- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Geely Emgrand EC7
Bu konudaki kullanıcılar:
 
2654
Cevap
21
Favori
551227
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: <<     10 [12] 14 15 16 17 18 19      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


2255 Mesaj
26 Mart 2011; 21:21:50 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM


quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69
O kadar yanlış bir yaklaşım ki!!!
Bu şu demek: hangi arabayla olursa olsun 100 km hızla kaza yaparsan ölürsün. E bunun doğru olması yavaş hızlardaki kazaları önemsiz veya tehlikesiz mi yapıyor????
Şehir içinde genellikle kazalar daha düşük hızlarda olur, ve sen çin arabasıyla 50 km hızla kaza yapınca da ölümcül yara alırsın.
Hayatta ki, en önemli şey sağlıktır, candır, güvenliktir, gereksiz lüks donanım değildir.Neden Çin arabasıyla 50 Km hızda ölümcül yara alınıyor? Sizinki çelikte Çin arabası teneke mi? Sizin araçlarınızda ne kadar sac kalınlığı varsa, aynısı Çin arabasında var. Eğer o kadar can güvenliği önemliyse, ABS kullanmamamız gerekir. ABS fren sistemi, 70 KM hızla giden ABS siz araca göre 2-3 mt daha uzun mesafede durur. Bu oranı yüksek hızlara vurduğumuz zaman mesafe artıyor. ABS siz araç daha hızlı yavaşlarken, sizin ABS li aracınız belki de sizi ölümcül yaraya doğru götürüyor. Airbag de var Çin arabasında, nesini güvensiz gördünüz anlayamadım.

Bu işin erbabı, yani arabadan anlayan adamlar araplardır. Onlardaki araçlar, belki de dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Çok ilginç bir izlenimimi söyleyim. Araplar hiç vw kullanmazlar. Yüzlerce araç arasında 1-2 tane tesadüf görürseniz şanslısınızdır. Bir araba sordum, neden yok diye. Güvensiz araçlarmış. Çok zayıf bir motoru ve kaportası varmış. Yani onlara göre biz Türkler yürüyen tabutlarda gidiyoruz. Bu mudur can güvenliği?
_____________________________

2000 Opel Omega 2.5 V6 A/T


551 Mesaj
26 Mart 2011; 21:34:45 

Araç çin malı fakat iç tasarımı tam istediğim gibi sade ve simetrik...
_____________________________

Eski Kullanıcı Adı: Fly Emirates
YGS - LYS 20152925 Mesaj
27 Mart 2011; 0:01:46 


quote:

Orijinalden alıntı: volkman
Neden Çin arabasıyla 50 Km hızda ölümcül yara alınıyor? Sizinki çelikte Çin arabası teneke mi? Sizin araçlarınızda ne kadar sac kalınlığı varsa, aynısı Çin arabasında var. Eğer o kadar can güvenliği önemliyse, ABS kullanmamamız gerekir. ABS fren sistemi, 70 KM hızla giden ABS siz araca göre 2-3 mt daha uzun mesafede durur. Bu oranı yüksek hızlara vurduğumuz zaman mesafe artıyor. ABS siz araç daha hızlı yavaşlarken, sizin ABS li aracınız belki de sizi ölümcül yaraya doğru götürüyor. Airbag de var Çin arabasında, nesini güvensiz gördünüz anlayamadım.

Bu işin erbabı, yani arabadan anlayan adamlar araplardır. Onlardaki araçlar, belki de dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Çok ilginç bir izlenimimi söyleyim. Araplar hiç vw kullanmazlar. Yüzlerce araç arasında 1-2 tane tesadüf görürseniz şanslısınızdır. Bir araba sordum, neden yok diye. Güvensiz araçlarmış. Çok zayıf bir motoru ve kaportası varmış. Yani onlara göre biz Türkler yürüyen tabutlarda gidiyoruz. Bu mudur can güvenliği?


Sağlamlık demek çeliğin kalınlığının fazla olması demek değildir

Ayrıca arabadan anlayan toplum olarak ARAP toplumunu vermeniz gerçekten trajikomik... Arap neden VW kullanmaz ??? Çünkü memleketlerinde benzin ucuz , öyle hayvani motorlara sahip VW araçları olmadığı için 3.0 V6 veya V8 benzinli toyotalar oralarda çok revaçtadır..

Arap milletinin de arabadan anladığı felan yoktur , inandırmayın öyle şeylere kendinizi... Bildikleri tek şey topraklarından çıkan petrolü Abd ye satıp onlara uşaklık etmekttir..

Arkadaşlar... Burada diyoruz ki Çin malı araçların kendini kantlaması laızm.. Nasıl kanıtlarsın bunu dünya otomotiv sektötünde... ??

Uluslararası kabul görmüş ADAC , E-NCAP gibi test merkezleri var. Verirsin aracı oraya orada test yaparlar çıkan sonuçları paylaşırlar.. Bu merkezler bizim egzost muayene merkezleri gibi tanış , akraba düzeninden iş yapmazlar hakkı ile bu testler yapılır ve sonuçları açıklanır insanlarda ürün hakkındaki soru işaretleri ortadan kalkar..

Arabaya ABS felan koymak bi şey değil , burulma noktalarını şase yi adam gibi yapacaksın ki yolcu kafesine kadar hasar gelmesin.. meşhur echo testine bakın araçta Airbag var ancak kaza sırasında direksiyon mili ve direksiyon simidi şöför koltuğunun başlığına kadar geldiği için Airbag in bir faydası gözükmüyor Dummy için...

İş te bu nedenle çinli firmalar araçlarını dünya gözünde onaylatmalıdır , ondan sonra kafalardaki soru işaretleri ortada kalkar...
_____________________________

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "


1104 Mesaj
27 Mart 2011; 1:09:40 


quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Neden Çin arabasıyla 50 Km hızda ölümcül yara alınıyor? Sizinki çelikte Çin arabası teneke mi? Sizin araçlarınızda ne kadar sac kalınlığı varsa, aynısı Çin arabasında var.Volkman, arabalar konusunda bilgin olmadığını anladım bu söylediklerinden, kalın saçtan üretilmiş çelik arabalara binmeni diliyorum. :)
_____________________________

Lycée de Galatasaray
Mektebi Sultani


1491 Mesaj
30 Mart 2011; 22:22:19 

ya emgrandı şöyle bir dışarıdan gördüm, 12 sayfa yazı var hemen hepsi varsayım elde sağlam bir kanıt filan yok.
1. çinliler ne yapmışki diyen arkadaşlar, şu an elektronik ne kullanıyorsanız %90 ipod v.s. dahil çinde üretiliyor. bizimde dış ticaret alakalı olduğumuz dönemde gördük ki adamlar sizin isteğinize göre mal üretiyor ram konusunda adam 2 kalite mal veriyor aynı fabrika aynı marka ile. 1. mal ben gönderirim bozuk çıkarsa karışmam diyor 2. mal ömür boyu garantili diyor.
2. bi aracı değelendirmek için 3 5 dk içine oturup kalkmak yetmez, 10 dk test dsürüşü yapmak ta yetmez, bunun için yol yapmöanız lazım ben uzun yola çıkana kadar bir arabayı biliyorum demiyorum.
3.aracı kullanan kişilerin yorumlarını görmek okumak konuşmak lazım. aracın yaşlanması ile birlikte dayanıklılığını görmek lazım, işkembeden çinliler şöyle buda kötüdür demek yerine, bakalım görelim kullananlar ne diyor demek lazım.
4. çin mallarına karşı olan ön yargıyı ürünlerin kalitesi değiştirebilir bu kolay olmayacaktır. ama senelerce hyundai ye kia de aynı muameleyi gördü ülkemizde. Eğer dendiği gibi kaliteli ve sağlamsa zaten bir noktaya gelecektir.
_____________________________

Kullandığım sistemler: (1997) Amiga mc020/20-(1998) Amiga mc030/30-(1999) Amiga mc040/40 - (2000) p3-450 - (2002) Athlon xp2200-(2004)-sempron 2000- (2005) turion 64 - (2008) Athlon x2 450 - (2010) i7 950 (2012) AMD fx8350


2255 Mesaj
31 Mart 2011; 3:04:48 


quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69
Volkman, arabalar konusunda bilgin olmadığını anladım bu söylediklerinden, kalın saçtan üretilmiş çelik arabalara binmeni diliyorum. :)Sevgili veteriner arkadaşım,

Ben arabalardan anlarım diye bir iddiam yok. Kullandığım araç 2011 Kia Cerato. ABS+EBD+ASR+ESP+ 10 hava yastığı vs var. Benim anlatmaya çalıştığımı anlamamışsın ama. Yıllarca Reanult 9, Şahin,Doğan ve hatta Anadollar kullanıldı, hatta satış patlamaları bile yaptı (Özal dönemi ithalatın musluğu açıldığı yıllarda hatırlarsan). Mesele hava yastıkları ABS ler değil, aracı dikkatli kullanmaktır. Gereksiz hız yapmamaktır. Evet, her zaman sen dikkatli olsan da başkası da gelip çarpabilir. Karşındaki sarhoş bile olabilir, gelir bela seni bulur, kabul. Ama bu aracın o kadar da teneke olduğu anlamı taşımıyor. Allaha şükür 20 yıldır sadece 1 kaza yaptım. O da Şahin ile (Hayatta para vermem, şirket arabasıydı). Onda da emniyet kemerim takılı olduğu için burnum kanamadı. Ne airbag, ne ABS ne EBD ne vs ne vs. Arka lastiklerden birinin çapı küçük olduğundan ıslak yolda kayarak beton yol aydınlatmasına tam ortadan geçirmiştim. Üstelikte 40 km hızla. Araba mahvoldu. Ama o arabayla hız yapmamam gerektiğini de biliyordum. Güvenlik bir yere kadar. İş sende biter. Umarım anlatmak istediğimi anlamışsındır.
_____________________________

2000 Opel Omega 2.5 V6 A/T


 
3149 Mesaj
1 Nisan 2011; 9:11:31 

çok görmeye başladım sağda solda... insanlar beğeniyor demekki... Chery ninde yeni imajları fena değil açıkcası ama yine sağdan soldan tipleri çalmalar olmasa daha yaratıcı olacaklar...

ayrıca adamlar elektronik şeyleri yapıyorsa kendi teknolojileriyle yapmıyorlar bunları, yaptıkları şey siparişi alıp malzemeleri alıp yada kendilerinden kullanıp makineyle seriye bağlamak :) bu adamların işi bu... kaç tane çin icadı gördünüz gözünüzü seveyim :) bunlar ayakçı gibi... ama büyük saygım var... bu kadar çalışkan olsaydık bu ülkeyi çok ilerlere getirirdik. biz anca yatmayı biliriz...
_____________________________2503 Mesaj
1 Nisan 2011; 9:20:33 

Şu "karton" araçlar için kendinizi bu kadar üzmeye, kırmaya, yorulmaya kasmayın.


 
539 Mesaj
1 Nisan 2011; 9:30:03 

karton derken?
ne kadar bilimsel yaklaşıyorsunuz..
siz mühendis falan olmalısınız.
_____________________________ 
3149 Mesaj
1 Nisan 2011; 12:01:31 

mühendis değil "Ormanci"ymış
quote:

Orijinalden alıntı: ergungur

karton derken?
ne kadar bilimsel yaklaşıyorsunuz..
siz mühendis falan olmalısınız.

_____________________________2503 Mesaj
1 Nisan 2011; 15:30:50 Ben bu araçlara para verene "akıllı" gözüyle bakmıyorum, o kadarını söyleyeyim.

Atıyorum, küçük sınıf "bilindik" marka ortalama bir otomobil 30.000 TL civarında iken, bunlar orta sınıf veya kompakt sınıf aracı küçük sınıf fiyatına satıyorlar. Bilimsel yaklaşmaya falan gerek yok. Adamlar "çakma" otomobil üretiyor, bu çok açık.
Onlara para vereceğime, gider Şahin alırım daha iyi, o derece de iddialı konuşuyorum.

Otomobilden "biraz" anlayan, araçların "muhteşem" kalitesini görebilir. Görünen yerlerde bile dandiklik belliyken, kimbilir görünmeyen yerlerde neler yapmışlardır diye düşünmeden kendimi alamıyorum. Kaldı ki "bilindik" markalar bile görünmeyen yerlerde ne cambazlıklar yapıyorlar maliyetleri düşürmek için.

Fuarda vs.'de bu araçları çok inceledim. İçlerine giriyorsunuz, "hmm tamam" diyip geri çıkıyorsunuz.

Avrupa'da bu araçlar güvenlik testlerinden geçemiyor, bi halt edemiyorlar ve çoğunluğunun satışı yasak. Zaten satmaya kalksalar da satmaz. Tüketici bizdeki gibi bilinçsiz değil. "Aaaa bak 30.000 TL'ye jip veriyorlar" diyip koşmuyor.

TOFAŞ ve Renault yıllarca 30 sene öncenin teknolojisini millete iteledi, kimse ses çıkarmadı, şimdi Çinliler aynı haltı yiyor, milletimiz yine sadece fiyat odaklı düşünüp "ayağımı yerden kessin" diye bunlara para veriyor.

Bunun sıfır fiyatı ne kadarsa gidip o fiyatlı 2.el otomobil alırım her şekilde veya sıfır başka birşey bakarım.
Bence bu araçları almayı düşünenler de öyle yapsınlar.

Dacia falan bile en az 2 kat daha iyidir herhalde.

Bana "ne kadar bilimsel yaklaşıyorsunuz" diyenler ne kadar yüzeysel yaklaşıyorlar bir farkına varsınlar önce.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 1 Nisan 2011; 15:42:40 >


 
841 Mesaj
1 Nisan 2011; 16:06:59 

bu arabaya bir alışveriş merkesinde denk geldim,kasa çok hoşuma gitti orsa içine bindim malzeme kalitesizliği buram buram kokuyor.direksiyonu tutuyosun biraz çeksen elde kalır bu dedirtiyo malzemesi.koltuklara dokundum bildiğiniz naylon gibi..bu arabayı alsak ilerde satmaya kalksak yada bi arıza olsa yandık :)
_____________________________ 
8 Mesaj
6 Nisan 2011; 16:25:10 

arkadaşlar kimse şu özelligi var bu özelligi var diye ama deyim almayın çünkü bu arabalar başlı başına bir sorun ben 2 sene geely mk kullandım ve hiç memlun degildim ve ensonunda galeriye çok az bir ücretle sattım kurtultum hiç boşuna kimse almayı düşünmesin bile arabamı yok başka alacak
_____________________________

2007 passat 1.6 fsi comfortline refleks gümüş.


4068 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Auto CAD
6 Nisan 2011; 16:38:35 

Allah aşkına sağdan soldan toplanan parçalarla yapılmış gibi. Dacia bile bunu makas manyağı yapar !!!
_____________________________

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
# AutoCAD Çizimi Yapılır #
Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com


505 Mesaj
6 Nisan 2011; 16:54:53 


quote:

Orijinalden alıntı: Auto CAD

Allah aşkına sağdan soldan toplanan parçalarla yapılmış gibi. Dacia bile bunu makas manyağı yapar !!!


Kedi uzanamadığı çiğere pis dermiş
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


99 Mesaj
14 Nisan 2011; 22:04:12 


quote:

Orijinalden alıntı: OrmanciBen bu araçlara para verene "akıllı" gözüyle bakmıyorum, o kadarını söyleyeyim.

Atıyorum, küçük sınıf "bilindik" marka ortalama bir otomobil 30.000 TL civarında iken, bunlar orta sınıf veya kompakt sınıf aracı küçük sınıf fiyatına satıyorlar. Bilimsel yaklaşmaya falan gerek yok. Adamlar "çakma" otomobil üretiyor, bu çok açık.
Onlara para vereceğime, gider Şahin alırım daha iyi, o derece de iddialı konuşuyorum.

Otomobilden "biraz" anlayan, araçların "muhteşem" kalitesini görebilir. Görünen yerlerde bile dandiklik belliyken, kimbilir görünmeyen yerlerde neler yapmışlardır diye düşünmeden kendimi alamıyorum. Kaldı ki "bilindik" markalar bile görünmeyen yerlerde ne cambazlıklar yapıyorlar maliyetleri düşürmek için.

Fuarda vs.'de bu araçları çok inceledim. İçlerine giriyorsunuz, "hmm tamam" diyip geri çıkıyorsunuz.

Avrupa'da bu araçlar güvenlik testlerinden geçemiyor, bi halt edemiyorlar ve çoğunluğunun satışı yasak. Zaten satmaya kalksalar da satmaz. Tüketici bizdeki gibi bilinçsiz değil. "Aaaa bak 30.000 TL'ye jip veriyorlar" diyip koşmuyor.

TOFAŞ ve Renault yıllarca 30 sene öncenin teknolojisini millete iteledi, kimse ses çıkarmadı, şimdi Çinliler aynı haltı yiyor, milletimiz yine sadece fiyat odaklı düşünüp "ayağımı yerden kessin" diye bunlara para veriyor.

Bunun sıfır fiyatı ne kadarsa gidip o fiyatlı 2.el otomobil alırım her şekilde veya sıfır başka birşey bakarım.
Bence bu araçları almayı düşünenler de öyle yapsınlar.

Dacia falan bile en az 2 kat daha iyidir herhalde.

Bana "ne kadar bilimsel yaklaşıyorsunuz" diyenler ne kadar yüzeysel yaklaşıyorlar bir farkına varsınlar önce.Tamam sensen. Sizin köy daha büyük.

Akıllı gözüyle bakmıyorum. Bu ne demek arkadaşım. Milletin aklı da zaten senin bakış açınla ölçülüyodu ya

Adamın biri köpek almaya kalkışmış Sen diyosunki bu kedi daha güzel
_____________________________

PANAMERA 2011


505 Mesaj
15 Nisan 2011; 12:04:49 


quote:

Orijinalden alıntı: faruk_dere


Tamam sensen. Sizin köy daha büyük.

Akıllı gözüyle bakmıyorum. Bu ne demek arkadaşım. Milletin aklı da zaten senin bakış açınla ölçülüyodu ya

Adamın biri köpek almaya kalkışmış Sen diyosunki bu kedi daha güzel


Valla hocam nediyim bu cevap tam bir osmanlı tokatı olmuş
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


4571 Mesaj
15 Nisan 2011; 12:46:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Ankebutx
Kedi uzanamadığı çiğere pis dermiş

bu araçlar en ucuz araçlar değil mi? buna da ulaşamayan bir zahmet araba almasın.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chandler Bing -- 15 Nisan 2011; 12:46:27 >
_____________________________ 
11 Mesaj
5 Mayıs 2011; 14:27:39 

Evimde kullandığım ASUS marka laptopumu 2009 da 2500 Dolar + KDV ile ve indirimle almıştım. Dost işi güzel bir indirim yapmışlardı. Arkadaşıma o kadar güvendim ve aldım makine 2011 e geldik hala teknolojisi herşeye yetiyor. Aradan zaman geçtiğinde temizlerken laptopu baktım "made in PRC" şaşırdım kaldım hatta inanamadım. Yani bu kalitede bir makine ama çin de üretilmiş.
Söyleceklerim bundan ibaret. Otomatik vitesi olsaydı kesin alırdım. ama accent blue siparişi verdik bu nedenle.
_____________________________3200 Mesaj
5 Mayıs 2011; 15:25:25 


quote:

Orijinalden alıntı: Kayhan_5268

Evimde kullandığım ASUS marka laptopumu 2009 da 2500 Dolar + KDV ile ve indirimle almıştım. Dost işi güzel bir indirim yapmışlardı. Arkadaşıma o kadar güvendim ve aldım makine 2011 e geldik hala teknolojisi herşeye yetiyor. Aradan zaman geçtiğinde temizlerken laptopu baktım "made in PRC" şaşırdım kaldım hatta inanamadım. Yani bu kalitede bir makine ama çin de üretilmiş.
Söyleceklerim bundan ibaret. Otomatik vitesi olsaydı kesin alırdım. ama accent blue siparişi verdik bu nedenle.


Çinde maliyet ucuz oldugu için ASUS un Çindeki Kendi fabrikasında Üretim yapılır.Yani diğer Cin mallarıyla karıştırmayın.
_____________________________

İmzaya gerek yok, after all, everything is forbidden...2.0privilage


 
3149 Mesaj
5 Mayıs 2011; 16:23:47 

asustan adidasa, nike tan bir çok markaya atta herkes çin mal prc malı...
önemli olan parası kalitesi.. adam adına leke sürdürür mü ?

ama birde %100 çin üretimi çin yapımı var :D ondan korkacaksın işte :)
_____________________________ 
205 Mesaj
5 Mayıs 2011; 19:00:24 

iç dizayn falan mükemmel hafiften Mercedes'i anımsattı bana
_____________________________

Life AND Death


121.'İNCİ Jandarma Er Egitim Alayı Komutanlığı / Serinyol / Hatay


 
67 Mesaj
5 Mayıs 2011; 20:05:25 

Bayisinde incelemede bulunmuştum. Ne diyim araç tuhaf. Onca janjan aracın kapısını açmak için kapı koluna elinizi attığınız anda buhar olup kayboluyor. Rüyadan uyanmanız için iyi bir fırsat bu kapı kolu. Onu farketmediniz arabanın içine girdiniz, arabanın kokusu sizi uyandırmak için yeterlidir, dokunma, görme ve koku duyunuz çok zayıf o zaman test sürüşünde kulaklarınızı açınız. Yetmediyse arabayı yiyebilirsiniz belki tad alma duyunuz sizi ikaz etmeye yetebilir.
Şu aşamada uzak durulması gereken araçlardır. Forumdaki bazı arkadaşlar çin ototmotiv sanayinin ARGE harcamalarına iştirak etmekten dolayı büyük memnuniyet içindeler. Karar sizin.
Elbette zaman ne getirir bilemeyiz , olabilir ileride çok farklı yerlere gelebilirler, iyi araçları üretebilirler. Ancak gerçekleşse bile bu modellere tesiri olmayacak. Belki 10 sene sonra bende geely alırım ama şimdi değil, kesinlikle şimdi değil. Saygılar.
Not:buradaki radikal fanatik yorumlar dikkat çekici.
_____________________________


Citroën Creative Technology
Positive Power
1.6 HDI COMFORT


505 Mesaj
6 Mayıs 2011; 11:28:16 


quote:

Orijinalden alıntı: lejyon22

Bayisinde incelemede bulunmuştum. Ne diyim araç tuhaf. Onca janjan aracın kapısını açmak için kapı koluna elinizi attığınız anda buhar olup kayboluyor. Rüyadan uyanmanız için iyi bir fırsat bu kapı kolu. Onu farketmediniz arabanın içine girdiniz, arabanın kokusu sizi uyandırmak için yeterlidir, dokunma, görme ve koku duyunuz çok zayıf o zaman test sürüşünde kulaklarınızı açınız. Yetmediyse arabayı yiyebilirsiniz belki tad alma duyunuz sizi ikaz etmeye yetebilir.
Şu aşamada uzak durulması gereken araçlardır. Forumdaki bazı arkadaşlar çin ototmotiv sanayinin ARGE harcamalarına iştirak etmekten dolayı büyük memnuniyet içindeler. Karar sizin.
Elbette zaman ne getirir bilemeyiz , olabilir ileride çok farklı yerlere gelebilirler, iyi araçları üretebilirler. Ancak gerçekleşse bile bu modellere tesiri olmayacak. Belki 10 sene sonra bende geely alırım ama şimdi değil, kesinlikle şimdi değil. Saygılar.
Not:buradaki radikal fanatik yorumlar dikkat çekici.


Dost meclisi bura hadi itiraf et Renocu musun Fordcu mu?
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


1302 Mesaj
6 Mayıs 2011; 12:35:30 


quote:

Orijinalden alıntı: Ankebutx
Dost meclisi bura hadi itiraf et Renocu musun Fordcu mu?


Fordcu, niye sordun lazım mı?

Kendinizi de yırtsanız, insanlar eninde sonunda arabayı almak için bile görmek zorunda kalıyorlar. Direk internetten satış falan olursa belki o zaman bir işe yarar bu çabalar.

Bu arabaya bir de 30.000 TL istiyorlar ya, gerçekten ilginç.
_____________________________

Do you still love nature despite what it did to you?
-Shakespeare to King of Spain


2925 Mesaj
6 Mayıs 2011; 12:54:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil
Fordcu, niye sordun lazım mı?

Kendinizi de yırtsanız, insanlar eninde sonunda arabayı almak için bile görmek zorunda kalıyorlar. Direk internetten satış falan olursa belki o zaman bir işe yarar bu çabalar.

Bu arabaya bir de 30.000 TL istiyorlar ya, gerçekten ilginç.Bizim milletimiz eskiden beri meraklıdır A görünümlü B almaya.... Şahin araç alırlar Doğan görünümlü yaparlardı eskiden mesela.. İşte bu Emgrand ında millette heyecan uyandırması böyle arkadan bakınca stopları felan Mercedes e benziyor ya ondan....

Bi bakın bakalım Çin malı araçlar kendi ülkesinde ne kadar satılıyor... Çinde kafaya oynayan araçlar bellidir. VW nin üretimden kaldırdığı eski kasa jetta , santana , passat gibi araçlar kafaya oynar , onun dışında zaten parası çok olan çinli kesim de zaten orjinal merso ya Bmw ye veya üst segment araçlara biner... Çinde çin malı araç olarak ticari araç çok fazladır.. Adamların taksileri bile VW Santana...!!!

Peki sormak lazım niye gidip Gelly Echo veya Emgrand değil de VW Santana kullanıyorlar... Burada Cherry Taxim diye taksicilere uygun konsept te araç getirdi , tabi bizim taksici uyanık adam kimse kanıp ta almadı... Adamların kendi ülkelerinde bile Taxim i kullanmıyor taksicileri burada bize kastırmaya çalışıyorlar...

Sırf Emgrand aldı diye buradan hikaye anlatmak olmaz..
Bu adamlar bize sattıkları araçları kendi ülkelerinde bile tercih etmiyorken ,bizim "araba varrr" diye seslene ne elimizde Tuz ile koşmamızın mantığı nedir anlamak mümkün değil...

Çin malı bir ürün almak ile çinde üretim yapan dünya piyayasındaki bir ürün almak arasında dünya kadar fark vardır....

Birisi kendi kafasına göre üretir ürünü , diğeri ise maliyet girdileri ve uygun imkanlar neticesinde üretim bantlarını kurduğu Çin gibi ülkelerde marka kalitesinden taviz vermeden dünyadaki diğer üretim tesislerindeki kalite standartlarına göre üretir...

HP de Türkiyede bilgisayar üretmeye başladı , artık dünya piyasaında HP nin "Made ın Turkey" ibareli ürünlerini de bulmak mümkün olacak... Ama bu demek değil ki Türkey ibareli ürün ile misal Japan ibareli ürün arasında kalite farkı olacak.... HP markasını Logosunu koyduğu her üründe standart kaliteyi taahhüt ve tasdik eder... Yumatu fabrikalarında Yumatu kalite standartları ile üretilip üzerine HP arması yapıştırılıp satılan bir ürün olmayacak bunlar...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 6 Mayıs 2011; 12:58:52 >
_____________________________

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "


3954 Mesaj
6 Mayıs 2011; 13:45:44 

alınabilir bir araç gayet güzel.ama 30.000 e kadarda çok tercihimiz olur.
_____________________________505 Mesaj
6 Mayıs 2011; 14:13:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil


Fordcu, niye sordun lazım mı?


Başka marka tanımam diyorsun yani< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankebutx -- 6 Mayıs 2011; 14:16:38 >
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
67 Mesaj
6 Mayıs 2011; 15:44:54 

Hiç biri değilim gayet objektifim, forumları okuyunca sizin neci olduğunuz sorusu daha dikkat çekiyor, herkese verilecek bir cevabınız var anlaşılan.
Siz bir tercihte bulundunuz ve aracı aldınız diye herkesin aynı görüşte olmasını beklememelisiniz. Yine tekrarlıyorum, bence uzak durulması ve kesinlikle tercih edilmemesi gereken bir arabadır. Size ve sizin gibi düşünenlerede saygı duyuyorum, güle güle kullanın geely nizi.
_____________________________


Citroën Creative Technology
Positive Power
1.6 HDI COMFORT


2573 Mesaj
6 Mayıs 2011; 18:28:12 

Volvo.
_____________________________

SAGA Virtual Airlines - IVAO


1302 Mesaj
7 Mayıs 2011; 20:12:12 


quote:

Orijinalden alıntı: Ankebutx


Başka marka tanımam diyorsun yani

Yoo tanirim, direk sorduysan sen tanimiyosun demektir.

Ayrica lord da oluyosun alinca, artisi buyuk.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________

Do you still love nature despite what it did to you?
-Shakespeare to King of Spain


1302 Mesaj
7 Mayıs 2011; 20:14:14 


quote:

Orijinalden alıntı: tLqA
Volvo.

Amaç?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________

Do you still love nature despite what it did to you?
-Shakespeare to King of Spain


2638 Mesaj
8 Mayıs 2011; 18:25:30 

9 bin tl gibi rakamlar olsa aslında şahinler falan ortadan kalkar bu araçlar kullanılır..
_____________________________4827 Mesaj
8 Mayıs 2011; 20:24:10 


quote:

Orijinalden alıntı: dix1

9 bin tl gibi rakamlar olsa aslında şahinler falan ortadan kalkar bu araçlar kullanılır..bende aynı şeyi düşünüyorum... En azından araçlar daha bakımlı olur...
_____________________________

Toyota Corolla

1.33 Life | 2015 | İnci Beyaz


99 Mesaj
8 Mayıs 2011; 23:30:15 


quote:

Orijinalden alıntı: dix1

9 bin tl gibi rakamlar olsa aslında şahinler falan ortadan kalkar bu araçlar kullanılır..

Sen mühendislik yapıp inşaatçı adamla aynı maaşı alsan nasıl olur. Herşeyin bi bedeli vardır. Komik olmayın arkadaşlar. Sadece mesajınız bulunsun diye bişeyler yazmayın buraya. Bak bu arabanın motor aksamı ve dört tekeri 10000'den faazla eder sen neden bahsediyorsun. Sen 25000'e ürettiğin bir malı 9 bine satarsan sana herkes k.....ı ile güler
_____________________________

PANAMERA 2011


1302 Mesaj
8 Mayıs 2011; 23:44:43 


quote:

Orijinalden alıntı: faruk_dere


Sen mühendislik yapıp inşaatçı adamla aynı maaşı alsan nasıl olur. Herşeyin bi bedeli vardır. Komik olmayın arkadaşlar. Sadece mesajınız bulunsun diye bişeyler yazmayın buraya. Bak bu arabanın motor aksamı ve dört tekeri 10000'den faazla eder sen neden bahsediyorsun. Sen 25000'e ürettiğin bir malı 9 bine satarsan sana herkes k.....ı ile güler

Bu araç Çin'de 9000 USD fiyatla basliyor. Çok ama çok rahat 15000 TL'ye satilir(Almanya fiyatindan daha ucuza kampanya fiyati ile araçlar satilabildi daha once), hatta distribütör 20.000 TL'ye satsa en az %25 kar birakir. Çin fiyatinin iki katina satiliyor burada, fabrikadan degil bayiden alip ithal etse 7000 TL kar demek. Bu araçlar ederinin çok üstünde satiliyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________

Do you still love nature despite what it did to you?
-Shakespeare to King of Spain


2638 Mesaj
9 Mayıs 2011; 0:27:04 

@faruk_dere açıkçası laf olsun diye mesaj yazmadım, arabayı bizzat fuarda inceleme fırsatım oldu, türkiyede araçların yurtdışına göre çok daha yüksek meblağlara satıldığınıda biliyoruz (ötv,kdv vs.) Nasquil'in de dediği gibi ederinin üstünde satılıyor bu araba, tek bu araç için değil mesela yeni ford focus'ta ederinden fazlaya satılıyor accent blue denen arabada ederinden fazlaya satılıyor aynı hesap. 9000 tl rakamı orda birazcıkta ironiydi façalı şahinlerin,doğanların bu fiyatlara yakın satıldığını düşününce onun yerine yeni eli yüzü düzgün birşey alsa insanlar demeye çalıştım. Ayrıca şahsi fikrim olarakta bu aracın 15000 tl den fazla etmiyeceği.
_____________________________99 Mesaj
9 Mayıs 2011; 18:38:59 

hadi 23,24 bin gibi bi rakamdan bahsetseniz tamam diyeceğim de 15 bin diyorsunuz be arkadaşlar. Bide nerde 9. bin dolara satılıyormuş. Bi link atın da bende inceleyeyim.
_____________________________

PANAMERA 2011


1302 Mesaj
10 Mayıs 2011; 19:42:45 


quote:

Orijinalden alıntı: faruk_dere

hadi 23,24 bin gibi bi rakamdan bahsetseniz tamam diyeceğim de 15 bin diyorsunuz be arkadaşlar. Bide nerde 9. bin dolara satılıyormuş. Bi link atın da bende inceleyeyim.


İş saçma sapan belgelere gelince çatır çatır bulan birisi, bu araçların en önemli savunucusu, bu araçların yurtdışı fiyatını bile mi bilmiyor? Araç alırken hiç mi merak edip bakmadın yurtdışı fiyatlarına? Lansman döneminde araç 60000 Yuan'dı, Şu anda 79000 Yuan görünüyor çünkü EC8 geliyor ve o aracı 100000-150000 Yuan aralığında fiyatlandırdılar, en kötü 64000 Yuan'a alınır bu araç EC8 bayilere giriş yapmadan.

Bu araç 20.000 TL'den bir kuruş daha fazla para etmez bence.
_____________________________

Do you still love nature despite what it did to you?
-Shakespeare to King of Spain


2925 Mesaj
10 Mayıs 2011; 21:04:13 EC 8 Türkiyeye gelirse bakalım ne kadar olacak.....

Ayrıca Gelly nin Dünyaya ihracat yaptığı ülkeler de aşağıdaki gibiymiş...

Rusya
Türkiye
Nepal
Venezuella
Ukrayna
Şili
Güney Afrika
Suriye
UruguayEkteki dosya (1)
_____________________________

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "


 
205 Mesaj
10 Mayıs 2011; 21:08:26 

hiçte bile gayet güzel şık bi araç
_____________________________

Life AND Death


121.'İNCİ Jandarma Er Egitim Alayı Komutanlığı / Serinyol / Hatay


2925 Mesaj
10 Mayıs 2011; 21:13:17 


quote:

Orijinalden alıntı: 11sinann

hiçte bile gayet güzel şık bi araç


EC 7 yi 32 Bin e satıyorlar burada , EC 8 geldiğinde de 40 Bin den mi satacaklar yani...
_____________________________

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "


2925 Mesaj
10 Mayıs 2011; 21:22:43 


quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil
İş saçma sapan belgelere gelince çatır çatır bulan birisi, bu araçların en önemli savunucusu, bu araçların yurtdışı fiyatını bile mi bilmiyor? Araç alırken hiç mi merak edip bakmadın yurtdışı fiyatlarına? Lansman döneminde araç 60000 Yuan'dı, Şu anda 79000 Yuan görünüyor çünkü EC8 geliyor ve o aracı 100000-150000 Yuan aralığında fiyatlandırdılar, en kötü 64000 Yuan'a alınır bu araç EC8 bayilere giriş yapmadan.

Bu araç 20.000 TL'den bir kuruş daha fazla para etmez bence.79.000 CNY , TL olarak 19.000 TL ye tekabül ediyor.. Belki şu ıvır zıvır vergileri olmasa bu fiyatlara alabiliriz sanırım...
_____________________________

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "


1302 Mesaj
10 Mayıs 2011; 23:18:43 


quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

79.000 CNY , TL olarak 19.000 TL ye tekabül ediyor.. Belki şu ıvır zıvır vergileri olmasa bu fiyatlara alabiliriz sanırım...


79.000 şişirilmiş fiyat, daha 6 ay önce 62.000'di. EC8 gelirse bu oranla 50.000 TL bandında gelmesi lazım en az, Insignia mı EC8 mi diyeni de döverler herhalde
_____________________________

Do you still love nature despite what it did to you?
-Shakespeare to King of Spain


2925 Mesaj
11 Mayıs 2011; 10:26:53 


quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil
79.000 şişirilmiş fiyat, daha 6 ay önce 62.000'di. EC8 gelirse bu oranla 50.000 TL bandında gelmesi lazım en az, Insignia mı EC8 mi diyeni de döverler herhaldeAğustos gibi gelirse , Eylül -Ekim gibi DH forumlarında dediğiniz gibi başlıklar görmemiz büyük ihtimal...

* Bırakın Mondeo yu ,Insıgnıa yı EC8 aldım rahat ettim... !!!
* Yolların yeni kralı geldi.... !!!
* 50 Bin e Fluence mi EC 8 mi ???
* İşte bu sefer olmuş... EC 8 Muhteşem...!!!
_____________________________

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "


 
205 Mesaj
11 Mayıs 2011; 13:43:04 

BIXI izlenimlerini daha ayrıntılı anlatırmısın ?
_____________________________

Life AND Death


121.'İNCİ Jandarma Er Egitim Alayı Komutanlığı / Serinyol / Hatay


2925 Mesaj
11 Mayıs 2011; 16:08:34 


quote:

Orijinalden alıntı: 11sinann

BIXI izlenimlerini daha ayrıntılı anlatırmısın ?


Diyorum ki bu EC 8 geldiğinde insanlar aracı bir insignia , modeo , passat gibi D sınıfında kendini kanıtlamış kalite sembolü olmuş araçlar ile bir tutup , onu alma bunu al şekliden düşünüp başlıklar atarlar demek istedim ve bir kaç örnek başlık yazdım...
_____________________________

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "


 
205 Mesaj
11 Mayıs 2011; 16:45:37 

hm pardon ya EC7 yi iyice bi araştırayım en iyisi araç almayı düşünüyoruzda