Şimdi Ara

gittigidiyor sahibinden vb satış yapanlar yandı!!! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
9
Favori
181.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hala bu olayı inkar edecek saf arkadaşlar varmı? gittigidiyor açık açık yazmış. inanmayan arkadaşlara duyurulur.

----------------------------------------------------------------------
    Sonuçta bizlerin kullanıcıların kişisel ve satış bazlı işlemlerinde bunlara göre yorum ve değerlendirme yapma şansı bulunmamaktadır. Bizler sadece genel bir açıklama yaparak konu ile ilgili bilgi verebiliriz. Her şeyden önce vergi ve vergilendirme konusunda en basit olan ve maliyeciler tarafından da dikkatle takip edilen konu, satılan ürüne belge düzenlenmesidir. Bunun için genel kanı, her nerede olursa olsun yapılan iş ve işlemler ticari olduğu takdirde her kişi veya kuruluşun sattığı ürüne belge düzenlemesi ve doğacak vergileri ödemekle yükümlü olmasıdır. Sizde sistem üzerinde ticaret yapıyorsanız sattığınız ürünlere belge düzenlemeniz şarttır. Bu işlem yapılmadığı takdirde vergi kaçağı doğacağından ileride mali olarak sorun yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.
    ----------------------------------------------------------------------

• Arkadaslar bu olayla ilgili face book grubumuza katılarak bıze destek verin.

• merhaba yenıden
    ben cuma gunu malıye denetleme muduruyle gorusecegım
    konu dogru ben ızmırde degılım bulundugum sehırdede baslıyor calısmalar
    hazırlanmıslar
    ıstıyosanız ogrendıklerımı burdan aktarrırım sıze
    bız satıcılar bu cezaları odemek zorunda kalıcaz ama ggyede gereken mahkeme vs acılmalıdır
    bırlesmemız laım
    ggye tazmınat davası acmayı dusunuyorum
    bır avukatlada gorusmek lazım
    herkes bılsınkı anlatılanların hepsı dogru
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamsar1İ

quote:

Orijinalden alıntı: trancespotter
    insaf edin, burada satış yaparak evini ailesini geçindiren var, sizin tuzunuz kurudur ama bruadan kazandığı üç kuruşa ihtiyacı olan insanlar var! evinin kirasını çocuğunun masrfalarını karşılayan var!.Bu iş bu kadar ciddi olsa GGnin sessiz sakin kalacağını sanıyormusunuz siz? Maliye gelecekse zaten gelecek!

insanlarin bas bas bagirmasinin sebebi senin bahsettiğin 3 kuruş kazanıp evini ailesini geçindirmeye çalışanları uyarmak. altında başka niyet arama. 2-3 kişi diyorsun ama su an 10larca insan forumlarda yakiniyor ve hergün yenileri ekleniyor. kaldiki her ceza yiyen foruma yazacak diye kaide yok. bu isi oldukca agirdan aliyorlar. her gün bir kaç kişiyle görüşüyorlar çünkü görüşmeler oldukça uzun sürüyor. sene sonuna kadar bu sekilde devam edecekmiş, tüm herkes aynı anda çağrılacak diye birşey yok. 2011 yılında da su an içinde bulunduğumuz 2010 yılını denetleyeceklermiş ve bize söylenen şey seneye asla ve asla tolerans gösterilmeyeceği. bu sene sadece aralık ayına işlem yapiyorlar. ona bile bir sürü kolaylık gösteriyorlar. aralık ayında 28 işlem yapmışım ama yalvar yakar bana sadece 8 adet usulsüzlük tutanağı düzenlediler her biri yaklaşık 170 lira. ayrıca satışlarım için fatura kestirdiler. onunda %18 kdvsini ödemem gerekecek. normalde faturasız sattığınız her ürün için bu cezayı kesmeye yetkileri var. 15 liralık ürüne o kadar ceza olurmu denmesi çok saçma, bunun fiyatla alakası yok. istersen 1 liralık ürün sat faturasını kesmezsen cezası 170 tl.

dh de 3 yıllık üyeyim ve forumun ikinci el kısmında da alışverişler yaptım. gelip burada yalan yanlış şeylerle insanların ekmeğiyle oynayacak değilim. tek amacım bilgisi olmayanları uyarmak. tekrar söylüyorum bu sene yumuşak bi geçiş yapıyorlar ama 2011 yılında her sattığınız ürün için işlem yapılacakmış.

not: bu anlattıklarım izmir ili için geçerlidir.

Peki gittigidiyor üzerinden mi yoksa kargolar üzerinden mi denetime takılmışsın ?

• arkadaşlar;

uygulamanın ilk defa olması ve iyi niyetli yaklaşım sayesinde belki 100.000 tl yi bulacak cezayı çok hafifletiyorlar.

1) Gitti gidiyor bu konuda ihmalkar davranmıştır. bu kesindir. aranızda varsa iyi bir avukat anında verelim mahkemeye. Ama ben bu işi alırım diyen avukat. Yani gitti gidiyordan alışverişi olan sözleşmeyi, açıklarını , o yurtdışından gelen kaçak malları, sahte ürünler, kdv siz satışları, bir güdne değiştirilen ve kimseye haber verilmeyen sözleşmeyi, ve gitti gidiyorsun istese fatrurasız satışı 1 dakikada engelleyebilceği teknik altyapıyı kurabileceğini bilen bir avukat.... Varsa verelim mahkemeye?

2) Biz bilmiyorduk vergi verilmesi gerektiğini. Gerçekten de bilmiyorduk, bilseydim yapmazdım. Heralde devlette böyle düşünüyorki , eğer kanunu tamamen uygulasa 100 binler tutacak cezaları çok çokkk phafifletiyor. (Tabi eğer bir dükkan değilde evden satış yapan biriyseniz.)

Şimdiye kadar para ödemedim ama anladığım kadarı ile daha önceki yazımda yazdığım kadar bir tutar ödeyeceğim gibi.

ŞUNU UNUTMAYIN. OLAY ARTIK İNANMAK YADA İNANMAMAK DEĞİL, OLAY ARTIK TEPKİ KOYMA OLAYI. BEN SATIŞLARIMI DURDURDUM. GİTTİ GİDİYOR BUNDAN SONRA %10 KESME DEĞİL, +%10 PARA VERSE SATIŞ YAPMAM. ÇÜNKÜ 2 HAFTADIR NE ÇEKTİĞİMİ BİR ALLAH BİR BEN BİLİYOR. ÖMRÜMDEN ÖMÜR GİTTİ BU İŞİ ÇÖZENE KADAR. VE BU SÜREÇTE BU ADAMLAR(GİTTİ GİDİYOR) BENİM ZERRE YANIMDA DURMADI. SADECE VERGİ DAİRESİNE VERDİKLERİ HESAP DÖKÜMÜMÜ BANA DA GÖNDERDİLER. 1.5 YILDA SADECE BENDEN 2.500 TL KAZANDILAR. HARAM ZIKKIM OLSUN, MEZAR TAŞLARINI YAPTIRMAK İÇİN KULLANIRLAR İNŞALLAH....

HER ZAMAN ÇIKAN MUHALİF ARKADAŞLAR, BU SEFER OLAYI ARAŞTIRIN VE SONRA BU OLUŞUMA DESTEK VERİN. GİTTİ GİDİYOR BATMALI... İNANIN BU BİR TÜRK ŞİRKETİ OLSAYDI ZATEN BATARDI AMA BU HERİFLER AMERİKA ORTAKLI. BUNLARI BATIRMAK İÇİN TÜM SATICILAR, TÜM TÜRK SATICILAR SATIŞLARI DURDURMALI. KALANLAR ZATEN AMERİKALI KAÇAKÇILAR OLACAKKİ ONLARINDA BAŞINA NE GELECEKSE GELSİN UMURUMDA OLMAZ....

EĞER ARANIZDA BU İŞİ ÇÖZERİM DİYEN AVUKATLAR VARSA LÜTFEN ONLARDA SÖZLEŞMELERİ (ESKİ YENİ) , ÇALIŞMA USULUNU VS Yİ İNCELEYİP BİZE DESTEK OLSUN. BU HERİFLERİ BİTİRELİM...

• quote:

Orijinalden alıntı: arkaplanda

arkadaşlar;

uygulamanın ilk defa olması ve iyi niyetli yaklaşım sayesinde belki 100.000 tl yi bulacak cezayı çok hafifletiyorlar.

1) Gitti gidiyor bu konuda ihmalkar davranmıştır. bu kesindir. aranızda varsa iyi bir avukat anında verelim mahkemeye. Ama ben bu işi alırım diyen avukat. Yani gitti gidiyordan alışverişi olan sözleşmeyi, açıklarını , o yurtdışından gelen kaçak malları, sahte ürünler, kdv siz satışları, bir güdne değiştirilen ve kimseye haber verilmeyen sözleşmeyi, ve gitti gidiyorsun istese fatrurasız satışı 1 dakikada engelleyebilceği teknik altyapıyı kurabileceğini bilen bir avukat.... Varsa verelim mahkemeye?

[size=4]2) Biz bilmiyorduk vergi verilmesi gerektiğini. Gerçekten de bilmiyorduk, bilseydim yapmazdım. Heralde devlette böyle düşünüyorki , eğer kanunu tamamen uygulasa 100 binler tutacak cezaları çok çokkk phafifletiyor. (Tabi eğer bir dükkan değilde evden satış yapan biriyseniz.)

Şimdiye kadar para ödemedim ama anladığım kadarı ile daha önceki yazımda yazdığım kadar bir tutar ödeyeceğim gibi.

ŞUNU UNUTMAYIN. OLAY ARTIK İNANMAK YADA İNANMAMAK DEĞİL, OLAY ARTIK TEPKİ KOYMA OLAYI. BEN SATIŞLARIMI DURDURDUM. GİTTİ GİDİYOR BUNDAN SONRA %10 KESME DEĞİL, +%10 PARA VERSE SATIŞ YAPMAM. ÇÜNKÜ 2 HAFTADIR NE ÇEKTİĞİMİ BİR ALLAH BİR BEN BİLİYOR. ÖMRÜMDEN ÖMÜR GİTTİ BU İŞİ ÇÖZENE KADAR. VE BU SÜREÇTE BU ADAMLAR(GİTTİ GİDİYOR) BENİM ZERRE YANIMDA DURMADI. SADECE VERGİ DAİRESİNE VERDİKLERİ HESAP DÖKÜMÜMÜ BANA DA GÖNDERDİLER. 1.5 YILDA SADECE BENDEN 2.500 TL KAZANDILAR. HARAM ZIKKIM OLSUN, MEZAR TAŞLARINI YAPTIRMAK İÇİN KULLANIRLAR İNŞALLAH....

HER ZAMAN ÇIKAN MUHALİF ARKADAŞLAR, BU SEFER OLAYI ARAŞTIRIN VE SONRA BU OLUŞUMA DESTEK VERİN. GİTTİ GİDİYOR BATMALI... İNANIN BU BİR TÜRK ŞİRKETİ OLSAYDI ZATEN BATARDI AMA BU HERİFLER AMERİKA ORTAKLI. BUNLARI BATIRMAK İÇİN TÜM SATICILAR, TÜM TÜRK SATICILAR SATIŞLARI DURDURMALI. KALANLAR ZATEN AMERİKALI KAÇAKÇILAR OLACAKKİ ONLARINDA BAŞINA NE GELECEKSE GELSİN UMURUMDA OLMAZ....

EĞER ARANIZDA BU İŞİ ÇÖZERİM DİYEN AVUKATLAR VARSA LÜTFEN ONLARDA SÖZLEŞMELERİ (ESKİ YENİ) , ÇALIŞMA USULUNU VS Yİ İNCELEYİP BİZE DESTEK OLSUN. BU HERİFLERİ BİTİRELİM...

Yalan,bu kendini kandırma ancak.Sıfır ürünleri satacaksınız,ardından vergi vermek gerektiğini bilmiyorduk diyeceksiniz.Haa çoluk çocuk yapıyorsa bu işi bilemem;ama bu işleri birazcık bilen biri sıfır üründen vergi vermesi gerektiğini bilir,bilmeli.Bilmiyorsa da cezasına katlanır.

Umarım en ağır cezayı verirler.Sizin gibiler yüzünden devlet başka yerlerden vergiyi dayıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN
    Peki gittigidiyor üzerinden mi yoksa kargolar üzerinden mi denetime takılmışsın ?

kargolarla alakası yok. izmir iline kayıtlı satış yapan kullanıcıların bilgilerini gg den almışlar. görüşmeye gittiğimde önüme bi döküman koydular. sattığım ürünün ilan başlığı, karşısındada tutarı tarihi kargo bilgileri gibi bilgiler bütün ayrıntılarıyla yazıyordu. 2009 toplam satış tutarini, toplamda kaç adet ürün sattığın vs hepsinin detaylı bilgileri var. bir muhasebeciye danıştım bana aynen şöyle dedi; dükkan ortamında istersen 1 trilyonluk mal ver faturasız o an maliyeye yakalanmazsan hiçbişey olmaz. ama sanal ortamda iğne satsan kayıt altında ve bunların hepsinin hesabını senden sorabilirler. 5 yıl zaman aşımı var. isterlerse 5 yıl önceki satışım için bile ceza kesebilir adamlar. ama 2009 dan başlamışlar uygulamaya sözde insanları mağdur etmemek için. gg deki tüm bilgiler yanlış olsa, kargoyu başkasının ismiyle göndersen bile banka hesap numarandan seni buluyorlar. hiçbir şekilde kaçış yok yani.

Ceza yemenize sebep olan 8 usulsuz satışınızda sattığınız malların durumları nedir, 2. el malzemeler mi, sıfır mı. Diğer 20 satışı neden göz ardı ettiler, iyi niyet mi yoksa kullanılmış 2. el kişisel malzemeler oldukları için mi.

• kesilen %10'un içinde %18 lik vergide var sanıyodum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

arkadaşlar;

[size=4]2) Biz bilmiyorduk vergi verilmesi gerektiğini. Gerçekten de bilmiyorduk, bilseydim yapmazdım. Heralde devlette böyle düşünüyorki , eğer kanunu tamamen uygulasa 100 binler tutacak cezaları çok çokkk phafifletiyor. (Tabi eğer bir dükkan değilde evden satış yapan biriyseniz.)

Yalan,bu kendini kandırma ancak.Sıfır ürünleri satacaksınız,ardından vergi vermek gerektiğini bilmiyorduk diyeceksiniz.Haa çoluk çocuk yapıyorsa bu işi bilemem;ama bu işleri birazcık bilen biri sıfır üründen vergi vermesi gerektiğini bilir,bilmeli.Bilmiyorsa da cezasına katlanır.

Umarım en ağır cezayı verirler.Sizin gibiler yüzünden devlet başka yerlerden vergiyi dayıyor.

Şu kullandığınız cümleyi kendinize yakıştırabiliyorsanız birşey demeye gerek yok zaten . Bir gün döner gelir başka biyerden sizi vurur o zamanda başkaları sizin arkanızdan böyle konuşursa anlarsınız ne demek istediğimi. Ben kimsenin avukatı değilim ama şu cümleyi kim kurarsa kursun yine aynı cevabı veririm. Her insan bilerek veya bilmeyerek hata yapabilir . Şu an bu insanlar yaptıkları hatanın bedelini ödüyorlar.

''Sizin gibiler yüzünden devlet başka yerlerden vergiyi dayıyor''

Sen bu dediğin cümleye inanıyormusun ya _? Bu cümleye inanan varsa helal olsun valla.

Saçma sapan konuşupta konuda kirlilik / tartışma çıkarmayı düşünüyorsanız lütfen mesaj atmayın . Bu konuda ciddi bilgiler mevcut ve sizin gibi insnalar yüzünden tartışma çıkıpta konunun kitlenmesine gerek yok .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fkamanli
    Ceza yemenize sebep olan 8 usulsuz satışınızda sattığınız malların durumları nedir, 2. el malzemeler mi, sıfır mı. Diğer 20 satışı neden göz ardı ettiler, iyi niyet mi yoksa kullanılmış 2. el kişisel malzemeler oldukları için mi.

tamamen memurun insiyatifi. satılan ürünlerin hepsi aynıydı. onu ne kadar ikna edebildiğinize bağlı. dediğim gibi yumuşak geçiş yapmaya çalıştıklarını ısrarla söylüyorlar.

Hepsi aynıydı derken, hepsi sıfır, yurtdışı menşeyli, elektronik ürünlerdi sanırım.
  • eğer ortada bir suç varsa bu suça zemin hazırlayan gg nin suçu yok mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trancespotter
    insaf edin, burada satış yaparak evini ailesini geçindiren var, sizin tuzunuz kurudur ama bruadan kazandığı üç kuruşa ihtiyacı olan insanlar var! evinin kirasını çocuğunun masrfalarını karşılayan var!.Bu iş bu kadar ciddi olsa GGnin sessiz sakin kalacağını sanıyormusunuz siz? Maliye gelecekse zaten gelecek!

insanlarin bas bas bagirmasinin sebebi senin bahsettiğin 3 kuruş kazanıp evini ailesini geçindirmeye çalışanları uyarmak. altında başka niyet arama. 2-3 kişi diyorsun ama su an 10larca insan forumlarda yakiniyor ve hergün yenileri ekleniyor. kaldiki her ceza yiyen foruma yazacak diye kaide yok. bu isi oldukca agirdan aliyorlar. her gün bir kaç kişiyle görüşüyorlar çünkü görüşmeler oldukça uzun sürüyor. sene sonuna kadar bu sekilde devam edecekmiş, tüm herkes aynı anda çağrılacak diye birşey yok. 2011 yılında da su an içinde bulunduğumuz 2010 yılını denetleyeceklermiş ve bize söylenen şey seneye asla ve asla tolerans gösterilmeyeceği. bu sene sadece aralık ayına işlem yapiyorlar. ona bile bir sürü kolaylık gösteriyorlar. aralık ayında 28 işlem yapmışım ama yalvar yakar bana sadece 8 adet usulsüzlük tutanağı düzenlediler her biri yaklaşık 170 lira. ayrıca satışlarım için fatura kestirdiler. onunda %18 kdvsini ödemem gerekecek. normalde faturasız sattığınız her ürün için bu cezayı kesmeye yetkileri var. 15 liralık ürüne o kadar ceza olurmu denmesi çok saçma, bunun fiyatla alakası yok. istersen 1 liralık ürün sat faturasını kesmezsen cezası 170 tl.

dh de 3 yıllık üyeyim ve forumun ikinci el kısmında da alışverişler yaptım. gelip burada yalan yanlış şeylerle insanların ekmeğiyle oynayacak değilim. tek amacım bilgisi olmayanları uyarmak. tekrar söylüyorum bu sene yumuşak bi geçiş yapıyorlar ama 2011 yılında her sattığınız ürün için işlem yapılacakmış.

not: bu anlattıklarım izmir ili için geçerlidir.

scanman arkadasım
    kargodan da ulasıyolar,nıckınden de,banka kaydından da. gg tum dokumanları gondermıs malıyeye. kacısın yok. kımılerı farklı ısımle nıck acıyor ,farklı ısımle kargo yapıyor farketmez. hesabına para yatıyor senı mutlaka buluyolar. malıye bana ınkar etmektense kabul edıp anlasma yoluna gıdın dedı. bugunde malıyeye gıdıcem gorusmeye bılgı almaya. bılgı aktarırım ıstersenız

• quote:

arkadaşlar;

2) Biz bilmiyorduk vergi verilmesi gerektiğini. Gerçekten de bilmiyorduk, bilseydim yapmazdım. Heralde devlette böyle düşünüyorki , eğer kanunu tamamen uygulasa 100 binler tutacak cezaları çok çokkk phafifletiyor. (Tabi eğer bir dükkan değilde evden satış yapan biriyseniz.)

arkadasım bende gıttıgıdıyordan sıkayetcı olmak taraftarıyım. once su malıye ısını bı halledelım. ben henuz cagrılmadım . ama aradım ızmır malıyeyı. ben bursadayım. bugun bursa malıyeye gıdıyorum . bılgı alıcam.telde gorustum bursa ıle evet dedıler baslıyoruz bıde dedıler. once malıye olayı bıtsın ggyede sıra gelıcek. tazmınat davası acmak taraftarıyım. ben 3 yıldır ggdeyım. eskıden odedıgımız yuzde 10 kesıntıde kdvmız oldugu soylenıyordu ama degıstırmısler maddeyı ve hıc bır bılgı yok.
    dedıgın gıbı yurtdısından mal getırenler daha da yandı sanırım. ben ggde satısa su an devam edıyorum cunku sırket kurucam. ama cok uzun ggde devam etmeyecegım kesın.sımdılık mecburum. ev gecındırıyorum.
    lutfen tum gg satıcıları bırlesıp mahkeme acalım. bu arada basınada verılse bu ıs ıyı olur bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

arkadaşlar;

desert
    yaptıgın cok ayıp. umarım bırgun sende baska bır sekılde vergı memuru veya baska bır nedenden devletle yuzyuze gelmezsın. gg oduyordu bızım vergılerı bu bır
    bırıncı veya ıkıncı el farketmıyormus malıyede bu ıkı
    ınsanlar ıs bulamıyor.ıssızlık nedır bılırmısın sen
    evın kıra cocuk okul ekmek derdını anladıgım kadarıyla hıc bılmıyosun.tuzun kuru sanırım.
    ne yapsın ınsanlar sence????
    hırsızlık mı??? dolandırıcılıkmı?????
    ne yapsın cevap ver???
    ölsünlermii????
    bu sekılde konusarak ayıp etme.sus otur
    pazaryerlerınde tekstıl urunlerı satılıyor.fatura kesıyormu pazarcılar sana??? malıye orları dolasıyor denetlıyor ama fatura soruyormu?????
    ev kadınları avon,orıflame veya baska gıyım urunlerı satıyor gun gun dolasıp onlar nedır?????? ben bu mantıkta dusundum hep. ben evden satıyrum ama dolasmadan netten satıyordum. bana vergı gelıyosa onlarada gelmelı......
    evden satıslara nıye kımsenın sesı cıkmıyor....
    ayrıca bu ulkede gereken vergıyı odemesı gereken bızden cooooooooooooook buyuk coooooooooooook zengın ınsanlar var.
    adam gıbı yaptıgınız yasal degıl fatura kesmelısın densın uyarı gelsın once bu sekılde ınsanların hayatını karartmadan....
    tuzu kuru olana konusması cok kolay

• quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

eğer ortada bir suç varsa bu suça zemin hazırlayan gg nin suçu yok mudur?

en buyuk suclu gg bence zaten
  • bu arada bırıncı el veya ıkıncı el hıc farketmıyor sonucta ortada satıs var dedıler
    faturanız varsa net karınız ustunden hesaplanıyor tum bborclarınız ama faturanız yoksa sattıgınız bedel -gg komısyonu sonucunda cıkan bedelden hesaplanıyor
    bıran once faturalarınızı toparlayın derım ben . ben bıraraya getırmeye basladım bulabıldıklerımı yoksa cezanız satıs tutarına gore 2-3 katına cıkar
  • bu arada bimere sıkayette bulundum ben ama bısey cıkacagını sanmıyorum. arkadas sıkayet ettıgı bırımı bımere,bımer sıkayet edılen kuruma dılekcesını gondermıs.bu nasıl iş ise
  • BİMER ilgili kurum yada kurumlara aktarıyor dilekçelerinizi. Merak etmeyin gereği yapılıyor. Sallamıyorlar yani. Bu konu ile ne derece alakalı olur bilemem ama bazı forumlarda okudum G.G nin avukatları şikeyet edenin peşinde koşuyorlarmış. Anlaşma sağlamak için.
  • Arkadaşlar bu başlığa inanan yok dimi? Lütfen yok diyin çünki DH de bu kadar cahil insanlar olduğuna inanmıyorum ben.Yahu 2.elin vergisi mi olur kdvsi mi olur? İlk mesajdaki adamın başına gelenler yalan bir kere.Ama dükkan sahibi iseniz durum farklı olabilir yoksa ben evimdeki sandalyeyi satsam,devlet bana niye vergisini ödemedin mi diyecek?Zaten ben o sandalyeyi alırken ödedim tüm vergilerini,aynı mal üzerinden 2.defa vergi alınamaz.Tamamen şehir efsanesi olmuş
  • Sevgili 666 G.G zaten açıklıyor mesaj atan satıcılara ikinci elde olsa sıfırda olsa süreklilik arz eden bütün satışlarda fatura kesmelisiniz diye. Sen neyi anlatmaya çalışıyorsun. Sanırım forumda yazanları tam okumuyorsun. Eğer ikinci elde KDV yoksa antikacılar hiç vergi vermezdi. Kazanç varsa ortada vergiside oluyor ama sen 1-2 tane bişey satmışsan zaten maliyenin buna bişey dediği yok.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.