Şimdi Ara

rent a car açmak istiyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
60
Cevap
2
Favori
99.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar, 4 arkadaş arabalarımızı koyup rent a car açmak istiyoruz.. başta 4 arabamız olacak... sermaye biriktikçe araba ekliycez.. hesap kitap yaptık.. iş yürür gibi... ama korkularımız var... bu işin mafyası varmı? pisliği alaveresi dalaveresi varmı.. araçlar sigortalı olacak elbet ama bizim görmediğimiz göremediğimiz pis noktalar varmı? tavsiye edeceğiniz şeyler varmı? hani sigortayı şöyle yap böyle yap gibi mesela... küçücük bir tecrübeniz bile bizim için inanın çok değerli.... paylaşırsanız seviniriz...

• Soru1- Kasko yaparken "rent a car aracı" diye söylediğinde yapıyorlar mıymış kasko? Benim bildiğim eskiden yapmıyorlardı, yapanlarda abartı fiyatlara yapıyordu.

Soru2- Kasko yapan biryer bulsan bile tüm maddelere dikkat etmen lazım. Ben sene 2000'de kaza yapmıştım, meğer aracın kaskosunda madde varmış, aracı sadece sahibi kullandığında hasarı karşılıyormuş , bize kaçmıştı masraf.

Soru3- Geldi kekonun biri aracı aldı ve gitti, bir daha da getirmedi, adamı bulup aracı geri alabilecek gücün var mı ?

Soru4- Türkiye'de herkesin yaptığı işten para kazanılmaz, bir işi ya tek sen yapacaksın ya da en iyi sen yapacaksın, bunun alternatifi koyduğun parayı da batırmaktır. O yüzden sana şöyle sorayım; " Neredeyse Her sokakta 1-2 tane rent a car türemişken sen nasıl olacak da bunlardan farklı birşeyler yapıp para kazanacaksın?"

Bu sorulara cevabın mantık çerçevesi içerisinde ise yap, yok 1 tanesi bile sorun teşkil edecekse yapma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asoz

Soru1- Kasko yaparken "rent a car aracı" diye söylediğinde yapıyorlar mıymış kasko? Benim bildiğim eskiden yapmıyorlardı, yapanlarda abartı fiyatlara yapıyordu.

Soru2- Kasko yapan biryer bulsan bile tüm maddelere dikkat etmen lazım. Ben sene 2000'de kaza yapmıştım, meğer aracın kaskosunda madde varmış, aracı sadece sahibi kullandığında hasarı karşılıyormuş , bize kaçmıştı masraf.

Soru3- Geldi kekonun biri aracı aldı ve gitti, bir daha da getirmedi, adamı bulup aracı geri alabilecek gücün var mı ?

Soru4- Türkiye'de herkesin yaptığı işten para kazanılmaz, bir işi ya tek sen yapacaksın ya da en iyi sen yapacaksın, bunun alternatifi koyduğun parayı da batırmaktır. O yüzden sana şöyle sorayım; " Neredeyse Her sokakta 1-2 tane rent a car türemişken sen nasıl olacak da bunlardan farklı birşeyler yapıp para kazanacaksın?"

Bu sorulara cevabın mantık çerçevesi içerisinde ise yap, yok 1 tanesi bile sorun teşkil edecekse yapma.
    Tanidiga ese dosta bildigin adamlara kulakdan duyma haber vererek tek tek kiralayin bence daha karli olursunuz...

tükkan acmak maliyeye kaydolmak yazar kasasi fisi sapi küregi kirasi derken iflas etseniz bile edemezsiniz parasizlikdan! maliye borcunuz bitmez...

Sehir hangisi araclarin marka modelleri neler ?

biraz bilgi verseydin keske.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asoz

Soru1- Kasko yaparken "rent a car aracı" diye söylediğinde yapıyorlar mıymış kasko? Benim bildiğim eskiden yapmıyorlardı, yapanlarda abartı fiyatlara yapıyordu.

bu işi bende düşündüm aslında sermayeye bile gerek yok gazetedeki ilanları aradım önce araç arayan kişileri;bende avensis 1.6 elegant var 2006 model kaça kiraya alırsın dedim aylık 800 tl dedi buda 20 liraya falan geliyor kıyak iş gibi duruyor ama bir sürü adamla uğraşacaksın daha kapsamlı araştırmak lazım tabi kolay gibi görünsede zor zaten bu işi yapanların çoğu ya galerici yada eskiden işi öğrenmiş kişiler ve arkası sağlam adamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

bu işi bende düşündüm aslında sermayeye bile gerek yok gazetedeki ilanları aradım önce araç arayan kişileri;bende avensis 1.6 elegant var 2006 model kaça kiraya alırsın dedim aylık 800 tl dedi buda 20 liraya falan geliyor kıyak iş gibi duruyor ama bir sürü adamla uğraşacaksın daha kapsamlı araştırmak lazım tabi kolay gibi görünsede zor zaten bu işi yapanların çoğu ya galerici yada eskiden işi öğrenmiş kişiler ve arkası sağlam adamlar.

Alıntıları Göster
    kiralamayi uzun süreli yapman lazim haftalik aylik günlük verirsen coluga cocuga zaten bisiklet kirala daha iyi...

araba yeter dur diye yalvarana kadar gaza basiyorlar sonra fren.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert107

kiralamayi uzun süreli yapman lazim haftalik aylik günlük verirsen coluga cocuga zaten bisiklet kirala daha iyi...

araba yeter dur diye yalvarana kadar gaza basiyorlar sonra fren.....

Alıntıları Göster
    Ben arabasızlık nedeniyle bir ara kiraladım 50 tl den aşağı veren yok arabayı oda zar zor veriyorlaryani söyle güzel bir araba varsa en az 70 tl ye gider hadi diyelim 50 tl den ver ayda 1.500 tl yapar.Kaskoda yapıyorlar ancak arabayı kiralarken trafik kazası yaparsan sakın arabayı kiraladım deme dayımın arabası filan de diyor.Ayrıca kasko olunca korkmamak lazım biri arabayı alıp götürürsede çalındı dersin kasko zararını karşılarEvime yakın 5 tane oto kiralamacı var hepsinin işleri çok iyi ancak uyduruk arabaları kiralamanı tavsiye ederim çünkü ben dahil araba kiralıyan herkes arabayı hayvan gibi kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj001 -- 4 Haziran 2010; 23:24:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oranj001

Ben arabasızlık nedeniyle bir ara kiraladım 50 tl den aşağı veren yok arabayı oda zar zor veriyorlaryani söyle güzel bir araba varsa en az 70 tl ye gider hadi diyelim 50 tl den ver ayda 1.500 tl yapar.Kaskoda yapıyorlar ancak arabayı kiralarken trafik kazası yaparsan sakın arabayı kiraladım deme dayımın arabası filan de diyor.Ayrıca kasko olunca korkmamak lazım biri arabayı alıp götürürsede çalındı dersin kasko zararını karşılarEvime yakın 5 tane oto kiralamacı var hepsinin işleri çok iyi ancak uyduruk arabaları kiralamanı tavsiye ederim çünkü ben dahil araba kiralıyan herkes arabayı hayvan gibi kullanıyor

Aracı çaldırdım dediğinizde anahtarları teslim etmediğiniz sürece kaskodan para alamıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kürsad

quote:

Aracı çaldırdım dediğinizde anahtarları teslim etmediğiniz sürece kaskodan para alamıyorsunuz.

Aracın iki anahtarınıda istiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1.1.1.1

quote:

Orijinalden alıntı: kürsad

quote:

Aracın iki anahtarınıda istiyorlar

Alıntıları Göster
    batarsın aç kalırsın mafya delik deşik eder ilistire dönersin
  • Bizim bir arkadas filo kiralama isine girdi sirketlere ama kar edemedigini soyluyordu. 0 araba aliyormus 3 yilda araca odedigi parayi cikariyormus, sonrasinda araci 2. el sattigin yanina kar kaliyormus. Tabi bireysel kiralama biraz daha farkli olabilir. Yine de sunlari dusunmek lazim.

1. Araba bozuldu, ucuza yaptirabilecek misiniz?
    2. Kaskosu beklentinizden fazlaya mal olacaktir.
    3. Aracin deger kaybi+ kasko+bakim+vergi+dukkan kirasi bunlari odedikten sonra geriye kar kalacak mi size? Kalan kardan da vergi odeyeceksiniz bir de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Bizim bir arkadas filo kiralama isine girdi sirketlere ama kar edemedigini soyluyordu. 0 araba aliyormus 3 yilda araca odedigi parayi cikariyormus, sonrasinda araci 2. el sattigin yanina kar kaliyormus. Tabi bireysel kiralama biraz daha farkli olabilir. Yine de sunlari dusunmek lazim.

3. Aracin deger kaybi+ kasko+bakim+vergi+dukkan kirasi bunlari odedikten sonra geriye kar kalacak mi size? Kalan kardan da vergi odeyeceksiniz bir de.
    olumsuz düşünmeyin.

Google arama motoru işine başladığında Yahoo dünyada 1 numaraydı. Şimdi durum ortada.

Şahsi fikrim sokaklardan gelen bir insan değilseniz bu işi yapmayın, yıprandığınızla kalırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Bizim bir arkadas filo kiralama isine girdi sirketlere ama kar edemedigini soyluyordu. 0 araba aliyormus 3 yilda araca odedigi parayi cikariyormus, sonrasinda araci 2. el sattigin yanina kar kaliyormus. Tabi bireysel kiralama biraz daha farkli olabilir. Yine de sunlari dusunmek lazim.

filo kiralama karlidir ucuza alirsin paran tikir tikir gelir sürücüleri sürekli ayni araci kullandigi icin genelde esek gibi binmeyebilir ...

harici sans isi bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deleted User

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    yasal yaptın mı teferruatlı, masraflı
    yasa dışı yaptın mı çok riskli bir iş ters durumda.

milletin kendinin olmayan mala gavur eziyeti ettiğinide göz önüne alırsak zor iş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazozvar

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ahmet Abi'ye sormak lazım bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çapultra

Alıntıları Göster
    Filo kiralama işi çok mantıklı aslında. Aracı alıyorsun. 3 sene kiraya veriyorsun. Arac basına aylık en az 800tl gelıyor. Ve 3 sene sonunda araç senın oluyor. O araç iyice haşat olsa bile yarı fiyatına satsan yine kardasın. Yalnız kiralayacak yerler bulmak lazım, iş çok olması lazım. Yoksa aracın durdugu 1 saat bile zarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

gözün pek olacak

aynı şuradaki gibi bkz. ahmet abi

• quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

quote:

gözün pek olacak

Alıntıları Göster
    sana şöyle diyim arkadaşım rent a car işi yapıyor babasıyla birlikte geçen haraç kesmeye gitmişler kafasına silahı dayamışlar sıkmışlar ama silah şansa tutukluk yapıyor.olaya polis müdale ediyor.silahlar konuşuyor ve 2 gün sonra polisler tekrar kapıda kamera kayıtlarını alıyorlar ve polisler burda kayıt yok diyor kayıt etmemissiniz diyor ve en son bomba bir polisin gelip davanızdan vazgeçin demesiyle patlıyor 2 ay oldu hala uğraşıyorlar. sakat iş yani hocam+bu mahalle arasındaki tüm rent a carlar mafyacı aaracı kiralarken yok kredi kartını alıyorlar filan 500 lira araca bir şey olursa diye alıyorlar aracı teslim ediyorsun diyorlar burayı çarpmıssın yok çarpmadım çarpmıssın çarmamıssın filan derken hoop 500 lirada onlara kalıyor böyle bir iş işde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

quote:

gözün pek olacak

Alıntıları Göster
    Bu iş temiz yapılırsa, bence güzel iş çıkar. Araç kaybolma derdi büyük ihtimal olmaz ki zaten gps takarsınız. Bir defa bende araba kiralamıştım ama illallah ettim. Gördüğüm yanlışlar şu şekildeydi:

1. Araçlar kesinlikle resmi ve rent a car kaskolu olmalı.

2. Boş senet imzalatmak gibi aptalca işlere girmemeli.

3.Gelenler ilk başda tanıdık olur, daha doğrusu tanıdık olmasa da en iyi fiyat ve müşteri memnunyeti odaklı çalışmanın yanında da samimiyet çok önemli! Eğer güven sağlarsanız,hem itina ile araçlarınız sürülür hem de büyük ihtimal, boşu çok az olur

4.Özelliklere gençlere her türlü yardımcı olun,sıkıntı oluşturmak yerine, çözüm odaklı çalışın.

5.kredi kartı harici, kesinlikle veresiye gibi bir hataya düşmeyin! Bu dost,arkadaş,iyi çocuk, şöyle böyle... hiçbir neden ile veresiyeye bulaşmayın.

6.Araçlarımıza bir şey olur mu ? diye düşünümeyin ki anasını bile ağlatırlar. Kimisi ahlaksızlığı yüzünden, kimisi de adığı sıfır aracı bile yanlamaktan çekinmeyen, yüksek devirli gezemekten hoşlanan arkadaşlardan dolayı.

7. İşini bilen adam gibi bir servis ile anlaşın, araç geldiğin de kontrol etmesi için.

8.Hangi iş olursa olsun, temiz,dürüst ve sağlam yapdıktan sonra hiçbir şey düşünmeye gerek yok. Fakat her iş de olduğu gibi devamlılık önemli.

9.Eskiden bu iş mafya işiydi ki araca bir şey olduğunda ya da çalındığın da para yedirdikleri köpekler tarafından bulunur ve kollanırlardı. Devir değişti ama yinede unutulmuş köhne bir yere gitmeyin,mümkünse cadde hiç olmazsa caddeye yakın bir yeriniz olsun.

Hayırlı olması temenisyle,kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _kılıç_

Bu iş temiz yapılırsa, bence güzel iş çıkar. Araç kaybolma derdi büyük ihtimal olmaz ki zaten gps takarsınız. Bir defa bende araba kiralamıştım ama illallah ettim. Gördüğüm yanlışlar şu şekildeydi:

3.Gelenler ilk başda tanıdık olur, daha doğrusu tanıdık olmasa da en iyi fiyat ve müşteri memnunyeti odaklı çalışmanın yanında da samimiyet çok önemli! Eğer güven sağlarsanız,hem itina ile araçlarınız sürülür hem de büyük ihtimal, boşu çok az olur

4.Özelliklere gençlere her türlü yardımcı olun,sıkıntı oluşturmak yerine, çözüm odaklı çalışın.

5.kredi kartı harici, kesinlikle veresiye gibi bir hataya düşmeyin! Bu dost,arkadaş,iyi çocuk, şöyle böyle... hiçbir neden ile veresiyeye bulaşmayın.

6.Araçlarımıza bir şey olur mu ? diye düşünümeyin ki anasını bile ağlatırlar. Kimisi ahlaksızlığı yüzünden, kimisi de adığı sıfır aracı bile yanlamaktan çekinmeyen, yüksek devirli gezemekten hoşlanan arkadaşlardan dolayı.

7. İşini bilen adam gibi bir servis ile anlaşın, araç geldiğin de kontrol etmesi için.

8.Hangi iş olursa olsun, temiz,dürüst ve sağlam yapdıktan sonra hiçbir şey düşünmeye gerek yok. Fakat her iş de olduğu gibi devamlılık önemli.

9.Eskiden bu iş mafya işiydi ki araca bir şey olduğunda ya da çalındığın da para yedirdikleri köpekler tarafından bulunur ve kollanırlardı. Devir değişti ama yinede unutulmuş köhne bir yere gitmeyin,mümkünse cadde hiç olmazsa caddeye yakın bir yeriniz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: _kılıç_

mafyası varmıdır bu işin? hak istemeye kalkacak... rakipler tehdit falan edermi?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.