Şimdi Ara

auris 1.33

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
31.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu hafta pazartesi yeni satınaldığım ve şu ana kadar 750 km yol yaptığım 2011 model Auris 1.33 Comfort ile ilgili fikirlerimi beyan etmek istiyorum. Arabayı alamayı düşünen yada merak edenlere umarım yardımcı olabilirim;
    1. Öncelikle aracın motorunun performansı beklediğimin üzerinde olduğunu söylemeliyim(bu değerlendirmeyi 2008 1.6 Opel Astra ile kıyaslayarak yapıyorum.)Aracın 6 ileri olmasıda çok iyi olmuş hatta 7 olsa süper olurmuş.
    2. Bazı yorumlarda yazılanın aksine yakıt tüketimi fazla değil. Vites değişim göstergelerine uyarak kullanıldığı takdirde şehir içinde özellikle köprü trafiğinde dur-kalk halinde ortama yakıt tüketimi 7.2 lt ile depoyu 690 km iken yeniden doldurdum.
    3. Optiron gösterge paneli çok şık ve kullanışlı.
    4. Yüksek hızlarda dahil(180 km.) yol, rüzgar ve motor sesi hiçde rahatsız edici değil hatta beklentilerimin üzerinde diyebilirim.
    5. Aracın iç malzeme kalitesi özellikle ön göğus kaplamasının dokunma hissi çok güzel.
    6. Aracın özelikle iç hacmi çok tatminkar. Ön koltuklar çok geride olduğunda bile arka taraftaki diz mesafesi çok geniş. Hatta Astradan daha geniş diyebilirim. Arka koltukların kademeli olmasıda çok güzel.
    7. Comfort donanım paketinin en düşük paket olduğu göz önünde bulundurulduğunda Sis Farları, Mercekli farlar, Spor Deri Direksiyon, Deri vites, Işıklı makyaj aynaları, Elektrikli Katlanır Aynalar, Kol Dayama, Tam otomatik 4 Cam VB özellikler çok tatmin edici.
    8. Farlar+Sisler ampullerini Philips beyaz ampullerle Parklar+Arka plaka ampullerini de beyaz LED ampullerle değiştirdim ve görüntü harika oldu.Özellikle ampullerini beyazla değiştirip öndeki aracın sürücüsünün gözünü alan dağılan far görüntülerinden rahatsız olanlar için mercekli farda beyaz ampul uygulaması xenon'a yakın bir görüntü sunuyor.Bu arada far ve sis ampullerinin H11 ve park ve plaka ampullerininde dipsiz ampul olduğunu hatırlatırım.
    9. Bluetooth destekli dreksiyondan kumandali USB ve AUX girişli teyb çok başarılı ve ses seviyesi son kademede bile bozulmadan dinlenebiliyor.Telefonunuzla eşleştirdikten sonra birdaha birşey yapmaya gerek yok araca bindiğinizde otomatik bağlanıyor.Ve rehberinizi bile araçtan kullanabiliyorsunuz.

Bunların yanında araçta eksi olan hususlarıda belirtmek isterim.

1. Kol dayama biraz daha ileriye kaydırılabilecek şekilde olsaydı(Mercedes B serisindeki gibi) çok daha kullanışlı olurdu.
    2. Orjinal anahtar Sustalı olsa daha iyi olabilirdi.Ayrıca yedek anahtarın kumandasız olması hoş değil.
    3. Bagaj hacmi biraz yetersiz yedek lastik biraz daha aşağıda konumlandırılarak derinliği arttırılabilse yeterli olurmuş.Arka koltuklar 2. kademede iken biraz daha iyi oluyor.
    4. Elektrikli katlanır aynalar kilit kumandasına bağlı olsa ve araç kilitlendiğinde otomatik kapansa çok daha şık olurdu. Zira küçük bir röle ile elektrikçi arkadaşıma yaptırabilirim diye düşünüyorum.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Başka hususlar olursa tekrar yazarım.Bu arada araçla ilgili sormak istedikleriniz olursa cevap vermek isterim.

Herkese saygılar.

• aurise 1.33 dual vvti motor gider mi ne dersiniz? liste fiyatı 34.200TL. 98 beygir ve 128 nm tork.

• gider ama biraz limitlerde olur herhalde perf beklentiniz yoksa işinizi görür auris corolladan ağırdır biraz hissedilir motorun küçüklüğü ama kısa vites oranlarıyla toplamışlardır diye tahmin ediyorum zaten fix 6 ileri oluyor hepsinde
  • performans beklentisinden kasıt arabanın kaçması gerektiğinde kaçabiliyor olması ise tabiiki beklenir ama yüksek hız lazım değil doğrusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kblue -- 5 Mayıs 2010; 19:23:17 >
  • benim merak ettiğimde tam bu aslında c segmenti 1.4 ler genel olarak tutulmuyor bildiğim kadarıyla. performanstan bahsediliyor.yani bu araç üzerinde bu motor olduğu için mesela uzun yolda (ki sanırım şehiriçinde 1.4 olması sorun yaratmaz) ara veya neyse işte ani hızlanma gerektiren durumlarda vs. vs. durumlarda tehlike yaşanmasına sebep olurmu,100-120 km hızlarda ne dezavantajı olur bunları merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kblue

benim merak ettiğimde tam bu aslında c segmenti 1.4 ler genel olarak tutulmuyor bildiğim kadarıyla. performanstan bahsediliyor.yani bu araç üzerinde bu motor olduğu için mesela uzun yolda (ki sanırım şehiriçinde 1.4 olması sorun yaratmaz) ara veya neyse işte ani hızlanma gerektiren durumlarda vs. vs. durumlarda tehlike yaşanmasına sebep olurmu,100-120 km hızlarda ne dezavantajı olur bunları merak ediyorum

böyle bir gereksinim olduğunda vites le işin oluyor biraz ama sıkıntı olmuyor zaten bütün araçlar böyle çoğu atmosferik 1.6 zaten zor güç bela yetiyor onlar basıp uçmuyor uygun vitesle topluyorlar motor kadar şanzımanda kullanılan dişli oranıda önemli küçük motorlarda uygun vites oranlarıyla çok atik araçlar haline geliyorlar ben 1.4 (90 ps dizel) corolla kullanıyorum gerektiği zaman uygun devir bandında uygun vites ile okadar seri oluyor ki şaşırtıcı derecede
    zaten bütün araçlar uygun vites olmadığı zaman bayılır

yinde almayı düşünüyorsanız detaylıca test edin bunu size sağlayacaklardır kendiniz karar verin tekrar edeyim performans beklemeyin ama araç asgari ihtiyaçları karşılayacaktır

küçük bir araştırma yapınca teknilk detaylara ulaştım

Maksimum hız 1,6 valve matic 195 km/saat , 1.33 175 km/saat

Hızlanma (0-100 km/sa) 1,6 valve matic 10 saniye , 1.33 13,1 saniye

hızlanma verileri bu şekilde bu ne demek son süratin düşük olması vites oranlarının kısa olması yani motoru zorlamadan devirlenmesi ve aracın seri bir araç olması için çaba sarfedilmiş demek

referans olması açısından bir kaç bilgi daha vereyim corolla 1,6 0-100 hızlanma 10.4 saniyedir , corolla dizel 11,9 saniyedir , jetta 1.6 dizel 12 saniyedir octavia TSİ 122 ps 10 saniyedir ortalama bu şekildedir sizin almak istediğiniz araçta 13.1 saniye aradaki fark bu kadar

yinede sormak istediklerin varsa sorabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 5 Mayıs 2010; 20:38:05 >

• 1.3 motor C sınıfı bir araba nasıl 34.200 olur ya ?

Bir de matelik tenk eklesen 36'ya dayanacak
  • Orijinalden alıntı: hunter06

Orijinalden alıntı: kblue

böyle bir gereksinim olduğunda vites le işin oluyor biraz ama sıkıntı olmuyor zaten bütün araçlar böyle çoğu atmosferik 1.6 zaten zor güç bela yetiyor onlar basıp uçmuyor uygun vitesle topluyorlar motor kadar şanzımanda kullanılan dişli oranıda önemli küçük motorlarda uygun vites oranlarıyla çok atik araçlar haline geliyorlar ben 1.4 (90 ps dizel) corolla kullanıyorum gerektiği zaman uygun devir bandında uygun vites ile okadar seri oluyor ki şaşırtıcı derecede
    zaten bütün araçlar uygun vites olmadığı zaman bayılır

yinde almayı düşünüyorsanız detaylıca test edin bunu size sağlayacaklardır kendiniz karar verin tekrar edeyim performans beklemeyin ama araç asgari ihtiyaçları karşılayacaktır

küçük bir araştırma yapınca teknilk detaylara ulaştım

Maksimum hız 1,6 valve matic 195 km/saat , 1.33 175 km/saat

Hızlanma (0-100 km/sa) 1,6 valve matic 10 saniye , 1.33 13,1 saniye

hızlanma verileri bu şekilde bu ne demek son süratin düşük olması vites oranlarının kısa olması yani motoru zorlamadan devirlenmesi ve aracın seri bir araç olması için çaba sarfedilmiş demek

referans olması açısından bir kaç bilgi daha vereyim corolla 1,6 0-100 hızlanma 10.4 saniyedir , corolla dizel 11,9 saniyedir , jetta 1.6 dizel 12 saniyedir octavia TSİ 122 ps 10 saniyedir ortalama bu şekildedir sizin almak istediğiniz araçta 13.1 saniye aradaki fark bu kadar

yinede sormak istediklerin varsa sorabilirsin

teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragıp Ozan

1.3 motor C sınıfı bir araba nasıl 34.200 olur ya ?

toyota metalik renk için ilave ücret almıyor aksine 2000 ytl ye kadar indirim yapıyor yanlış yönlendirme yapmayın

@kblue önemli değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

toyota metalik renk için ilave ücret almıyor aksine 2000 ytl ye kadar indirim yapıyor yanlış yönlendirme yapmayın

@kblue önemli değil

tamam şimdi çok ucuz oldu 1.3 motor C sınıfı bir araba

• 34 liraya B segment araçlar satılıyor ama...
  • quote:

quote:

quote:

@kblue önemli değil

metalik renk için para ödenmediğini bilmediğin için cevap yazdım . sana pahalı geliyorsa almayabilirsin kimse seni zorlamaz emin ol

• O değilde ben 56.750,00 TL'ye AURİS alan varmıdır onu merak ediyorum???Ama vardır vardır olmasa yazmazlardı demi???
  • quote:

quote:

quote:

@kblue önemli değil

Cahil cahil konusma. 1.4 motor koskoca passati kaldirmiyormu?!

• quote:

Orijinalden alıntı: millercoholic

O değilde ben 56.750,00 TL'ye AURİS alan varmıdır onu merak ediyorum???Ama vardır vardır olmasa yazmazlardı demi???

Lansmandan 3 gun sonra Sonkarda gordum. Satilmisti. Universite ogrencisi surecekmis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnreaCHaBLe

quote:

Orijinalden alıntı: millercoholic

O değilde ben 56.750,00 TL'ye AURİS alan varmıdır onu merak ediyorum???Ama vardır vardır olmasa yazmazlardı demi???

Lansmandan 3 gun sonra Sonkarda gordum. Satilmisti. Universite ogrencisi surecekmis.

Maşşşallah!!! Yakışır gence

• quote:

Orijinalden alıntı: yyayman

quote:

quote:

quote:

@kblue önemli değil

İyi de o 1.4 motor 122 HP.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: yyayman

quote:

quote:

quote:

@kblue önemli değil

İyi de o 1.4 motor 122 HP.

• Orijinalden alıntı: Ragıp Ozan

İyi de o 1.4 motor 122 HP

Yahu gülüyorsunuz da Passat 102 beygir motor da var sonuçta. Passat 102 beygirle giderse ki gidiyor, bu araç da 98 beygirle gider. Bu kadar basit.
    Nedir bu forumdaki Toyota düşmanlığı anlamadım gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 6 Mayıs 2010; 1:40:58 >
  • fiyat normal bir fiyat, boş araç ama bomboşline değil yani, alınası araç yakıt olarakta zorlamadan kullanırsan 8lt civarı bişeyler yakar, e iyi iyi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.