaldik. Pamukkale ve Dalyan'daki otelleri rezerve ettim. Booking.com'dan otelleri bulup, telefonla arayıp yerleri herhangi bir ön odeme vermeden rezerve ettim. Pamukkale'de Şahin Otel, oda+kahv. 80 tl, Dalyan'da Gül Pansiyon oda+kahv. 90 tl. Yerler nasıldır bilmiyorum tabi, kullanıcı yorumlarına göre seçim yaptım, gidince son durumu yazarım. Fethiye'de ki otel tavsiyesi için teşekkürler ama Çalış tarafinı pek beğenmiyorum, Hisarönü mana daha iyi olur gibi geliyor. Yinede arayıp fiyat alcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wind06 -- 18 Ağustos 2012; 11:15:31 >
  • Caycuma-Ankara-Pamukkale arasi yol cok iyiydi. Sadece Ankara - Polatli - Sivrihisar arasinda hiz radari var. 106 km/h ortalamam oldu. Umarim 110'dur sinir.
    Pamukkale cok güzel, gittiğimize değdi ama otelde, restoranlarda hiç güzel degildi. Maalesef Pamukkale esnafı özellikle yabancı turistleri kandirma pesinde. İki defa böyle bir olaya denk geldik. Bizde dönüşte Denizli merkezde yemeğimizi yedik. Kervan kebap merkezdeydi ve guzeldi. Sonrasinda Fethiye' ye gittik. Yolun cogu yayla yolu, virajli, dar, bozuk...mola noktasi olarak sadece kar serbeti Satan bir yer vardi. Cardak Marka konsentre meyve sularini karin ustune sikiyorlar al sana kar serbeti. Biz denemedik...

Eklemeler: Tatil bitti. Güzel geçti...Belki birileri faydalanır diye son notlarımı da yazayım: Fethiye'de Yalçın Hotel diye Hisarönü'nde çok güzel bir yerde kaldık. Şansımıza bir aile apart/suite odayı iptal etmiş ve biz yerleştik. Çatı katında, 2+1 odalı, yeni bir binada, yeni mobilyalarla çok güzel bir yerdi. Otelin temizliği de çok iyiydi. O yüzden en uzun Fethiye'de kaldık. Ölü Deniz'e, Günlükçü plajına, Saklıkent, Yakapark'a gittik ve tekne turuna çıktık.
    Hisarönü'nün havası da çok iyiydi, hiç bunalmadık o sıcaklarda. Söylemeye gerek yok belki ama otel İngiliz kaynıyordu, tüm konseptte onlara göre ayarlanmış ama biz bu durumdan şikayetçi olmadık. İngiliz turist kapma yarışı, kaliteli hizmete dönüşmüş ve bizim gibi yerli turistler içinde iyi olmuş.

Günü birlik Dalyan'da ki İztuzu plajına gittik. Deniz hafifi dalgalı idi. Tesisler güzeldi.

Sonrasında Muğla'ya gittik. Fethiye - Muğla yolu, ücretli yoldan epey kısalıyor. Ancak yol bazen virajlı ve çalışma olan yerler var. Gökova - Muğla arasında ki o virajlı yol ise yeni asfaltlanmış, virajlar ise tüm keskinliği ile aynen duruyor.
    Muğla'da arkadaşlarda kaldık, yayla evi olduğu için çok rahat ettik. Şehir merkezinde bir numara yok, bir akşam üzerine meydanda ki parkta dondurma yedik sadece. Deniz için Akyaka'da ki Çınar'a gittik. Denizi gayet güzel ama soğuk su kaynağı denize karıştığı için biraz soğuk. Bir de balıkları ısırıyor resmen. Ölü Deniz'de de kara sinekler ısırıyordu. Yalnız gariptir tatil boyunca hiç sivri sinek ısırmadı. Bu açıdan da çok iyi bir tatil oldu.

Ölü Deniz girişi otomobil ile yolcular dahil 17 tl, yaya olarak girerseniz yetişkin 5 tl. Saklıkent 5 tl, Pamukkale 20 tl, Pamukkale'de müze kart geçerli, İztuzu plajı araç ile 6 tl.
    Burada ki kafelerin hemen hepsi aynı orandaydı fiyat olarak. Ortalama herşey iki katı fiyatına satılıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wind06 -- 27 Ağustos 2012; 10:14:59 >
  • quote:

Caycuma-Ankara-Pamukkale arasi yol cok iyiydi. Sadece Ankara - Polatli - Sivrihisar arasinda hiz radari var. 106 km/h ortalamam oldu. Umarim 110'dur sinir.
    Pamukkale cok güzel, gittiğimize değdi ama otelde, restoranlarda hiç güzel degildi. Maalesef Pamukkale esnafı özellikle yabancı turistleri kandirma pesinde. İki defa böyle bir olaya denk geldik. Bizde dönüşte Denizli merkezde yemeğimizi yedik. Kervan kebap merkezdeydi ve guzeldi. Sonrasinda Fethiye' ye gittik. Yolun cogu yayla yolu, virajli, dar, bozuk...mola noktasi olarak sadece kar serbeti Satan bir yer vardi. Cardak Marka konsentre meyve sularini karin ustune sikiyorlar al sana kar serbeti. Biz denemedik...

Eklemeler: Tatil bitti. Güzel geçti...Belki birileri faydalanır diye son notlarımı da yazayım: Fethiye'de Yalçın Hotel diye Hisarönü'nde çok güzel bir yerde kaldık. Şansımıza bir aile apart/suite odayı iptal etmiş ve biz yerleştik. Çatı katında, 2+1 odalı, yeni bir binada, yeni mobilyalarla çok güzel bir yerdi. Otelin temizliği de çok iyiydi. O yüzden en uzun Fethiye'de kaldık. Ölü Deniz'e, Günlükçü plajına, Saklıkent, Yakapark'a gittik ve tekne turuna çıktık.
    Hisarönü'nün havası da çok iyiydi, hiç bunalmadık o sıcaklarda. Söylemeye gerek yok belki ama otel İngiliz kaynıyordu, tüm konseptte onlara göre ayarlanmış ama biz bu durumdan şikayetçi olmadık. İngiliz turist kapma yarışı, kaliteli hizmete dönüşmüş ve bizim gibi yerli turistler içinde iyi olmuş.

Günü birlik Dalyan'da ki İztuzu plajına gittik. Deniz hafifi dalgalı idi. Tesisler güzeldi.

Sonrasında Muğla'ya gittik. Fethiye - Muğla yolu, ücretli yoldan epey kısalıyor. Ancak yol bazen virajlı ve çalışma olan yerler var. Gökova - Muğla arasında ki o virajlı yol ise yeni asfaltlanmış, virajlar ise tüm keskinliği ile aynen duruyor.
    Muğla'da arkadaşlarda kaldık, yayla evi olduğu için çok rahat ettik. Şehir merkezinde bir numara yok, bir akşam üzerine meydanda ki parkta dondurma yedik sadece. Deniz için Akyaka'da ki Çınar'a gittik. Denizi gayet güzel ama soğuk su kaynağı denize karıştığı için biraz soğuk. Bir de balıkları ısırıyor resmen. Ölü Deniz'de de kara sinekler ısırıyordu. Yalnız gariptir tatil boyunca hiç sivri sinek ısırmadı. Bu açıdan da çok iyi bir tatil oldu.

Ölü Deniz girişi otomobil ile yolcular dahil 17 tl, yaya olarak girerseniz yetişkin 5 tl. Saklıkent 5 tl, Pamukkale 20 tl, Pamukkale'de müze kart geçerli, İztuzu plajı araç ile 6 tl.
    Burada ki kafelerin hemen hepsi aynı orandaydı fiyat olarak. Ortalama herşey iki katı fiyatına satılıyordu.

Kardeş bu gezdiğiniz yerler içinde sahili kum yönünden ince kumlu olan, çakılsız olan ve derin olmayan yerler nereleriydi ?

Bu konuda bilgisi olanlar yazabilir mi ?

Bu yaz bizde çıkarsak tatile , bilgimiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

quote:

Caycuma-Ankara-Pamukkale arasi yol cok iyiydi. Sadece Ankara - Polatli - Sivrihisar arasinda hiz radari var. 106 km/h ortalamam oldu. Umarim 110'dur sinir.

Kardeş bu gezdiğiniz yerler içinde sahili kum yönünden ince kumlu olan, çakılsız olan ve derin olmayan yerler nereleriydi ?

Bizde çocuklar olduğu için yukarıda yazdığım heryer ince kumlu, çakılsız yerlerdi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

quote:

Bizde çocuklar olduğu için yukarıda yazdığım heryer ince kumlu, çakılsız yerlerdi.

Teşekkür ederim . ALLAH RAZI OLSUN.

Çok az yüzme biliyoruz. Derin olmayan, rüzgarı olmayan çarşaf gibi deniz arıyorum. ince kumlu sahili olsun istiyorum. Bu konuda bilgisi olanlar öneride bulunabilir.

Kamuya ait misafirhaneleri tercih ediyorum. Çünkü oteller nedense turistlere ucuza kiralanıyor, kendi vatandaşlarına oldukça pahalı kiralanıyor odalar.
  • 2011 yazında eşimle istanbuldan siavsa memlekete gidip 1 hafta kalıp sivastan antalyaya doğru sabah yola çıktık. öğlen nevşehirdeydik nereyi gezeceğimizi bilmiyorduk açıkcası yol üzerinde çavuin kilisesini gördük zaten bir müzekart edinmiştik onunla girdik. sonra göreme açık hava müzesini gezdik müzenin içindeki çoğu yerde foto çekmek yasak dokunmak yasak ama masal gibi bi yer sanki bi masal şehri. burada geçirecek başka vaktimiz olmadığı için 6 gibi yola çıktık. konyaya geldiğimizde etli ekmek yedik gece 11 gibiydi yemeği yiyince eşime uyku bastırdı tabi bi tesise çekip 1 saat uyuyalım dedik bi uyandık sabah 6 olmuş :D neyse hemen yola çıktık 9 gibi antalya manavgattaydık. manavgat şelalesini gördük sonra aspendos antik tiyatro sonra düden şelalesini görüp 5 gibi kendimizi konyalatı plajına attık 1 saat denıze gırıp duş aldık bişeyler yiyip olimposa yola çıktık.hasans pansiyonda kaldık geceliği 2 lişi sabah-akşam yemek dahil 80 tlydi. plaja gitmek için antık kentten geçtiğiniz için plaj ücretli 3 tl müzekart geçerli yada ordan haftalık plajkart alabılırsınız. olimpos bi cennet çok sevdim ben ama hep genç kesim beklerken nine dedelerde yok değildi yani. 2. günün sonunda burdan yola çıktık gece ölüdenize vardık burda flying dutchman otelde kaldık geceliği kahvaltı dahil 90 tlydi temiz güzel bi otel. ilk gün tekne turuyla kelebekler vadisi giriş 5 tl,st nicholas adası müzekart geçerli yoksa 8 tl,bi kaç koy gezidk 20 tlydi yemek dahil.2. gün belcekız plajında geçirdik ölü denizin asıl ölü olan tarafına girmedik. akşam yola çıktık marmaris orhaniyeye hemen bi pansiyon bulduk 80 tlydi sabah-akşam yemek dahil 1. gün kızkumunu gezdik plajda zaman geçirdik deniz çok sıcak denize girince ilk 2-3 metre balçık gibi yada yosun anlamadım dalganın d si yok deniz bisikleti dışında hiçbi faliyet yok. 2. gün sabah ğansıyondan ayrılıp selimiyeye geçtik selimiye plajını restoranlar parsellemiş ancak onların iskelesinden denize giriliyor bişey yiyip içersen şezlong ücretsiz yemezsen 2 kişi 10 tl akşama kdr burada vakit geçirip izmir çandarlıya eşimin akrabasına doğru yola çıktık 2 günde orda kaldık akdenizden sonra ege inanılmaz soğuk geldi. 3. sabah istanbula yola çıktık. arabamız lpg li toplam 2300 civarı km yaptık 500 tl gaz harcadık. bu gzi herşeyiyle bize 3000 tl ye patladı paramı 5 yıldızlı otellere vereceğime gezdim gördüm inanılmaz eğlenceliydi ve bu benim hayalimdi.birazdanda 2012 yazını yazacağim
  • 2012 yazında istanbuldan bir sabah yola çıktık akşam 5 gibi fethiyedeydik çalışda eşimin bi arkadaşının otelınde 3 gece yer ayırttık ılk gun havuz ve plajda geçti 2. gün 12 adaalr turuna cıktık 25 tl kişi başı yemek dahil. yassıada muhteşemdi çam ağaçları denize kadar inmiş koyları dolaştık ama çalış kalınacak yer değil 3. gün de saklıkente gidecektık ama jeep safarılerde yer kalmamıstı 3.gun aksma yola cıkıp dalyana gıttık dalyanda kyane apartta kaldık 2 kısı kahvaltı dahıl 60 tl mıs gıbı bı yer ılk gun tekne turu kısı bası 25 acık bufe oglen yemegı dahıl once sultanıye kaplıcaları camur banyosu camur ıgrenc kokuyo ben surdum yınede esım surmedı. camurdan sonra duşa duştan sıcak kaplıcaya girdik. köyceğiz gölünde yüzme molası tatlı suda yüzmek harika bişey. caretta caretta ları seyrettık ıztuzunda 1 saat mola sonra caunos antık kentıne cıktık sonra dönüş çok keyifli ve eğlenceliydi.2. gün sabah burdan çıkıp akyakaya geçtik azmakla denızın bırkestıgı yerde denıze gırdık denız cok sıg belıne gelmesı ıcın metre tahmınım hıc ıyı degıldır ama yaklasık bı 20-30 mt gidiyosun. denizde yüzdük azmağa girip duşumuzu aldık giyindik yola cıktık megerse bız asıl akyaka plajında degılmısız ormandan ınılen bı plaj varmıs aksam donerken gorduk. bodruma dogru yola cıktık dag koylerınden kıvrıla kıvrıla ucurum yollardan gıde gıde bodruma vardır bodrum merkezde yıne eden otel esımın arkadası orda kaldık 2 gun. ılk gun bodrum tekne turuna cıktık koyları gezdık gercekten bodrumda ınsanlar ne buluyo dıyodum ama bende sevdım. 2. gunde plajda denıze gırıp aksam yola cıktık yıne ızmıre esımın akrabasının yazlıgına candarlıya. orda 2 gun kaldık ayvalıga sarımsaklıya gectık. sarımsaklı denızını hıc sevmedım o kadar cennet gıbı yerlerde denıze gırdıkten sonra ınsanın sarımsaklıda denıze gıresı gelmıyor.gunduz denıze gırdık askam seytan sofrasından gun batımı gercektenn muhtesem. 1 gece kaldık ertesı sabah ıstanbula yola cıktık. kazadglarında koy kahvaltısı yapıp evımıze mutlu mesut dondukk bu tatılımızdede yıne yaklasık 2300 km yaptık 540 tl lık lpg aldık. 5 gece bedava kaldıgımız ıcın vafla harcamamız olmadı toplam 2000 tl harcadık. herseye deger bu mutluluk
  • Fethiyeden Dalyan vs istikametine giderken Göcek ten geçmişsiniz.. keşke 1 gün Göcek te tekne turu yapsaydınız :)) Göcek i başka sefere planınıza alırsanız size Temiz ve Huzurlu bir pansiyon ve tekne turu için bir ailenin işlettiği bir tekneyi önerebilirim..
  • temmuz ayında bende istanbuldan cıkıs yapıcam yol guzelgahı hazırlamadım ...ama bu konu guzel oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

temmuz ayında bende istanbuldan cıkıs yapıcam yol guzelgahı hazırlamadım ...ama bu konu guzel oldu...

benim bir çok rota planım var.. excell dosyasında bekliyor.. ilginç yerler gördükçe not alıyorum.. en az 2 haftam olursa ailecek karadeniz planlıyorum.. fakat şu an hayal aşamasında..iş güç o kadar kolay zaman ayıramıyoruz.. Akdeniz güzel bir alternatif.. İzmir e yakın olması nedeni ile bazen günübirlik olarak bile Bodrum a gitmişligimiz oluyor.. bu yaz için planım farklı, kaçamak tatiller için çocuksuz olarak eşimi alıp mesela Cuma akşamından çıkıp.. 2 gece konaklamalı pazar gecesi dönüş gibi.. Ailecek tatil için bu senede geçen senekinin copy paste si gibi yapabilirim.. Göcekte bildigimiz bir apartta 1 hafta tatil.. Göcek koyları.. fethiye dalyan gibi...

bu sene kafamdaki .. Sabah gün doğmadan İzmirden çıkış.. Akşehir nasrettin hoca türbesi...oradan Konya Mevlana vede Ögle akşam yemegi arası birşeyler..sonrasında ilk gece konaklamak için geç saatlerde Antalyada bir yer... ertesinde çıralı- olimpos.. fethiye-göcek.. marmaris istikametinden ev..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

temmuz ayında bende istanbuldan cıkıs yapıcam yol guzelgahı hazırlamadım ...ama bu konu guzel oldu...

benim bir çok rota planım var.. excell dosyasında bekliyor.. ilginç yerler gördükçe not alıyorum.. en az 2 haftam olursa ailecek karadeniz planlıyorum.. fakat şu an hayal aşamasında..iş güç o kadar kolay zaman ayıramıyoruz.. Akdeniz güzel bir alternatif.. İzmir e yakın olması nedeni ile bazen günübirlik olarak bile Bodrum a gitmişligimiz oluyor.. bu yaz için planım farklı, kaçamak tatiller için çocuksuz olarak eşimi alıp mesela Cuma akşamından çıkıp.. 2 gece konaklamalı pazar gecesi dönüş gibi.. Ailecek tatil için bu senede geçen senekinin copy paste si gibi yapabilirim.. Göcekte bildigimiz bir apartta 1 hafta tatil.. Göcek koyları.. fethiye dalyan gibi...

bu sene kafamdaki .. Sabah gün doğmadan İzmirden çıkış.. Akşehir nasrettin hoca türbesi...oradan Konya Mevlana vede Ögle akşam yemegi arası birşeyler..sonrasında ilk gece konaklamak için geç saatlerde Antalyada bir yer... ertesinde çıralı- olimpos.. fethiye-göcek.. marmaris istikametinden ev..

dun oturdum sızın gıbı ne yapabılırım dıye sablon cıkardım....ıstanbuldan cıkıs manavgat ılk ıstıkamet oradan kemer 3 gun kalmayı planlıyorum sonra koycegız kı koycegızde 3 gunde bıteremıyecem yerler var tekne turu yuvarlak cay ekıncık selale ..oradan belli degıl ama bodrum cunkı para olarak 3 bın tl ayırabılıyorum sebebıde mayısta usa ya gıdecem ıslerım var orada epey para harcamıs olacam....
  • quote:

quote:

quote:

dun oturdum sızın gıbı ne yapabılırım dıye sablon cıkardım....ıstanbuldan cıkıs manavgat ılk ıstıkamet oradan kemer 3 gun kalmayı planlıyorum sonra koycegız kı koycegızde 3 gunde bıteremıyecem yerler var tekne turu yuvarlak cay ekıncık selale ..oradan belli degıl ama bodrum cunkı para olarak 3 bın tl ayırabılıyorum sebebıde mayısta usa ya gıdecem ıslerım var orada epey para harcamıs olacam....

bu plan için 3000 TL yeter.. temiz pansiyonlar apartlar var.. Yuvarlak çay güzel.. fakat milleti soyulacak kaz gibi görüyorlar.. geçen yaz marmaris tarafından gelirken başka yoldan gittim ( Dağ yolundan gittim..ki tavsiye etmem ) zaten siz aşagıdan geleceginiz için normal asfalt yoldan gideceksiniz.. Yuvarlak çay güzel serin bir yer.. balık yemek istedik .. inanın el kadarcık alabalıkları gösterdiler utanmadan.. tandır yiyelim dedik.. kilosuna 80 TL dediler..ki bitmişti.. bizde ayran içtik.. sonra ayrı düştük :) çıralı yada olimpos a ugrayabilirsiniz.. olimposta tahtalı telefirik e gitmenizi öneririm.. Göcek tekne turu için ideal dir.. Akşamdan Göcek e ugrayıp orada güzel bir apartta kalıp ( apart önerebilirim- aile işletiyor vede havuzu mükemmel bakımlı-hijyen ) ertesigün sabah saat 10:00 gibi güzel bir tekne turu ( tekne turu içinde tekne adı şiddetle öneririm.. genelde gezi tekneleri büyük oluyor.ve insanlar iç içe oluyor ki nefret ederim.. 6 masalı ve üst teras kısmı olan bir tekne biliyorum..karı koca işletiyor.. Müthiş soslu çipurasını muhakkak yemelisiniz ) normal tekneler atıyorum.. yemek dahil 30 tl ise.. bu tekne yemek dahil 50 tl gibi.. ama afedersiniz itin kopugun olmadıgı ortamda güzel bir gezi yapıyorsunuz..
  • aracım megane 2 1.6 lpg li aracımın düz yolda hiç yormuyor yada ben şanslıyım aracım cok iyi...lpg olması benzin korkusu olmadan gezmeme sebeb oluyor..sizin yazdıklarınızı yol harıtası yapıcam cunkı ben hep hersey dahıle gıden bırı oldugumdan otelden cıkamayan bır adamdım...cocuklar kaydıraktan memnun olsun dıye kendı zevklerımden fedakarlık edıyordum bu yıl artık öyle bişi olmıyacak ...))
  • quote:

aracım megane 2 1.6 lpg li aracımın düz yolda hiç yormuyor yada ben şanslıyım aracım cok iyi...lpg olması benzin korkusu olmadan gezmeme sebeb oluyor..sizin yazdıklarınızı yol harıtası yapıcam cunkı ben hep hersey dahıle gıden bırı oldugumdan otelden cıkamayan bır adamdım...cocuklar kaydıraktan memnun olsun dıye kendı zevklerımden fedakarlık edıyordum bu yıl artık öyle bişi olmıyacak ...))

herşeherşey dahil sistemler çocuklu aileler için bence daha uygun.. aynı sorun bizdede var :) senelik izinlerimde problemler oldugu için çocukları ancak şirket pikniginde kaydıraklı yerlere götürebiliyorum.. herşey dahil sistem.. sabahtan bir kayboluyorlar ortadan akşam üzeri bul bulabilirsen.. geçen yaz bir arkadaşımın müşterisinin apart ına gittik.. bahçesi havuzlu, göcekte.. apart dedigime bakmayın.. biz otel olarak kullandık.. sabah kahvaltısını zaten veriyorlar.. ögle ve akşam yemeklerini göcek merkezinde sade bir lokantada yedik.. 3 aile oldugumuz için kıyıdaki restaurantlara gitme imkanımız pek olmadı.. zaten bizim en uzun tatilimiz 1 haftayı geçmez.. ya çocuklar kapışır... ya hatunla biz

Dalyan ı kesinlikle tavsiye ederim.. tekne turu muhakkak.. Dalyan içinde 2 güzel pansiyon adı verebilirim.. 5 yıldız otel sonrası nasıl gelir bilmem ama deneyin pişman olmazsınız.. birde iztuzu plajına giderseniz.. akşamüzeri o yorgunlugun üzerine size çççoookkkk güzel otantik yemekler yapan bir yer önerecegim.. demedi demeyin...planınız belli olsun.. paylaşırsanız size güzel yerler önerebilirim..
  • quote:

Fethiyeden Dalyan vs istikametine giderken Göcek ten geçmişsiniz.. keşke 1 gün Göcek te tekne turu yapsaydınız :)) Göcek i başka sefere planınıza alırsanız size Temiz ve Huzurlu bir pansiyon ve tekne turu için bir ailenin işlettiği bir tekneyi önerebilirim..

fethiye 12 adalar turu göcek koylarına kadar götürdü neredeyse ben tavsiyeyi alayım yinede belki bu yaz lazım olur
  • bu tarz tatiller hem çok eğlenceli ama fiziksel açıdan yorucu 2 yazdır aynı yöntemle tatıl yaptıgım ıcın bu yaz daha sade en fazla 2 yerde gececek sakın bı tatıl ıstıyorum. cunku heryerde 2 gun kalınca bavulu getır ac ertesı gun hoopp topla yuklen yola cık baya yorucu oluyo. allahtan cocugumuz yok. bu yaz kaş-kalkan demre taraflarını görmek istiyorum uygun pansiyon otel tavsiyesi alabilirim
  • quote:

quote:

quote:

kemer yerine olimposta kalın 2 kişi yarım pansiyon 100 tl hasans pansiyon . köyceğizdede dalyanda kalırsınız 60-80 tl kahvaltı dahil 2 kişi. 3000 tl cok rahat yeter. kalıcak yer temız olsun luks olmasına gerek yok boylelıkle paranızı yemege ve eglenceye ayırabılırsınız
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.