Şimdi Ara

90/2 ULŞ.PER.OKL. VE EĞT.MRK. EĞT.A. 1'İNCİ ULŞ.EĞT.TB./GAZİEMİR/İZMİR Hakkında !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
28.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ulaştırma 1. Tabur Gaziemir İzmir Çıkan Ben Gibi Tüm Arkadaşları Aydınlatacak Bilgilerİ Derledim

Türkiye de acemilikte en iyi 3 yerden bir tanesi imiş
    isterseniz biraz özelliklerden bahsedelim gidecek arkadaşların işine yarayabilir

telefon= adım başı telefon bulabilirsiniz
    fast-food=yemekleri beğenmezseniz karnınızı doyurabilirsiniz çayda- kahve mevcut
    gazino= dev bir projeksiyon sistemi var tüm lig tv maçları burada mükemmel şekilde 5.1 ses sistemi ve sinema havasında izleyebiliyorsunuz ayrıca dev ekran bir tv de mevcut tam gün açık ayrıca yine içeride kütüphane bulunuyor ve burada santranç ve dama oynayıp gazete okuyabilirsiniz
    sinema=haftada 1 veya 2 film çıkabiliyor bilet alıp izleyebilirsiniz fiyatlar 1-2 tl civarı
    çay ocağı= büyük bardak çay ve bilimum limonata ve oralet tarzı şeyler bulabilirsiniz tvde mevcut (asker için bulunmaz nimet)
    hamam - banyo= banyonun 200duş kapasitesi var duruma göre hamama yada duşa gidiyorsunuz haftada 3 kere yıkanma özgrlüğünüz var
    kantin=süper bi kantini mevcut aç kalırsanız ihtiyacınızı giderebilirsiniz ayrıca gazete, tatlı, mevve de mevcut ayrıca yine bölük koğuşlarına yakın yerlede karavan şeklinde çay ocağı ve kantin bulunmaktadır ki üşüyünce kıymetli oluyor
    yemekhane= yaklaşık 1200 kişilik birde 350 kişilik yemekhane mevcut hergün sırası önce olan bölük ilk giriyor bant sistemi kurmuşlar tepsilerde alıp istediğiniz kadar ekmekle afiyetle yiyosunuz yemekler özel şirket tarafından yapılıyor bazen iyi çıkmıyor ama genelde iyi
    mescid= mescidde var ihtiyaca cevap verecek şekilde, cumalar kılınıyordu. izinde veriyorlar zaten
    internet kafeyide unutmamak lazım 1 saatlik periyotlarla 25 bilgisayarlı cafede kameralı görüşme dahil yapabiliyorsunuz
    yemin töreninden sonra haftada 1 gün çarşı izniniz var derslerde aferin alırsanız çift gün çarşıya çıkabiliyorsunuz, çarşıdayken izmirde hiç bir şey yapmasanız dahi sahilde oturmak yetiyor

gaziemirin bi acemi kısmı birde diğer kısmı var ben acemilikten diğer kısıma geçmiştim buda gayet iyi oluyor tabi diğerleri yeniyken siz herşeyi biliyorsunuz

alayda (yani acemi kısmında) 2 çavuş talimgahı 4 adette bölük bulunuyor lise yada yüksek okullular çavuş talimgaha diğerleri bölüklere düşüyor kimisi man bölükleri oluyor onlarda sabahtan akşama kadar 1950 model man kullanıyor ben çavuş talimgahta olduğumdan biz onları yetiştirmek için eğitim almıştım

ayrıca kadroya gidince ehliyetiniz olduğunu her fırsatta söyleyin bayağı işe yarıyor birde büyük şehirlerde şoförlük tecrübeniz varsa (ağır taşıt ehliyeti dahil) direk şoför olabilirsiniz ki, buda asker için nimet oluyor dışarı çıkıp ihtiyaçlarınızı fazlası ile giderebiliyorsunuz.

bu olanaklar bakımından acemilik ve kadro birliği çok iyidir diyeceksinizki bunlar ne ama orada olunca bu saydıklarımıza muhtaç oluyorsunuz birde olay insanın kafasında bitiyor biraz olaylara pozitif bakmak gerekiyor böyle iş yapılırmı böyle olurmu demek yerine biraz pozitif bakmak 460 günü iyi bir şekilde bitirmenize neden olabilir.
    not olarak ekleyelim kısa dönemlerde aynı şekilde hizmetlerden yararlanıyor

Gaziemir tatil köyü diye hitap edilen askeri birliklerdendir. 3. bölük çok rahat bir bölük ama her sabah kantin çevresi mıntıkası varmış

Dağıtım %25-50 İstanbul %50-75 Doğu Şeklinde Değişmektedir
    Doğu illeri de şu şekilde oldu 89/2 lerde
    Hakkari
    Şırnak
    Kars
    Ağrı
    Erzincan
    Tunceli
    Bingöl
    Sivas
    Bitlis
    Ş. Urfa
    Diyarbakır
    Van

Acemi Birliği Süresi: 30 veya 75 gün olarak değişmektedir.
    5′inciş Bölüğe düşenler kesinlikle 30 Günlük yaparlar. Çünkü onlar geri hizmet askeri olarak dağıtım alırlar. Bunun dışında şoför eğitimi alan diğer tüm bölükler (Meslek Seçiminden ayrılan 30 günlükler hariç) 75 günlük acemi birliği eğitimi almaktadırlar.

TÜM TERTİPLERİME ŞİMDİDEN HAYIRLI TESKERELER DİLERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levocan987 -- 12 Mayıs 2010; 19:10:25 >

• mrba kardes bende ankardan aynı yere düştük konuşalım beraber gidelim ankaralı olarak
  • slm arkadaşlar bende ULŞ.PER.OKL. VE EĞT.MRK. EĞT.A. 1'İNCİ ULŞ.EĞT.TB./GAZİEMİR/İZMİR e ankaradan gidiyorum . izmirde görüşmak üzere.
  • msn pm attım tertipler ankaradan gideriz hep birlikte face den de var 6-7 ankara lı
  • aynı yer cenk.koray@hotmail.com

alttada sitem var 83 doğumluyum eryaman.
  • güzel tertip bende eryamandayım ekledim seni msn e
  • bende aynen ankara şehitlikten gidiyorum...
  • Arkadaşlar facebooktaki grubumuz ulaştırma 1.tabur gaziemir izmirhttp://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=118702461494519&ref=ts
  • Tertipler sizler için derleyip toparladım aklınızda soru işareti kalmayacak
  • Güzel olmuş bilgi eline sağlık
  • Askerin Kralı Dörtyoldan Çıkarrr :):):) Cebeci/Dörtyoldan bende tertipler yusuf_cakmak@hotmail.com ekleyin..
  • devrelerin nerelerdesiniz ben 1. bölükteim her asker landçı olamaz ambulans şöförüyüm görüşelim
  • eylül 14 te bende geliyorum arkdaşlar .. ULŞ.PER.OKL. VE EĞT.MRK. EĞT.A. 1'İNCİ ULŞ.EĞT.TB./GAZİEMİR/İZMİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: levocan987

Ulaştırma 1. Tabur Gaziemir İzmir Çıkan Ben Gibi Tüm Arkadaşları Aydınlatacak Bilgilerİ Derledim

Türkiye de acemilikte en iyi 3 yerden bir tanesi imiş
    isterseniz biraz özelliklerden bahsedelim gidecek arkadaşların işine yarayabilir

telefon= adım başı telefon bulabilirsiniz
    fast-food=yemekleri beğenmezseniz karnınızı doyurabilirsiniz çayda- kahve mevcut
    gazino= dev bir projeksiyon sistemi var tüm lig tv maçları burada mükemmel şekilde 5.1 ses sistemi ve sinema havasında izleyebiliyorsunuz ayrıca dev ekran bir tv de mevcut tam gün açık ayrıca yine içeride kütüphane bulunuyor ve burada santranç ve dama oynayıp gazete okuyabilirsiniz
    sinema=haftada 1 veya 2 film çıkabiliyor bilet alıp izleyebilirsiniz fiyatlar 1-2 tl civarı
    çay ocağı= büyük bardak çay ve bilimum limonata ve oralet tarzı şeyler bulabilirsiniz tvde mevcut (asker için bulunmaz nimet)
    hamam - banyo= banyonun 200duş kapasitesi var duruma göre hamama yada duşa gidiyorsunuz haftada 3 kere yıkanma özgrlüğünüz var
    kantin=süper bi kantini mevcut aç kalırsanız ihtiyacınızı giderebilirsiniz ayrıca gazete, tatlı, mevve de mevcut ayrıca yine bölük koğuşlarına yakın yerlede karavan şeklinde çay ocağı ve kantin bulunmaktadır ki üşüyünce kıymetli oluyor
    yemekhane= yaklaşık 1200 kişilik birde 350 kişilik yemekhane mevcut hergün sırası önce olan bölük ilk giriyor bant sistemi kurmuşlar tepsilerde alıp istediğiniz kadar ekmekle afiyetle yiyosunuz yemekler özel şirket tarafından yapılıyor bazen iyi çıkmıyor ama genelde iyi
    mescid= mescidde var ihtiyaca cevap verecek şekilde, cumalar kılınıyordu. izinde veriyorlar zaten
    internet kafeyide unutmamak lazım 1 saatlik periyotlarla 25 bilgisayarlı cafede kameralı görüşme dahil yapabiliyorsunuz
    yemin töreninden sonra haftada 1 gün çarşı izniniz var derslerde aferin alırsanız çift gün çarşıya çıkabiliyorsunuz, çarşıdayken izmirde hiç bir şey yapmasanız dahi sahilde oturmak yetiyor

gaziemirin bi acemi kısmı birde diğer kısmı var ben acemilikten diğer kısıma geçmiştim buda gayet iyi oluyor tabi diğerleri yeniyken siz herşeyi biliyorsunuz

alayda (yani acemi kısmında) 2 çavuş talimgahı 4 adette bölük bulunuyor lise yada yüksek okullular çavuş talimgaha diğerleri bölüklere düşüyor kimisi man bölükleri oluyor onlarda sabahtan akşama kadar 1950 model man kullanıyor ben çavuş talimgahta olduğumdan biz onları yetiştirmek için eğitim almıştım

ayrıca kadroya gidince ehliyetiniz olduğunu her fırsatta söyleyin bayağı işe yarıyor birde büyük şehirlerde şoförlük tecrübeniz varsa (ağır taşıt ehliyeti dahil) direk şoför olabilirsiniz ki, buda asker için nimet oluyor dışarı çıkıp ihtiyaçlarınızı fazlası ile giderebiliyorsunuz.

bu olanaklar bakımından acemilik ve kadro birliği çok iyidir diyeceksinizki bunlar ne ama orada olunca bu saydıklarımıza muhtaç oluyorsunuz birde olay insanın kafasında bitiyor biraz olaylara pozitif bakmak gerekiyor böyle iş yapılırmı böyle olurmu demek yerine biraz pozitif bakmak 460 günü iyi bir şekilde bitirmenize neden olabilir.
    not olarak ekleyelim kısa dönemlerde aynı şekilde hizmetlerden yararlanıyor

Gaziemir tatil köyü diye hitap edilen askeri birliklerdendir. 3. bölük çok rahat bir bölük ama her sabah kantin çevresi mıntıkası varmış

Dağıtım %25-50 İstanbul %50-75 Doğu Şeklinde Değişmektedir
    Doğu illeri de şu şekilde oldu 89/2 lerde
    Hakkari
    Şırnak
    Kars
    Ağrı
    Erzincan
    Tunceli
    Bingöl
    Sivas
    Bitlis
    Ş. Urfa
    Diyarbakır
    Van

Acemi Birliği Süresi: 30 veya 75 gün olarak değişmektedir.
    5′inciş Bölüğe düşenler kesinlikle 30 Günlük yaparlar. Çünkü onlar geri hizmet askeri olarak dağıtım alırlar. Bunun dışında şoför eğitimi alan diğer tüm bölükler (Meslek Seçiminden ayrılan 30 günlükler hariç) 75 günlük acemi birliği eğitimi almaktadırlar.

TÜM TERTİPLERİME ŞİMDİDEN HAYIRLI TESKERELER DİLERİM

Çok güzel bir anlatım yapmışsın gerçektende çok teşekkür ederim.. Ayrıca Silüs'te ne yapıcağımız yazıyor mu? (Daha henüz almadım silüsü) Üniversite terk'im orada kalma şansımız varmı ?(Usta birliğinde) Baya anlattıklarına göre güzel bir yermiş.. B ehliyetim var galiba araç kullanmak için eğitim veriyorlar sonrada biz yeni gelenlere eğitim veriyoruz değilmi?

• Çok teşekkür ederim hocam bilgilerin için. Ağustos 12 de teslim oluyorum hayırlısıyla.
  • 94/2 GİDİYORUM İSTANBUL .08.05.2014 HERKEZE HAYIRLI TESKERELER :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.