DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Veri tabanı programcılığı mı web tasarımı programcılığı mı?
14
Cevap
0
Favori
6.065
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Veri tabanı programcılığı mı web tasarımı programcılığı mı?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      904 Mesaj
      26 Mayıs 2010 19:34:09
      Teknik lisede bilgisayar bölümü okuyan kardeşim dal seçimi yapacakmış iki seçenek var veri tabanı ve web tasarım hangisini seçmesi onun için daha iyi olur?Bu iki dal hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Death Note ● Bleach ●Code Geass ● Naruto ● Fullmetal Alchemist ● Soul Eater ● Fairy Tail ● Ao no Exorcist ● Hellsing ● Dragon Ball ● Claymore ● Devil May Cry ● Beelzebub ● Sekirei

• Yüzbaşı
      537 Mesaj
      26 Mayıs 2010 19:37:03
      Aynen bende dal seçecem web tasarım , yazılım , donanım kararsız kaldım?

• Binbaşı
      1281 Mesaj
      26 Mayıs 2010 19:40:20
      Web tasarım eğlencelidir ama iş bulmak kolay değildir hocalar bize böyle diyor ama ben web tasarımı seçicem yine

• Yüzbaşı
      485 Mesaj
      26 Mayıs 2010 20:02:11
      Boşversin tasarımı, güzelce öğrensin veritabanlarını , şu anda örneğin bi Oracle Db admin bulmak kolay değil, aynı şekilde SQl de, bu konularda bilgili ve sertifikalı insanlar güzel maaşlarla güzel işler bulurlar.

• Yarbay
      2589 Mesaj
      26 Mayıs 2010 20:04:46
      veritabanı adminliği zordur ama iyi para kazandırır. İyi isen işsiz kalman imkansız.

• Yarbay
      6159 Mesaj
      26 Mayıs 2010 20:04:57
      Web Tasarımı okuyorum,kesinlikle Veri Tabanı okusun.

• Yüzbaşı
      904 Mesaj
      26 Mayıs 2010 21:24:43
      Sağolun arkadaşlar.

Death Note ● Bleach ●Code Geass ● Naruto ● Fullmetal Alchemist ● Soul Eater ● Fairy Tail ● Ao no Exorcist ● Hellsing ● Dragon Ball ● Claymore ● Devil May Cry ● Beelzebub ● Sekirei

• Yarbay
      2240 Mesaj
      26 Mayıs 2010 21:26:28
      veritabanı okuyorum, veritabanı seçsin

• Binbaşı
      1088 Mesaj
      26 Mayıs 2010 21:27:46
      web tasarımı kendi de büyük uğraşlar sonucu öğrenebilir.İlgili kurs ve kaynaklar bolca mevcut.Veritabanı daha iyidir.Ama sadece öğrendiğiyle kalır kendini geliştirmezse yine de iş bulamaz.

• Çavuş
      81 Mesaj
      26 Mayıs 2010 21:29:39
      bende veri tabanı okuyorum öneririm yani

• Teğmen
      170 Mesaj
      26 Mayıs 2010 21:30:27
      ben ağ işletmenliği mezunuyum. zamanında bizede
      ağ işletmenliği vs veri tabanı
      dediler kamillik yapıp ağ işletmenliği seçtim

ileride bölümünle alakalı okumak istiyosan kesinlikle veri tabanı seç .
      işine daha çok yarıyacaktır.hemde eylencelidir program yazmak

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      26 Mayıs 2010 21:33:22
      görsel çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsan web tasarım

• Yüzbaşı
      392 Mesaj
      26 Mayıs 2010 21:40:27
      veritabanı mantık gerektirir kendine güveniyorsan kesinlikle veritabanına git

• Yüzbaşı
      907 Mesaj
      26 Mayıs 2010 21:42:46
      wep tasarımı tercih ederim ama onda çok aç kalır. Tasarıma meraklıysa grafikerliği öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      26 Mayıs 2010 22:38:39
      Donanım=Artık donanımı hemen hemen bilgisayarla ilgilisi olan herkes biliyor...Ve öğrenmesi basit zor değil... bu bölümü bitirince genelde teknik serviste asgari ücretle çalışırsın.....öğrenmesi kolaydır...

web tasarımı programcılığı= Donanıma göre zordur ... genelde tasarımın çok iyi olması gerekir ve şirketler asp.net ve php iyi bilmeni isterler ... Ve çok fazla web tasarımcı vardır....

Veri tabanı programcılığı=Diğer ikisine göre daha zordur...tablolar ilişkilendirmeler....vb baya uğraştırır.Ama adam akıllı bilirseniz çok güzel paralar kazanırsınız...
      Veri tabanı programlama fazla adam akıllı bilen yok.
      Oracle= çok güzlü zor bir veri tabanıdır+pahalıdır...Eğer bunda iyi olursanız gerçekten güzel para kazanırsınız ve türkiyede fazla iyi oracle bilen yok...

Oracle developer veya admin olabilirseniz ortalama maaşınız 5 ile 10 bin tl arasında olur...

Nerden biliyom bilgisayar programlama okuyom...Akrabam bilgisayar mühendisi şirketinde çalışan oracle developer aldığı maaş yaklaşık 4800 tl

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Veri tabanı programcılığı mı web tasarımı programcılığı mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.