Şimdi Ara

Ücretsiz (freeware) Panda Cloud Antivirus Paylaşımı - Özellikler, Sorunlar ve Çözümleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
4
Favori
15.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Viruslere , Solucanlara (worm) , Truva atlarına (trojan) , Casus yazılımlara (spyware) , Reklam yazılımlarına (adware) , Numara çeviricelere (dialer), şaka (joke) ve diğer kötü yazılımlara karşı temel koruma .

30 Aralık 2010 Tarihi itibari ile forumda Panda Cloud Ücretsiz Antivirus desteğini veriyorum arkadaşlar görüş ve önerilerinizi yaşadığınız problemleri bu sayfaya yazabilirsiniz.

Panda Cloud Antivirus Türkiye Sayfası :http://www.cloudantivirus.com/tr/

En yeni sürümü (Çevrim içi yükleyici !) :http://acs.pandasoftware.com/cloud/PandaCloudAntivirus.exe

Ram kullanımı :
    Başlangıçta (boot) : 45mb
    Beklemede : 7-25mb (psanhost.exe)
    Dosya indirdiğinizde 35-40mb (riskte kullanım artar!)
    Veri aktarımında : 35-40mb (riskte kullanım artar!)

İşlemci kullanımı (pentium d 945 test ile):
    Beklemede %0.3
    Taramada %1 ila %25 (riskte kullanım artar!)

Tanıtım : Merhaba arkadaşlar daha önce sizlere avira antivirus personal hakkında tavsiyelerde bulunmuştum lakin şuan avira antivir personal hala türkçe desteği vermiyor , bazı arkadaşlarımız virus uyarısında bi buzzer sesinden ve virus yakalama konusunda şikayetçi (2 yıl evveline kadar anında yakalıyordu !) , ben aviraya alternatif ücretsiz program arayışlarımda Microsoft sec.es. antivirus denedim bazı ufak tefek sorunlar yaşadım o yüzden ücretsiz antivirus programı arayışlarım devam etti panda usb vaccine'ı (usb flash disk aşılayıcı) tüm kurudğum sistemlere kurarken üstte panda cloud antivirus for free gibi bir uyarı gördüm ve indirdim kurdum update yapmaması beni şaşırttı fakat update yi arka planda kuruyormuş comodo firewall ile fark ettim neyse geçen yıl başımıza musallat olan almanah ve sality viruslerini anında yakalayıp sildiğini fark ettim (sistem temizken) lakin şöyle bir durum var normalde bütün antivirusleri virus yemeden önce kurmanız gerekir virus yedikten sonra kurarsanız ancak dua edersiniz temizlesin diye , programın küçük boyutu ve basit arayüzü ve en önemli artısı Türkçe oluşu ve sistemi kasmayışı sizin bu programa pozitif bakmanızı sağlayacak , autorun sorunlu bir flashı taktığınızda update li panda cloud antivirus temizlemeye başlayacaktır ve herhangi bir şekilde size sileyimmi karantinayamı atayım diye sormayacaktır otomatik olarak kendi siliyor !

Malware koruması : bazı şüpheli programları ise karantinaya atıyor tekrar geri almanız için panda cloud antivirus'u açın ve çöp kutusuna tıklayın açılan pencereden geri getirebilirsiniz.

Kurulum hakkında önemli bilgi : eğer sality virusu yemişseniz ve aktifse panda cloud antivirusu kuramassınız hata verir bir şekilde o virusten kurtulmanız gerekiyor bunu bilmenizde fayda var , sality virusu yemiş olan arkadaşlar becerebilirseniz ilk önce avira antivir personal ı indirip bir klasöre rar çıkartır gibi çıkartıp öyle kurmanız gerekiyor (devamı gelecek)

Mayıs 2010 yılında yaptığım ilk yorum ;

quote:

evet arkadaşlar bu gün çok dikkatimi çekti indirdim çok küçük bir dosya boyutu olmasına rağmen sality virusunu anında yakalayıp sildi tabi temizlemiyor siliyor , dikkatimi çeken tarafı bu antivirus programı update yapmıyormu ? hiç update ile ilgili birşeyi yok ingilizce olduğu için üzülmüştüm ama internette tesadüfen programın ismini yazınca Türkçe yaması olduğunu fark ettim indirdim kurdum program gerçekten Türkçe oldu.(artık yamaya ihtiyacınız yok program ile birlikte kuruluyor)

Bu arada Avira Antivir Personal kullanıcısıydım zırt pırt sistem çökmeleri başlayınca şüphelendim ve Microsoft Security essential e geçtim herşeyi yakalayamıyor yakalasa bilse temizlemiyor silmiyor vs. ama pandadan bugünlük memnunum sizlerin görüşünü alayım istedim.

İyi Forumlar.

Not : formatlanan sistemlere kurmayı düşünüyorum. (kuruyorum artık)

ekran görüntüsü ;

Ücretsiz (freeware) Panda Cloud Antivirus Paylaşımı - Özellikler, Sorunlar ve Çözümleri

Panda, ilk bulut tabanlı anti-virüs yazılımını tanıttı.

Conficker virüsü gibi tehlikeler arttıkça güvenlik sorunu Windows kullanıcıları arasında gittikçe daha öncelikli hale geliyor. Panda Internet Security ve Panda Antivirus yazılımlarının sahibi Panda Security, virüsten korunma ihtiyacını �bulutlara taşıdı�. Cloud computing teknolojisinden yararlanan ve 3 yıldır geliştirme aşamasında
    olan yeni Panda Cloud Antivirus beta sürümü ile kullanıcılara daha başarılı bir güvenlik sunmayı amaçlıyor ve kişisel kullanımda yazılımı beta aşamasından sonra bile ücretsiz sunmayı hedefliyor.

Yazılım, Panda�nın �Collective Intelligence (ortak zeka)� adını verdiği özel clould computing teknolojisi, virüs ve diğer kötü amaçlı yazılımları binlerce kullanıcı tarafından oluşturulan bir ortak sanal zeka ile neredeyse gerçek zamanlı olarak algılıyor. Panda, Collective Intelligence ile yeni bir zararlı yazılımı 6 dakikadan daha kısa bir sürede tanımlayabileceklerini, ve günde 50 bin üzerinde örneği işleyebileceklerini söylüyor. Yeni Cloud Antivirus programı, tehlikleli kodları iki bölüme ayırarark değerlendiriyor: hemen taranması gereken çalıştırılabilir dosyalar ve daha düşük önceliğe sahip çalıştırılabilir olmayan dosyalar. İkinci bölümdeki tehlikeler bilgisayar herhangi bir işlem yapmadığı zaman taranıyor. Collective Intelligence veritabanını oluşturmak için tüketici verilerini kullanabilmek amacıyla Panda, Cloud Antivirus yazılımını ücretsiz olarak dağıtmaya karar verdi.

Yeni program söylenene göre sabit diskinizde 50 MB civarında yer kaplayacak ve çalışırken 17MB bellek kullanacak. Bu ortalama, sektördeki diğer programlara göre oldukça iyi olmasına karşın Panda, yazılımı geliştirerek en azından bellekte yerleşik haldeyken 12MB kullanabilmesine çalışıyor.

Cloud computing teknolojisi, sistem kaynaklarının kullanımı açısından baktığımızda oldukça avantajlı görünüyor, fakat diğer tarafta bilgisayar internete bağlı olmadığında sistem güvenliği biraz düşüyor. Panda�nın araştırma danışmanlarından Pedro Bustamante bu soruya �Kullandığımız model, alışılagelmiş antivirüs sunucusu ve istemcisi ilişkisini yok ediyor. Kullanıcı internete bağlı olmadığında Collective Intelligence, bağlantı kesilmeden hemen önce güncellenen yerel bir kopyayı kullanıyor� yorumunu yapıyor.
    Kaynak:http://hardwaremania.com/haber/2009/04/29/panda-ilk-bulut-tabanli-anti-virus-yazilimini-tanitti/

Kişisel tavsiyelerim : bu programı internete sürekli bağlı olan pclerde kullanmanızı tavsiye ederim arasıra internetiniz kapalı olsada olur çünkü en son güncelleştirmeyi kullanacaktır ama net bağlantısı olduğunda daha iyi koruyor internete yeni giriş yapan arkadaşlar ücretli yada başka bir güçlü antivirus programlarını tercih edebilirler , viruslere karşı savunmalı olan arkadaşlar bu programı deneyip kullansın yada ben antivirus programı kullanmıyorum ama yan cebime koy hesabıda olabilir tabi yada düşük sistemi olan arkadaşların ihtiyacını karşılayacaktır.

* Panda Cloud Antivirus Ücretsiz Sürümü sadece kişisel kullanım ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için ücretsizdir.

*Sisteminize antivirus programlarınızı zararlı yazılım yemeden önce kurun, Sistem virus yedikten sonra antivirus kurmanız bazen fayda etmeyebilir !

*buna tüm antivirus yazılımları da dahil olabilir.

Kurulumdan sonra sorun yaşamak istemiyorsanız resimde görülen Yahoo search ve Panda Sec. toolbarın işaretini kaldırınız ve yükleyiniz.

Eğer yanlışlıkla kurduysanız

resimde göreceğiniz üzere "panda toolbar" eklentisini kaldırmanızı öneriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 26 Ekim 2013; 10:26:06 >

• https://www.trialpay.com/cart/?pp=VhvVjhW7&c=a6bdab2

burada pandanın full sürümü 15 $ olarak veriliyor %50 indirimli ilgilenlere duyurulur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

evet kullanan arkadaşlar görüşlerinizi alalım

kesinlikle tavsiye ederim.

http://research.pandasecurity.com/Panda-USB-and-AutoRun-Vaccine/ bununla beraber kullandın mı virüs falan yanaşamaz bilgisayarına
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

Sanırım Panda USB Vaccine'e artık ihtiyaç yok. Bu program USB'yi takınca autorun program çalıştırılmasını engelliyor. Win 7 de bu özellik zaten kapalı. Diğer windows larda da bu ayki yamalarla bu özellik kapatıldı. Bu yüzden kullanılmasada olur herhalde.

Panda cloud antivirusun lisanslısını kullananlar için ekstra olarak usb vaccine kullanmaya gerek yok, parasız sürümde aşılamak için gerek var (vista ve win7 kullanıcıları için gerek yoktur !) ve kurulu olsa bile açık bırakıp el ile aşılamak gerekiyor bilginiz olsun

Panda USB Vaccine indirmek için tıklayın (cnet server)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 17 Şubat 2011; 9:29:04 >
  • @muhsingullu

bir program nasıl kötülenir sizden gördük şuan 1 yıldan fazladır free ürünü kullanıyorum bahsettiğiniz sorunla birkez bile karşılaşmadım sadece bazı virusleri silmiyor ve silmek içinde satın al gibi bir uyarı vermiyor, ama bahsettiğiniz gibi sitelerede girmemezlik yapmıyor sizin sorununuz farklı birşeyden olabilir , toolbarın yükleme işaretini kaldırırsanız yüklemez ben günde en az 5 defa bu rünü farklı makinelere kuruyorum ve bir kere bile şikayet gelmedi, ayrıca ürün panda antivirus değil! panda cloud antivirus'dur pandanın farklı bir versiyonunu yüklemişsinizdir yüksek ihtimalle güvenlik duvarı buna izin vermiyor olabilir ama sorun kesinlikle panda cloud antivirus programında kaynaklanmıyor.

not:programdan herhangi bir çıkarım yok bende free versiyonunu kuruyorum ve kullanıyorum.

virus yada zararlı yazılım yedinten sonra antivirus kurmanız bazen işe yaramaz , sisteminizde virus yada spyware olabilir superantispyware ile sisteminizi taratmanızı öneririm ;

şu adreste free versiyonu indirip sisteminizi taratın :http://www.superantispyware.com/download.html
    daha sonra dilerseni panda cloud antivirus kurun,unutmayın cloud (bulut) tabanlı antivirusler internete bağlı olmadığınızda sisteminizi korumayabilir.!

iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 27 Nisan 2011; 12:18:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EarlyWinter

Dostum bu tarayınca hiç bi bilgi vermiyor. Yani virüs olup olmadığını anlayamıyorum.Ya da virüs olmayınca böyle hiçbirşey demiyor mu?

eğer sizde virus olsaydı o mavi çizgide turuncu olurdu pc niz temiz görülüyor ve sağ altta * zararlı yazılım bulundu derdi sağ alt köşedede virus bulundu silindi yada temizlendi veya temizlenemedi uyarısı verirdi tıkladığınızda hangi tür virus olduğunu görürdünüz

taramamalarda Temizlenen virus yeşil , temizlenemeyen turuncu gözükür

virus taraması yapmadığınız halde virus bulursa sağ altta virus bulundu uyarısı verir ve kendi işlemi yapar.

http://www.freeantivirushelp.com/blog/image.axd?picture=2010%2F4%2Findepth_reporting.jpg

Bulunan viruslerin türü bu listede yer alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 9 Mayıs 2011; 10:42:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mami.34

arkadaşlar benim bi sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim internette oynarken birden virüsle ilgili bişey geldi bişeylere bastım sonra operayı mozillayı falan kapattı vista home security 2012 alert diye br program sadece internet explorer (eklenti yok) dan girebiliyorum bide ikide bir o programla ilgili dosyalar geliyo ekrana ingilizce hiçbişey yapamıyorum bu programı nasıl kapatıcaz?yardımcı olan olmayan herkese şimdiden teşekkürler.

Lütfen şu bölümden yardım alınız :http://forum.donanimhaber.com/forumid_183/tt.htm
  • Arkadaşlar ben ilk çıktığından beri kullanıyorum Panda Cloud Antivirus programından siz de kesinlikle kullanmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szrylmz -- 2 Ocak 2012; 16:17:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.