Şimdi Ara

İTÜ uçak müh. mi ODTÜ havacılık ve uzay mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
5
Favori
36.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba herkese. Malum bugün YGS sonuçları açıklandı. Benim de sıralamam yaklaşık 5800 civarı. Pek iyi olmasa da istediğim bu iki bölümede girerim heralde. (İnşallah) Size sorum bu iki bölüm arasında hangisi iş olanakları ,eğitim vb daha iyi? Siz olsanız ne seçerdiniz. Okulum izmir fen lisesi. Bide ODTü de sanırım dersler makine ile ortakmış(yani çoğu) . İtüde de aynı mı? Ne farklar var? Mezunlar neredesiniz?

• şehir farkıyla İTÜ
  • daha lys ye girmeden girceğine emin olmamak lazım insanlık hali herşey olabilir
  • İTÜ uzay konusunda daha etkin gibi duruyor, geçen günlerde NASA ise anlaşma imzaladılar ve tabi NASA kaynakları vs. İTÜ'ye açıldı, ayrıca ilk, tamemen Türk yapımı uyduyu tasarlayanlar da yine İTÜ Uzay'dan (link). Bir ODTÜlü olarak benim şahsi görüşüm İTÜ'nün uzay konusunda daha aktif olduğu. Ama tabi ki ODTÜde küçümsenecek bir yer değil

Bence her iki bölüm ile de iletişim kur, hatta imkanın varsa oradaki öğrencilerle görüş, en sağlıklısı böyle olur.

• benim ilk hedeflerimdendi itü uçak kısmet olmadı.
    Bölüm olarak ikiside aynı bir fark yok sanırım.

Odtü de okuyan bir arkadaş vardı sanırım forumda ona sor.Birde bu sene odtüyü gezerken biri buralarda bi havacılık mühendisliği var hala yerini tam bilene rastlamadım demişti
  • Neden uçak mühendisi olmak istiyorsun ?

Uçak mühendisi olursan sadece THY gibi havacılık şirketlerinde çalışabilirsin, iş imkanın çok kısıtlı olur.
    Halbuki Makina veya Elektrik/Elektronik Mühendiliği okursan hem THY gibi havacılık şirketlerinde Uçak Mühendileri ile aynı işi yaparsın, aynı maaşı alırsın, ama ufkun ve iş imkanların sadece THY ile sınırlı kalmaz, her türlü sanayi kuruluşunda çalışabilirsin. THY'ndan tanıdığım çok Mühendis var (çoğu Makina veya Elektrik Mühendisi) onun için bunu çok emin olarak ve bilerek yazıyorum.

Uçak Mühendisliğinin insanı etkileyen bir adı var kabül, ama bence adından çok işlevine bak.
    Makina Mühendisi, THY'nda rahatlıkla mühendislik yapabilir, ancak uçak Mühendisi mesela Arçelik'te veya Mercedes'te çalışamaz !

İyi düşün..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIME BANDIT

daha lys ye girmeden girceğine emin olmamak lazım insanlık hali herşey olabilir

O yüzden inşallah dedim zaten tabiki herşey olabilir bunun farkındayım. Allah kısmet eder de bi aksilik çıkmazsa istediğim yerler bunlar.

quote:

Orijinalden alıntı: Meraklı Insan

Neden uçak mühendisi olmak istiyorsun ?

Uçak mühendisi olursan sadece THY gibi havacılık şirketlerinde çalışabilirsin, iş imkanın çok kısıtlı olur.
    Halbuki Makina veya Elektrik/Elektronik Mühendiliği okursan hem THY gibi havacılık şirketlerinde Uçak Mühendileri ile aynı işi yaparsın, aynı maaşı alırsın, ama ufkun ve iş imkanların sadece THY ile sınırlı kalmaz, her türlü sanayi kuruluşunda çalışabilirsin. THY'ndan tanıdığım çok Mühendis var (çoğu Makina veya Elektrik Mühendisi) onun için bunu çok emin olarak ve bilerek yazıyorum.

Uçak Mühendisliğinin insanı etkileyen bir adı var kabül, ama bence adından çok işlevine bak.
    Makina Mühendisi, THY'nda rahatlıkla mühendislik yapabilir, ancak uçak Mühendisi mesela Arçelik'te veya Mercedes'te çalışamaz !

İyi düşün..

Amacım THY kapağı atıp orda kalmak değil. Uçak tasarımı ve her türlü simulasyon uygulamaları konularına çok ilgim var. Bilgisayarda tasarım ve 3D modelleme programlarında da fena sayılmam. İstemediğim tek şey uçak mühendisliği okuyup beyaz eşya gibi bana uymayan bir işte çalışmak. Bu yüzden soruyorum çalışma alanlarını. Yani İTÜ uçak müh. den mezun biri ile ODTÜ havacılık ve uzaydan mezun biri arasında ne farklar olur? İş bulmada öncelik ODTü de midir? Hangisinin araştırma ve lab. şartları iyidir? Aranızda mezun ya da okuyanları tanıyan varsa isim verebilr mi? PM den ulaşıp soru sorarım. Teşekkürler...

• Up in the air
  • itü nün kampüsü çok kötü
  • odtüye gel de kampüs gör
  • Ya sadece kampüste hayat geçmez ki sıkılır insan
  • Üniversite ve eğitim farkıyla ODTÜ diyorum.
    İkisinde de okumuyorum ama gerçekten detaylı bir araştırma yaptım bu iki okul arasında.
  • ben de odtüyü öneririm.
    ama ben de bir soru sorucam sana kusra bakma ifl nasıl biryer? eğitimi falan nasıl? birde, ilk 600-700 den öğrenci alan bir okul için düşük bir sıralama değilmi bu :S yanlış anlama lütfen.
  • Eğer gerçekten istiyorsan uçak yaz. İtü mü odtü mü dersen farketmez bence. Uzaya bulaşma burda uzayda okuyan ve 8 seneden beri istemedn gdip gelen arkadaşım var.
  • Yorumlara bak yarabbim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BU KONU BENİ AŞAR

Yorumlara bak yarabbim

Hayırdır hocam neden böyle bi yorumda bulundunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür

quote:

Orijinalden alıntı: BU KONU BENİ AŞAR

Yorumlara bak yarabbim

Hayırdır hocam neden böyle bi yorumda bulundunuz?

Çoğu kişi bilmeden atıp tutmuş yahu
    Mesela uçak mühendisi yalnızca THY 'de çalışacak diye bir kanun mu var ?
    İsterse sanayi robotu yapar isterse motor üretir.
    Disiplinlerarası mühendisliktir Aerospace Engineering ; elektrik elektronik devreler makine parçaları içten yanmalı motorlar böyle daha bir sürü ders var ...

http://www.uubf.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=2497

Burada dersler mevcut.

• bende odtü derim kendini sıkarsan odtüden belki tai ye bile girebilirsin boru degil tai
  • quote:

Orijinalden alıntı: oviedo

ben de odtüyü öneririm.
    ama ben de bir soru sorucam sana kusra bakma ifl nasıl biryer? eğitimi falan nasıl? birde, ilk 600-700 den öğrenci alan bir okul için düşük bir sıralama değilmi bu :S yanlış anlama lütfen.

İFL şöyle bir yer: Bir iki hoca dışında pek elle tutulur hocası olmayan, buna rağmen yazılılarda çoğunlukla sınır tanılmayan ve her sınavında "n" tane olimpiyat sorusu olan bi yer. Yeri fena değildir ege ün. kampüste. Sıralama konusunda haklısın ben İFL girerken türkiye 250. olmustum ama 5000 kusuruncu çıkyorum. Hata benim mi okulun mu aslında artık hiç önemi yok. Çünkü 1. olsaydım da seceğim bölümler aynı olurdu. O yüzden çok da kafama takmıyorum.

Benim odtü ile ilgili tek çekincem bizim okulun devamı gibi olması olur Bizim okul ömrümü yedi çünkü

• kampüs ve marka farkıyla odtü...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.