Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.437
Cevap
73
Favori
582.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yukarida arkadas e46 ile puntoyu kiyaslayip puntoyumu tavsiye etmis benmi yanlis anlamisim ? Ozellikle 1-6 ve 7. Maddeler bir hayli garibime gitti : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

6) daha iyi yol tutar.

her şeyi iyi kötü anladım diyelim de bir PUNTO'nun yol tutuşunun e46'dan daha iyi olduğuna nasıl inandırabiliyorsunuz kendinizi aklım almıyor doğrusu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: isk0rpit

Merhaba arkadaşlar benimde içimde bir bmw aşkıdır gidiyor ama param sınırlı max. 35 bin tl bütçem var.Doğal olarak e46 kasa istiyorum gönlümden geçen 3.20 d 2000 model belki 2001.Fakat kime sorduysam uzak dur alternatif olarak 2008 üstü fiesta astra tarzında tavsiyelerde bulunuyorlar.E 46 başını çok ağrıtır masrafının altından kalkamassın ortak görüşleri bu yönde.Siz kullananlar olarak nedersiniz parçaları bakımları sorunları okadar ağırmı km ler çok yüksek 200 bin üstü km satılıyor heleki dizel ve oto. vites arızasında yamulursun diyor arkadaşlarım sizin görüşleriniz nedir dinlemek isterim.

BMW almak istiyorsanız çevrenize biraz kulak tıkayacaksınız. ben yıllardır bmw ye binerim kimseyi umursamam ben şahsen sıfır araç alacaktım focus c4 civic corolla jettaya baktım sonuçta yine 3.25 aldım yani çevrendekileri boş ver içimde bmw aşkı var diyorsan

• quote:

Orijinalden alıntı: haydia

hayırlı olsun ama satmaya satamazsın zor alıcısı yok tek kapıların galeriye bıraksan 15 bin düşüğüne alyo bide sattımı paranı veririm diyo bide 53 bin diyosun ben olsam 2007 bmv 318i alırdım

Alınmış bir maldan gönül kaçırmadan hayırlı olsun diyip geçmek lazım.Kör atın kör alıcısı olur satılmaz diye bir şey yok.Galericilerin çoğu 3 kağıtçı zaten tutulan arabayı da götürsen yine sana piyasanın çok altında fiyat teklif eder.
    Hayırlı olsun aracınız |Amon| hocam,ALLAH kaza bela vermesin.
  • Kardesim sana onu kim demisse sahtekarin onde gideni aracini satmak icin yalan konusuyo. Ben gozumle gordum bmw makyajli kasa yeni nesil motor varsa kesinlikle ve kesinlikle 2200 cm3 hacimli ve 170 hp olmasi lazim. Benim aracim 2001 320i benim ruhsatimda 1995 cc 150 hp olarak gecio fakat arkadasimda 2004 320ci vardi onda 2200 cc 170 hp olarak yaziyodu ruhsatinda. Vergi dilimi de benimkinin bi ustu
  • ABİLERİNE BİR SELAM VER BAKİİM

Bu mesaja eklenen görseller:

• untildie U kullanıcısına yanıt
    Ben 316 yı alırken tanıdık ustaya göstermiştim motorda bir zincir var adını hatırlamıyorum eksantrik gergi zinciri olabilir hemen ona bakmıştı. Kronik , problem çıkarır demişti. Tüp herkes prens Silverline diyor, alalı 10 ay oldu şehirler arasında 26 kuruşu görünce şimdilik taktırmıyorum. Ustamda da bmw vardı sunroof xenon deri koltuk olmayan bmw alınmaz demişti. Bu özellikler kesinlikle lazım. Performansı idare eder olunca özelliklerle idare ediyorsun. Zkw marka Xenon farlarda göstermeme sorunu var.
    400-500₺ ye merceği değiştiriliyor bende böyle bir sorun var. Ayrıca 12000 km de 1lt yağ eksilmesi var. 2014 model kumaş koltuk Bluetooth Bağlantısı olmayan halojen farlı passattan sonra özellik olarak daha dolu yarı fiyatlı bir arabam oldu 😬 mutluyuz şimdilik
  • Teşekkürler ilginiz için fakat araç cidden ölü görünüyor. Şuan almayı düşünmüyorum, ön araştırma diyelim :)
  • yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    Aman uzak durun. İzmir'de ekseriyetle e39 toplayıp satan bi güruh var. Linkteki galeri de onlara benzer çalışıyor. Genelde ekmeğini yemiş araçları ucuza alıp ucuza satıyorlar.
    Özel bir araç denk gelmedikçe biniciden almak yeğdir.

Direksiyonu soran olmuş. Orijinal M direksiyon yaklaşık bin lira maliyetle takılabiliyor. Daha uyguna yapan da vardır. Beğendiğiniz araçta yoksa sunroof ekletemezsiniz, koltuk taktıramazsınız, çok maliyetli. Ama dijital klima, fonksiyonel M direksiyon gibi aksamlar sonradan ilave edilebiliyor. Tabii ki donanımın da fabrikasyon olanı makbul.

Satıcıdan şasi numarasının son 7 hanesini öğrenmek suretiyle fabrika çıkışlı donanımları sorgulayabilirsiniz
    http://bimmer.work/

• waterloo kullanıcısına yanıt
    GrandLotus kullanıcısına yanıt
    O zaman konuya eklediğim bu işin uzmanı arkadaşı dikkate alabilirsiniz.
  • kara_sovalye01 K kullanıcısına yanıt
    Orta ızgaraların orda bi sıcak ayara getirme ayar şeysi var , onu sıcağa getirince sıcak vermeye başlıyor.
  •  BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR

arada bir bu lamba yanıp sonuyor sorunun nedenini bilen varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadaver1912 -- 27 Temmuz 2010; 12:05:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: winneras

Bu e46 kasalarda m paket olanları daha fazla sorun çıkartıyor diyorlardı doğrumu acaba ?

Alakası yok çünkü motor aksamı aynı ikisininde.. M de farklı olan koltuklar, ön arka tampon ve maşbiyeller, yan aynalar, direksiyon, içerideki bir takım aksesuarlar vs. dolayısıyla m olduğu için farklı bir sorun çıkartabilme durumu yok.
  • E 46 kasa efsane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beavis. -- 28 Eylül 2010; 23:46:47 >
  • Merhaba, E46 kasa için ve diğer tüm bmw modelleri için CCFL (Cold cathode fulorecent light) fülorsan angel eye seti mevcuttur. Ayrıca ledli umnitza muadili encıl halka setleri de mevcuttur. Temin etmek için mesaj atınız. merihsungur@hotmail.com

BMW E46 316İ 318İ 320İ 325İ 520İ vs. CCFL ANGEL EYE HALKA SETİ ENCIL

• quote:

Orijinalden alıntı: Beavis®

E46 316 lar 1.6 dır 318 1.8, 2003 e kadar 320 ler 2.0 2003 sonrası 320 ler 2.2 L

Bende 2002 Nisan çıkışlı 320ci var sayfanın başında resmi olan araç ve 2.2L motor var üzerinde. Muhtemelen 320 lerde 2.2 2003 değil 2002 de başladı.
  • Bmw ye tüp takılmaz saçmalamayın benzin çok geliyorsa bmw ye binmeyin.
  • Bu yaziyi butun e46 kasa kullananlar icin yaziyorum ve benim cektigim ayni dertleri cektiyseniz yardimci olacagini dusunuyorum.
    Yaklasik 8 senedir BMW 318ci kullaniyorum ve cok memnunum aracimdan. 143 hp lik versiyonu olmasindan dolayi bir performans problemim olmadi ancak aracin yag yakma ve performans dusuklugu problemi yillar icinde cok artti ve aracim daha 65000 km de. Artik arabam 6 ayda bir servislerden cikmiyordu ve atasehirden , bostanci oto sanayi ve maslak oto sanayi deki bir suru tamirci motor acilip rektifiye yapilacak ve sekman atilmasi gerek diyerekten 2500 TL masrafin zorunlu oldugunu soyledi. Bir arkadasim bana liqui moly motor yag ve motor temizlik ve bakim urunlerinin sonax araciligi ile turkiye de calismaya basladigini soyledi ve bende bir care diye servislere dusmeden liqui moly dudullu uygulama yerine gittim. Almanyada Castrol'u acik ara gecen ve cok basarili bu markanin sadece 3 urunu kullanarak arabam bir nefes aldi ve ayni gun performansi % 30 artti. Yapilan islemler motor temizligi kimyasal madde ile , yag deposu temizligi ve yeni liqui moly yag konmasi ve yag koruyucu maddenin ilavesi. Daha once servislere 1000 TL nin altinda ucret odemeden ayrilamadigim ve cok ekonomik birkac urunle arabamin probleminin cozulmesi gercekten buyuk bir basari.Sizde aracinizda bu tarz problemler yasiyorsaniz veya performansinin artmasini istiyorsaniz hicbir parca degismeden modifiyesiz liqui moly urunleriyle bunu basarabilirsiniz.Aracimin son hali 1000 km de 3 Lt. yagi bitiriyordu. Forumda yazan bazi arkadaslarda okudum ki BMW 1500-2000 km 'de 1 LT yag eksiltir normal diye bunun yanlis oldugunu belirtmek istiyorum. BMW verilerine gore 1000 km 'de arac 150 ml yag eksiltir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarahumara

330ci 2002 model 231hp otomatik aldim bende arkadaslar 1 ay kadar oluyor. ingilterede yasiyorum. £2900 aldim. bu da yaklasik 8.000 tl yapiyor. arac 118000 milde. benzin sarfiyati bekledigimden gayet iyi. normal kullanimda;
    sehir ici: 9.7 - 10 lt/100km
    sehirlerarasi : 7 - 7.2 lt/100km

aracta tek sikintim arabayi calistirdiktan 15-20 saniye sonra sari motor yagi isigi yaniyor ve 6-7 saniye sonra sonuyor. saniyorum yag sensorunden kaynakli bir sorun.

türkiyede bu fiyata şahin alabilirmiyiz acaba :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2002-model-smg-orijinal-m-paket-82140860/detay

1999 yılında 6 binliraya sıfır km renault megan almıstık 2004 yılında 15 binliraya sattık yıl 2011 megane 3 ün fiyatı 50 bin tl civarı

1999 yılında 6 binliraya ev geliyodu 2004 yılında ev fiyatlari 45-50 bin oldu

şimdi 40-50 bin tl ye kömürlük vermiyorlar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 25 Nisan 2012; 13:43:05 >

• fiyat performans konusunda bişey diyemem , e46 kasalar bmw 3 serisinin bence en güzel kasası. yakıt tüketimi konusuna da bişey diyemeyeceğim sonuçta hesabını siz yapacaksınız , az yakmıyor bu kesin.

direksyon konusu kronik olmayabilir , ben sadece arkadaşımdan bildiğimi size aktardım. aslında en önemli konu , baktığınız modelde temiz kullanılmış araç bulup bulamayacağınızdır. malum bu araçlar özellikle gençlerin elinde oldukça hor kullanılıyor ve birkaç el değiştirdikten sonra artık yetkili servis yüzü görmüyor.

asıl önemli bu bence.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.