DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
5800 (V50) WLAN ''Geçersiz Sunucu İsmi'' Hatası ! ACİL
50
Cevap
0
Favori
21.413
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonu ve Aksesuarları >> Nokia >> 5800 (V50) WLAN ''Geçersiz Sunucu İsmi'' Hatası ! ACİL
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      18936 Mesaj
      22 Mayıs 2010 02:37:02
      Merhaba

WLAN bağlantısı yaptıktan sonra ve bağlandı yazdıktan sonra herhangi bir tarayıcı ile sitelere girmek sitediğimde ''Geçersiz Sunucu İsmi'' diyerek hata veriyor, v40'da aynı modemden giriyor fakat v50'de girmiyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim.

Fakat sitelere girip geçersiz sunucu ismi hatası veren modeme bağlandıgımda aynı modemde google, dh gibi sitelere değilde, 192.168.1.1 yani modemin ana sayfasına girmek istediğimde cok rahat giriyor ve içinde değişiklik yapabiliyorum. Fakat dediğim gibi diğer sitelere girmek istediğimde ''Geçersiz Sunucu İsmi'' diyerek hata veriyor

Google'da araştırdım çok kişi bu sorunu yaşamış ve ne yazık ki çözümü yazılamamıs, v50'den sonra bu sorun başlamış.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Haziran 2010; 19:54:48 >

• Yarbay
      2195 Mesaj
      02 Haziran 2010 16:50:51
      aynen bnmde öyle oluyor v50yukledikten sonra oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Çavuş
      97 Mesaj
      02 Haziran 2010 16:56:00
      yok mu çözümü bilen

• Binbaşı
      1084 Mesaj
      03 Haziran 2010 00:13:20
      Bnde şöyle 1sorun var. Mesela 5800 ile baglanıyorum modemime gezınıyorum felan sıtelerse sorun yok.
      Arada internetım kopuyor yanı internet gidiyor. Ozaman telefonda baglı gorunuyor ama sıtelere felan gırmek ıstersem
      Geçersiz Sunucu İsmi diye hata veriyor. İnternet gelince geçiyor. Yani anlıyıcanız bu sorun internet olmayınca oluyor.

• Tony Montana.
    • MAFİA II FANCLUB.
    • Professiyonel Gamer.
    • Yarbay
      2451 Mesaj
      06 Haziran 2010 04:41:39

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Merhaba

WLAN bağlantısı yaptıktan sonra ve bağlandı yazdıktan sonra herhangi bir tarayıcı ile sitelere girmek sitediğimde ''Geçersiz Sunucu İsmi'' diyerek hata veriyor, v40'da aynı modemden giriyor fakat v50'de girmiyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim.

Google'da araştırdım çok kişi bu sorunu yaşamış ve ne yazık ki çözümü yazılamamıs, v50'den sonra bu sorun başlamış.

Teşekkürler

Valla şahsen öyle bir sorun yaşamıyorum şükür.. Muhtemelen v50'de şansızlık yaşayan nadir kişilerdensiniz.. Geçersiz sunucu ismi bende sadece proxy sunucu -yakın kopya sunucusu- olayını çağrıştırıyor.

Ayarlarınızı bi kontrol edin, yakın kopya sunucu olayları açık mı kapalı mı?

• Yarbay
      2451 Mesaj
      07 Haziran 2010 16:06:44

quote:

Sanırım çözüldü.. mü?

• Yarbay
      18936 Mesaj
      07 Haziran 2010 16:15:03

quote:

Orijinalden alıntı: side_effect

Alıntıları Göster

Sanırım çözüldü.. mü?

Çözülmedi, keşke çözülse yukarı taşımak için yukarı simgesini koydum.

• Yüzbaşı
      689 Mesaj
      08 Haziran 2010 09:28:18
      Arkadaşlar ben v50 yükledikten sonra da wi fi kullanıyordum bir problem yoktu. Yani v50 ile oluşan bi sıkıntı değil bu. Büyük ihtimalle yüklediğimiz bir programdan dolayı oluyor. Hard format atıcam düzelmesi lazım. Hard format atan oldumu? Tek çare o var şimdilik elimizde :S

• Onbaşı
      39 Mesaj
      10 Haziran 2010 23:15:20
      arkadaşlar yüklenen programla felan alakası yok,kalıbın-mı koyarım ki v50 yüzünden oluyor bu olay! şöyleki modem şifresi WPA / PSK öntanımlı şifre değilse geçersiz sunucu ismi hatasını alıyoruz! iyi evdeki modemin değişip kurtulduk da peki cafelerde nasıl olacak! sevmedim bu v50 yi yaa!! keşke 40a geri dönülüo olsaydı :(:(

• Yarbay
      18936 Mesaj
      10 Haziran 2010 23:18:18

quote:

Orijinalden alıntı: oktay2617

arkadaşlar yüklenen programla felan alakası yok,kalıbın-mı koyarım ki v50 yüzünden oluyor bu olay! şöyleki modem şifresi WPA / PSK öntanımlı şifre değilse geçersiz sunucu ismi hatasını alıyoruz! iyi evdeki modemin değişip kurtulduk da peki cafelerde nasıl olacak! sevmedim bu v50 yi yaa!! keşke 40a geri dönülüo olsaydı :(:(

V40'a dönmeyi denedim telefonu flashlerken tam son anda hata veriyor sonuç olarak geçilmiyor.

Hard Format filanda hiçbir işe yaramıyor tamamen yazılım ile alakalı bir durum hacklide, hacksizde denedim her türlü V50 WI-FI sorunlu.

V60 bekleyeceğiz yapacak birşey yok.

• Onbaşı
      39 Mesaj
      11 Haziran 2010 02:14:22

quote:

Alıntıları Göster

V40'a dönmeyi denedim telefonu flashlerken tam son anda hata veriyor sonuç olarak geçilmiyor.

Hard Format filanda hiçbir işe yaramıyor tamamen yazılım ile alakalı bir durum hacklide, hacksizde denedim her türlü V50 WI-FI sorunlu.

V60 bekleyeceğiz yapacak birşey yok.

evet flash ile v40a dönüş işlemini bende deneyip aynı yerde hata almıştım,daha sonra forumları araştırdım v40 a dönüşün mümkün olmadığını hatta bu işlemi teknik servislerin bile yapamayacağını diyorlar,anlamadım gitti... maalesef beklemekten başka çaremiz yok.... zaten x6 nın fiyatının düşmesini bekliorum :) ama size kötü bi haber bu geçersiz sunucu ismi hatası x6 da bile var?

• Teğmen
      173 Mesaj
      22 Haziran 2010 15:12:10

quote:

Orijinalden alıntı: oktay2617

Alıntıları Göster

evet flash ile v40a dönüş işlemini bende deneyip aynı yerde hata almıştım,daha sonra forumları araştırdım v40 a dönüşün mümkün olmadığını hatta bu işlemi teknik servislerin bile yapamayacağını diyorlar,anlamadım gitti... maalesef beklemekten başka çaremiz yok.... zaten x6 nın fiyatının düşmesini bekliorum :) ama size kötü bi haber bu geçersiz sunucu ismi hatası x6 da bile var?

evet aynı dediğin gibi. 20 gündür x6 ile wlan bağlantı kuramadım. geçersiz sunucu adı uyarısı veriyor tam bağlanacakken. bir çözüm üreten arkadaş yok mu?

• Yüzbaşı
      779 Mesaj
      22 Haziran 2010 18:56:56
      ben V40 dayken cok rahat kullanıyodum hatta v50 gectim bi problem yok fakat v50 hacked/biroltr) nin kini yükledikten sonra gecersiz sunucu ismi dedi bunuda dün farkettim ortamda yaklasık 25-30 wlan agı var(alısveris merkezi) şifresizlerin hepsini denedim gecersiz sunucu dedi sonrada wlan kapanmadı kategorisiz baglantı diyor???

• Yüzbaşı
      726 Mesaj
      24 Haziran 2010 15:40:15
      Bende de Web:Ağ geçidi cevap vermiyor sorunu var. Çözümünü bilen varmı ? Ve garanti kapsamında bunu halledebilirler mi ?

• Çavuş
      94 Mesaj
      07 Temmuz 2010 16:47:50
      mrb bende v50 ye geçtikten sonra aynı hatayı yaşıyorum. Ayrıca versiyon güncellemesi kontrolü yapamıyorım bağlantı hatası veriyor sunucu profili boş sürekli hata alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Binbaşı
      1319 Mesaj
      07 Temmuz 2010 18:34:22
      Arkadaşlar ben bir sitede şunu görüp uygulamıştım. Sorunum o günden bu yana düzeldi. Şimdi sırası ile :

Menü
      Ayarlar
      Bağlantı
      Hedefler
      İnternet
      Ayarını yapmak istediğimiz ağ bağlantısını seçip
      Seçenekler >Düzenle

Ağ durumu = Genel
      WLAN ağ modu = Altyapı
      WLAN güvenlik modu = WPA/WPA2

Umarım sizde de olumlu sonuç verir.

• Çavuş
      94 Mesaj
      07 Temmuz 2010 22:38:28
      ok çözdüm..

bağlantıdan
      interneti varsayılan bağlantı olarak seçtim hemen düzedi...

Menü
      Ayarlar
      Bağlantı
      Hedefler den
      İnterneti
      varsayılan bağlantı olarak seçin..

***HP COMPAQ NETBOOK***
    • Onbaşı
      34 Mesaj
      20 Temmuz 2010 15:35:12
      Sorun DNS ayarlarından kaynaklanıyor, telefonla ilgisi yok. Nokia 5800'da DNS ayarlarının nasıl yapılacağı şurada adım adım anlatılıyor.

• Binbaşı
      1759 Mesaj
      20 Temmuz 2010 16:29:37
      V50 yüklemedim ama bendede aynı sorun var İNterneti varsayılan bağlantı olarak seçtiğim de dahi devam ediyor.

• Yüzbaşı
      705 Mesaj
      24 Temmuz 2010 20:26:01
      arkadaşlar bendede aynı sorun var eve gidince deneyeceğim anlattıklarınızı yarın sonucu yazarım umarım düzelir ya.

• Yüzbaşı
      753 Mesaj
      26 Temmuz 2010 23:51:56
      bende de aynı sorun var

• Binbaşı
      1499 Mesaj
      27 Temmuz 2010 00:31:37
      genellikle bu hatayi, www ile baslamayan sitelerde veriyor, az once bana da aynisi oldu, kendi tarayicisi yerine opera ile ayni sayfaya girdim sorunsuz aciliyor.

isterseniz bir deneyin, www yazmadan girmeye calistiginiz sitelerde bu hatayi verecektir, ayni sekilde www ile girdiginiz halde yonlendirmesi www siz olan sitelerde gecersiz sunucu hatasi cikacaktir.

• Onbaşı
      18 Mesaj
      27 Temmuz 2010 15:39:03
      ARKADAŞLAR KESİN SONUÇ KENDİM DENEDİM VE OLUMLU SONUÇ ALDIM FORMATA FELAN GEREK YOK

1. Menü – Ayarlar – Bağlantı – Hedefler – İnternet – Seçenekler – Yeni erişim noktası’nı seçin.
      2. Kullanılabilir erişim noktaları otomatik kontrol edilsin mi sorusuna evet cevabını verin.
      3. Kablosuz LAN seçin.
      4. Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin.
      5. Varsa bu ağın anahtarını girin. Bu anahtarı (kablosuz ağ şifresi) ağ yöneticisinden öğrenebilirsiniz.
      6. Erişim noktaları arasından yeni eklediğiniz kablosuz ağın ismine iki kere tıklayın.
      7. Seçenekler’den Gelişmiş Ayarlar’ı seçin.
      8. IPv4 Ayarları’na girin.
      9. DNS Adresleri’ne girin.
      10. Birincil DNS adresine 228.67.222.222 yazın. (Opendns dışında bir DNS servisi kullanmak isterseniz bu durumda buraya kullandığınız servisin DNS numarasını yazın)
      11. İkincil DNS adresine 208.67.220.220 yazın.
      12. Birkaç defa geri’ye basarak çıkış yapın.

Artık internete bu ağ üzerinden girebilirsiniz.
      Denemek için,

1. Menü – İnternet’ten bir web sayfası seçin.
      2. Sorulduğund WLAN ağı ara’yı seçin.
      3. Az önce ayarladığınız kablosuz ağı seçin.

• Er
      4 Mesaj
      04 Eylül 2010 19:23:45
      yalan soluyosun buda olmdı:((((

• Yüzbaşı
      590 Mesaj
      05 Eylül 2010 16:39:05
      5800 v51 de sık yaşıyordum bende bunu fakat C6 yazılımında nerdeyse hiç yaşamadım.

• Er
      1 Mesaj
      25 Aralık 2010 01:36:32

• Er
      6 Mesaj
      27 Ocak 2011 22:14:39
      arkadslar sıteye yenı uye oldum konu acmayı bulamdgm cıın braya yzdım yenı nokıa c6-00 aldım telefonu cok begendım ama evımdekı wlana baglanınca gecersız sunucu ısmı hatası alıyorum modem aır tıres rt-205 baska bı modeme baglanıyor lutfen yardım edermısınızzzz

• Binbaşı
      1171 Mesaj
      27 Ocak 2011 23:24:52
      Arkadaşlar eğer kendi modeminizden bağlanıyorsanız şunu deneyin ;

Modeminiz ayarlarına girip wireless şifre kısmında vereceğiniz şifrenin WPA / PSK ontanımlı olmasına dikkat edin. WPA / PSK'lı şifrenizi tanımlayıp tekrar bağlanmaya çalıştığınızda problem düzelecektir.

Bir çok arkadaş böyle çözdüğünü söylüyor.

Saygılar...

• Er
      6 Mesaj
      27 Ocak 2011 23:36:43
      onuda denedım olmuyo bı trlu cozum bulamdm:S

• Çavuş
      99 Mesaj
      28 Ocak 2011 03:26:09
      V 50 İle Alakasi yok Modem De Problem Var Bakın mesela İnternet bağlanti kablounuz çıkartın ve bağlanmayi denesin bazi arkadaşlar geçersiz sunucu ismi der internet oldugu zamanda direk girer eger sorun yaşayan arkadaşlar varsa modemin paneline girip ayarlara baksınlar..

AMD 6870 SAPPHİRE AMD Phenom II X4 955 Black Edition MSI 870A-G54 AMD 870/SB850 AM3 DDR3 2000MHz CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz COOLER MASTER HAF 912 PLUS XIGMATEK RED SCORPION THERMALTAKE TOUGHPOWER XT 675W 80 PLUS BRONZE
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Ocak 2011 14:56:51
      Ben bi ara çok uğraştım ve bıktığım için bırakmıştım illet bir sorun

• Er
      6 Mesaj
      28 Ocak 2011 15:18:14
      yanı resmen bktm evden nete baglanamamktn delı edıo benı ınternette ne demslrse hpsnı denedım olmaıd

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Ocak 2011 15:21:05
      Bu hatayı bir ara bende çok alıyordum sonra yeni versiyon yükledim düzeldi. Çok illet bir sorun hakikaten neden olduğu belli değil, ne zaman olacağı hiç belli değil. Tavsiyem yeni versiyon yükle eğer yüklüyse bilgisayardan temiz bir versiyonla flash at ama sakın eski versiyonlar olmasın. V52 yükle cidden dokunmatiği daha hassaslaşmış.

Bana cevap verirken alıntı yaparsanız sevinirim. Zira her mesaj attığım konuyu takip edemiyorum.

Vaktin varsa göz at.. | Boşlukta Olmak.. | Çikolatalı Muz | Rüya içinde rüya içinde rüya gördüm.. | Köpeğimden Kareler Bol SS'li
    • Er
      6 Mesaj
      28 Ocak 2011 18:52:52
      telı yenı aldım v20 guncellemesı var en son olarak guncelle dıorum en guncelı yuklu dıo:S

• Çavuş
      47 Mesaj
      28 Ocak 2011 19:26:20
      dostum ben telefonu yeni aldım 1 hafta oldu bende v52 yüklü bende evde wireless bağlanamıyorum benide deli etti

• Er
      6 Mesaj
      28 Ocak 2011 19:33:34
      senın telefonda mı c6-00?

• Binbaşı
      1207 Mesaj
      28 Ocak 2011 22:12:44
      hard formattan sonra v40 yuklemeyı denedınız mı v50 ustune v40 versıyon dusurmeyebılır ama hard format sonrası dırek v40 yuklersenız işleminiz hallolabilir diye düşünüyorum

• Çavuş
      47 Mesaj
      28 Ocak 2011 23:11:58

quote:

Orijinalden alıntı: kdrkrs61

senın telefonda mı c6-00?

hyr 5800

• Yüzbaşı
      421 Mesaj
      29 Ocak 2011 12:58:31
      Ben V52 kullanıyorum kendi yapdıgım mod BlueRa1n 3.0 Hiç böyle sorunlarım yok canavar gibi Wifi buluyor sebeke baglantı da da sorun yokk

• Er
      6 Mesaj
      29 Ocak 2011 14:27:47
      bnm telefnn en son guncellemısımı ne bılen var mı acaba c6-00

• Yüzbaşı
      408 Mesaj
      06 Şubat 2011 00:12:25

quote:

Orijinalden alıntı: akkolmurat

Arkadaşlar ben bir sitede şunu görüp uygulamıştım. Sorunum o günden bu yana düzeldi. Şimdi sırası ile :

Menü
      Ayarlar
      Bağlantı
      Hedefler
      İnternet
      Ayarını yapmak istediğimiz ağ bağlantısını seçip
      Seçenekler >Düzenle

Ağ durumu = Genel
      WLAN ağ modu = Altyapı
      WLAN güvenlik modu = WPA/WPA2

Umarım sizde de olumlu sonuç verir.

İşe yaradı çok sağol dostum

• Teğmen
      114 Mesaj
      06 Şubat 2011 17:47:31
      bende böyle bir sorunla karşılaşıyorum. arada.

• Çavuş
      40 Mesaj
      20 Şubat 2011 11:51:25

quote:

Orijinalden alıntı: erhan55

ARKADAŞLAR KESİN SONUÇ KENDİM DENEDİM VE OLUMLU SONUÇ ALDIM FORMATA FELAN GEREK YOK

1. Menü – Ayarlar – Bağlantı – Hedefler – İnternet – Seçenekler – Yeni erişim noktası’nı seçin.
      2. Kullanılabilir erişim noktaları otomatik kontrol edilsin mi sorusuna evet cevabını verin.
      3. Kablosuz LAN seçin.
      4. Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin.
      5. Varsa bu ağın anahtarını girin. Bu anahtarı (kablosuz ağ şifresi) ağ yöneticisinden öğrenebilirsiniz.
      6. Erişim noktaları arasından yeni eklediğiniz kablosuz ağın ismine iki kere tıklayın.
      7. Seçenekler’den Gelişmiş Ayarlar’ı seçin.
      8. IPv4 Ayarları’na girin.
      9. DNS Adresleri’ne girin.
      10. Birincil DNS adresine 228.67.222.222 yazın. (Opendns dışında bir DNS servisi kullanmak isterseniz bu durumda buraya kullandığınız servisin DNS numarasını yazın)
      11. İkincil DNS adresine 208.67.220.220 yazın.
      12. Birkaç defa geri’ye basarak çıkış yapın.

Artık internete bu ağ üzerinden girebilirsiniz.
      Denemek için,

1. Menü – İnternet’ten bir web sayfası seçin.
      2. Sorulduğund WLAN ağı ara’yı seçin.
      3. Az önce ayarladığınız kablosuz ağı seçin.

beyler bayanlar..KESİNLİKLE ÇALIŞIYO...

• Er
      5 Mesaj
      27 Şubat 2011 01:57:52
      arkadaşlar benimde öyle bir sorunum vardı okadar söylenenleri yaptım ama olmadı ilk olarak kurmuş oldugunuz wlan ayarlarını silin daha sonra tekrar kurun ve modeminiz ismiyle wlan isminiz kesinlikle aynı olmasın aynı oldugu zaman geçersiz sunucu ismi diyor benim airties rt-205 modem direk olarak şifreyi yazdıgım zaman buluyor ama geçersiz sunucu ismi diyordu ayarlar---hedefler---internet---erişim noktasın---baglantı ismini degiştirin---sonra seçeneklerden--gelişmiş ayarlara girip IPv4 ayalarına girin telefon IP sini modemin IP sinin son rakamını degiştirerek yazın daha sonra alt ağ maskesi ni ag baglantlarından bulup girin benim 255.255.255.0 dı ve standart ağ geçidi modemin IP sini girin dns ayarınıda modem de kullandıgınız dns yi girin yapamıyan arkadaşlar iletişime geçsin yardımcı olunur

• Er
      1 Mesaj
      28 Şubat 2011 12:01:32
      slm arkadaşlar benim tlefon 5800 kendi kendine WLAN ağı bulup ekrana devamlı getiriyo kendi kendine bağlantı buluyo bunu nasıl durdurabilirim lüten yardım

• Çavuş
      68 Mesaj
      14 Ağustos 2011 01:46:08

quote:

Orijinalden alıntı: karaca2121

arkadaşlar benimde öyle bir sorunum vardı okadar söylenenleri yaptım ama olmadı ilk olarak kurmuş oldugunuz wlan ayarlarını silin daha sonra tekrar kurun ve modeminiz ismiyle wlan isminiz kesinlikle aynı olmasın aynı oldugu zaman geçersiz sunucu ismi diyor benim airties rt-205 modem direk olarak şifreyi yazdıgım zaman buluyor ama geçersiz sunucu ismi diyordu ayarlar---hedefler---internet---erişim noktasın---baglantı ismini degiştirin---sonra seçeneklerden--gelişmiş ayarlara girip IPv4 ayalarına girin telefon IP sini modemin IP sinin son rakamını degiştirerek yazın daha sonra alt ağ maskesi ni ag baglantlarından bulup girin benim 255.255.255.0 dı ve standart ağ geçidi modemin IP sini girin dns ayarınıda modem de kullandıgınız dns yi girin yapamıyan arkadaşlar iletişime geçsin yardımcı olunur

işte kesin çözüm bu. sayfadaki herşeyi denedim olmadı ama bu yolla sorun çözüldü. Teşekkürler..

• Yarbay
      6736 Mesaj
      14 Ağustos 2011 01:59:48
      Bende de v50'de arada sırada oluyordu bu sorun.
      V52'ye geçince hiç böyle bir soruna rastlamadım
      Yani diyeceğim odur ki YAZILIMI YÜKSELTİN

• Binbaşı
      1904 Mesaj
      04 Eylül 2011 11:01:46
      sorunu çözebilen varmı arkadaşlar

en çok para kazandıran iş değil, beyindir.
    • Yüzbaşı
      584 Mesaj
      23 Ekim 2011 12:17:59
      Çooook teşekkürler günlerdir bunu arıyodum

A line is drawn up in the sand
      Is this the way to nowhere land
      You've never seen the sky like this
      You never wanna die like this
    • Er
      3 Mesaj
      04 Aralık 2011 15:23:23
      quote:

Orijinalden alıntı: karaca2121

ben o dediklerinide denedim olmadı. nokia'nın destek hattını aradım. sanırım wifi aygıtında arıza var dedi ve garantiye yönlendirdi. yinede teşekkürler.

• Teğmen
      140 Mesaj
      14 Aralık 2014 23:53:30

başarılı , bende oldu :D

erhan55kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonu ve Aksesuarları >> Nokia >> 5800 (V50) WLAN ''Geçersiz Sunucu İsmi'' Hatası ! ACİL
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.