Şimdi Ara

Kilo vermek için Koşumu Yüksek tempoda yürüyüşmü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
19.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Kilo vermek için Koşumu Yüksek tempoda yürüyüşmü

(En Son Oy Tarihi: 15.1.2021)
Giriş
  • spor salonunda düzenli olarak calısıyorum oradakilerin yarısı koş diyor yarısı yüksek hızda yürü diyor 30 - 45 dk civarı yapıyorum bende kimi dinleyecegimi şaşırdım 20 - 25dk koşup sonra yürüyorum sizce koşmalımıyım yoksa hızlı yürümelimiyim yag yakmak istiyorum sadece göbek eritecem kas eritmek istemiyorum koşmak kas eritir diyorlar ondanda korkarak kosuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteor4in -- 27 Nisan 2010; 23:07:26 >

• Alıntı

http://www.sporhocam.com/fitness/uygunnabizaraligihesaplanmasi.html

Aerobik egzersizlerle çalışırken uygun nabız aralıgında çalışmamız: kilo vermemiz ve de kalbimizi güçlendirmemiz açısından önemlidir. Bu nedenle aerobik egzersizlerde kalp atışlarının ölçülmesi ve ona göre egzersizin şiddetinin ayarlanması gereklidir.

Kalp atışlarının ölçmemiz (takip etmemiz) yaptıgımız egzersizin siddetini ayarlamamız için gereklidir. (NABIZ)

BUNUN İÇİN

220 –yaşımız= ?

? * % aralığı

%55 - %70 nabız aralığı ; yeni başlayanlar için, genel sağlık ve zindelik hedeflerine ulaşmak için ideal çalışma aralığıdır.

Minimum %55 , maksimum %70 kalp atışlarımızın egzersiz sırasında ulaşması gereken maksimum ve minimum çalışma aralıgıdır. Eger nabız %55 den az ise etkili bir egzersiz yapmıyoruz anlamına gelir. Eger nabız atışları egzersiz sırasında %70 den fazla ise kendimizi gereginden fazla zorluyoruz anlamına gelir ve bu nedenle egzersiz programının şiddetini düşürmemiz gereklidir.

ÖRNEĞİN: 50 yaşındayız ve yürüyüş egzersizlerine katılıyoruz. Acaba yeteri kadar vücudumu zorluyor muyum ve istedigim aerobik kapasiteye ulasabilecek miyim (ve yeterli kalori yakabilecek miyim)?

220-45=175

175 * %55 = 96 minimum nabız atışı egzersiz sırasında

175 * %70 = 122 maksimum nabız atışı egzersiz sırasında

egzersiz sırasında etkili bir çalısma için nabız aralıgı 96 ile 122 arasında olmalıdır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yağlarla başı belada biri olarak baya döküman okudum bu konuda. lafı uzatmadan :

En etkili yöntem spinning

45 dakikalık derslere katılabilir veya bireysel de çalışabilirsiniz. dersi veren eğitmenler o konuda profesyonel değilse ders biraz çileye dönebilir.
    bireysel olarak en etkili yöntem şu: 12 saniye zorla 8 saniye rahat 5 dakika boyunca. sonra biraz düz gidip tekrar deneyebilirsiniz

koşubandı çok etkili bir yöntem değil. ideal nabız aralığında 20 dakikada 120 kalori civari bişey yakarsınız (daha önceden 15 dakika ısnımak şartıyla)
    koşubandında deli gibi koşmanın da hiç bir anlamı yok kas yakmaktan ve kalbi yormaktan başka

koşubandından daha iyi yakan bir alet var. basamak çıkmaya benziyo. adını bilmiyorum. koşubandına göre daha fazla kalori yakıyo ve biraz daha eğlenceli

extra yapılan aktivitelerle haftada 7000 kalori yakmayı başarabilirseniz 1 kilo yağ gitti demektir. günde 2000 kaloriden fazla yemezseniz tabi (bir porsiyon malzemeden çalınmamış fıstıklı baklava 600 kaloridir)

yani 7000/7 = 1000 kalori gün başına

bunu yakmak için 45 dakika adam gibi kardiyo + 45 dakika kas çalışması şart. Yani haftada 3 kere gitseniz arada da tatlıyı kebabı rakıyı kaçırsanız 1 ayda anca 500gr verirsiniz söyliyim

L-Carnitine+CLA biraz fayda eder ama pahalıya geleceğinden durum feci değilse değmez. harbi pahalı

baş düşmanlar 1) Rakı 2) Un 3) Şeker
    olmazsa olmaz 1) kaliteli su 2) Lifli besinler ve tahıl 3) Balık yağı

%15 yağ oranı iyidir. karın kaslarını kızların gözüne sokmak için %8'e düşürmeniz lazım. %20 olursa anca göbeği gösterirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.