Şimdi Ara

Ciltli , Ciltsiz kitap nedir ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
110.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • D&R 'da baız kitaplarda ciltli , bazılarında ciltsiz yazıyor. Bunu anlayamadım ne oluyor arkadaşlar ciltsizin farklı ne yani cilt nedir ?

• Ciltli kitap ciltlidir , ciltsiz kitapta ciltsizdir. Tek fark bu :(
  • İşte kitapta cilt nasıl oulyor yani parlaklığımı oluyor bu kalitesimi neyi onu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Libertad*

İşte kitapta cilt nasıl oulyor yani parlaklığımı oluyor bu kalitesimi neyi onu bilmiyorum.

bende bilmiyorum
  • # Formaları, yaprakları birbirine dikerek veya yapıştırarak kitap, defter, dergi vb.ne geçirilen deri, bez veya kâğıtla kaplı kapak
    Örnek: Nakışlara, ciltlere, minyatürlere hayran kaldı. Ö. Seyfettin
    # Bir eserin ayrı ayrı basılan bölümlerinden her biri
    # 1- Kitaba geçirilen ve deri, bez ya da kâğıtla kaplı bulunan mukavva kapak, kap. 2- Bir yapıtın ayrı kitap halinde basılan bölümlerinden her biri.
  • yani kapaksız , sadece sayfalarmı oluyor kitapta
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReCePBdR

hocam galiba kapağı kalın olana ciltli diyorlar.

katılıyorum talihsiz serüvenler dizisi var hepiniz bilirsiniz onun kitaplarının kapağı bayağı kalın ama kayıp sembolde kapak sadece kapak
  • ciltli demek, kapağı kalın demek. yani eski anabirtanika meydan larus falan vardı, kapağına burdun mu tak tak ses gelir, yada ajanda kapağı gibi, kalın olacak yani dış kabı. ona ciltli denir.

normal bizim kitapcılardaki sürümler ise normal karton kapak, yani ciltsiz.
  • Örneğin : Dh bir kitap çıkarmış kitabın adı ''dh(2 ciltli)'' olursa paketten 2 ayrı kitap çıkar 2. kitap 1. nin devamıdır.Ama kitabın adı ''dh(ciltsiz)'' olursa ciltli olanındaki 2 kitap tek kitapta birleşir.Yani 2 kitapta anlattığını tek kitapta anlatır.O zaman da bayağı kalın olur.
  • Yorumlardan hiç bir şey anlamadım daha açıklayıcı bir mesaj yokmu,
  •  Ciltli , Ciltsiz kitap nedir ?

Soldakiler ciltli, sağdakiler ciltsiz.
  • Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ama D&R ın sitesine fazla güvenme cilt konusunda.En iyisi kitabın kendisini D&R da görmek sonra internetten almak veya detaylı resmi varsa ona bakmak.Ciltsiz yazan bir kitap vardı biliyordum cildi olduğunu sipariş ettim,aynen öyle geldi

Sürekli başvuru kitabı olarak kullanmayacaksan ciltli kitabın fiyatı arttırmaktan başka bir espirisi de yok bu arada.
  • Ciltli kitap kırışmaz , Ciltisz kitap kırışır . Ciltliler ansiklopedi tarzı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dabb Escobar

Ciltli kitap kırışmaz , Ciltisz kitap kırışır . Ciltliler ansiklopedi tarzı.

Evet ciltli kitap ve ciltsiz kitap arasındaki farkı dabb escobar arkadaşımız açıklamış. ciltli kitapların dışında ansiklopedilerde oldugu gibi kalın bir kapak vardır. korum amaçlıdır genelde kalın kitaplarda bulunur.
    ciltsiz kitaplarda ise bu kalın koruma kapakçıgı yoktur.

Kitabı hangi amaçla aldıgına, ne kadar uzun süre ve ne sıklıkla kullanacağına, ve kitabın sayfa sayısına göre değerlendirebilir kitabı öyle alabilirsin.
  • citili,citisiz kitap nedir diye okudum oruç başıma vurdu heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iron Maiden 

Ciltli , Ciltsiz kitap nedir ?

Soldakiler ciltli, sağdakiler ciltsiz.

double kill
  • Ben de tam alacaktım şu an intrentten, ciltsiz yazdım şüphelendim. İyi odlu burayı görmek, sağolun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyid Battal Gazi

Ben de tam alacaktım şu an intrentten, ciltsiz yazdım şüphelendim. İyi odlu burayı görmek, sağolun..

Önemli değil
  • Benim bildiğim ciltli , diyelim ki yüzüklerin efendisi 3 kitaptan oluşuyor bunu bir kitapta toplanmış versiyonuna ciltli deniyor. Yanlış mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoRioN

Benim bildiğim ciltli , diyelim ki yüzüklerin efendisi 3 kitaptan oluşuyor bunu bir kitapta toplanmış versiyonuna ciltli deniyor. Yanlış mıyım?

evet
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.