Şimdi Ara

Nasıl bir çalışma sistemi uygulayacağız arkadaşlar.(Geçenler nasıl geçiyor)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    4 dersden de 50-60 arası notlar almam lazım.
    Nasıl geçeceğiz arkadaşlar.
    Nasıl bir sistem uyguluyorsunuz.
    Kimse cevapta vermiyor.
    Murat yayınları soru bankası aldım.
    İlk üniteleri çözdüm çıkabilecek soruları ezberledim.
    Ama üniteler ilerledikçe zorlaşıyor.

Ne yapacaz

• Arkadaşım soru ezberleyerek olmaz.Adam gibi üniteleri tek tek çalışçaksın.Benim şuan 4. senem ve 4. sınıftayım hiç kalmadım alttan dersimde yok.

Nasıl çalıştığıma gelirsek murat açıköğretimden çalışıyorum.Önce Murattan üniteyi çalışıyorum sonra ünite sonundaki testi çözüyorum sonra okul kitabındaki o ünitenin sorularını çözüyorum en son e-öğrenmedeki o ünitenin sorularını çözüyorum.Ama okul kitabından ve e-öğrenmeden ünite çalışmıyorum sadece soruları çözüyorum.Daha sonra muratta o ünitedeki aklımda kalan önemli yerleri çiziyorum.Bu şekilde tüm üniteleri bitirince çizdiğim yerleri genel bir tekrar yapıp vize ve final sorularını çözüyorum.

Bu şekilde hiç kalmadan geçtim hep.Bu sene okul biticek inşallah.Vize notlarımda iyi.

• Bende hiç kalmadan geçtim ;

1. sınıft sadece genel muhasebeye çalıştım.
    Diğer sınıfları sadece sorulara bakarak geçtim

4. sınıftayım en düşük 47 en diğerler 55 - 70 arası.
    finallerde yine sorulara çalışacağım.Son iki - üç gün yetiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derkin

Bende hiç kalmadan geçtim ;

+1 son 2-3 değilde son 1 hafta yogun olarak ama öyle 1-2 saat değil bildigin 7-8 saat soru çöz alışıyorsun sınavda da yapıyorsun
  • bende sadece çıkmış sorulara çalışıyorum.
    önce soruların doğru cevaplarını işaretliyorum.
    her yıl için birkaç tekrar yapınca kendini verirsen kafana giriyor.
    yanlış şıkları hiç okumadığım için sınavda doğru cevabı görünce hemen hatırlıyorum.
    çalıştığım derslerden ortalama 50-70 arası alıyorum

"Sanırım bi soru bankası var ve hersene içinden seçip seçip soruyorlar"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rietveld

Arkadaşım soru ezberleyerek olmaz.Adam gibi üniteleri tek tek çalışçaksın.Benim şuan 4. senem ve 4. sınıftayım hiç kalmadım alttan dersimde yok.

Nasıl çalıştığıma gelirsek murat açıköğretimden çalışıyorum.Önce Murattan üniteyi çalışıyorum sonra ünite sonundaki testi çözüyorum sonra okul kitabındaki o ünitenin sorularını çözüyorum en son e-öğrenmedeki o ünitenin sorularını çözüyorum.Ama okul kitabından ve e-öğrenmeden ünite çalışmıyorum sadece soruları çözüyorum.Daha sonra muratta o ünitedeki aklımda kalan önemli yerleri çiziyorum.Bu şekilde tüm üniteleri bitirince çizdiğim yerleri genel bir tekrar yapıp vize ve final sorularını çözüyorum.

Bu şekilde hiç kalmadan geçtim hep.Bu sene okul biticek inşallah.Vize notlarımda iyi.

Aynen bende böyle çalışıyorum (okulun verdiği kitaplara bakmıyorum sadece). 4. senem ve 4. sınıfım. Kısmetse kurtulucaz bu sene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LsR

quote:

Orijinalden alıntı: derkin

Bende hiç kalmadan geçtim ;

+1 son 2-3 değilde son 1 hafta yogun olarak ama öyle 1-2 saat değil bildigin 7-8 saat soru çöz alışıyorsun sınavda da yapıyorsun

Durum böyle olunca aöf nin itibarı yerle bir oluyor tabi. toplamda 2 hafta 4 senede 8 hafta ders çalışılıp biten bir üniversite gibi gösteriliyor. Bu şekilde bitiren bitirecek olanlarda vardır. Ama size bu askerlikten başka bir yarar sağlamaz. Okuduğunuz bölümü bilerek geçer bitirirseniz iş hayatınızda da sizlere faydaları olacaktır. Okumuş olmak için okumak dediğim gibi sadece erkeklerin işine yarar o da askerlik için. Umarım onuda 12 aya çıkarırlar da bu aöf kontenjanında bir rahatlama ve okumak için okuyanların olduğu bir ortam oluşur.
  • askerliğin 12 aya sabitlenmesi bence en az bir 6 seneyi bulur..ki,böyle bir durum olacağına gerçekten inanmıyorum..olsa bile 6 yıl sonra oturur yerine her şey..
  • Deneyim dershanesinin bu sene dağıttığı son 5 yılın çıkmış Vize - Final ve Bütünleme soruları vardı. 3. sınıftayım, 6 dersin hepsine de bu soruları ezberleyerek çalıştım. Türk Vergi Hukukunda 30 sorunun 20'den fazlası ezberlediğim geçmiş yıl sorularından geldi. iş sosyal hukundan da 10 tane geldi en az. Maliyet muhasebesinden 10 tane var yine. Sadece Finansal Yönetim ters köşe yaptı bu sistemde. 2-3 tane anca çıktı, gerisi full yeni soruydu.

Vaktim yok, canım çalışmak istemiyor, son dakikaya bırakayım diyorsan bu riski al derim. 2 senedir aynı şekilde yapıyorum alttan hiç dersim yok. Taktiği de söyleyeyim. Sınava 7 gün kala başlıyorsun çalışmaya, ama Pazar günü olan sınavlarına başlıyorsun öncelikle. Onlar bitince cumartesi günü olan sınavlarına çarşamba günü falan geçmiş oluyorsun. (sınav vize diyelim ) 5 yılın tüm vize sorularını ezberliyorsun. Bu ne demek 1 sınav = 150 soru. Ama öyle ezberle ki, soruyu görünce şıkları görmeden cevap aklına gelsin. Bu şekilde cmrts sınavlarını bitirince sınava giriyorsun, geldiğinde zaten 1 hafta önceden çalıştığın pazar sınavlarına bakıyorsun tekrardan, hatırlıyorsun yine, ertesi gün girip onlarıda geçiyorsun.
  • Arkadaşlar Açıköğretim Bankacılık ve Sigortacılık 1.Sınıfrtayım, acaaba en az kaç dersten kalmış olsam sınıf geçebilirim. Ben iki dersten kalmış olsam hem sınıf geçip ikinci sınıfa hemde kalmış olduğum iki dersi verebilir miyim? Yoksa iki dersten kalmış olursam sınıf tekrarı zorunlu mu?

bütünlemeye giricem ama matematik ve iktisatı veremeyecek düzeydeyim.

İlk sınıfda Pazar günü girememiştim sınıva, İkinci sınavda ise matematik sorularını salladım ama tutuklarını zannetmiyorum. İktisatta aynı şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

Arkadaşlar Açıköğretim Bankacılık ve Sigortacılık 1.Sınıfrtayım, acaaba en az kaç dersten kalmış olsam sınıf geçebilirim. Ben iki dersten kalmış olsam hem sınıf geçip ikinci sınıfa hemde kalmış olduğum iki dersi verebilir miyim? Yoksa iki dersten kalmış olursam sınıf tekrarı zorunlu mu?

İlk sınıfda Pazar günü girememiştim sınıva, İkinci sınavda ise matematik sorularını salladım ama tutuklarını zannetmiyorum. İktisatta aynı şekilde

Siz kaç dersten kalırsamla başlarsanız yandınız :) 2 dersten kalma hakkınız var
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

quote:

Arkadaşlar Açıköğretim Bankacılık ve Sigortacılık 1.Sınıfrtayım, acaaba en az kaç dersten kalmış olsam sınıf geçebilirim. Ben iki dersten kalmış olsam hem sınıf geçip ikinci sınıfa hemde kalmış olduğum iki dersi verebilir miyim? Yoksa iki dersten kalmış olursam sınıf tekrarı zorunlu mu?

Ya ilk sınavın cumartesi günkü olanlarına girdim ama pazar günkü olanlarına giremedim. Diğer dersler fena değil. Bütünleme ile veririm ama matemetik ve iktisat için kursa gidicem.

Peki final sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 24 Haziran 2010; 13:49:06 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

quote:

Ya ilk sınavın cumartesi günkü olanlarına girdim ama pazar günkü olanlarına giremedim. Diğer dersler fena değil. Bütünleme ile veririm ama matemetik ve iktisat için kursa gidicem.

Peki final sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Yarın akşamüstü diye bir beklenti var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.