DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Türkiye nükleer silaha sahip olmalı mı?
83
Cevap
0
Favori
3.202
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Türkiye nükleer silaha sahip olmalı mı?
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 1 2

Türkiye nükleer silaha sahip olmalı mı?

(En Son Oy Tarihi: 20.12.2012)
Giriş
      1882 Mesaj
      03 Haziran 2010 08:37:13

quote:

Orijinalden alıntı: Okuyom Ben Yeaa

Alıntıları Göster

Sen bu milletin mühendislerini küçümsemeye devam et.Kendin boş adamsın diye tüm türkiyeyi öyle sanıyosun heralde?Sizin gibiler yüzünden işte 100 yıl geriden geliyoruz.Yazık

boş olup olmadığını ve seviyeni konuşmanla belli ettin zeka küpü. kendinizi bir bok sandığınız için şuan bu durumdayız. o süperzeka mühendisler, bilim adamları zibil gibiler ama ben böyle diyorum diye çalışmıyorlar değilmi? yazık sana...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yüzbaşı
      330 Mesaj
      03 Haziran 2010 10:27:35
      Ya o çok bilmiş Türkiyenin nükleer silahı var diyip homurdanan arkadaşlara soruyorum.Nerden biliyorsunuz böyle birşey oldugunuzu malummu oldu noldu?

• Yüzbaşı
      411 Mesaj
      03 Haziran 2010 10:37:13
      Nükleer silah olan ülkeleri kınıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nikolai Mw2 -- 3 Haziran 2010; 11:04:14 >

• Yüzbaşı
      931 Mesaj
      03 Haziran 2010 10:51:00
      quote:

Orijinalden alıntı: vires

Türkiye'de nükleer silah var ama şifreleri ABD de. Aman diyim şifreleri kırcaz derken elimizde patlamasın Bunun dışında da nükleer silahımız yok zaten. Ama olduğunu düşünen çok. Ben olmadığını düşünüyorum. Çünkü bunu yapıcak gerekli altyapımız yok. Belki nükleer santral kurup zenginleştirilmiş uranyum elde edersek bir gün olur.

verin Türk hackerlara halletsinler sifreleri

quote:

Orijinalden alıntı: sonsuzuncu

israil'in iran için basra körfezine 3 nükleer denizaltı gönderdiğini öğrendim. peki bizim nükleer denizaltımız var mı ?

bırak nükleeri denizaltımız var mı yok mu onu düsün :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masum koylu -- 3 Haziran 2010; 10:53:15 >

• Yüzbaşı
      411 Mesaj
      03 Haziran 2010 11:04:57

quote:

Orijinalden alıntı: masum koylu

bırak nükleeri denizaltımız var mı yok mu onu düsün :D

Ben İzmit'te bir tane gördüm ama bizim mi değil mi bilmiyorum

• Android Beta Kullanıcısı
      1963 Mesaj
      03 Haziran 2010 11:06:11
      Kesinlikle olması lazım, he varmı yokmu orası tartışılır ama kesinlikle olması lazım...

• Yüzbaşı
      935 Mesaj
      03 Haziran 2010 11:13:18
      Tabiki olmalı

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      03 Haziran 2010 21:39:33

quote:

Orijinalden alıntı: Alpgg

Ya o çok bilmiş Türkiyenin nükleer silahı var diyip homurdanan arkadaşlara soruyorum.Nerden biliyorsunuz böyle birşey oldugunuzu malummu oldu noldu?

03 Haziran 2010 21:44:34

quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch!

Alıntıları Göster

Jupiter Fuzeleri daha sonra söküldü. Ayrica ulkemizde Nato nukleer fuzelerinin oldugunu dusunuyorum. Sonucta en dogudaki nato ulkesiydik g.kore haric...

03 Haziran 2010 22:20:37

quote:

Orijinalden alıntı: cembaba1992

Alıntıları Göster

Jupiter Fuzeleri daha sonra söküldü. Ayrica ulkemizde Nato nukleer fuzelerinin oldugunu dusunuyorum. Sonucta en dogudaki nato ulkesiydik g.kore haric...

Onu söyledim bende. Nereden biliniyor denmişte ondan koydum.

• Onbaşı
      21 Mesaj
      03 Haziran 2010 22:22:18
      yok mu zannediyorsunuz?

nerde görülmüş koskoca arazinin 3-5 haftada orman olduğu?

03 Haziran 2010 22:28:53

quote:

Orijinalden alıntı: Doit

Büyük bir ihtimal vardır zaten

+123141245151234243213124141241...

• Teğmen
      164 Mesaj
      03 Haziran 2010 22:39:20
      bende olabilecegini düşünüyorum...

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
      Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi - Japon Dili ve Edebiyatı
    • Yüzbaşı
      258 Mesaj
      03 Haziran 2010 23:58:19
      Var diyenleri görüyoruzBu devirde böyle şeyleri söylememek lazım

• Çavuş
      43 Mesaj
      04 Haziran 2010 00:30:46

quote:

Orijinalden alıntı: TheMassacre

Alıntıları Göster

TSK'yı başka ülke kuvvetleri ile karıştırdın galiba ?

Sadece askerlik muayenesi için gitsin askeriyeye o zaman görür o

Bu son içtiğim sigaram, Yok başka bir numaram,Mercek işte kanar yaram anne!
      Akta düşte saçlarıma, Karda yağsa dallarıma, Olsun annem böyle konuşma!
      Ama oğlum aşk mı verdi kollarına
      Gül mü döktü yollarına...
      Yapma anne! Birde sen vurma!
    • Yüzbaşı
      803 Mesaj
      04 Haziran 2010 00:37:52
      National Geographic yada Discovery Channel'de izlemiştim sanırım tam hatırlamıyorum
      Bir belgeselde Hiroşima'ya atılan atom bombasının etkilerini bilgisayar ortamında canlandırarak o an yaşananları yayınlamışlardı.

Okadar etkileyici bir belgeseldi ki insan ozaman nükleer bombadan ve atom bombasından nefret ediyor.

Ama yine de olmalı caydırıcı gücümüz olması açısından. Ki var diye de biliyorum

• Yüzbaşı
      803 Mesaj
      04 Haziran 2010 02:05:13
      Son olarak ne kadar ciddiye alıyorsunuz Kurtlar Vadisi Pusu dizisini bilmem ama yine de 03.Haziran.2010'da ki sezon finalini izleyin hatta ben size linkte vereyim

93. bölüm 5. Kısım : 09:50 dakikadan sonrasını http://www.youtube.com/watch?v=1H-trgzfag0
      93. bölüm 6. Kısım : 0:22 saniyeye kadar ve 09:20 dakikadan sonrasını http://www.youtube.com/watch?v=vE0oBLpg6iA
      93. bölüm 7. Kısım : 02:00 dakika ya kadar izleyin. http://www.youtube.com/watch?v=uzBthsQ3qPw

Tabi diziyi ciddiye almıyorsanız burda bahsi geçen dialogları da ciddiye almayabilirsiniz

• Yarbay
      10241 Mesaj
      04 Haziran 2010 02:08:54
      kimse nülkeer silaha sahip olmamalı delikanlı gibi savaşını kavgasını etmeli güçlüyse yenmeli zayıfsa yenilmeli... ha ütopik bir cevap belki ama fikir almıyormuyuz bende böyle üşünüyorum bu konuda... ha bu arada en ufak anlaşmazlıkta silaha davranan silah delikanlıları için de aynı şeyi düşünüyorum,ülke bazında bakarsan bana aynı geliyorlar mantalite aynı yani...

• Yarbay
      3733 Mesaj
      04 Haziran 2010 02:53:46
      http://www.taek.gov.tr/tr/anasayfa.html

Böyle bir kurumumuz var ama tam olarak ne iş yaptığını bilmiyorum. Tee 58 yılında nükleer reaktör inşaa etmişler. 62 yılında da açılış yapmışlar. Türkiye bu tipte 3 tane reaktör varmış. 1 tanesi İTÜnün 2 tanesi de çekmece nükleer araştırmaların. Bu reaktörlerde istenilirse bomba yapılamaz mı? Konu hakkında hiç bir fikrim yok. Sadece Amerika tekrardan keşfedilmeyecek elinde reaktör filanda var. Helva yapmak kalmıyor mu bir tek geriye....

04 Haziran 2010 02:56:30

quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali
      http://www.taek.gov.tr/tr/anasayfa.html

Böyle bir kurumumuz var ama tam olarak ne iş yaptığını bilmiyorum. Tee 58 yılında nükleer reaktör inşaa etmişler. 62 yılında da açılış yapmışlar. Türkiye bu tipte 3 tane reaktör varmış. 1 tanesi İTÜnün 2 tanesi de çekmece nükleer araştırmaların. Bu reaktörlerde istenilirse bomba yapılamaz mı? Konu hakkında hiç bir fikrim yok. Sadece Amerika tekrardan keşfedilmeyecek elinde reaktör filanda var. Helva yapmak kalmıyor mu bir tek geriye....

Ben küçükcekmecedekini çok iyi biliyorum. Çok eski biryer. Cocukların rahatça girebileceği bir yer. Koruma falan yok. Asker korumasında ama icini bir görsen in Çin tas arıyor. Garın hemen üstü. Yani orda nükleer araştırma yapılırsa orası havaya uçar ben solom.

• Yarbay
      2883 Mesaj
      04 Haziran 2010 02:58:20
      Gerikafalı zihniyet yüzünden halen bir nükleer santralimiz yok.

Neymiş efendim yok zararlıda şöylede böylede. greenpeace'in peşine takılmalar... O nükleer tesis bulunduran bütün gelişmiş ülkelerin liderlerinden daha akıllı ya bizim süper zekalı insanımız...

Uranyum geliyor belki birşeyler olur.

Edit: Santral yerine tesis demişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AurorAbeam -- 4 Haziran 2010; 17:10:54 >

• Yarbay
      3733 Mesaj
      04 Haziran 2010 03:09:10
      Yukarıdaki mesajımı okumadın heralde 1958 senesinde ilk nükleer tesisimizin temelini atmışız.

04 Haziran 2010 03:16:27
      Nükleer santral demek istedi heralde.

• Yarbay
      9340 Mesaj
      04 Haziran 2010 03:52:35
      şuan nükleer 40adet bomba f16dan atılabilir tip bomba zaten incirlide var ama abd izin vermeden hiçbirşey yapamayız

nükleer silah olmalı diğer ülkelere korku verir caydırıcılık yapar

örnek; abd kuzey koreye birşey yapamıyor neden nükleer gücü var çünkü

israil bu güce 1980de sahip oldu nekadar inkar etselerde abd uzaydan çekilmiş uydu fotolarıyla kanıtlamışdır bunu kardeşleri olduğu için sesi çıkmamıştır o ayrı konu

Alem Bakar Neo Akar
      zotac 750ti oc akmasada damlıyor/Dell UP2715K(5220x2880)27'/Msi z87 g45 Gaming /İ7 4790k /SilverStone Strider 1000W/Corsair pro 2x8 2133mhz/Crucal 256gb ssd//samsung note5
Sayfa:   <<     < önceki   1 [2]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Türkiye nükleer silaha sahip olmalı mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.