Şimdi Ara

anketör ne iş yapıyor ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
55.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bakıyordumda bu anketör ne acaba =? 800-900 tl felan veriyorlar iyi bi işe benziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Azula77

iş bakıyordumda bu anketör ne acaba =? 800-900 tl felan veriyorlar iyi bi işe benziyor

Uzun süre yaptım.Tam anlamıyla rezillik.
    Kesinlille orada yazıkları fiyata kanma alacağın (tecrübeli bir anketör için 500 civarıdır)
    Yeni işe girmiş birisi için ise anca yol parasını yeme içme parasını çıkarırsın.
    Bu arada anketör kapı kapı dolaşarak anket yapan kişi demek.
  • Sokakta, "Merhaba! Anketimize katılır mısınız?" ya da "Pardon! Sorularımızı cevaplamak ister misiniz" diyen kişilerdir. Kolay iş değildir ; elini savurarak, "Üff çekil" diyen tiplerin tavırlarına maruz kalınır. Ayakta durmak zorundasındır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilxx92

quote:

iş bakıyordumda bu anketör ne acaba =? 800-900 tl felan veriyorlar iyi bi işe benziyor

Kesinlille orada yazıkları fiyata kanma alacağın (tecrübeli bir anketör için 500 civarıdır)
    Yeni işe girmiş birisi için ise anca yol parasını yeme içme parasını çıkarırsın.

teşekkürler dostum

salla o zaman uğraşılmaz onla kapı kapı dolaşmak hoşuma gitmez benim
  • quote:

quote:

quote:

teşekkürler dostum

salla o zaman uğraşılmaz onla kapı kapı dolaşmak hoşuma gitmez benim

Kapı kapı dolaşmak milletin ağız kokusunu çekmek,yüzüne tükürmeyeceğin insanlara ''efendim'' demek çok çok zor.Üstelikle çok tehlikeli bir iş tanımadığın bilmediğin apartmanlara giriyorsun
    Yani çok çok çok paraya sıkışmadıysan yapılacak iş değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilxx92 -- 19 Mayıs 2010; 19:51:37 >
  • azula ben anketörlük yaptım .benim yaptığım anketörlükten bahsedeyim.ben izmirde yaptım.örneğin bi semtin bi mahallesine gönderiyorlar,anketi yapıyorsun yaptığın kişinin adını telini alıyorsun anketin altına yazıyorsun.senden belli bi sayı istiolar örneğin 30 tane.ve bu anketlerin yarısı bay yarısı bayan,% bilmem kaçı ev % bilmem kaçı iş yeri olacak diyo ama ben hiç bi zaman tutturamadım oranı rastgele yapıyodum.sonra teslim ettiğin anketlerin sahiplerini arıyorlar ve şu gün şu konuyla ilgili anket yaptınız mı?şu soruya ne cevap verdiniz falan diye onaylatıyorlar ve sen bu onaylanan anketlere göre para alıosun..en azından benim çalıştığım şirket öle yapıyodu.
  • ama en azından bi dene, sabrının sınırlarını öğrenirsin
  • quote:

quote:

Kapı kapı dolaşıp anket yapabilsen yine iyi.

Her kağıya giremezsin,her apartmana girilmez.

Bir apartmanda 40 daire bile olsa sadece 1 dairey girer sadece 1 kişiyle anket yaparsın.

Yan apartmana giremezsin.

Öyle şeyler öyle kriterler varki öyle kurallar konmuş ki,sana gel sen bu işi yapma gel bu işten para kazanma derler sanki.O kurallarla günde 4 anket yapmak zor.Yapsan da iptal olur,para beklerken avucunu yalarsın.

Eğer sokğa çıkıp yolda önüne gelenle anket yapsan takır takır para kazanırsın o sorun değil,ama anketörlük o değil,herkesle anket yapılmaz.Çok ilginç kuralları var.

Bu işi yapanlar,ya başka iş bulamazlar,ya macera ararlar o sebeplerle yaparlar.

Bu işi ciddi iyi yapan firmalar da var,bana göre Türkiye'de en iyisi GfK ve Diyalog şirketleridir.Kadrolu elemanı olabilirsen aylığın 800 TL yi geçmez.

Amöa her ne hikmetse yeni başlayan anketör elemanlarına ayda 1000 tl den fazla kazanabilirsin derler.Tamam da sen kadrolu elemanına ayda 800 tl den fazla vermiyorsun,adam 1000 tl dururken neden 800 ü kabul edip kadrolu olsun.

Kurnaz akıllı olan ileriyi görür zaten.

En zor tarafı anket yapmak için o daireye girebilmektir,kapıdan çevrilmemektir,girsen anket yapsan da,o kişinin anket deneği olması ihtimalidir,hadi anket yaptın telefon numarasını alman lazım,anketi tamamladığın 5 bayandan 3 ü teli vermez haklı olarak.Telini alamazsan anket kabul edilmez.Sitede bazı yerlerde hem anketörlüğü hemde network marketing i hemde bu tür işe yaramaz işleri anlattım,ne yapılması gereğini yazdım,okuyun mutlaka.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.