Şimdi Ara

c:\Recovery.dat ERROR hatası hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
9.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus laptopumda vista yüklü recovery kısmında,

win 7 yüklemeye çalıştığımda kurulumun sonlarına doğru resimde görüldüğü üzere Ekranı ERROR yazısı kaplıyor,

bir çok yabancı sitede buna çözüm bulunamamış, youtube'da da bi şey çıkmadı,

forumda da konu az biraz konuşulmuş, bazıları recovery kısmını silerek çözmeye çalışmış, ancak recoveryde yasal vista varken silmek istemiyorum,

sonuçta firmalar (asus. vs,) bunun parasını bilgisayarı alırken ödettiriyolar bizlere,

neyse velhasıl kelam, bu sorunun nasıl çözüleceğine dair fikri olan varmı ?

şimdiden herkese teşekkürler,

• başka bir türk sitesinde birisinin yazısını yeni buldum,

"""""""" Windows 7 DVD’nizi DVD sürücünüze yerleştirdikten sonra aynen kurulum yaparken olduğu gibi boot edin. Dil, zaman ve klavye ayarlarını yaptıktan sonraki adımda kurulum yerine aşağıdaki ‘Bilgisayarınızı Onarın (Repair Your Computer)’ seçeneğini seçin. Açılan onarma seçenekleri arasından ‘Komut Satırı‘nı seçerek devam edin. Biraz bekledikten sonra açılan komut satırı penceresinde şu komutu verin:

bootsect /nt60 ALL /mbr

"""""""""

şeklinde bir açıklama yazmış bunu deniyen oldu mu ?
  • recovery bölümü bozulmuş yada içinden bir dosya sılınmış. asusun verdiği kurulum dvdsinden den kurabılırsın tekrar varsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

recovery bölümü bozulmuş yada içinden bir dosya sılınmış. asusun verdiği kurulum dvdsinden den kurabılırsın tekrar varsa.

bi bozukluk olduğu düşünmüyorum, çünkü normal vista nın kurulumunda hiç bir sıkıntı yaşanmıyor,

zaten bu konu yabancı sitelerde de çok tartışılmış, genel bir sorun gibi geldi bana,
  • Hard diskte recovery bölümünü silip yüklemeyi deneyin. Gizli olan bölümü silerseniz sorun kalmadan yüklenecektir. (Yabancı forumlarda bu yönde olumlu sonuçlar aldığını belirten insanlar var)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikvarol

Hard diskte recovery bölümünü silip yüklemeyi deneyin. Gizli olan bölümü silerseniz sorun kalmadan yüklenecektir. (Yabancı forumlarda bu yönde olumlu sonuçlar aldığını belirten insanlar var)

evet recovery bölümü silinerek çözülüyor, bende recovery cd de var,

ancak ben recovery i harddisk ten silmeden bi çözüm yolu bulunabilirmi bunu araştırıyorum,
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackhorse_gt

başka bir türk sitesinde birisinin yazısını yeni buldum,

"""""""" Windows 7 DVD�izi DVD sürücünüze yerleştirdikten sonra aynen kurulum yaparken olduğu gibi boot edin. Dil, zaman ve klavye ayarlarını yaptıktan sonraki adımda kurulum yerine aşağıdaki �ilgisayarınızı Onarın (Repair Your Computer)�seçeneğini seçin. Açılan onarma seçenekleri arasından �omut Satırı�ı seçerek devam edin. Biraz bekledikten sonra açılan komut satırı penceresinde şu komutu verin:

bootsect /nt60 ALL /mbr

"""""""""

Ben de aynı dertten muzdaripim, 7 yüklediğim asus notbuk aynı hatayı verdi. Ben de üstteki komut olayını buldum ama notbuk yanımda olmadığı için deneyemiyorum. Eğer işe yaradıysa burdan belirtirsen sevinirim.

• Kız arkadaşımın vistasını 7 ye çevirince aynı hatayı ben de almıştım asusta.
    Arkadaşların dediği gibi bu recovery kısmı silinirse çözülüyor olay
    Ben 7 dvdsinden başlatmıştım bilgisayarı ve windowsun hangi kısıma yüklenmesini sorduğu kısıma kadar gelip orada recovery kısmını formatlamıştım ve düzelmişti.
  • quote:

quote:

Hard diskte recovery bölümünü silip yüklemeyi deneyin. Gizli olan bölümü silerseniz sorun kalmadan yüklenecektir. (Yabancı forumlarda bu yönde olumlu sonuçlar aldığını belirten insanlar var)

ancak ben recovery i harddisk ten silmeden bi çözüm yolu bulunabilirmi bunu araştırıyorum,

ben yeni hd aldığım için zaten recovery bölümü diye bişey yok. hiç sorun olmadı. (asus f8sn, seagate 7200.3 250gb)

hem hd'deki recovery'i ne yapıcan? ben şimdiye kadar benim ya da başkasının(yaklaşık 20 kişi) notebook'una recovery yaparken hiç hd'den yapmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmt_frk_asln

quote:

quote:

ben yeni hd aldığım için zaten recovery bölümü diye bişey yok. hiç sorun olmadı. (asus f8sn, seagate 7200.3 250gb)

hem hd'deki recovery'i ne yapıcan? ben şimdiye kadar benim ya da başkasının(yaklaşık 20 kişi) notebook'una recovery yaparken hiç hd'den yapmadım.

recovery i ne yapıcan ne demek, bence çok önemli,

1) kere düşün bilgisayarı alırken adamlar orjinal işletim sisteminin parasını sana sormadan senden alıyorlar,

ama sende orjinal bir işletim sahibi oluyorsun,

2) misal seyahattesin, acil bilgisayara format atman gerekti, yaklaşık 6-7 dk. sıfır formatlanmış sisteme sahip oluyorsun,

daha bunlar çoğaltılabilir, benim parasını ödeyerek aldığım bir şeyi sırf yeni sistem geldi diye silip çöpe atmak mantıksız geliyor,

umarım japonlar buna da bi çözüm bulurlar

ne bileyim artık beklicem, umudum belki asus kendisi bi prog. cık falan yayınlarda kullanırız,

• quote:

"""""""" Windows 7 DVD’nizi DVD sürücünüze yerleştirdikten sonra aynen kurulum yaparken olduğu gibi boot edin. Dil, zaman ve klavye ayarlarını yaptıktan sonraki adımda kurulum yerine aşağıdaki ‘Bilgisayarınızı Onarın (Repair Your Computer)’ seçeneğini seçin. Açılan onarma seçenekleri arasından ‘Komut Satırı‘nı seçerek devam edin. Biraz bekledikten sonra açılan komut satırı penceresinde şu komutu verin:

bootsect /nt60 ALL /mbr

"""""""""

benimde başıma geldi. upgrade yaparken. bilgisayar sürekli aynı yere yönlendiriliyordu ve açılmıyordu. arkadaşın dediği gibi komut satırına bootsect /nt60 ALL /mbr yazdım. bütün boot dosyalarını onarıyormuş bu komut. eski haline geliyor. bilgisayarı açabildim. ama upgrade i hala yapamadım. başka çarem kalmadı. sanırım recovery i silecem :)

• az önce benim başıma geldi. sorun var olan eski sistem bölümünü formatlayarak yeni bir işletim sistemi kurduktan sonra mbr ayarlarının recovery bölümünü first boot a atamasından kaynaklanıyor. arkadaşlar recovery kısmını silerek kurtulabilirsiniz denmiş. haklılar aslında. ama recovery kısmını silmek elinde cd olmayanlar için çözüm değil. bu yüzden bootIt Ng veya boot ve partiton yedekleme kurtarma programlarından biri ile bu işten kurtulmanız daha iyi olacaktır.
    bootIT ng adlı program ile first boot olarak yeni kurduğunuz bölümü ayarlarsanız sorundan kurtulabilirsiniz.
  • quote:

Asus laptopumda vista yüklü recovery kısmında,

win 7 yüklemeye çalıştığımda kurulumun sonlarına doğru resimde görüldüğü üzere Ekranı ERROR yazısı kaplıyor,

bir çok yabancı sitede buna çözüm bulunamamış, youtube'da da bi şey çıkmadı,

forumda da konu az biraz konuşulmuş, bazıları recovery kısmını silerek çözmeye çalışmış, ancak recoveryde yasal vista varken silmek istemiyorum,

sonuçta firmalar (asus. vs,) bunun parasını bilgisayarı alırken ödettiriyolar bizlere,

neyse velhasıl kelam, bu sorunun nasıl çözüleceğine dair fikri olan varmı ?

şimdiden herkese teşekkürler,

çözülmüştür. !!!!

yabancı sitelerde gördüğüm çözüm önerilerinin işe yarayacağını pek sanmıyordum ama,
    dün bir türk sitesinde bu çözüm yolunu denediğini ve sorunun sona erdiğini yazdıktan sonra bende denedim oldu,

Şöyle ki; f1,f2 veya del bu tuşlardan biri ile BIOS ayarlarına girip boot seçeneğinde CD yi first boot olarak işaretledikten sonra
    win 7 cd sinden kurmaya başladım, ERROR yazısına kadar normal şekilde yükledim,
    ERROR hatasından sonra tekrar başlattım ve tekrar kuruluma geçtim,

ancak kurulumu "şimdi başlat" ekranında sol alt köşede bilgisayarı onar seçeneğine tıklıyorsunuz,

sonra ki ekranda ise, ise sürücüyü yükle idi sanırım -> bilgisayarım, belgelerim vs. çıkan ekrandan win 7 kurulum cd sini seçip içinden kurulum dosyasını seçtikten sonra, birçok seçenek çıkıyor, orada komu satırını seçtikten sonra, şunu yazıyorsunuz,

bootsect /nt60 ALL /mbr

yeniden başlat ikonuna tıkladıktan sonra sorun çözülmüş oluyor,

herkese kolay gelsin,

• Merhaba arkadaşlar. Ben de aynı sorundan müzdaribim ancak benimki biraz daha karışık.
    Şuradan Windows 7'yi legalleştirmek için bir program yükleyeyim dedim, hayatım kaydı. Program çalışınca karşıma 2-3 buton çıktı. Ben de önüme ilk gelen install butonuna tıkladım. Birşeyler kurdu ve bilgisayarı yeniden başlattı. Bilgisayar yeniden başlayınca bu hatayı verdi. Güvenlik kipte çalıştırayım dedim, o da yemiyor. Ne yapmalıyım, şimdiden teşekkürler.
  • arkadaşlar aynı hatayı bnde alıyorum ancak asus bilgisayarımın yanında bana herhangi bir cd vermediler..tek çarem recovery.o da kendi kendine otomatik açılıyor bilgisayarı açtığımda.BIOS a girebiliyorum ancak oraya girince hiçbir şeyden anlamıyorum.yardımcı olursanız sevinirim
  • cihazınızın recovery bölümünde hasar var ancak servise gönderirseniz bu çözülebilir yada aynı model farklı bir laptoptan recovery cdsi oluşturmanız gerekiyor.
    benim toshibadada olmuştu xp den vistaya yükseltirken böle birşeyler cıktı servise yolladım 50 tl istediler ve kendileri vistayı yüklemiş ama servise gönderme kendin hallet derim servise yolladıgım da tek hoparlor yerinde yoktu ve pc nin yanında kücük elektronik bir bellek kartı gibi birşey vardı artık yok
  • işte bu parçalar

• quote:

bootsect /nt60 ALL /mbr

"""""""""

kesinlikle işe yarıyor. ASUS F3 serisinde denedim oldu.
  • tolga_casanova T kullanıcısına yanıt
    abi benim bilgisayar en başlarda açıkken birden kapanıyodu bugün yine kapandı açtım window error recovery dedi safe mode windows normally mode last known goog configuration seçenekleri çıkıyo hangisine tıkladıysam 5-6 saniye geçiyo kendiliğinde kapanıp tekrar aynı hatayı veriyo herşeyi denedim f8 basıp ordaki seçenekleri de denedim olmadı benim biligisayar samsung lütfen yardım edin!!!
  • emin2309 E kullanıcısına yanıt
    Hocam Windows çökmüş olabilir f9 recovery yapamıyorsun değil mi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.