Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.437
Cevap
73
Favori
581.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

200 3.20i 115000 km
    mtampon ayna hatasız. prins lpg.
    ederi nedir acaba? minimum ve maksimum?
  • e46 aracımın farlarını temizletmek veya mümkünse far kapagı cam veya plastik almak istiyorum bu konuda istanbul sınırlarında önerebileceginiz uygun fiyatlı ve gönül rahatlıgı ile gidebilecegim bir servis biliyormusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trigovina

Arkadaşlar merhaba,

Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama,
    2004 model 3.16i aracım var.
    Anlık ortalama yakıt tüketimini km ekranında nasıl görebilirim?
    Şu an saat'i görüyorum. Bazı araçlarda dış ortam sıcaklığı ayarlanmış, bazılarında da ortalama yakıt tüketimi.
    Bunu nasıl yapıyoruz?
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Saygılar

slmlar arkadasim..
    sol taraftaki sinyal kolunun ustune bas dikey anlamda yani.. ozaman o dedigin fonksiyonlari ekrandan gorebilirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechan

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Şu an saat'i görüyorum. Bazı araçlarda dış ortam sıcaklığı ayarlanmış, bazılarında da ortalama yakıt tüketimi.
    Bunu nasıl yapıyoruz?

Saygılar

slmlar arkadasim..
    sol taraftaki sinyal kolunun ustune bas dikey anlamda yani.. ozaman o dedigin fonksiyonlari ekrandan gorebilirsin..

Çok teşekkür ederim. İlk fırsatta deniycem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GLOCK-19

quote:

Orijinalden alıntı: oguz38x

quote:

sıfır taktırdım ürünü bi yerden aldırttı gördüm sıfır olduğunu

Far yıkama nasıl çalışıyor benim aracın farların altındada yeri var ama hiç cıkmıyor :D motoru bozuk büyük ihtimal :))

Büyük ihtimalle motoru arızalıdır. Aşağıda kırmızıyla işaretlediğim motor varsa aracınızda far yıkamada var demektir.

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR

Tamam çk teşekkür ederim bir kontrol edeyim :)
  • arkadaşlar 2004 318ime ön fren balatası alacağım. marka tavsiye edebilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechan

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Bunu nasıl yapıyoruz?

Saygılar

slmlar arkadasim..

Hocam o şekilde olmadı malesef. Sol sinyal kolunda öyle bir fonksiyon bulamadım ben. Herşeyi denedim bugün.
    Başka bir yolu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogus17

arkadaşlar 2004 318ime ön fren balatası alacağım. marka tavsiye edebilecek var mı?

Ben şuan ATE kullanıyorum. Arabamın üzerindeki fren kaliperleride orjinal fabrikasyon ATE. Gayet memnunum.

Ne alırsan al ama JURID alma derim. Bir öncekiler bu markaydı. Çok ötme yapıyordu. Hiç memnun değildim.

Disk olarakta BREMBO yu tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madcom -- 26 Şubat 2013; 21:21:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: genositous

e46 aracımın farlarını temizletmek veya mümkünse far kapagı cam veya plastik almak istiyorum bu konuda istanbul sınırlarında önerebileceginiz uygun fiyatlı ve gönül rahatlıgı ile gidebilecegim bir servis biliyormusunuz?

Dostum dün temizlettim bende farlarımı ilaçlama yöntemi + fırınlama yapıldı sanki farları sıfır almış gibi oldu. Far camı ve merceği kararmıştı şimdi on numara oldu. Bu işlemi Kocaeli'nde yaptırdım 150 TL verdim çiftine bilgin olsun. Eğer bu taraflara gelirsen numarasını vereyim tavsiye ederim kendilerini.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: genositous

e46 aracımın farlarını temizletmek veya mümkünse far kapagı cam veya plastik almak istiyorum bu konuda istanbul sınırlarında önerebileceginiz uygun fiyatlı ve gönül rahatlıgı ile gidebilecegim bir servis biliyormusunuz?

Dostum dün temizlettim bende farlarımı ilaçlama yöntemi + fırınlama yapıldı sanki farları sıfır almış gibi oldu. Far camı ve merceği kararmıştı şimdi on numara oldu. Bu işlemi Kocaeli'nde yaptırdım 150 TL verdim çiftine bilgin olsun. Eğer bu taraflara gelirsen numarasını vereyim tavsiye ederim kendilerini.

Ya işleme kefil olunursa Kocaeline gelmek sorun degil. Süre olarak ne kadar sürüyor. Ve telefon numarası + usta ismi paylaşabilirsen sevinirim.
  • Kefil oluyorlar vallahi çok güzel oldu dur bak resim paylaşayım. Arabam pisti farları bezle az birşey silip cep telefonumdan çektim resimleri bilgin olsun. 4-5 saat gibi işlemi sürüyor ayrıca.

BARLAS jant - lastik - rot - balans - far temizleme gibi hizmetleri var.

Barış Bilen - 0532 401 05 42
    Ceyhun - 0535 517 99 55

Sakarya'lı siyah 330ci far temizletmiş diyip beni referans olarak gösterirseniz yardımcı olurlar ismimi hatırlamazlar şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GLOCK-19 -- 28 Şubat 2013; 15:15:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madcom

quote:

arkadaşlar 2004 318ime ön fren balatası alacağım. marka tavsiye edebilecek var mı?

Ben şuan ATE kullanıyorum. Arabamın üzerindeki fren kaliperleride orjinal fabrikasyon ATE. Gayet memnunum.

Ne alırsan al ama JURID alma derim. Bir öncekiler bu markaydı. Çok ötme yapıyordu. Hiç memnun değildim.

çok teşekkürler. filitrelerde herhangi bir marka var mı önerebileceğiniz?
  • Bu arada aracınızın fabrika çıkışı tüm ekstra, orjinal özelliklerini aşağıdaki siteden öğrenebilirsiniz. Hangi pakete sahipse aracınız tam olarak gösteriyor. Sol taraf rusca sağ taraf ingilizce. Şasi no gerekli.

http://www.rubmw.ru/vincode/eng/
  • 320i sahipleri bakım ve parça fiyatlarını belirtebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu arada aracınızın fabrika çıkışı tüm ekstra, orjinal özelliklerini aşağıdaki siteden öğrenebilirsiniz. Hangi pakete sahipse aracınız tam olarak gösteriyor. Sol taraf rusca sağ taraf ingilizce. Şasi no gerekli.

Buradan sorguladım ama 2004 model 3.20i aracın "power" kısmında 125 yazıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bögüalp

quote:

Bu arada aracınızın fabrika çıkışı tüm ekstra, orjinal özelliklerini aşağıdaki siteden öğrenebilirsiniz. Hangi pakete sahipse aracınız tam olarak gösteriyor. Sol taraf rusca sağ taraf ingilizce. Şasi no gerekli.

Buradan sorguladım ama 2004 model 3.20i aracın "power" kısmında 125 yazıyor ?

Sanirim yanlis yazıyor o kişim. Bendede 170 diye 330 ci ye :) ama diğerleri doğru bakt1m ben.
  • Merhaba arkadaşlar,

Yaza doğru yeni bir araba alacağım. Bütçem 40000-45000 tl arası. Dizel ve manuel bir araba bakıyorum kendime. Şimdiye kadar hep Megane III, Opel Astra 1.3 CDTI ve WV Golf baktım...

Ancak bu seneye kadar hep bu tip arabalara bindin yap bir çılgınlık BMW bak dedi şeytan

Dizel olarak sanırım 3.16 Dizel yok sadece 3.18 ve 3.20 lerin dizelleri mevcut. Baktığım araçların modelleri 2002-2004 arası değişmekte ve kilometreleri de 140000 den aşağı değil. Bilen arkadaşlar;

- Dizel 3.18 ve 3.20'ler ne yakar?
    - Kronik sorunları var mıdır?
    - Yedek parça ve servis ücretleri saydığım markalara göre (Renault, Opel, WV) nasıldır?
    - Kilometre olayına takılmalı mıyım? Aracın dizel olacağını da düşünürsek kaç bin kilometredeki arabaları almak mantıklı? Kaç bin km'ye kadar götürür?

Şimdiden çok teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KafzieL -- 4 Mart 2013; 11:42:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KafzieL

Merhaba arkadaşlar,

Yaza doğru yeni bir araba alacağım. Bütçem 40000-45000 tl arası. Dizel ve manuel bir araba bakıyorum kendime. Şimdiye kadar hep Megane III, Opel Astra 1.3 CDTI ve WV Golf baktım...

Ancak bu seneye kadar hep bu tip arabalara bindin yap bir çılgınlık BMW bak dedi şeytan

Dizel olarak sanırım 3.16 Dizel yok sadece 3.18 ve 3.20 lerin dizelleri mevcut. Baktığım araçların modelleri 2002-2004 arası değişmekte ve kilometreleri de 140000 den aşağı değil. Bilen arkadaşlar;

- Yedek parça ve servis ücretleri saydığım markalara göre (Renault, Opel, WV) nasıldır?
    - Kilometre olayına takılmalı mıyım? Aracın dizel olacağını da düşünürsek kaç bin kilometredeki arabaları almak mantıklı? Kaç bin km'ye kadar götürür?

2005 modele kadar olan dizel bmw'lerde pompa sıkıntısı olduğunu çok duydum..
    2005 sonrası yeni kasalarda o sıkıntılar giderilmiş..
    Dizel düşünüyorsan 2005 sonrasını tavsiye ediyor tüm ustalar.
    km olayı tabiki önemli. Fazla km araçlarda bakım masrafları daha ağır olur.
    senelik yaptığın km 20.000,den fazla ise dizel bak, aksi halde benzinli ve lpg'li araçlar hem fiyat olarak daha uygun, hem de benzin ile mazot arasında fiyat olarak çok az bir fark var.
    kazasız belasız hayırlısı olur inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: madcom

quote:

çok teşekkürler. filitrelerde herhangi bir marka var mı önerebileceğiniz?

Hocam, İzmir'de 17 yıl yetkili serviste çalışmış bir usta var. Onun dediğine göre BMW nin orjinal filterelerini MANN Filter tedarik ediyormuş. Bende 2 yıldır bütün filtereleri bu marka alıyorum. Şuana kadar bir problem yaşamadım. Tavsiye ederim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KafzieL

Merhaba arkadaşlar,

2005 modele kadar olan dizel bmw'lerde pompa sıkıntısı olduğunu çok duydum..
    2005 sonrası yeni kasalarda o sıkıntılar giderilmiş..
    Dizel düşünüyorsan 2005 sonrasını tavsiye ediyor tüm ustalar.
    km olayı tabiki önemli. Fazla km araçlarda bakım masrafları daha ağır olur.
    senelik yaptığın km 20.000,den fazla ise dizel bak, aksi halde benzinli ve lpg'li araçlar hem fiyat olarak daha uygun, hem de benzin ile mazot arasında fiyat olarak çok az bir fark var.
    kazasız belasız hayırlısı olur inşallah.

Mazot pompası olayını hiç duymadım. Bizim arabalarda en çok çıkan problem turbo ve enjektörlerde.

Bir de en kritik problem manifolt girişindeki kelebeklerin kırılıp motor bloğuna düşmesi ki bu durumda motor haşat oluyor.

Bu problemi yaşamamak için bahsettiğim kelebekleri iptal ettirip yerine kör tapa yaptırdım. Swirl flaps olarak google da aratırsanız görürsünüz.

Bunun dışında turbo filtresi nin yeni nesil ile değiştirilmesi gerekiyor.

e46 istiyorsanız 2002-2005 arası common rail olan motorları tavsiye ederim. Daha eski olanlar pompa sistemli ve daha problemli olabiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.