Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (304. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.848
Cevap
13
Favori
290.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hips

quote:

Orijinalden alıntı: kuki.67

Isınma sorunu yaşayan arkadaşlar. Elektrik süpürgesini düşük ayarda açıp fan çıkışının olduğu bölümde bilgisayar kapalı iken tutun. Sonra klavyeyi üstündeki tırnaklar yardımıyla açıp orada da fanın üzerini temizleyin. Bu işi 2 3 ayda bir yaparsanız ilk günkü gibi soğutma olduğunu göreceksiniz.

Yanlız klavye olayı tehlikeli bende bir kere temizleyeyim dedim o tırnaklardan bir tanesi kırdım , 1 tane tırnak kırıldığı için sorun şuan da yok ama o tırnaklar baya hassas yapmaya niyetli olan da çok dikkatli yapmalı ki bence yapmamalı

O zaman anlatayım olayı :D Köşelerden tek tek ortaya doğru açın tırnakları bir sağdan bir soldan. Üzerine ince bir şeyle bastırıp yukarı kaldırın :D
    Klavye çok pahalı değil olsun kardeş :D

• pili takılı mı kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknolabs

pili takılı mı kullanıyorsunuz?

Şahsen 1 senedir arada bir pilini takıp boşalt-doldur yapıyorum sadece.Onun dışında prize takılı kullanıyorum sadece...Pil 1 buçuk saat kadar gidiyor hala.
  • quote:

pili takılı mı kullanıyorsunuz?

Zaten bu Lion bataryalar da , pil dolduktan sonra elektrik direk notebook'u çalıştırmak için devreye giriyor.
    Ben bataryayı garanti de değiştirdikten sonra daha 10 gün oldu şuan da gayet memnunum :) 2 saat rahat gidiyor...
  • klavye altını nasıl temizliyoruz?
  • quote:

Isınma sorunu yaşayan arkadaşlar. Elektrik süpürgesini düşük ayarda açıp fan çıkışının olduğu bölümde bilgisayar kapalı iken tutun. Sonra klavyeyi üstündeki tırnaklar yardımıyla açıp orada da fanın üzerini temizleyin. Bu işi 2 3 ayda bir yaparsanız ilk günkü gibi soğutma olduğunu göreceksiniz.

Bende elektrik süpürgesiyle laptop kapalıyken temizledim içini 95 derecelere çıkan laptop 85 in üstünü görmüyor şuan fakat tırnakları açıp temizlemek açıkcası yemedi biraz :D
  • vay be unutmuşum konuyu.
    Hala popülerliğini koruyo laptop eskise de :D

Ben bios a nasıl reset atabilirim beyler? Şifreyi unuttum arkasını açtım ama bios pilini göremedim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: yankee33

quote:

Bende elektrik süpürgesiyle laptop kapalıyken temizledim içini 95 derecelere çıkan laptop 85 in üstünü görmüyor şuan fakat tırnakları açıp temizlemek açıkcası yemedi biraz :D

Dikkat+Cesaret işi çözer :D

• quote:

klavye altını nasıl temizliyoruz?

Klavyeyi çıkarıp ters çevir içindekiler dökülür.
  • quote:

quote:

Nasıl çıkarabilirim?
  • quote:

quote:

quote:

Nasıl çıkarabilirim?

0,5 kalemin ucunu üstteki 5 tırnağa batır çıt çıt sesi gelir. Sonra kenarından doğru yavaş yavaş kaldır klavyeyi. Çok çekme sakın alttan bağlı klavye. Sonra kağıdı ser laptopun üzerine. Klavyeyi ters çevir ve üzerine vur.

• Evet Arkadaşlar benim pilde patladı sonunda batarya yıpranması %66 gösteriyor batterybar programı ve batarya simgesinde pili değiştirmeniz yararlı olabilir yazmaya başladı.Bende 2-3 hafta sonra mersindeki vatan bilgisayara garantiye götürücem haydi hayırlısı...
  • vay be benım konuma bak :D cok duygulandım 1 yıl olmus.

herkeste batarya sorunumu var ya ? bende de azaldı omru ama 1 saat cıvarı gıdıyor. değiştirmek gerekirmi ? siz neye göre degstırıyorsunuz
  • Geçen gün benimde dikkatimi çekti, hava atıyordum arkadaşlara benim makina canavar diye, sonra düşündüm 1 yıl olmuş alalı, canavarlık mı kalır

1 saat değil 10dk gitmiyor bozulduğunda. Bende uzun süredir öyle garantiye yollayamıyorum işlerden , bildiğin masaüstü oldu makina
  • 1 yıl oldu beyler bataryanın ölmesi normaldir
  • Konumu özlemişim ya. İki soru sormak istiyorum.

1-Şimdi ben Ultimate kullanıyorum ve memnunum bir yıldır. Recovery CD lerim var ama bunla format atınca home yüklüyordu sanırım. Ultimate dvd im ile formatlasam recovery ile formatlamaya göre dezavantajı olur mu ?

2- Tık sesi sorunu çözülmüş dşye konuşmalar gördüm ? Bu hangi tıkırtı sesi bu hdd den gelen dediğimiz mi ? Eğer o ise nasıl çözüldü ? Baya sayfa baktım ama göremedim...
  • Laptop i mi ayin 1 inde servise yolladim ups kargo ile izmirden. Ayin 4 unde geri aldim. Asus servisi gercekten iyi calisiyor 3 gunde geri geldi laptop. Bataryasi degisti, anakart degisti, dvd writer degisti, birde touchpad in sol tusi basmiyordu onuda onarmislar. Cillop gibi oldu laptop. Anakartla ilgili sorun beyan etmemistim kendileri sorun tespit etmisler ve degistirmisler. Fakat suanda garip bi sorun yasiyorum laptopda. Rasgele olarak usb lerden biri calismiyor. Guc gitmiyor hic rasgele olarak. Bazen soldaki bazen sagdakiler. Usbler calismadigi zmnda pc kapanmiyor tustan kapatmak zorunda kaliyorum. Sehire dondugumde tekrar garantiye vermeyi dusunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uffuk

Konumu özlemişim ya. İki soru sormak istiyorum.

1-Şimdi ben Ultimate kullanıyorum ve memnunum bir yıldır. Recovery CD lerim var ama bunla format atınca home yüklüyordu sanırım. Ultimate dvd im ile formatlasam recovery ile formatlamaya göre dezavantajı olur mu ?

2- Tık sesi sorunu çözülmüş dşye konuşmalar gördüm ? Bu hangi tıkırtı sesi bu hdd den gelen dediğimiz mi ? Eğer o ise nasıl çözüldü ? Baya sayfa baktım ama göremedim...

hdd den gelen ses hdd yi değiştirerek çözdük

@o.Z.Z hangi servismiş hocam bu bizde yollayak :)
  • O sorunun öyle çözlüdğünü bir yıl önce tespit etmiştik zaten biz :D

Bende başka birşeyden sandım. O kdr alıştım ki ben o sesi duymuyorum bile. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: uffuk

O sorunun öyle çözlüdğünü bir yıl önce tespit etmiştik zaten biz :D

Bende başka birşeyden sandım. O kdr alıştım ki ben o sesi duymuyorum bile. :D

evet 1 yıl önce forum tespitiyle bende değiştirmiştim hdd yi
  • 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.