Şimdi Ara

Ayak Bileğim Kırıldı(daha önce böyle bir talihsizlik yaşayanlar yardım )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
47.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yaklaşık 60 gün önce geçirdiğim talihsiz bir kaza sonun ayak bileğim kırıldı 45 alçıda kaldı sonra alçı çıktı ve fizik tedaviye başladım doktorum artık tamamen basabileceğimi fakat uzun süre basmadığım için ağrılarımın olacağını söyledi.
    bende artık basıyorum fakat topuk ve tarak kemiğimde ağrılar olur kırık bölgemde hiç ağrı yok

sorum daha önce böyle birşey yaşayan varsa acaba ne zaman eskisi gibi yürümeye başlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reyes7790 -- 8 Mayıs 2010; 1:30:07 >

• 2 yıl önce bileğim 3 yerden uzunlamasına çatladı kırığa çok yakın bişey, 50 gün sonra alçıları çıkarttık başlarda hiç oynatamıyordum bile tabikide 1 hafta sonra geçti, ama ara sıra ağrılar geliyodu yine yaklaşık 1.5 yıl sürdü benimki. Soğuk havalarda sızlamaya başlıyodu vs. ama şuan hiçbişey hissetmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: frrozen

2 yıl önce bileğim 3 yerden uzunlamasına çatladı kırığa çok yakın bişey, 50 gün sonra alçıları çıkarttık başlarda hiç oynatamıyordum bile tabikide 1 hafta sonra geçti, ama ara sıra ağrılar geliyodu yine yaklaşık 1.5 yıl sürdü benimki. Soğuk havalarda sızlamaya başlıyodu vs. ama şuan hiçbişey hissetmiyorum

hocam açıklaman için çok teşekkür ederim asnlında benim alçıdan çıktıktan sonra pek sıkıntım olmadı gayet rahat oynatıyordum tamamen değil ama genede baya iyi yani iyileşmem doktorlar tarafından beğeniliyordu peki sen ne zaman rahatça yürümeye başladın ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyes7790

quote:

Orijinalden alıntı: frrozen

2 yıl önce bileğim 3 yerden uzunlamasına çatladı kırığa çok yakın bişey, 50 gün sonra alçıları çıkarttık başlarda hiç oynatamıyordum bile tabikide 1 hafta sonra geçti, ama ara sıra ağrılar geliyodu yine yaklaşık 1.5 yıl sürdü benimki. Soğuk havalarda sızlamaya başlıyodu vs. ama şuan hiçbişey hissetmiyorum

hocam açıklaman için çok teşekkür ederim asnlında benim alçıdan çıktıktan sonra pek sıkıntım olmadı gayet rahat oynatıyordum tamamen değil ama genede baya iyi yani iyileşmem doktorlar tarafından beğeniliyordu peki sen ne zaman rahatça yürümeye başladın ???

Alıntıları Göster
    arkadaşım geçmiş olsun...aynı annemin başına geldi şubat ayında...şu anda yürüyor..bizde 1.5 ay oldu alçıları çıkaralı..onunda bilekten kırıldı..ama ağrı normaldir...yürümeye çalış..alçıdan çıktıktan sonra biz iki haftaakşamlar sıcak suyla ovuyoduk...bi kaç defada zeytinyapı ile ovduk kırık yeri...yani güçlendirmen lazım...uzun olmıyan yürüyüşler yap.ağrı olması normaldir...önümüz yaz...mümkünse güneşe ver bileğini...denizde kuma falan sokarsın..tez zamanda şifaya kavuşursun inşallah...

• quote:

Orijinalden alıntı: jaguar19

arkadaşım geçmiş olsun...aynı annemin başına geldi şubat ayında...şu anda yürüyor..bizde 1.5 ay oldu alçıları çıkaralı..onunda bilekten kırıldı..ama ağrı normaldir...yürümeye çalış..alçıdan çıktıktan sonra biz iki haftaakşamlar sıcak suyla ovuyoduk...bi kaç defada zeytinyapı ile ovduk kırık yeri...yani güçlendirmen lazım...uzun olmıyan yürüyüşler yap.ağrı olması normaldir...önümüz yaz...mümkünse güneşe ver bileğini...denizde kuma falan sokarsın..tez zamanda şifaya kavuşursun inşallah...

hocam çok teşekkür ederim yürüyorum hergün mesafeyi arttıra arttıra şükür şuanda çok iyiyim artık yürüyerek ayağı kuvvetlendiricez
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jaguar19

hocam çok teşekkür ederim yürüyorum hergün mesafeyi arttıra arttıra şükür şuanda çok iyiyim artık yürüyerek ayağı kuvvetlendiricez

Alıntıları Göster
    Mesela benim parmak kırıldı alçıodan çıkınca çok kuvvetsizdi ve hafif ağrısı vardı, zamanla işleye işleye düzeldi aynısıdır yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Quentin Costa

Mesela benim parmak kırıldı alçıodan çıkınca çok kuvvetsizdi ve hafif ağrısı vardı, zamanla işleye işleye düzeldi aynısıdır yani

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: WriterHuman

Geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun demeye geldim. Hiç ayaktan bir sorunum olmadi sağ bileğimi kirdim ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quentin Costa

Alıntıları Göster
    nekadar iyileşirse iyileşsin, " eskisi gibi " asla olmayacaktır. üzerinden 2 yıl bile geçmiş olsa zaman zaman ağıracaktır ben burdayım diyecektir. en kısa zamanda iyileşirsin inş
  • quote:

Orijinalden alıntı: MagicHit

nekadar iyileşirse iyileşsin, " eskisi gibi " asla olmayacaktır. üzerinden 2 yıl bile geçmiş olsa zaman zaman ağıracaktır ben burdayım diyecektir. en kısa zamanda iyileşirsin inş

dur moralimi bozma ya
  • quote:

quote:

dur moralimi bozma ya

Alıntıları Göster
    penisim kırıldı diye konu açan üye aklıma geldioff ne konuydu ya bir de rötgen resimleri koymuştu

• quote:

Kulat asma dostum sen, eskisi gibi olmayacakmış.. Diğer arkadaşlar gerekli olan tüm açıklamaları yapmışlar zaten, dedikleri gibi uygula hiç birşeyin kalmaz umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ®ed

penisim kırıldı diye konu açan üye aklıma geldioff ne konuydu ya bir de rötgen resimleri koymuştu

Alıntıları Göster
    benimde tarak kemiği kırılmıştı. alçı bi çıktı ip ince olmus ayak bacak falan. sanki boşluğa basıyor gibi oluyordu ayağım. hergün yürüyüş yaptım düzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Optim-ist

quote:

Kulat asma dostum sen, eskisi gibi olmayacakmış.. Diğer arkadaşlar gerekli olan tüm açıklamaları yapmışlar zaten, dedikleri gibi uygula hiç birşeyin kalmaz umarım.

Alıntıları Göster
    kolay değil dostum 5 aydır ayak hiç haraket etmemiş. o yüzden tutulma yapar. bu tutulmayıda ufak ufak haraketlerle zamanla açacaksın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Seca2

kolay değil dostum 5 aydır ayak hiç haraket etmemiş. o yüzden tutulma yapar. bu tutulmayıda ufak ufak haraketlerle zamanla açacaksın :)

Alıntıları Göster
     Ayak Bileğim Kırıldı(daha önce böyle bir talihsizlik yaşayanlar yardım )

bunu yapıcaz derken geldi başıma herşey

• quote:

Orijinalden alıntı: RebeL_SouL

quote:

hocam çok sağol

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RebeL_SouL

quote:

hocam çok sağol

Alıntıları Göster
    kırıkta zaten insanın içi ürperiyor ama birde bilek diyince içimm bir hoş oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Haşin Erkek

kırıkta zaten insanın içi ürperiyor ama birde bilek diyince içimm bir hoş oldu

Alıntıları Göster
    benim sağg ayak bileğim de kırılmıştı çocukken yanlış kaynamış
    şu an sağ ayağım biraz yamuk duruyor sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: pcgamebeer

kafan iyi ya ondan yamuk gibi geliyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoName.

quote:

Orijinalden alıntı: pcgamebeer

kafan iyi ya ondan yamuk gibi geliyordur

yok kafa iyiliğinden değil normal zamanda da öyle

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.