Şimdi Ara

'Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi durdurdu' hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Urban terror 4.1 adlı oyuna girdiğimde Görüntü sürücüsü yanır vermeyi durdurdu hatasını veriyor. Daha doğrusu 10-15 dk oynadıktan sonra veriyor bu hatayı ve oyun donup sağ alt köşeden bu hata yazısı çıkıyor.

Bilgisayar özellikleri:

Windows 7 home premium 64 bit

İşlemci: İntel i5 750 5.67 ghz

Ram: 4gb ddr3

Ekran kartı: Ati Radeon HD 5700 Series 2gb ddr3 ( 1gb ayrılmış ddr5 bellek )

Assassin's Creed Borderlands gibi oyunları hiç bu sorunu almadan saatlerce oynayabiliyorum sadece bu oyunda oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N4O1 -- 20 Mayıs 2010; 11:34:23 >

• ekran kartiniz a$iri isiniyor... daha iyi sogutma tercih edebilr yada garantisine geri yollayabilirsiniz.
  • Garantisi var ama kaç günde gelir bilmiyorum casper. Biriside ramlerden kaynaklanıyor demişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N4O1 -- 20 Mayıs 2010; 11:52:14 >
  • ramler goruntu surucusune bagli ya tabi kaynaklanabilir
    hocam ya psu yetmiyor o makinede bu yuzden ekran karti a$iri isinarak yapar yada 5xxx serilerinde sıkca gordugumuz bir problem ve genellikle sonu garantiye dogru gidiyor uretimsel bazi seylerden dolayi olusan hatalar... gonder garantisine . kac gununu bosver elinde bozulursa casper sagi solu belli olmaz.
  • Aşırı ısınıyor diyorsunuz ama Bu oyundan kat kat daha fazla özellik isteyen oyunları çok rahatça çalıştırabiliyorum.
  • Simdi elinizdeki 2 tip oyun var. biri 3d biri opengl... sizin urban opengl (quake 3 motoru kullaniyormus) kullaniyor. Assassin Creed i ben 1650 ye 1080 cozunurlukte 8AA ile oynuyorum frame dusmeden hemde. oyunu actiginizda opengl yi 3d olarak degistirip oyle deneyin birde isterseniz.
  • Onu nasıl yapıcam.
  • arkadaşım sana tavsiyem o.c yaptıysan ekran kartına biraz düşür yapmadıysan bilmiyorsan bunu unut ve ekran kartının daha az ısınması için bir soğutucu al yada daha iyisi ucuza maal olması için pc içindeki fan ile hava akımını kontrol et önden girsin hava arkadaki egzos fandan çıksın biraz araştırırsan bulabilirsin önerim bunlar
  • Hayır o.c yapmadım. Isındığından olduğunu sanmıyorum çok daha fazla özellik gerektiren oyunlar oynuyorum ama böyle bi sorunla karşılaşmadım. Opengl yi 3d olarak nasıl değiştiricem?
  • Sorunu buldum pc çok ısınıyor. Fanmı taklıması gerekiyor ayrıca?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N4O1 -- 22 Mayıs 2010; 13:14:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.