- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
beynimizin %de kaçı çalışıyor???
Bu konudaki kullanıcılar:
 
7
Cevap
6407
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


3166 Mesaj
3 Eylül 2005; 0:02:41 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

normal bir insanın beyninin %de kaçı çalışmaktadır.bilim adamları orası burası çalışıyor diyor...%veriyor...fakat hiç %100 kapasiteyle çalışmış bir beyin görmüşler mi onu bilmiyorum???beyni %10 civarı çalışan bi insanın ne gibi özellikleri olur?Aynştayn ın beyni ne oranda çalışmaktadır???Aynştayn ın beyninin ne oranda çalıştığını görmek için beynine taksimetre gibi bişey mi koymuşlarda oran söylüyorlar???nedir bu beyin % si bilgilerimizi paylaşalım.
_____________________________

Encinaar


5463 Mesaj
3 Eylül 2005; 0:19:33 

şuna açıklık getirelim. İnsan beyninin kaçta kaçını kullanır ile beyninin kapasitesinin kaçta kaçını kullanır soruları arasında fark vardır. Beyninin herhalde yüzde olarak çok küçük bir kısmını kullanacak çünkü geri kalanı dolgu maddesi, onu kullanmaya imkan yok. Beyin kapasitesinin kaçta kaçını kullanıyor dersen çoğunu kullanıyor zaten, kapasite arttırılabilir mi? evet arttırılabilir.
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


3166 Mesaj
3 Eylül 2005; 0:23:24 

ben fiziksel bir % den bahsetmiyorum.zeka olarak.Aynştayn'la armızda bir fark var.adam w tane benden yapıyor(% bakımından).belkide daha fazla.okuduğum bazı dergilerinde, gazetelerde beyin çalışma oranı verilerek çeşitli şahıslardan bahsediliyor.yani bizim beynimizin belli bir bölümünü çalıştırabildğimiz söyleniyor.bende diyorum bunu nerden biliyorlar?
_____________________________

Encinaar


375 Mesaj
3 Eylül 2005; 3:44:42 

Zamanının çoğunu Tv seyrederek,top ve pop gibi lüzumsuz şeylerle meşgul olarak geçirenler,beyinlerini pek kullanmıyor demektir.Okuyan, düşünen,araştıran,çalışan insanlar,beyinlerini kullanıyor demektir.İnsan ne kadar üretkense, beynini o kadar kullanıyordur bence.
_____________________________675 Mesaj
3 Eylül 2005; 3:46:56 

belkide geri kalan kısmı beyin değil
salata yapmak için sadece et
_____________________________3166 Mesaj
3 Eylül 2005; 4:43:29 

kimse cevabı bilmiyor galiba...
_____________________________

Encinaar


1568 Mesaj
3 Eylül 2005; 10:04:46 

Ben tasaruf olsun diye 1/5'ini kullanıyorum
_____________________________61 Mesaj
4 Eylül 2005; 17:22:41 

bu sorun her zaman esnek bir cevaba sahiptir. çünkü bilim adamları beyin hakkında şu an çok fazla bi şey bilmemektedirler. insan beyni kapasitesinin genel olarak %5 ini kullanmaktadır gibi bazı laflar vardır. işte Einstein %10 ununu kullanıyordu deniliyor. aslında bu fiziksel açıdan yapılmış yorumlar değil. bir insanın beynin kapasitesini kullanma yüzdesi, miktarı vs... gibi ölçümler şu ancak psikolojik bazı testlerle yapılmaktadır. peki bu sağlıklı bir deney midir? Hayır... çünkü Bernhard Riemann'a çocukluk döneminde bu gibi bazı testler uygulamışlar. Hatta IQ bakımından geri zekalı puanı elde etmiş. ama Riemann'ı bilen herkes takdir eder ki ne o gerizekalıydı, ne de beyninin %5 ini kullanıyordu(!).

Einstein bizden ayrılan yanı ise, 35 kadın ve 56 erkek beyninin onunkiyle kıyaslanması sonucu ortaya çıkan alt perietal bölgenin %15 daha geniş olması Sylvian çatlağı denen beynin yan kısmındaki yarığın daha küçük olmasıdır. Alt perietal bölgedeki alanın geniş olması beyindeki sinir hücrelerinin daha kolay iletişim kurmasına yaradığı tespit edildi.
_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Kültür ve Bilim] » Kültür, Güncel ve Tarih » Güncel » beynimizin %de kaçı çalışıyor???
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR6
0.250