Şimdi Ara

NIKON Coolpix L110 (Anabaşlık)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
13.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

quote:

Max resolution 4000 x 3000
    Low resolution 3968 x 2232, 3264 x 2448, 2592 x 1944, 2048 x 1536, 1024 x 768, 640 x 480
    Image ratio w:h 4:3, 16:9
    Effective pixels 12.2 million
    Sensor photo detectors 12.4 million
    Sensor size 1/2.3 " (6.16 x 4.62 mm, 0.28 cm²)
    Pixel density 43 MP/cm²
    Sensor type CCD
    Sensor manufacturer Unknown
    ISO rating Auto, Auto gain ISO 80-800, 80, 100, 200, 400, 800, 1600, (3200, 6400 with boost)
    Zoom wide (W) 28 mm
    Zoom tele (T) 420 mm (15 x)
    Digital zoom Yes, 4x
    Image stabilization Yes, Sensor-shift
    Auto Focus TTL
    Manual Focus Yes
    Normal focus range 60 cm
    Macro focus range 1 cm
    White balance override 5 positions plus manual
    Aperture range F3.5 - F5.4
    Min shutter 8 sec
    Max shutter 1/2000 sec
    Built-in Flash Yes, (Pop-Up)
    Flash range
    External flash No
    Flash modes Auto, On, Off, Red-eye, Fill-in, Slow Syncro
    Exposure compensation -2 to +2 EV in 1/3 EV steps
    Metering
    Aperture priority No
    Shutter priority No
    Focal length multiplier
    Lens thread
    Continuous Drive Yes, 13 fps
    Movie Clips Yes, 1280 x 720 (HD 30 fps), 640 x 480 (30 fps), 320 x 240 (30 fps)
    Remote control Yes
    Self-timer Yes, 3 sec or 10 sec
    Timelapse recording Unknown
    Orientation sensor Unknown
    Storage types SD/SDHC, Internal
    Storage included 43 MB Internal
    Uncompressed format No
    Quality Levels
    Viewfinder None
    LCD 3 "
    LCD Dots 460,000
    Live View No
    USB USB 2.0 (480Mbit/sec)
    HDMI Yes
    Wireless No
    GPS No
    Environmentally sealed No
    Battery 4 x AA batteries (Alkaline, NiMH, or Lithium)
    Weight (inc. batteries) 406 g (14.3 oz)
    Dimensions 109 x 74 x 78 mm (4.3 x 2.9 x 3.1 in)

Makine yeni elime geçti... Çok fazla karıştırma şansım olmadı... Zaten çok fazla manuel ayara izin veren bir makine de değil... Çektiğim bir kaç fotoyu ekledim... İlerde yenilerini de eklerim...

15x zoom

Buda 800-iso flaşsız çekim... Çok başarılı bulduğumu söyleyemem...

IS çok başarılı... VR açık ve VR kapalı 2 foto çektiğinizde aradaki farkı anlıyorsunuz zaten...

Şimdilik son olarak zifiri karanlıkta zoom+flaşlı çekim aşağıda.

Bottom Line: Fark yaratan bir alet değil. 15x zoom ve image stabilizer çok başarılı. Makro çok başarılı. Karanlık ortamlarda flaşsız çekim hayal kırıklığı yaratır. Aperture range 3.5 den başlaması dezavantaj. Pixel yoğunluğu oldukça yüksek. Şimdilik inceleme bu kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fangoso -- 6 Mayıs 2010; 12:11:29 >

• makinan hayırlı olsun öncelikle
    güzel günlerde kullanmanı dilerim
    hd videosu,zoom değeri,lcd si ve makro mesafesi ilk dikkat çeken özellikleri oldu,benim gözümde.
    manuel ayarları zayıf duruyor ama idare edilebilcek düzeyde.
  • iso800 akşam çekimi...

aynı ortam iso800 zifiri karanlık...

aynı zifiri karanlığın iso6400 hali

Makro çekimler...

Max zoom... Çekim anında motor hareket halindedir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fangoso -- 5 Mayıs 2010; 23:27:35 >

• Video çekim... Rüzgar sesi önleyici açmak aklıma gelmedi burada... Ne kadar azalttığını bilemiyorum tabi... 720p seyredilmesi tavsiye edilir :P

• Ahmet hayırlı olsun dostum ancak bu virüs sana da bana da DSLR aldırır ben sana söyleyeyim
  • :) saolasın dostum... haklısın
  • Gece çekimi
  • Buda yetersiz ışık 800 iso insan fotosu...

Hiç flaşlı foto koymamıştım buda flaşlı kalp :)
  • Hocam o insan kalbimi?
  • koyun kalbi olduğunu tahmin ediyorum... büyükbaş hayvan kalbi neredeyse insan kafası kadar oluyor çünkü... insan kalbi de aşşağı yukarı bu kadardır... yalnız kasap kulakçıkları kesmiş yani kalbin ufak bi kısmı eksik burda...
    quote:

Orijinalden alıntı: Thin Lizzy

Hocam o insan kalbimi?
  • Ortam kasp dükkanı gibi durmuyordu onun içn sordum,ayrıca makinenizde hayırlı olsun.
  • teşekkür ederim :) anladığım kadarıyla DH nin tek L110 sahibiyim yada diğerleri çekimlerini paylaşmaktan utanıyor :)
    quote:

Orijinalden alıntı: Thin Lizzy

Ortam kasp dükkanı gibi durmuyordu onun içn sordum,ayrıca makinenizde hayırlı olsun.
  • cihaz malzeme kalitesi olarak nasıl?
    1cm makro diyor özelliklerde bu özellik iyi.hem 15x zoomla uzakları yakına getiriyor hemde 1cm makro ile sineğin bile tüm detaylarını verebiliyor
  • Malzeme kalitesi çok tatmin edici lcd zaten 460.000 olduğu için çok canlı ağırlık olarak da çok dengeli çok hafif değil... 15x ve makro resimleri yukarıda zaten... 15x de en önemli olay zaten vibration reduction olayı... ve bence harika performans veriyor vr olarak... yukarıda kendim hareket halindeyken 15x te çektiğim fotoğrafı paylaştım... normal şartlarda dururken bile 15x zoom değerinde makineyi sabit tutmak çok zordur ;)
  • valla ben makinayı beğendim açıkçası fuji s1600-s1800 den çok daha iyi duruyor bence.
    yeniden hayırlı olsun.bu arada lcd lerde 460000 renk hakkaten çok farkediyor.
    bu arada kutu içeriği nasıl cihazın örneğin adaptör ve parasoley çıkıyormu kutudan?
  • bende makineyi yeni aldım gündüz resim çekme fırsatı bulamadım ama gece ve içmekan çekimlerinden bir kaçını ekliyorum.

• Hayırlı olsun..

İyi günlerde kullanmanı dilerim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: güney tan

valla ben makinayı beğendim açıkçası fuji s1600-s1800 den çok daha iyi duruyor bence.
    yeniden hayırlı olsun.bu arada lcd lerde 460000 renk hakkaten çok farkediyor.
    bu arada kutu içeriği nasıl cihazın örneğin adaptör ve parasoley çıkıyormu kutudan?
    AA kalem pille çalışıyor alet adaptör girişide mevcut ama kutudan çıkmıyor... parasoley de yok açıkçası... adaptörü araştırdım biraz ama çok pahalı olduğunu gördüm zaten sabit bir yerden bol resim yada video çekilecekse işe yarayabilir yani çok işlevsel değil adaptör... pill kullanımına değinmeyi unutmuşum... içinden çıkan 4 adet energizer pille 450 adet flasşlı flaşsız karışık ve 10 dakika kadar video çektim henüz zayıf uyarısı almadım...

edit: filtre için dehttp://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180505374545&ssPageName=STRK:MEWAX:IT buldum ancak ne kadar sağlıklıdır bilmiyorum ve filtre fotoğraf kalitesini nasıl etkiler emin değilim bu yüzden sipariş etmedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fangoso -- 16 Mayıs 2010; 2:22:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mustakim06

Hayırlı olsun..

İyi günlerde kullanmanı dilerim..

eyw hocam.Aslında gold-pc nin indirimini görüp s1600 alacaktım ama stoklarda kalmamıştı. l110 u indirimde görünce ve oradaki satış elemanının tavsiyesi üzerine bu ürünü aldım.
    570 tl gibi bir fiyata geldi.Bu fiyatta başka bir mağazada yok galiba diğer yerlerde 700-800 civarında yanılmıyorsam.almayı düşünen arkadaşlar düşünebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @kii

bende makineyi yeni aldım gündüz resim çekme fırsatı bulamadım ama gece ve içmekan çekimlerinden bir kaçını ekliyorum.

hayırlı olsun makine... yavaş yavaş keşfedersiniz özelliklerini kurcalaya kurcalaya... gece modunda 400 isoyu geçmez eğer daha yüksek iso değeri istiyorsanız auto mod a geçirin objektif kapağı kapalıyken makineyi açmayın ben bi kaç kere yaptım hata verip kapanıyor Allahtan :D kasmıyor açılacam diye... gece için bir tripod edinin...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.