- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Ücretsiz (freeware) Panda Cloud Antivirus Paylaşımı - Özellikler, Sorunlar ve Çözümleri
Bu konudaki kullanıcılar:
 
122
Cevap
4
Favori
14536
Tıklama
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


4619 Mesaj
4 Mayıs 2010; 18:39:55 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Viruslere , Solucanlara (worm) , Truva atlarına (trojan) , Casus yazılımlara (spyware) , Reklam yazılımlarına (adware) , Numara çeviricelere (dialer), şaka (joke) ve diğer kötü yazılımlara karşı temel koruma .

30 Aralık 2010 Tarihi itibari ile forumda Panda Cloud Ücretsiz Antivirus desteğini veriyorum arkadaşlar görüş ve önerilerinizi yaşadığınız problemleri bu sayfaya yazabilirsiniz.

Panda Cloud Antivirus Türkiye Sayfası : http://www.cloudantivirus.com/tr/

En yeni sürümü (Çevrim içi yükleyici !) : http://acs.pandasoftwar...PandaCloudAntivirus.exe

Ram kullanımı :
Başlangıçta (boot) : 45mb
Beklemede : 7-25mb (psanhost.exe)
Dosya indirdiğinizde 35-40mb (riskte kullanım artar!)
Veri aktarımında : 35-40mb (riskte kullanım artar!)

İşlemci kullanımı (pentium d 945 test ile):
Beklemede %0.3
Taramada %1 ila %25 (riskte kullanım artar!)


Tanıtım : Merhaba arkadaşlar daha önce sizlere avira antivirus personal hakkında tavsiyelerde bulunmuştum lakin şuan avira antivir personal hala türkçe desteği vermiyor , bazı arkadaşlarımız virus uyarısında bi buzzer sesinden ve virus yakalama konusunda şikayetçi (2 yıl evveline kadar anında yakalıyordu !) , ben aviraya alternatif ücretsiz program arayışlarımda Microsoft sec.es. antivirus denedim bazı ufak tefek sorunlar yaşadım o yüzden ücretsiz antivirus programı arayışlarım devam etti panda usb vaccine'ı (usb flash disk aşılayıcı) tüm kurudğum sistemlere kurarken üstte panda cloud antivirus for free gibi bir uyarı gördüm ve indirdim kurdum update yapmaması beni şaşırttı fakat update yi arka planda kuruyormuş comodo firewall ile fark ettim neyse geçen yıl başımıza musallat olan almanah ve sality viruslerini anında yakalayıp sildiğini fark ettim (sistem temizken) lakin şöyle bir durum var normalde bütün antivirusleri virus yemeden önce kurmanız gerekir virus yedikten sonra kurarsanız ancak dua edersiniz temizlesin diye , programın küçük boyutu ve basit arayüzü ve en önemli artısı Türkçe oluşu ve sistemi kasmayışı sizin bu programa pozitif bakmanızı sağlayacak , autorun sorunlu bir flashı taktığınızda update li panda cloud antivirus temizlemeye başlayacaktır ve herhangi bir şekilde size sileyimmi karantinayamı atayım diye sormayacaktır otomatik olarak kendi siliyor !

Malware koruması : bazı şüpheli programları ise karantinaya atıyor tekrar geri almanız için panda cloud antivirus'u açın ve çöp kutusuna tıklayın açılan pencereden geri getirebilirsiniz.

Kurulum hakkında önemli bilgi : eğer sality virusu yemişseniz ve aktifse panda cloud antivirusu kuramassınız hata verir bir şekilde o virusten kurtulmanız gerekiyor bunu bilmenizde fayda var , sality virusu yemiş olan arkadaşlar becerebilirseniz ilk önce avira antivir personal ı indirip bir klasöre rar çıkartır gibi çıkartıp öyle kurmanız gerekiyor (devamı gelecek)

Mayıs 2010 yılında yaptığım ilk yorum ;

quote:

evet arkadaşlar bu gün çok dikkatimi çekti indirdim çok küçük bir dosya boyutu olmasına rağmen sality virusunu anında yakalayıp sildi tabi temizlemiyor siliyor , dikkatimi çeken tarafı bu antivirus programı update yapmıyormu ? hiç update ile ilgili birşeyi yok ingilizce olduğu için üzülmüştüm ama internette tesadüfen programın ismini yazınca Türkçe yaması olduğunu fark ettim indirdim kurdum program gerçekten Türkçe oldu.(artık yamaya ihtiyacınız yok program ile birlikte kuruluyor)

Bu arada Avira Antivir Personal kullanıcısıydım zırt pırt sistem çökmeleri başlayınca şüphelendim ve Microsoft Security essential e geçtim herşeyi yakalayamıyor yakalasa bilse temizlemiyor silmiyor vs. ama pandadan bugünlük memnunum sizlerin görüşünü alayım istedim.

İyi Forumlar.

Not : formatlanan sistemlere kurmayı düşünüyorum. (kuruyorum artık)ekran görüntüsü ;Panda, ilk bulut tabanlı anti-virüs yazılımını tanıttı.

Conficker virüsü gibi tehlikeler arttıkça güvenlik sorunu Windows kullanıcıları arasında gittikçe daha öncelikli hale geliyor. Panda Internet Security ve Panda Antivirus yazılımlarının sahibi Panda Security, virüsten korunma ihtiyacını �bulutlara taşıdı�. Cloud computing teknolojisinden yararlanan ve 3 yıldır geliştirme aşamasında
olan yeni Panda Cloud Antivirus beta sürümü ile kullanıcılara daha başarılı bir güvenlik sunmayı amaçlıyor ve kişisel kullanımda yazılımı beta aşamasından sonra bile ücretsiz sunmayı hedefliyor.

Yazılım, Panda�nın �Collective Intelligence (ortak zeka)� adını verdiği özel clould computing teknolojisi, virüs ve diğer kötü amaçlı yazılımları binlerce kullanıcı tarafından oluşturulan bir ortak sanal zeka ile neredeyse gerçek zamanlı olarak algılıyor. Panda, Collective Intelligence ile yeni bir zararlı yazılımı 6 dakikadan daha kısa bir sürede tanımlayabileceklerini, ve günde 50 bin üzerinde örneği işleyebileceklerini söylüyor. Yeni Cloud Antivirus programı, tehlikleli kodları iki bölüme ayırarark değerlendiriyor: hemen taranması gereken çalıştırılabilir dosyalar ve daha düşük önceliğe sahip çalıştırılabilir olmayan dosyalar. İkinci bölümdeki tehlikeler bilgisayar herhangi bir işlem yapmadığı zaman taranıyor. Collective Intelligence veritabanını oluşturmak için tüketici verilerini kullanabilmek amacıyla Panda, Cloud Antivirus yazılımını ücretsiz olarak dağıtmaya karar verdi.

Yeni program söylenene göre sabit diskinizde 50 MB civarında yer kaplayacak ve çalışırken 17MB bellek kullanacak. Bu ortalama, sektördeki diğer programlara göre oldukça iyi olmasına karşın Panda, yazılımı geliştirerek en azından bellekte yerleşik haldeyken 12MB kullanabilmesine çalışıyor.

Cloud computing teknolojisi, sistem kaynaklarının kullanımı açısından baktığımızda oldukça avantajlı görünüyor, fakat diğer tarafta bilgisayar internete bağlı olmadığında sistem güvenliği biraz düşüyor. Panda�nın araştırma danışmanlarından Pedro Bustamante bu soruya �Kullandığımız model, alışılagelmiş antivirüs sunucusu ve istemcisi ilişkisini yok ediyor. Kullanıcı internete bağlı olmadığında Collective Intelligence, bağlantı kesilmeden hemen önce güncellenen yerel bir kopyayı kullanıyor� yorumunu yapıyor.
Kaynak: http://hardwaremania.co...rus-yazilimini-tanitti/


Kişisel tavsiyelerim : bu programı internete sürekli bağlı olan pclerde kullanmanızı tavsiye ederim arasıra internetiniz kapalı olsada olur çünkü en son güncelleştirmeyi kullanacaktır ama net bağlantısı olduğunda daha iyi koruyor internete yeni giriş yapan arkadaşlar ücretli yada başka bir güçlü antivirus programlarını tercih edebilirler , viruslere karşı savunmalı olan arkadaşlar bu programı deneyip kullansın yada ben antivirus programı kullanmıyorum ama yan cebime koy hesabıda olabilir tabi yada düşük sistemi olan arkadaşların ihtiyacını karşılayacaktır.
* Panda Cloud Antivirus Ücretsiz Sürümü sadece kişisel kullanım ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için ücretsizdir.

*Sisteminize antivirus programlarınızı zararlı yazılım yemeden önce kurun, Sistem virus yedikten sonra antivirus kurmanız bazen fayda etmeyebilir !


*buna tüm antivirus yazılımları da dahil olabilir.Kurulumdan sonra sorun yaşamak istemiyorsanız resimde görülen Yahoo search ve Panda Sec. toolbarın işaretini kaldırınız ve yükleyiniz.

Eğer yanlışlıkla kurduysanızresimde göreceğiniz üzere "panda toolbar" eklentisini kaldırmanızı öneriyorum.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 26 Ekim 2013; 10:26:06 >
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


 
3879 Mesaj
4 Mayıs 2010; 23:53:17 

Bu programın amacı sanki sistemde hiç antivirüs yokmuş gibi davranmak. Güncellemeleri falan kendi içinde gizli olarak yapıyor, tam bir pislik, bu versiyonu hem ücretsiz hem paralı sürümünden daha iyi.

Pandanın diğer paralı antivirüsünü birkaç gün önce akrabamda denedim çok kötüydü bu versiyonu çok daha iyi.
_____________________________

xepfkli...


4619 Mesaj
5 Mayıs 2010; 11:03:41 

Tam bir pislik derken iyimi kötümü, ben ana bilgisayarda 1 aya yakındır kullanıyorum ve rutin olarak kontrol ediyorum çerez merez ne varsa siliyor mesela flash takıldığında bana sormadan tarıyor içeriğindeki autorun.inf virus türevlerini bana sormadan kendi siliyor bizzat kendim girdim baktım teker teker siliyor.
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


 
3879 Mesaj
5 Mayıs 2010; 14:03:32 

Pislik derken aynen onu demek istedim, seni hiç uğraştırmıyor herşeyi kendi yapıyor. Olumlu anlamda dedim..

Sürekli arka planda virüsleri dövüyor hiç acıması yok anlamında.. :D
_____________________________

xepfkli...


4619 Mesaj
30 Aralık 2010; 19:41:01 

Kullanımdan 7 ay sonra desteğini vermeye karar verdim arkadaşlar.
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


2417 Mesaj
31 Aralık 2010; 16:52:53 

Avira premium security 'nin silemediği virüsü anında temizledi Panda. Ben lisanslı bir diğer bilgisayarda Trend Micro ' nun yerine kurdum gayet başarılı buldum tavsiye ederim.
_____________________________

Feeling is everything!..


4619 Mesaj
4 Ocak 2011; 20:04:01 

video eklendi ingilizce ama idare edin yakında belki türkçesinide yaparlar o zaman koyarım
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


550 Mesaj
5 Ocak 2011; 9:06:18 

İsmini hiç duymamıştım. birkaç olumlu yorum var diye hiç sorun yaşamadığım AVG Internet Security ve AVG Anti Virus Programımı kaldırıp ev ve iş pc mi Panda'ya emanet etmem ne kadar akıllıca olur?
_____________________________4619 Mesaj
5 Ocak 2011; 14:36:28 

quote:

Orijinalden alıntı: hopelephant

İsmini hiç duymamıştım. birkaç olumlu yorum var diye hiç sorun yaşamadığım AVG Internet Security ve AVG Anti Virus Programımı kaldırıp ev ve iş pc mi Panda'ya emanet etmem ne kadar akıllıca olur?

Burda panda antivirusun tanıtımını yapıyorum ama avg yi yada başka bir antivirusunuzu illa kaldırıpta zorla panda cloud kurun demiyorum özgür irade yani isteyen kurar isteyen dener istemeyen kurmaz ben sadece tavsiye ediyorum çok hızlı işlevsel bir program ama denemenizde fayda var< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 5 Ocak 2011; 15:58:22 >
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


4266 Mesaj
5 Ocak 2011; 18:34:28 

Bence de iyi program. Yavaş ve ram'i az bilgisayarlar için biçilmiş kaftan.
_____________________________

.


550 Mesaj
5 Ocak 2011; 19:25:53 


quote:

Orijinalden alıntı: hayati54


Burda panda antivirusun tanıtımını yapıyorum ama avg yi yada başka bir antivirusunuzu illa kaldırıpta zorla panda cloud kurun demiyorum özgür irade yani isteyen kurar isteyen dener istemeyen kurmaz ben sadece tavsiye ediyorum çok hızlı işlevsel bir program ama denemenizde fayda var

anlıyorum, en azında laptopım için denemeyi düşünüyorum da artılarını duymak istedim bu mesajı yazarak. Ayrıca bi tanıtımcı " isteyen kurar isteyen dener istemeyen kurmaz" der mi? çok güzel şöyle böyle kesin kurun der
_____________________________ 
507 Mesaj
6 Ocak 2011; 0:39:23 

daha öncede denedim başarılı fakat şuan enaz ram vede cpu kullanan avast 5.1 türkçe yeni sürümü hem virüs tabanını hemde ana programı güncelleyebilen tek program
_____________________________4619 Mesaj
8 Ocak 2011; 15:34:18 


quote:

Orijinalden alıntı: hopelephantanlıyorum, en azında laptopım için denemeyi düşünüyorum da artılarını duymak istedim bu mesajı yazarak. Ayrıca bi tanıtımcı " isteyen kurar isteyen dener istemeyen kurmaz" der mi? çok güzel şöyle böyle kesin kurun der

Bu programdan benim zaten bir çıkarım yok "ücretsiz antivirus programı virusu ıslık ile çağırır"lafını yedinren bir program zaten hem iti kullan ve dene faydasını göreceksiniz , ayrıca çalışması için illa internete ihtiyaç duymuyor bazılarının dediği gibi normal bildiğiniz antivirus programı.
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


6020 Mesaj
8 Ocak 2011; 16:12:09 

Arkadaşlar McAfee Total Protection 2010 yazılımının ücretsiz olarak dağıtıldığı bir sürede ben de almıştım. Son 3-4 ayım kaldı. 3-4 ay sonra yeni antivirüs programı aramaya başlayacaktım ama yazdıklarınız gözüme çarptı. Şahsen internet korumasını beğendim mcafee nin ancak virüslere karşı yeterli değil gibi. Win 7 kullanıyorum ve zamanla pc inanılmaz yavaşlıyor. Son 5-6 ayda 3 kere sistem geri yüklemesi yaptım. Ne dersiniz? Ücretsiz olan bu yazılıma geçme zamanım gelmiş mi? :)
_____________________________


Windows 10 Pro X64 Orj.-Gigabyte Z170X Gaming 7-6700K 4,0Ghz@4,7Ghz 1.36V-Noctua U14S
Evga GTX980Ti Superclocked+ ACX2.0 1190/7000@1500/7600-Corsair Dominator Platinum 2x8 GB DDR4 3200 CL16-Corsair AX1200i-Samsung 850 Evo 500GB SSD-2TB WD Black-1.5TB+2TB Seagate Green-BenQ XL2720Z 144HZ 1Ms-Philips 23"238G4 IPS-
Corsair 780T-Razer Naga MMO 2014-Logitech G710+/Razer Tiamat 7.1-Asus Xonar DSX-Logitech x540-


4619 Mesaj
8 Ocak 2011; 16:17:01 

@AC Kırıklar

hocam sadece 1 hafta deneyin ve farkı görün hem hızlı hem güvenli
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


4266 Mesaj
8 Ocak 2011; 16:47:32 


quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

Arkadaşlar McAfee Total Protection 2010 yazılımının ücretsiz olarak dağıtıldığı bir sürede ben de almıştım. Son 3-4 ayım kaldı. 3-4 ay sonra yeni antivirüs programı aramaya başlayacaktım ama yazdıklarınız gözüme çarptı. Şahsen internet korumasını beğendim mcafee nin ancak virüslere karşı yeterli değil gibi. Win 7 kullanıyorum ve zamanla pc inanılmaz yavaşlıyor. Son 5-6 ayda 3 kere sistem geri yüklemesi yaptım. Ne dersiniz? Ücretsiz olan bu yazılıma geçme zamanım gelmiş mi? :)


Bence Panda Cloud Antivirus'e geçebilirsin. Yanlız yanına firewall da kurman lazım. Ben Zonealarm Firewall Free'yi tavsiye ederim. Bilgisayarım yavaşlamasın ve az ram kullansın diyorsan Comodo Firewall daha iyi.
_____________________________

.


6020 Mesaj
8 Ocak 2011; 17:29:05 


@cagdas70
Comodo zırt pırt soru sorup yıldırıyor beni.Zone Alarm ı deneyeyim.
@Hayati
Hemen deniyorum programı. Özellikle mesaj sayınızın benim 3 katımdan fazla olması beni merak ettirdi :):):)
_____________________________


Windows 10 Pro X64 Orj.-Gigabyte Z170X Gaming 7-6700K 4,0Ghz@4,7Ghz 1.36V-Noctua U14S
Evga GTX980Ti Superclocked+ ACX2.0 1190/7000@1500/7600-Corsair Dominator Platinum 2x8 GB DDR4 3200 CL16-Corsair AX1200i-Samsung 850 Evo 500GB SSD-2TB WD Black-1.5TB+2TB Seagate Green-BenQ XL2720Z 144HZ 1Ms-Philips 23"238G4 IPS-
Corsair 780T-Razer Naga MMO 2014-Logitech G710+/Razer Tiamat 7.1-Asus Xonar DSX-Logitech x540-


550 Mesaj
8 Ocak 2011; 18:08:14 

ben de deneyeceğim.
_____________________________ 
28 Mesaj
11 Ocak 2011; 20:42:23 

Merhaba,

Topigi acan kardese sormak istiyorum, bendede lisansli mcafee antivirus plus var, ilk defa lisansli olarak mcafee yi kullaniyorum, tam sistem koruma firewal vs yuklenmesine gerek yok.

Fakat Mcafee belki cok ozellikle oldugundan bilgisayari biraz yavaslatti, simdi bu pandayi gorunce gercekten dikkatimi cekti.Ama lisansli bi urunu kaldirip daha henuz yeni sayilabilecek cloud sistemli pandayida yuklemek garip geliyor.Ama bilgisayarda hizlansin istiyorum.

Internete bagli degilken korumasi cok iyi degil anladigim, yani eger pandanin virus veri tabaninda olmayan bi virus cok rahat usb vs ile bulasabilir..

Ne yazacagimi bende sasirdim acikcasi ama hizlansin istiyorum bilgisayar
_____________________________4619 Mesaj
11 Ocak 2011; 21:33:09 

@inchina Öncelikle merhaba

McAfee çok iyi bir antivirus programı tabi ücretli ve lisanslı olan daha iyidir ve daha iyi korur ,

panda'da şöyle bir durum var cloud yani bulut sistemli bir antivirus yani şöyle düşünelim antivir per. antivirus günde 3-4 defa update yapıyor ama panda sürekli bulut sistemi nedeniyle hep güncel ! ama internete bağlı olmazsanız en son update sisteminde kalırsınız ve usb viruslerine zaten çok iyi koruma sağlıyor ayrıca "panda usb vaccine" kurmanıza gerek yok, mcafee yi kaldırıp lisanslı olduğu için tekrar kurabilirsiniz, ama eğer sürekli usb kullanıyorsanız ve sistemin kasmasını istemiyorsanız 1 hafta panda cloud antivirusu kullanmanızı tavsiye ediyorum farkı mutlaka göreceksiniz.

Denemeden bilemezsiniz !
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


 
28 Mesaj
11 Ocak 2011; 21:45:06 


Cevaptan oturu tesekkur ederim.

Insallah 3-4 gun icinde simdilik Mcafee yi kaldirip Panda cloud'u deneyecegim...Kurtukdan sonraki izlenimlerimide yazarim ins.

Iyi forumlar
_____________________________2417 Mesaj
14 Ocak 2011; 12:29:39 

burada okuduğumda kurdum pandayı ve 4 bilgisayarı da pandaya emanet ettim. çok başarılı buldum.

herkese tavsiye ederim...
_____________________________

Feeling is everything!..


1935 Mesaj
14 Ocak 2011; 19:49:42 

Antivirüs yazılımına para vermeye karşı olan biri olarak uzun süredir Avira Antivir Personal kullanıyorum çokta memnunum. Panda Cloud kullanan herkes öve öve bitiremiyor onuda bi ara deniyeceğim
_____________________________


HOUSE
- TARGARYEN -
FIRE and BLOOD


4069 Mesaj
14 Ocak 2011; 19:54:30 

Bende microsoft essentials kurulu bir yanlışını görmedim. Ama bunuda denerim bir ara.
_____________________________
2010®


2417 Mesaj
15 Ocak 2011; 18:16:41 

bende avira fanatiklerindendim panda kullanana kadar.... farkı göreceksiniz...
_____________________________

Feeling is everything!..


4619 Mesaj
15 Ocak 2011; 18:33:30 


quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Korsan

bende avira fanatiklerindendim panda kullanana kadar.... farkı göreceksiniz...

Bende öyleydim bir zamanlar.
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


2323 Mesaj
16 Ocak 2011; 18:59:56 


quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Korsan

bende avira fanatiklerindendim panda kullanana kadar.... farkı göreceksiniz...imza cümle uyumsuzluğu diyorum
_____________________________


İfrat tefritsiz olmaz.


550 Mesaj
16 Ocak 2011; 22:30:34 

Ben de az önce yükledim, deneyeceğim ve sonuçları paylaşacağım
_____________________________4619 Mesaj
18 Ocak 2011; 9:45:12 

sorun yaşayan olursa yardımcı olabilirim

not:kötü web sitelerinden korunmak için panda security toolbar ile birlikte yükleyiniz !

aman ha toolbarı yükleyim demeyin internete bağlanmada sorun yaşayabilirsiniz< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 27 Nisan 2011; 15:27:56 >
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


550 Mesaj
18 Ocak 2011; 13:46:25 


quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

sorun yaşayan olursa yardımcı olabilirim

not:kötü web sitelerinden korunmak için panda security toolbar ile birlikte yükleyiniz !

hocam truva atı olan bir dosyayı tarattım ve buldu ancak sil diye bir seçenek çıkmadı, sadece dosya yolu ve virüs ismi yazıyordu
_____________________________4619 Mesaj
18 Ocak 2011; 17:10:39 

@hopelephant

1 dosya silindi/etkisizleştirildi dedimi ? , silince hemen siliyor etkisizleştirirse ya o dosya çalışıyor yada bir sonraki "yeniden başlatmada" silecektir olmadı silebiliyorsanız yolu izleyip el ile silmeyi deneyiniz.

el ile silemezseniz "unlocker" programı ile silebilirsiniz.
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


550 Mesaj
18 Ocak 2011; 20:39:40 


quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

@hopelephant

1 dosya silindi/etkisizleştirildi dedimi ? , silince hemen siliyor etkisizleştirirse ya o dosya çalışıyor yada bir sonraki "yeniden başlatmada" silecektir olmadı silebiliyorsanız yolu izleyip el ile silmeyi deneyiniz.

el ile silemezseniz "unlocker" programı ile silebilirsiniz.

Ben ordaki yoldan dosyayı bulup el ile sildim. Program silmedi ben de programa sildiremedim çünkü öyle bir seçenek yoktu.
_____________________________4619 Mesaj
22 Ocak 2011; 15:01:52 

o zararlıda panda logosu varmıydı çünkü panda cloud artık karantinaya yada etkisiz kıldığını kilitliyor ve çalışmasını engelliyor!.
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


1935 Mesaj
22 Ocak 2011; 21:39:50 

Programı kurdum hiç bir işe yaradığı yok trainer'ı virüslü olarak gördü silindi dedi trainer olduğu yerde duruyor yediden başlattım belki siler diye (ki zaten antivirüs programı virüs buluyorsa bulduğu an silmesi gerekir restarttan sonra silcekse ne anladım ben o işten) yine silmedi inanmayanlara ss gönderebilirim Free antivirüslerde kral Avira kim ne derse desin buluyor ve çatır çatır siliyor
_____________________________


HOUSE
- TARGARYEN -
FIRE and BLOOD


4619 Mesaj
23 Ocak 2011; 18:13:14 


quote:

Orijinalden alıntı: NéGRo

Programı kurdum hiç bir işe yaradığı yok trainer'ı virüslü olarak gördü silindi dedi trainer olduğu yerde duruyor yediden başlattım belki siler diye (ki zaten antivirüs programı virüs buluyorsa bulduğu an silmesi gerekir restarttan sonra silcekse ne anladım ben o işten) yine silmedi inanmayanlara ss gönderebilirim Free antivirüslerde kral Avira kim ne derse desin buluyor ve çatır çatır siliyor

Trainer nedir biraz açabilirmisiniz avira antiviri bende kullandım ama çalışan virusleri silemiyordu pandada restartan sonra siliyor yada önemli bir programdır diye kendi içeriğinde bulunan geri dönüşüm kutusunda tutuyor ama o programı çalıştırmıyor yada içerisindeki zararlı kodu siliyor .
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


1935 Mesaj
23 Ocak 2011; 19:40:39 

trainerdan kastım oyun için hile yani trainer çalıştırırken virüs silindi yazısı çıktı baktım trainerı virüs olarak görmüş ancak trainer olduğu yerde duruyordu kendi geri dönüşüm kutusuna girdim ordan silersem silinir diye düşündüm sildim baktım yine olduğu yerde duruyor restart attım hala silinmemişti etkisiz halede getirmemişti trainer hala çalışıyordu panda cloud virüs bulma açısından Aviradan başarılı ona bir lafım yok ama iş virüs silmeye gelince çuvallyor avira en azından bulduğunu affetmiyor. 2. silmeme vakasıda office yazılımının ilacında başıma geldi yine virüs silindi dedi ama silmedi.
_____________________________


HOUSE
- TARGARYEN -
FIRE and BLOOD


4619 Mesaj
23 Ocak 2011; 19:52:18 

@NéGRo hocam o dosyayı bir daha antivir gibi zararlı olarak gördümü ? çünkü panda cloud'un zararlı kodu temizleme özelliği var yani silmiyor bazen temizliyor istersen bir kontrol et birde antivire tarat sonuçları yaz sana zahmet.
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


6020 Mesaj
25 Ocak 2011; 12:01:34 

Sistemin format zamanı gelmişti.Format attım.Panda'yı kurdum.Ancak bir yerden trojan bulaşmış ve makinem beni deli etmeye başladı. Tekrar format atacağım. Panda'nın yanına kurulması gereken (firewall dışında) hangi yazılım var acaba? Advanced systemcare programındaki IObit Security 360 yı düşünüyorum. Sizce yeterli olur mu?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kırıklar -- 25 Ocak 2011; 12:02:48 >
_____________________________


Windows 10 Pro X64 Orj.-Gigabyte Z170X Gaming 7-6700K 4,0Ghz@4,7Ghz 1.36V-Noctua U14S
Evga GTX980Ti Superclocked+ ACX2.0 1190/7000@1500/7600-Corsair Dominator Platinum 2x8 GB DDR4 3200 CL16-Corsair AX1200i-Samsung 850 Evo 500GB SSD-2TB WD Black-1.5TB+2TB Seagate Green-BenQ XL2720Z 144HZ 1Ms-Philips 23"238G4 IPS-
Corsair 780T-Razer Naga MMO 2014-Logitech G710+/Razer Tiamat 7.1-Asus Xonar DSX-Logitech x540-


2323 Mesaj
25 Ocak 2011; 12:05:09 


quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

Sistemin format zamanı gelmişti.Format attım.Panda'yı kurdum.Ancak bir yerden trojan bulaşmış ve makinem beni deli etmeye başladı. Tekrar format atacağım. Panda'nın yanına kurulması gereken (firewall dışında) hangi yazılım var acaba? Advanced systemcare programındaki IObit Security 360 yı düşünüyorum. Sizce yeterli olur mu?


iobit sec 360 ile çakışır panda ve pandada firewall var galiba 1 trojan silmek için format atmayın emisoft kur tarat
_____________________________


İfrat tefritsiz olmaz.


4619 Mesaj
25 Ocak 2011; 12:07:15 

@kaleci07 arkadaşımızın dediği gibi iobit 360 bir antivirus programıdır ve çakışır bunun yanında comodo firewall kurabilirsiniz ama çokta önemli değil sanırım,

kişisel yorumum ; size göre bilmemde ben firewall kurmuyorum sadece yanına ccleaner programını kuruyorum taratmadan önce bir temizlik yapıp öyle taratıyorum daha hızlı oluyor.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 25 Ocak 2011; 12:10:22 >
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


6020 Mesaj
25 Ocak 2011; 12:34:19 

Yok çakışma olmayacak. Security 360 trojanlar,spylar vs... için yeterli bir program mı?

* Scan and Remove the Deepest Malware that Your Antivirus Missed! IObit Security 360 is an advanced malware & spyware removal utility that detects, removes and protects your PC from various of potential spyware, adware, trojans, keyloggers, bots, worms, and hijackers.

* Antimalware, antispyware, anti-adware, anti-Trojan, anti-bots, and more. There will be no antivirus and firewall functions in this version, but we can help your Antivirus defend any tricky and complex threat.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kırıklar -- 25 Ocak 2011; 12:35:44 >
_____________________________


Windows 10 Pro X64 Orj.-Gigabyte Z170X Gaming 7-6700K 4,0Ghz@4,7Ghz 1.36V-Noctua U14S
Evga GTX980Ti Superclocked+ ACX2.0 1190/7000@1500/7600-Corsair Dominator Platinum 2x8 GB DDR4 3200 CL16-Corsair AX1200i-Samsung 850 Evo 500GB SSD-2TB WD Black-1.5TB+2TB Seagate Green-BenQ XL2720Z 144HZ 1Ms-Philips 23"238G4 IPS-
Corsair 780T-Razer Naga MMO 2014-Logitech G710+/Razer Tiamat 7.1-Asus Xonar DSX-Logitech x540-


2417 Mesaj
25 Ocak 2011; 12:59:58 

panda full sürüm ile free arasında ne kadar bir fark var acaba?
_____________________________

Feeling is everything!..


2417 Mesaj
25 Ocak 2011; 13:09:05 

https://www.trialpay.co.../?pp=VhvVjhW7&c=a6bdab2

burada pandanın full sürümü 15 $ olarak veriliyor %50 indirimli ilgilenlere duyurulur...
_____________________________

Feeling is everything!..


4619 Mesaj
25 Ocak 2011; 13:18:32 


quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Korsan

panda full sürüm ile free arasında ne kadar bir fark var acaba?

valla ben sadece usb yi otomatik aşılama var diye biliyorum başka özellik varmı pek bilmiyorum biraz araştırmam gerekiyor.
_____________________________

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onlarını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]


2323 Mesaj
25 Ocak 2011; 13:58:55 


quote:

Orijinalden alıntı: hayati54valla ben sadece usb yi otomatik aşılama var diye biliyorum başka özellik varmı pek bilmiyorum biraz araştırmam gerekiyor.


*Behavioral analysis of running processes

*Automatic USB vaccination to protect from autorun malware

bu farklar varcomodo firewall kurulup proactive duruma getirildikten sonra çözülemeyecek birşey değil birde siz active sypware kullanıyor musunuz bir kaç gündür kafama takıldı kursam mı kurmasam mı diye
_____________________________


İfrat tefritsiz olmaz.


1863 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Samir Handanovic
25 Ocak 2011; 15:23:25 

şimdi avira yı kaldırıp pandayı kuracağım. Şu virüs bulduğu zaman yeniden başlatmak zorunda olmamız biraz can sıkıcı
_____________________________


F.C. INTERNAZIONALE MILANO 1908


●Forumdaki Inter'lilerin Buluşma Noktası -> Tıkla


4266 Mesaj
25 Ocak 2011; 21:29:11 

Her virüs için yeniden başlatma gerekmiyor. Sadece bazılarını silmek için gerekli.

Ayrıca bilgisayara bu kadar antivirüs, spyware, malware vs. aynı anda kurulmaz. Tüm programların anlık korumalarını aktive ederseniz, bilgisayar çok yavaşlar. Anlık koruma yerine (antivirüs hariç) belli aralıklarla tarama yapmak daha makul bir çözümdür.
_____________________________

.


1863 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Samir Handanovic
25 Ocak 2011; 22:21:00 

Panda Cloud Antivirüsü kurdum. Çok hoşuma gitti güzelmiş tavsiye ederim
_____________________________


F.C. INTERNAZIONALE MILANO 1908


●Forumdaki Inter'lilerin Buluşma Noktası -> Tıkla


4619 Mesaj
28 Ocak 2011; 19:16:31