Şimdi Ara

Liseler'de (1-2-3) Sınıf Geçme ( Ayrıntılı Bilgi ) + Not Hesaplama Programı (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
5
Favori
399.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1)Benim 99 kredim var,matematik de iki dönemde de 0.Ben şimdi oys de 25 ve üstü alsam ortalamayla geçebilirim değil mi?
    2)Haziran'da oys-1,Eylül'de oys-2 oluyor değil mi?Ondan sonraki sınavlar sorumluluk oluyor.
  • anadolu lisesiyim 3 ortalama tuttu ama 4 zayıf var ortalamayla geçebiliyomuyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pastafaryan

anadolu lisesiyim 3 ortalama tuttu ama 4 zayıf var ortalamayla geçebiliyomuyum

efetttttt

not : soru edatı ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remiles01 -- 19 Kasım 2012; 10:32:44 >
  • Lise 3üm ( düz lise ) şimdi ortalama 2 dönemede bakılarak alınıyor değil mi ? Eğer öyle ise ortalamam 2,75 ve ilk dönem matematik ve geometri zayıftı, 2. dönem ise matematik, geometri ve tarih zayıf.Tarih ilk dönem 3tü 2. dönem ise 1. Geçiyor muyum yoksa kalıyor muyum ?
  • Arkadaslar yazın ayrı derslerden olmak üzere 4 tane mı yoksa 8 tane mı sınava girebiliriz ayrı ders olmak üzere ?

Edit: birde mesela benim dil anlatım dersim zayıf ve ortalamam 3'u tutmuyor ama zayıf yok. O zaman ortalama yükseltme sınavında dil anlatımı verince Azayifim kalmayacağı için gecermiyim ? Yoksa bütün ortalamamı 3'e çekmek zorundayım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meert. -- 5 Haziran 2012; 4:06:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lise 3 bu notlarla geçermiyim?

Liseler'de (1-2-3) Sınıf Geçme ( Ayrıntılı Bilgi ) + Not Hesaplama Programı
  • Lise 1 İm Ortalamam 55i Geçiyor Ancak 5 Zayıfım Var 1 İ Dil Anlatım Ortalamayla Geçip Dil Anlatımdan Sorumlumu Oluyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mck504

Lise 1 İm Ortalamam 55i Geçiyor Ancak 5 Zayıfım Var 1 İ Dil Anlatım Ortalamayla Geçip Dil Anlatımdan Sorumlumu Oluyorum ?

Sınıf geçmek için 5 üzerinden ortalamaya bakılır.Anadolu liselerinde 3 ve üstü ortalamaya bakılır(Düz 2.50,fen 3.50)Senin söylediğin ortalama takdir teşekkür için bakılan ortalama.Eğer ortalaman geçmeye yeterse sadece Dil ve Anlatım sınavına girmen gerekir.Eğer ortalaman yetmezse 5 zayıfla sınıfta kalmış olursun ve geçmek için en az 2 dersini vermen gerekir.
  • 100 üzerinden 55 ortalamam var 2.5tan fazla olmuyormu ?
  • quote:

100 üzerinden 55 ortalamam var 2.5tan fazla olmuyormu ?

O şekilde değil.
    Mesela matematik dersin ilk dönem 2,ikinci dönem 3 olsun
    2+3=5
    5/2=2.5
    2.5>3(buçuklu sayılar bir üste yuvarlanır)
    haftalık ders saati 4 olduğuna göre
    3*4=12

bu şekilde bütün derslerin kredisi hesaplanır.Sonra da haftalık ders saatine bölünür.

Mesela benim puan ortalamam 55'in üstünde ama not ortalamam 3'ün altında o yüzden bu şekilde hesaplaman lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: I haven't Nick

Arkadaşlar Allah rızası için şunlara bir bakın.Ben hesapladım 3.00 geçiyor ama sanki yanlış yapmışım gibi

Matematik : 4 - 1 = 4 ders Geometri : 2 - 1 = 2 ders
    Dil anlatım : 4 - 1 = 2 ders Tarih : 3 - 3 = 2 ders
    Fizik : : 2 - 3 = 2 ders Coğrafya : 3 - 3 = 2 ders
    İngilizce : 4 - 5 = 6 ders Kimya : 3 - 2 = 2 ders
    Biyoloji : 3 - 2 = 2 ders Beden : 5 - 5 = 2 ders
    Edebiyat : 3 - 3 = 3 ders
    Görsel : 4 - 5 = 1 ders
    Din : 5 - 4 = 1 ders
    Sağlık : 4 - 2 = 1 ders

9.Sınıfım .ATL bölümündeyim. 1.Dönem ve 2.Dönem notlarını yazdım Rehberlik dersini çıkardım ve bunları 32 ye böleceğiz.

Geçiyor dostum kuşkun olmasın.

• Peki Öyle Kaçı Geçmesi Gerekiyor Anadolu Lisesi ?=
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSpiRiT

quote:

O şekilde değil.
    2+3=5
    5/2=2.5
    3*4=12

bu şekilde bütün derslerin kredisi hesaplanır.Sonra da haftalık ders saatine bölünür.

Mesela benim puan ortalamam 55'in üstünde ama not ortalamam 3'ün altında o yüzden bu şekilde hesaplaman lazım.

2.6 çıkıyor ?
  • quote:

quote:

quote:

O şekilde değil.
    2+3=5
    5/2=2.5
    3*4=12

2.6 çıkıyor ?

Anadolu lisesiysen 3 ve üstü ortalama gerekir ortalamayla geçmek için.

• 2.6 5 zayıf anadolu lisesi , demekki sınavlara giricem ..
  • 5 zayıfla ortalamayla geçmek çok zor zaten.Benim 2 zayıfım olmasına rağmen 3 kredi eksik olduğu için sınavlara gireceğim.
  • quote:

5 zayıfla ortalamayla geçmek çok zor zaten.Benim 2 zayıfım olmasına rağmen 3 kredi eksik olduğu için sınavlara gireceğim.

Peki 5 taneden kaça indirmem lazım
  • quote:

quote:

5 zayıfla ortalamayla geçmek çok zor zaten.Benim 2 zayıfım olmasına rağmen 3 kredi eksik olduğu için sınavlara gireceğim.

Peki 5 taneden kaça indirmem lazım

En az 2 tane vermen gerekir.Kalan 3 zayıfla sorumlu geçersin.4 ve üstü zayıf olursa kalırsın çünkü.
  • 1 olan derslerim ; Dil Anlatım Almanca Fizik Biyoloji Tarih Bunlardan BİY,TAR,ALM. cayı versem diğer ikisinden sorumlu olarak geçiyormuyum kardeşim ?
  • quote:

1 olan derslerim ; Dil Anlatım Almanca Fizik Biyoloji Tarih Bunlardan BİY,TAR,ALM. cayı versem diğer ikisinden sorumlu olarak geçiyormuyum kardeşim ?

Evet o şekilde sorumlu geçersin.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.