Şimdi Ara

Türkiye ' deki En İyi Garaj Kimde ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
54
Cevap
0
Favori
32.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim milletimiz bi tuhaf.Resimlere bakınca adama küfür ederler,gelin hadi komünist olup eşit şartlarda yaşayalım desek bize küfür ederler
  • O ferrarilerin tıkış tıkış durduğu garaj ne öyle. Sanki açgözlü bir otoparkçının kıç kadar alana gelen tüm araçları sıkıştırması gibi olmuş. Hepsi tıkış tıkış. Kimse kusura bakmasın ama bence görgüsüzlüğün önde gideni. Bu adama oyuncak ferrari koleksiyonu yaptırmıyacaksın. Yanlış anlaşılmasın kıskandığımdan değil. O ölçüde bir servetim olsa eminim ben de bir koleksiyon oluştururdum. Hoş benimkiler sırf ferrari olmazdı ama kesinlikle büyük bir koleksiyon oluştururdum. Ama böyle aldım attım hesabı değil. Adam gibi bir şekilde çok güzel bir dev garaj yaptırır, çok harika ışıklandırmalarla araçlarımı özenle ve geniş alanlara yerleştiririm. Ve garajıma her girdiğimde içimde o araçlara binme aşkı olur. Ama bu bence görgüsüzlükten öte birşey değil. Bu sanki atayım da bir kenarda dursun tarzı olmuş. Hayır bir değil iki değil. Elli tane ferrari var orada en az. Hayır merak ediyorum içlerinden birine binmek istese nasıl binecek? Tüm araçları tek tek çıkarttırıp öyle mi? Böyle adamlara değil ferrari oyuncak araba dahi satmıyacaksın.

• tamam para zevk meselesi olabilir. peki madem bu adamın kendi adına ve hayrına yaptığı bir okulu falan varmı acaba?...
  • EzoBride kullanıcısına yanıt
    Hocam senersongur'ü tanımıyorsanız, otomobil forumunda yenisiniz galiba.

Senersongur efsanedir. Ben sadece bir tane mesajını alıntıladım, hemen hemen hepsi bu derece iyidir mesajlarının.

Saygılar.
  • Ferrari koleksiyoncusu Mehmet Başaran' ın ferrari koleksiyonu, Ağaoğlunun Rolls Royce vs. araçları.
    Kısaca En iyi Garaj kimde ?

Mehmet Başaran' da 31 tane üretilmiş FXX var mesela ?

•  Türkiye ' deki En İyi Garaj Kimde ?

• gece gece canım sıkıldı.
  • Çok var koleksiyoner, hepsinin araçlarını tek tek yazıp bakmamız lazım. Hem maddi hem tarihsel açıdan en değerli araçlar, tabiki klasik araç koleksiyonerlerinde. Mehmet İman var ilk aklıma gelen. Hem bulunması zor klasiklere sahip, hem çok iyi kondisyonda çok az kullanılmış klasik araçlara sahip garajlar var. Az üretilmiş, çok eski ve restorasyon görmemiş, orjinal çok düşük kmde araçlara sahip koleksiyonlar var. Koleksiyonerler sürekli arayış içindeler ve kendi aralarında takaslar alım satımlar yaparak koleksiyonlarını geliştiriyorlar. Ve basına, dergilere yansıyanlar bunlar sadece, adlarını söylemeyen, garajlarını göstermeyenlerde var.
  • maserati mc 12, bugatti eb 110 ve ferrari f50 aynı resim içinde üstelki köhne bir garajda yatırıyorlar.

yanlışlık şuradan içeriye girsem donar kalır bir 5 dakika kendime gelemem heralde.
  • O koleksiyon ne öyle ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Platinium

maserati mc 12, bugatti eb 110 ve ferrari f50 aynı resim içinde üstelki köhne bir garajda yatırıyorlar.

yanlışlık şuradan içeriye girsem donar kalır bir 5 dakika kendime gelemem heralde.

Orası HABAŞ'ın Kartal Soğanlıktaki ambarı.

Dünyadaki ciddi koleksiyonerlerin arabalarını kaloriferli ve klimalı garajlarda sakladığı göz önüne alınırsa Mehmet Başaran'ın bu konuya ne açıdan yaklaştığı hakkında fikir sahibi olabiliriz sanırım.

• yazık günah köpek bağlasan durmaz yere atmışlar resmen arabaları üstlerinde bir parmak toz...
  • ZENGİNİN MALI MİSALİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Bizim milletimiz bi tuhaf.Resimlere bakınca adama küfür ederler,gelin hadi komünist olup eşit şartlarda yaşayalım desek bize küfür ederler

Sus len kominik anarşot
  • Harbiden yazık. Mühendislik harikası araçların durduğu ortama bak.
    Çoğunu da kullanmıyordur adam gibi.
    Madem kolleksiyonersin, sınırsız paran var, gidip adam gibi bir garaj yaptırır insan.
    Patates çuvalı saklıyor sanki.
  • İyimiş.
  • Ya o araçların hali ne öyle, onlarca araba var orda, bari 1 tanesi kadar para harcasaymışta araçların doğru düzgün durabilceği bakımlı güzel bir garaj yapsaymış.Sanki sanayideki boş dükkanda saklıyor amcam, madem o kadar koleksiyona meraklısın o araçlara nasıl için acımaz aklım almıyor.
  • fxx haricindeki o fotoğraflar gerçek değil, bu araçlarda ve ambar da başaran'ın değil.. gerçek fotoğraflarını arzu ederseniz akşam eklerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro_34 -- 1 Haziran 2010; 17:35:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

fxx haricindeki o fotoğraflar gerçek değil, bu araçlarda ve ambar da başaran'ın değil.. gerçek fotoğraflarını arzu ederseniz akşam eklerim..

sabırsızlıkla bekliyoruz hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

fxx haricindeki o fotoğraflar gerçek değil, bu araçlarda ve ambar da başaran'ın değil.. gerçek fotoğraflarını arzu ederseniz akşam eklerim..

Tabiki.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.