Şimdi Ara

Liseler'de (1-2-3) Sınıf Geçme ( Ayrıntılı Bilgi ) + Not Hesaplama Programı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
5
Favori
399.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Liselerin Baraj Dersi DİL VE ANLATIM Dersidir.Geçmek Zorunludur.
    Anadolu Liseleri'nde 3.00,Fen Liseleri'nde 3.50 ve üstü düz geçer...

SINIF GEÇME

- [ LİSE 1 ] -

- Ortalama 2,50 tutarsa düz geçer. -
    - Hiç zayıf yoksa düz geçer. -
    - 2,50 tutturamaz ise 3 zayıfa kadar sorumlu geçer. -
    - Dil ve Anlatım dersi zayıf ise sorumlu geçer. -
    - 2,50 tutturamaz ve 3 zayıfın üstünde zayıf gelirse ortalama yükseltme sınavlarına kalır. -
    - 4 sınav hakkı vardır. -

- [ LİSE 2 ] -

- 2,50 tutturamaz ise 2 zayıfa kadar sorumlu geçer. -
    - 2,50 tutturamaz ve 2 zayıfın üstünde zayıf gelirse ortalama yükseltme sınavlarına kalır. -

- [ LİSE 3 ] -

- 2,50 tutturamaz ise 2 zayıfa kadar sorumlu geçer. -
    - 2,50 tutturamaz ve 2 zayıfın üstünde zayıf gelirse ortalama yükseltme sınavlarına kalır. -
    - Lise 1'den 3 , Lise 2 'den 2 , yani toplam da 5 sorumlu dersle Lise 3'e kadar gelmişse 1 zayıf bile getirse 2,50 altında olunca sınavlara kalır. -

- [ Ek Bilgiler ] -

- Taktir ve Teşekkür 2.Dönem notlarına bakılarak verilir. -
    - Sınıf geçmede yıl sonu notuna bakılır. -
    - Bir dersten geçmek için 2. dönem notu en az '2' , 1.dönem '0' ise en az '3' olması gerekir. ( 1-2 geçer 2-1 kalır ) -
    - Sorumlu derslerde bu şekilde belirlenir ( 3.madde ) yani 2.döneme bakılır. -
    - Eğer daha da ayrıntılı bilgi isterseniz bana pm atarak ulaşabilirsiniz. -

Tamamen kendim hazırladım.Umarım yardımcı olmuşumdur

Not : Eskiden bir sitede kendim hazırlamıştım.Sonra çizdiler bizi gerçi ama neyse paylaşayım dedim.Malum okulların kapanmasına az kaldı,bilgilendirmek istedim.

NOT HESAPLAMA PROGRAMI İÇİN TIKLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YamYamPokemon -- 28 Mayıs 2010; 15:14:56 >

• Lise 3 için sınıf geçmeyi nasıl hesaplıyorduk ? Kredi ve not olarak. Unuttumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

Lise 3 için sınıf geçmeyi nasıl hesaplıyorduk ? Kredi ve not olarak. Unuttumda.

Ekledim
  • Eyv.
  • Allah'a şükür kalma gibi bir derdim yok da millet kredi falan diye ortalarda dolanıyor, kredi nasıl hesaplanıyor ?
  • Up !
  • şimdi ilk dönem 2 olan ders ikinci dönem 1 gelirse başarısız sayılıyo onu biliyomda kredi hesabında nasıl oluyo 1.5dan 2 olarak geçmiyomu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fakir_çocuk

şimdi ilk dönem 2 olan ders ikinci dönem 1 gelirse başarısız sayılıyo onu biliyomda kredi hesabında nasıl oluyo 1.5dan 2 olarak geçmiyomu

Öyle geçer
  • Bu program biraz saçma geldi bana

İlk dönem dil anlatım ortalamam 81'di şimdi 93 ; ortalama 87 olduğu halde yıl sonu 4 diyor . Nasıl hesaplanıyor bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YamYamPokemon

quote:

şimdi ilk dönem 2 olan ders ikinci dönem 1 gelirse başarısız sayılıyo onu biliyomda kredi hesabında nasıl oluyo 1.5dan 2 olarak geçmiyomu

Öyle geçer

peki ilk dönem 1 ikinci dönem 0 oda 0.5den 1 düşer değilmi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YamYamPokemon

quote:

Öyle geçer

peki ilk dönem 1 ikinci dönem 0 oda 0.5den 1 düşer değilmi

Evet

• dil anlatım ilk dönem 3 ikinci dönem 1 olursa nolur ? sorumsuz mu gecerim yoksa sınava girmek zorundamıyım yazın
  • Güzel paylaşim
  • lise 1.sınıfım 4 zayıfım var dil anlatım 4..ortalamam 2.52 nasıl geçerim .. NOT: Düz Lise..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sylar.

dil anlatım ilk dönem 3 ikinci dönem 1 olursa nolur ? sorumsuz mu gecerim yoksa sınava girmek zorundamıyım yazın

Ortalaman yetiyorsa istediğin sene verebilirsin.
    Yetmiyorsa yazın vermek zorundasın.

quote:

Orijinalden alıntı: emre19941188

lise 1.sınıfım 4 zayıfım var dil anlatım 4..ortalamam 2.52 nasıl geçerim .. NOT: Düz Lise..

Sınava girmene gerek kalmadan direk geçersin ama alan seçiminde istediğin bölümün alan dersinin 1 olmaması lazım.Yoksa seçemessin.
  • arkadaşım bide 2.50 = 100 üzerinden 50 ye mi denk geliyor? Yıl sonu puanında Yani:
    2,50 = 50 ?
  • Süper konu yaa ... her sene makara lise tmm ama şu sene sonu çekilen sıkıntıda olmasa :S nese şimdi ben stajerim, ve anadolu meslek lisesindeyim .. stajın kredisi çok yüksek .. stajdan 5 aldım ama staj kredisi sınıf geçmede etkili oluyo mu ? eğer oluyosa ortalamam 3.00 ün üstünde ve direk geçerim heralde ? çok önemli daha önce böyle bi konu açmıştım , ama kendi içimi rahatlatamadım, Bilgisi Olan Arkadaşlar ?????
  • sınıf geçmek için yıl sonunu hesaplarken birinci dönem '' 2 '' ikinci dönem ''1'' ise 2+1=3/2=1.5 = 2 mi oluyor yoksa 100lük sisteme göre mi hesaplıyoruz....Bilen Arkdşlar Cvp Yazabilirlermi çok önmli.........
  • peki bnm türkçe matematik alanım lise 2 deim mat 1 sorumluluga kalırmıyım mat baraj dersimi
  • ilk dönem 1
    2. dönem 2

ise 2+1:3/2 1.5 den 2 mi geliyor?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.