Şimdi Ara

Iphonenun orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
14.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben hayatımda iphone'u uzaktan bile nadiren görmüş birisiyim. Dün babam bana hediye almış bir iphone. Çine giden bir arkadaşından istemiş o getirmiş 2 tane. Açtım gayet güzel hatta menüsü falan Türkçe. ama kafam kameraya takıldı. Arkadaşım 16Megapiksel olduğunu söyledi Iphone'un kamerasının. Ama cidden çok kötü bir görüntüsü var. 4-5 megapiksellik kameralar gibi. Eski telefonum Nokia5700 kat kat daha iyi fotoğraf çekiyordu. Yine aynı arkadaşım bana bazı iphoneların kamerasını çıkarıp başka kamera taktıklarını söyledi sizce bunada böyle mi olmuştur ? Yoksa komple iphone mu sahtedir ? Sahte olma ihtimali varsa nasıl anlaşılır ?

• Arkadaşınız büyük ihtimalle iPhone değil, Dslr fotoğraf makinesi almış (bkz. 16 megapixel ve takıp çıkarılabilir lens) iPhone 2g ve 3g'nin kamerası 2 megapixel, iPhone 3gs'in kamerası ise 3.2 megapixeldir. Telefonun resmini çekip buraya yollarsanız orjinal olup olmadığını söyleyebiliriz.
  • çok büyük ihtimal sahte.. bi fotoğrafını çekip (mümkünse açıkken) buraya eklersen daha sağlıklı bi yorum yapılabilir
  • Geldigi yer çin olunca yetkili apple saticisindan alinsa bile guvenmem. Sahte oldugi kesin. Itunes kur bilgisayarina bak opusup koklasiyorlar mi?
  • Peki hocam o kamerayı geçtik. Birde başka bir sitede Iphonun işletim sistemini arayüzünü vs. taklit etmek zormuş diye okumuştum. Sahte olma ihtimali yüksek midir ? + AppStore diye bir uygulama oluyormuş masaüstünde, bende o da yok.. O bir şey ifade eder mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: __bluefire__

Peki hocam o kamerayı geçtik. Birde başka bir sitede Iphonun işletim sistemini arayüzünü vs. taklit etmek zormuş diye okumuştum. Sahte olma ihtimali yüksek midir ? + AppStore diye bir uygulama oluyormuş masaüstünde, bende o da yok.. O bir şey ifade eder mi ?

öyle iphone taklitleri var ki menüsünün içinde iyice gezmeden anlamak çok zor oluyor.. yani arayüzünün hemen hemen aynısını yapmış olabilirler ayrıca appstore yoksa kesin sahtedir
  • sahtedir o ama sen yinede git bi telefoncuya sor abi kaça alırsın de 500den fazla bi fiyat verirse gerçektir yok 70tl derse sahtedir
  • bende birşey sormak istiyorum .. 3gs 3.1.3 jb spirit videolarına seyrederken birşey dikkatimi çekti iphone kulaklık girişi benimkinde<<<<<vodafone ithalatı>>> sol üst tarafta simkart girişinin sol yanında--- power tuşuda sağ üst köşede-- ki bu tüm türkiyede böyle heralde .. videolara bakınca kulaklık girişi sağ altta .. power tuşuda sol üst köşede. tuş kilidi sağ üst köşede ben mi yanlış gördüm..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslannn

bende birşey sormak istiyorum .. 3gs 3.1.3 jb spirit videolarına seyrederken birşey dikkatimi çekti iphone kulaklık girişi benimkinde<<<<<vodafone ithalatı>>> sol üst tarafta simkart girişinin sol yanında--- power tuşuda sağ üst köşede-- ki bu tüm türkiyede böyle heralde .. videolara bakınca kulaklık girişi sağ altta .. power tuşuda sol üst köşede. tuş kilidi sağ üst köşede ben mi yanlış gördüm..

ipod touch larda öyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sylargray

Arkadaşınız büyük ihtimalle iPhone değil, Dslr fotoğraf makinesi almış (bkz. 16 megapixel ve takıp çıkarılabilir lens) iPhone 2g ve 3g'nin kamerası 2 megapixel, iPhone 3gs'in kamerası ise 3.2 megapixeldir. Telefonun resmini çekip buraya yollarsanız orjinal olup olmadığını söyleyebiliriz.

abi süper koptum hehehehhehe

nikon d7000 anca cekiyo 16 mp li oda 4500tl civarı

meger bosuna para vermişiz makinaya elimizdeki cevheri farkedememişiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: RT5

quote:

Orijinalden alıntı: Sylargray

Arkadaşınız büyük ihtimalle iPhone değil, Dslr fotoğraf makinesi almış (bkz. 16 megapixel ve takıp çıkarılabilir lens) iPhone 2g ve 3g'nin kamerası 2 megapixel, iPhone 3gs'in kamerası ise 3.2 megapixeldir. Telefonun resmini çekip buraya yollarsanız orjinal olup olmadığını söyleyebiliriz.

abi süper koptum hehehehhehe

nikon d7000 anca cekiyo 16 mp li oda 4500tl civarı

meger bosuna para vermişiz makinaya elimizdeki cevheri farkedememişiz

hort
  • Cok buyuk ihtimal cakma ama bir foto eklerseniz daha net yorumlariz.
  • iPhone zaten ilk açılırken bildiğim kadarıyla iTunes a bağlanmadan açılmıyor. Bir de eeğer arka kapak çıkıyorsa kesinlikle sahtedir. Menüde AppStore yoksa yine sahtedir.
  • Önceki mesajların tarihine bakın lütfen.
  • merhaba

ekteki fotodaki iphone sahte olabilir mi acaba? Yarın bakmaya gideceğim, fakat menünün türkçe olması ve appstore, itunes vb olmaması dikkatimi çekti.
    İlandan alıntı yaptım fotoyu.
     Iphonenun orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır ?
  • En basit yolu varsa imkan itunesa baglamaktir görüyorsa orijinal görmüyorsa değil

Bakarak anlayabilmek için uzun süreli kullanmışlık tecrübe gerekebilir yada telefonlar ve bu is üzerine biraz bilgi birikim olmasi gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aktivasyon yaptınmı hocam?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.